Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 21.

Embervásár Mexikóban II. (B. Traven) 1962 (7kép+tartalom) Termékkód: 1062255478

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 24 nap, 3 óra
2026. Febr. 15. 02:21

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13644)

Embervásár Mexikóban II. (B. Traven) 1962
Olcsó Könyvtár sorozat 392.kötet (szerkeszti: Szabó Ferenc)
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

nem hibátlan de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
belül a lapok széle halványan foltos nemcsak enyhén, kívül a lapélek és a borító foltos

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1962 , 30.000 példány
Eredeti címe : Regierung
Nyelve : Magyar , fordította: Szegő István , illusztrálta: Zsoldos Vera , utószó: Szegő István
Oldalak száma : 236 oldal a borítóval együtt
Mérete : 15 x 11 x 1.5 cm és 105gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (620456)
Eredeti ára : 3.- Ft

Traven regénye a század eleji mexikói környezetbe viszi el az olvasót, ahol a don Casimirók, a don Garielek gondoskodnak az indián falvak "jólétéről" - és a maguk hasznáról. Szívesen segítenek a bajba jutott parasztokon, ha rájuk kivetett adót nem tudnák megfizetni: jövedelmező szerződést kínálnak nekik... Ha valaki megpróbálna az útjukba állnai, hamar csattan a zár a börtönajtón, gyorsan előkerül a fegyver. Traven a "szabad" indián parasztok sorsát írta meg ebben a művében hőseinek életében eleveníti meg az emberkereskedelem körmönfont módszereit, a kiskirályok és a bennszülöttek világának különbözőségét. Traven a demokráciáról, szabadságról és jogegyenlőségről harsogó Daz-rendszert leplezte le ebben a regényben, de egyben a latin-amerikai diktatúrák jellemzőit is felvázolta szereplőinek hányatott sorsában.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/H6O5bThtTZ

Árverés kezdete: 2026. Jan. 16. 02:21
Árverés vége: 2026. Febr. 15. 02:21
Termék megtekintve: 503

Thomas a Gőzmozdony 2012/01 (poszterrel 1;

Goethe Antik és Modern (Pók Lajos) 1981 (újszerű) 9kép+tartalom

Időfutár 7. Az Ellopott Időgép (2018) 8kép+tartalom

Nyaraljunk Itthon (OMVESZ) 1943 (7kép+tartalom )

BMX Alfa 20-as Kerékpár Váz (kb. 1998)

Haré Krisna (2017) 9kép+tartalom

Sony Xperia Tipo ST21i (2012) Üres Doboz

Talpkontroll (Hanna Parrot) 1998 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

A Szigetország Uralkodói (Péter Katalin) 1993 (foltmentes 1; 8kép+tartal

Szép Lak 1997/4. szám Április (6kép+tartalom )

Tamás Bátya Kunyhója (Harriet Beecher-Stowe) 1955 (8kép+tartalom )

Háztartási ABC (Köves J. Julianna) 1995 (7kép+tartalom )

Csepel 20-as Kerékpár Váz (kb. 1980) sérült

Video Táv (SABA vagy Thomson) RC6X03FE (rendben működik)

Sony Vaio (PGC-41214M 1; Laptop (2012) bontott Billentyűzet (teszteletle

Szfinx (Robin Cook) 1991 (8kép+tartalom )

Kisdobos 1979/2 Február (5kép+tartalom )

Tanga 8. Banánszörp és Szeretlek (Sara Carnaby) v2 (3kép+tartalom )

Okosóra (Ver. 4) hibás, sérült

Kaland a Panzióban (Massimo Bontempelli) 1983 (5kép+tartalom )