Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 27.

Embervásár Mexikóban I. (B. Traven) 1962 (csak az I. kötet) 8kép+tarta Termékkód: 1062290717

Fixár: 200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 9 nap, 20 óra
2024. Máj. 07. 09:37

200 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10467)

Embervásár Mexikóban I. (B. Traven) 1962
Olcsó Könyvtár sorozat 391.kötet (szerkeszti: Szabó Ferenc)

jó állapotú de nem hibátlan
borító foltos, belül több lap enyhén foltos
csak az I. kötet

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1962 , 30.000 példány
Eredeti címe : Regierung
Nyelve : Magyar , fordította: Szegő István , illusztrálta: Zsoldos Vera , utószó: Szegő István
Oldalak száma : 212 oldal a borítóval együtt
Mérete : 15 x 10.5 x 1.5 cm és 95gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda (620455)
Eredeti ára : 3.- Ft

Traven regénye a század eleji mexikói környezetbe viszi el az olvasót, ahol a don Casimirók, a don Garielek gondoskodnak az indián falvak "jólétéről" - és a maguk hasznáról. Szívesen segítenek a bajba jutott parasztokon, ha rájuk kivetett adót nem tudnák megfizetni: jövedelmező szerződést kínálnak nekik... Ha valaki megpróbálna az útjukba állnai, hamar csattan a zár a börtönajtón, gyorsan előkerül a fegyver. Traven a "szabad" indián parasztok sorsát írta meg ebben a művében hőseinek életében eleveníti meg az emberkereskedelem körmönfont módszereit, a kiskirályok és a bennszülöttek világának különbözőségét. Traven a demokráciáról, szabadságról és jogegyenlőségről harsogó Daz-rendszert leplezte le ebben a regényben, de egyben a latin-amerikai diktatúrák jellemzőit is felvázolta szereplőinek hányatott sorsában.

imgbox.com/g/6cqucjtjwz

postán csak összevásárlás esetén éri meg

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 07. 09:37
Árverés vége: 2024. Máj. 07. 09:37
Termék megtekintve: 195

Rab Ráby I. (Jókai Mór) 1965 (3kép+tartalom )

LG 55SM8050PLC típusú 2020-as TV (bontott) Szalagkábel Ver. 1

Süteményeskönyv (Fővárosi Gázművek-minikönyv ) 2001 (10kép+tartalo m)

Zámbó Jimmy és Lajcsi - Ne Bántsatok Soha Engem jogtiszta teszteletlen

Tomica Premium No. 01 Nissan Skyline Turbo Super Silhouette (1983-2022) ;

Lóerő 2006/6 (148. szám) Autós Magazin

Samsung Galaxy S III Mini (GT-I8190) 2012 Üres Doboz

Szerelem Végszóra (Emily Thorne) 1993 (8kép+tartalom )

2 ajtós Szekrényke Garázsba, Műhelybe (nem pozdorja)

Sharp GX17 Üres Doboz (Ver. 1) 2007 (sérült, hiányos)

Havi Budapest Bérlet Felnőtt 2013 Október (2képpel)

Casio MS-100TV Számológép (elemcserés 1;

A Nagyvilág Magyar Vándorai (Agárdi Ferenc) 1955 (8kép+tartalom )

Centrálzár Táv Autóhoz (működik) teszteletlen

A Denevér-Kastély (Szántó Tibor) 1971 (4kép+tartalom ) Ifjúsági

Praktika 2000/11. szám November (2kép+tartalom )

Ősi Út II. (A. Tolsztoj) 1949 (viseltes) 9kép+tartalom

Csizmás Kandúr (R. Mazal) 1996

Xiaomi Redmi 6 (Black) 2018 (Üres Doboz)

Runner's World 2017/3 (8kép+tartalom )