Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

Embervásár Mexikóban II. (B. Traven) 1962 (7kép+tartalom) Termékkód: 1062255478

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 15 nap, 20 óra
2026. Febr. 15. 02:21

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13689)

Embervásár Mexikóban II. (B. Traven) 1962
Olcsó Könyvtár sorozat 392.kötet (szerkeszti: Szabó Ferenc)
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

nem hibátlan de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok széle halványan foltos nemcsak enyhén, kívül a lapélek és a borító foltos

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1962 , 30.000 példány
Eredeti címe : Regierung
Nyelve : Magyar , fordította: Szegő István , illusztrálta: Zsoldos Vera , utószó: Szegő István
Oldalak száma : 236 oldal a borítóval együtt
Mérete : 15 x 11 x 1.5 cm és 105gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (620456)
Eredeti ára : 3.- Ft

Traven regénye a század eleji mexikói környezetbe viszi el az olvasót, ahol a don Casimirók, a don Garielek gondoskodnak az indián falvak "jólétéről" - és a maguk hasznáról. Szívesen segítenek a bajba jutott parasztokon, ha rájuk kivetett adót nem tudnák megfizetni: jövedelmező szerződést kínálnak nekik... Ha valaki megpróbálna az útjukba állnai, hamar csattan a zár a börtönajtón, gyorsan előkerül a fegyver. Traven a "szabad" indián parasztok sorsát írta meg ebben a művében hőseinek életében eleveníti meg az emberkereskedelem körmönfont módszereit, a kiskirályok és a bennszülöttek világának különbözőségét. Traven a demokráciáról, szabadságról és jogegyenlőségről harsogó Daz-rendszert leplezte le ebben a regényben, de egyben a latin-amerikai diktatúrák jellemzőit is felvázolta szereplőinek hányatott sorsában.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/H6O5bThtTZ

Árverés kezdete: 2026. Jan. 16. 02:21
Árverés vége: 2026. Febr. 15. 02:21
Termék megtekintve: 507

Tom és Jerry a Kincses Szigeten (1990)

Matematika 3. Tankönyv (Szakmunkás 1; 1984 (6. kiadás)

Samsung Táv (10343L) sérült (rendben működik)

Életvíz (Hargitai Károly) 1992 (5kép+tartalom )

A Javíthatatlan Javító (Szántó György) 1961 (8kép+tartalom )

Univerzális Táv (Ver. 1) LCD-s (rendben működik)

Magnókazetta (Ver. 79) AGFA LNX60 (teszteletlen& #41;

A Ludovikától Sopronkőhidáig (Kádár Gyula) 1978 (5kép+tartalom )

Mecsek, Villányi-hegység Turistatérkép (2015)

Születésnap az Állatkertben (Schmidt Egon) 2012 (újszerű) 8kép+tartalo

Anna Karenina I. (Lev Tolsztoj) 1968 (10kép+tartalo m)

The Shadows - 20 Golden Greats (1990) kazetta (teszteletlen& #41;

Tiffany 72. A Fültanú (Joan Hohl) v1 (romantikus 1;

Nokia 7230 (2009) Üres Doboz (Ver. 3)

Móricka 2010/23 (421. szám) vicclap

Szívdobbanás (Danielle Steel) 1999 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Svejk (Jaroslav Hasek) 1978 (8kép+tartalom )

Világűr 2021/2 (7kép+tartalom )

Kábel Vonalas Telefonhoz (Ver. 33) 4-eres 3m (teszteletlen& #41;

Körkép 81 - 33 Mai Magyar Elbeszélés (1981) 5kép+tartalom