Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 5.

Embervásár Mexikóban II. (B. Traven) 1962 (7kép+tartalom) Termékkód: 1062255478

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 10 nap, 13 óra
2026. Jan. 16. 02:21

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13325)

Embervásár Mexikóban II. (B. Traven) 1962
Olcsó Könyvtár sorozat 392.kötet (szerkeszti: Szabó Ferenc)
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

nem hibátlan de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok széle halványan foltos nemcsak enyhén, kívül a lapélek és a borító foltos

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1962 , 30.000 példány
Eredeti címe : Regierung
Nyelve : Magyar , fordította: Szegő István , illusztrálta: Zsoldos Vera , utószó: Szegő István
Oldalak száma : 236 oldal a borítóval együtt
Mérete : 15 x 11 x 1.5 cm és 105gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (620456)
Eredeti ára : 3.- Ft

Traven regénye a század eleji mexikói környezetbe viszi el az olvasót, ahol a don Casimirók, a don Garielek gondoskodnak az indián falvak "jólétéről" - és a maguk hasznáról. Szívesen segítenek a bajba jutott parasztokon, ha rájuk kivetett adót nem tudnák megfizetni: jövedelmező szerződést kínálnak nekik... Ha valaki megpróbálna az útjukba állnai, hamar csattan a zár a börtönajtón, gyorsan előkerül a fegyver. Traven a "szabad" indián parasztok sorsát írta meg ebben a művében hőseinek életében eleveníti meg az emberkereskedelem körmönfont módszereit, a kiskirályok és a bennszülöttek világának különbözőségét. Traven a demokráciáról, szabadságról és jogegyenlőségről harsogó Daz-rendszert leplezte le ebben a regényben, de egyben a latin-amerikai diktatúrák jellemzőit is felvázolta szereplőinek hányatott sorsában.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/H6O5bThtTZ

Árverés kezdete: 2025. Dec. 17. 02:21
Árverés vége: 2026. Jan. 16. 02:21
Termék megtekintve: 499

Kis Doktor (A. Vogel) 1997 (8kép+tartalom )

A Körorvos (A. J. Cronin) 1998 (8kép+tartalom )

Móricz Zsigmond Regények IV. 1976 (9kép+tartalom )

Atech F13 Kerékpár Computer (hiányos) rendben működik

BLU Tank (2012) Üres Doboz

Sharp Elsi Mate EL-231S Számológép (kb. 1988) hibás

Autó Motor 1994/12 (10kép+tartalo m)

Philips RC239 Autós Magnós Rádió (4x12W) sérült, teszteletlen

Telefonkártya 1995 - Olympia (viseltes)

Bozsik (Kő András) 1979 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Hálózati Kábel (Ver. 3) 1m (teszteletlen& #41;

Nyelvtan 6. Munkafüzet (Széplaki Erzsébet) 2016

Indián Napkelte (Elizabeth Lane) 2004 (5kép+tartalom )

Dodsworth (Sinclair Lewis) 1971 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Emma (Jane Austen) 1977 (megkímélt) ; 9kép+tartalom

Kerékvilág Extra 2003/5. szám (4kép+tartalom )

Hazatérés (Baranyi Ferenc) 1964 (7kép+tartalom )

Siemens C25 (1999) Ver. 4 (sérült)

Fényes Ösvény, Szürke Farkasok, Fekete Szeptember (Benke József) 1989

Magnókazetta (Ver. 98) TDK FE 60 (teszteletlen& #41;