Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 17.

 Termék kategóriája: Gyűjtemény

Erdős Mihály: Parasztház tájkép akril festmény 43 x 55,5 cm Termékkód: 1062360759

Jelenlegi ár: 37.800 Ft
Árverés vége: +5 perc 10 óra 56 perc
2026. Jan. 18. 10:18

Minimális ajánlat: 37.800 Ft

  A felhasználó egyéb termékei (1799)

Örökségből eladó ez a híres Erdős Mihály kép.

Maga a kép mérete: 43 x 55,5 cm + keret Téma: Parasztház, tájkép

Technika: akvarell

Stílus: modern

Hordozó: papír

Szignó: szignózott

Állapot: hibátlan

Eredetiség: eredeti

Díszlettervező, grafikus és festőművész. (Berettyóújfaluban született 1914. február 27-én. A Magyar Képzőművészeti Főiskolán 1940/45 között tanult. Mesterei voltak: Szőnyi István,Varga Nándor Lajos. 1942-ben kompozíciós díjat kapott a nagybányai Szt. István Ünnepi Hét festménypályázatán. 1943-ban plakát pályázati díjat nyert.1947-ben I-II.díj a Fasizmus áldozatai nagyváradi emlékműveinek terveiért. 1948-ban az 1848-as forradalom és szabadságharc centenáriumi pályázatának II. díját nyerte. 2007. a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetésben részesült. 1945-49-ben a Nagyváradi Művészeti Iskola,majd 1949-59. között a kolozsvári Ion Andreescu Képzőművészeti Főiskola tanára. 1959 és 1974 között a Kolozsvári Állami Magyar Színház díszlettervezője. Néhány éven keresztül személyesen ismertem, Debrecen meghatározó furcsa egyénisége volt. Forrás: https://www.debrecenianzix.hu/2020/06/erdos-mihalyra-emlekszel-es-ha-azt.html

Kikiáltási ár: 37.800 Ft
Árverés kezdete: 2026. Jan. 16. 10:18
Árverés vége: 2026. Jan. 18. 10:18
Termék megtekintve: 110

Új édes szív felakaszható párnácska Valentin nap

Csinos asszimetrikus különleges sárga mintás szoknya

10 soros cipőtartó állvány 30 pár cipőnek, fekete Akció %%

Újszerű rozsdamentes evőeszköz szárító / tartó Akció %%

Újsz. pink digitális karóra Akció

Újsz. antilop bőr zakó kabát Amerikából

Új, nagyon szép kék színű, extra csinos farmer nadrág, 28-as

Fundango egyedi kötött, fehér - pink sapka

Új, arany - rózsaszín kövecskés virág fülbevaló

Halák László: Ágytól-asztaltól? ?

Üsd fel! Európa és a Szovjetunió

Új nyuszis % húsvéti teamécses tartó ajándék tasakban

Új édes manikűr készlet

Gyönyörű kék-zöld mintás csinos ruha

7 dl - s üveg, kimosva, bio paradicsomszósz volt benne

Édes kis plüss maci, hajlítható kezek-lábak

Új, eredeti Zign szegecses bőr cipő Ausztriából

Fa unisex nyaklánc, természetes, férfi női is AKCIÓ!

Új Esmara motoros fazonú farmer Akció %% 36-os

Újsz. vagány eredeti Dockers cipő 15. 990 Ft h.