Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 1.

Emberé a Munka II. (Szabó Mária) 1935 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062333573

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 16 nap, 11 óra
2026. Jan. 17. 21:02

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13358)

Emberé a Munka II. (Szabó Mária) 1935
csak a II.kötet (a mű két kötetes)
Magyart a Magyarnak - Magyar Regények sorozat

belül az előzklap enyhén foltos, pár lap széle enyhén sérült, kötés megtört, kívül a lapélek foltosak

Kiadó : Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T. , Budapest
Kiadás Éve : 1935 (benne van)
Oldalak száma : 290 oldal a borítóval együtt
Mérete : 18.5 x 13 x 3 cm és 304gramm
Készítette : Budapesti Hirlap Nyomdája
Eredeti ára : ??.-

Szentmihályiné ​Szabó Mária az Erdélyi Helikon és az Új Idők irodalmi köréhez tartozott. Világképét és értékvilágát a kor magyar kálvinizmusának hagyományai hatották át. Részletgazdag, történelmi hitelességű, monumentális családregényeit a két világháború közötti években sokan olvasták. Ezek két összetartozó darabjának négyrészes hasonmás kiadását veheti most kézbe az olvasó. A bővizű folyóként áradó történet a debreceni Várady család 19. századi életét dolgozza fel egészen az első világháborúig. Négy generáció felnövekedését kísérhetjük végig a regény tájleírásai és az otthon színes „enteriőrjeinek” tükrében, az alaposan kidolgozott cselekmény menetében. ; A Váradyak régi debreceni kalmár család. Várady Miklós fiatalon elhunyt édesapja helyébe keménykezű mostohát kap Nyírmedgyesi Gábor személyében. Az édesanyát megcsontosító kapzsiság keserves sorsot hoz a félárva gyerekekre, akik többször kapnak verést, mint simogatást. Az édesanya kisemmizi Miklóst jogos örökségéből, s a Csapó utcai bolt így nem lehet a fiúé. Ám Székely Zsuzsanna mindezek ellenére kimondja a boldogító igent Várady Miklósnak. Kis üzletük a Hatvan utcában arra elegendő, hogy szorgalmas, becsületes munkával nevelhessék gyermekeiket, s eközben szerényen gyarapodjanak is. A legidősebb gyerek, Lajos erős akaratú, szorgalmas fiú lesz, Samu könnyelmű fickó, Károly és Eszterke még kicsiny gyermek a történet kezdetén. Lajos kamaszként egyezséget köt apjával: csakis akkor lesz belőle becsületes kalmár, ha apja megindítja a „pört” nagyanyja ellen. Lajos Késmárkra kerül cseregyerekként, ám szinte felnőtt fejjel kezdi kutatni a cipszerek történelmét, a Szepesség múltját, a tótok életmódját, kalmár szokásaikat. Lajos szerelme a gazdag cipszer lány, Schwartner Eliz tragikus halálával ér véget. ; A történet második része Erdélyben játszódik, ahol Lajos munkába temetkezve próbál felejteni, miközben szorgalmasan gyűjti a pénzt, hogy apja adósságait kifizesse. A nyílt eszű felnőtt férfi, aki eddig is nyitott volt a világ dolgai iránt, tudományos igényű érdeklődéssel vizsgálja a szászok, székelyek és csángók világát. Közben a forradalom szele Erdélyt is eléri, s Kossuth Lajos neve mindenki előtt ismertté válik. A kötet végén Szemere Veronika, egy özvegy papné lánya életre szóló szerelemmel köti magát Várady Lajoshoz. – A hagyományos építkezésű család- és történelmi regények kedvelőinek ajánlható a lebilincselő olvasmány.

imgbox.com/g/6t1HaA7IOk

Árverés kezdete: 2025. Dec. 18. 20:42
Árverés vége: 2026. Jan. 17. 21:02
Termék megtekintve: 201

Top Gun 1996/4 (poszterral 1; 4kép+tartalom

Karolina, Negyvenkilenc Szeptember (Vadász Ferenc) 1977 (5kép+tartalom

Computer Panoráma 2004/3 CD1 (jogtiszta) ;

3. Évezred 2016/7 Július (10kép+tartalo m)

Százkét Vőlegény (Balázs Anna) 1982 (8kép+tartalom )

A Nagy Október (Földes Péter) 1987 (viseltes) 9kép+tartalom

Észkerék (Novum) 2007

Az Acélt Megedzik (Nyikolaj Osztrovszij) 1975 (10kép+tartalo m)

Nokia 2626 (Ver. 1) 2006 (lekódolt) teszteletlen

Bangkok Utifilm DVD (2003) 2005 (jogtiszta) ;

Hideg Pokol (Julien Green) 1982 (7kép+tartalom )

Sony Xperia E (2012) Üres Doboz

Élet, Egészség, Betegség (Buga László-Regöly Mérei Gyula) 1965 (7kép+t

Ablak a Tegnapra (Joan Hohl) 1990 (Ver. 1) 5kép+tartalom

Halina Vision 600 Fényképező (Hong Kong kb. 1988)

Autó-Motor 2010/2 (poszter: Peugeot SR1) 10kép+tartalom

Bianca 59. Jótékony Tündér (Andrea Davidson) v1 (romantikus 1;

Magnókazetta (Ver. 14) TDK D60 (teszteletlen& #41;

Jelek a Kozmoszból (Erich von Daniken) 1992 (6kép+tartalom )

Gasztronómiánk Krónikája (Ketter László) 1985 (6kép+tartalom )