Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 15.

 Termék kategóriája: Gyűjtemény

Erdős Mihály: Parasztház tájkép akril festmény 43 x 55,5 cm Termékkód: 1062360759

Jelenlegi ár: 37.800 Ft
Árverés vége: +5 perc 16 óra 14 perc
2026. Jan. 16. 10:18

Minimális ajánlat: 37.800 Ft

  A felhasználó egyéb termékei (1782)

Örökségből eladó ez a híres Erdős Mihály kép.

Maga a kép mérete: 43 x 55,5 cm + keret Téma: Parasztház, tájkép

Technika: akvarell

Stílus: modern

Hordozó: papír

Szignó: szignózott

Állapot: hibátlan

Eredetiség: eredeti

Díszlettervező, grafikus és festőművész. (Berettyóújfaluban született 1914. február 27-én. A Magyar Képzőművészeti Főiskolán 1940/45 között tanult. Mesterei voltak: Szőnyi István,Varga Nándor Lajos. 1942-ben kompozíciós díjat kapott a nagybányai Szt. István Ünnepi Hét festménypályázatán. 1943-ban plakát pályázati díjat nyert.1947-ben I-II.díj a Fasizmus áldozatai nagyváradi emlékműveinek terveiért. 1948-ban az 1848-as forradalom és szabadságharc centenáriumi pályázatának II. díját nyerte. 2007. a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetésben részesült. 1945-49-ben a Nagyváradi Művészeti Iskola,majd 1949-59. között a kolozsvári Ion Andreescu Képzőművészeti Főiskola tanára. 1959 és 1974 között a Kolozsvári Állami Magyar Színház díszlettervezője. Néhány éven keresztül személyesen ismertem, Debrecen meghatározó furcsa egyénisége volt. Forrás: https://www.debrecenianzix.hu/2020/06/erdos-mihalyra-emlekszel-es-ha-azt.html

Kikiáltási ár: 37.800 Ft
Árverés kezdete: 2026. Jan. 14. 10:18
Árverés vége: 2026. Jan. 16. 10:18
Termék megtekintve: 106

Gyönyörű csillogó pálmafás táska Korfuról

Új, kaucsuk + nemesacél görög mintás karkötő

Szuper színű, csinos farmer nadrág 38-as

Új, barna csinos ruha, alkalomra is! Akció

Újsz. Ice bronzos csillogó gyönyörű top AKCIÓ!

La Senza szabadidő nadrág, pihe-puha pamut

Gyönyörű madárkás eredeto River Island blézer

Új Panarom csodás szülésfelkészítő olaj szett ajándék szép táskában !

Új csodaszép, piros ( Karácsony ***) GOTS BIOPAMUT terítő, extra nagy

Zöld színű top, nagyon édes, vagány. .NÉzd!

ÚJ, MÁRKÁS BŐR HATÁSÚ VEGÁN FEKETE ROJTOS SHORT SZUPER

Különleges, láncos lila tunika ruha

Újszerű zebra csíkos kardigán, Mango 11. 995 Ft h.

Eredeti Soul Paris pink csinos nyári nadrág - Retro

Újszerű csinos lila ing blúz M-es

Új GOTS biopamut édes pingvin mintás mosdó kesztyű

Új, szexi fekete hálóing Szuper Akció %%

GYÖNYÖRŰ ÉS EGYEDI FEHÉR KÖNNYŰ PROMOD SZOKNYA 38-AS/M

Új gyapjú ? huzattal melegvizes palack Akció

Édes, különleges királykék short Akció