Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

Fráter György I-II. (Jókai Mór) 1972 (regény) 12kép+tartalom Termékkód: 1062313286

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 13 nap, 17 óra
2024. Máj. 08. 23:31

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10451)

Fráter György I-II. (Jókai Mór) 1972
Jókai Mór Összes Művei könyvsorozat (sorozatszerkesztő: Lengyel Dénes és Nagy Miklós)
8 oldal fekete/fehér képmelléklettel illusztrált

szép megkímélt állapotú mindkét kötet
az I.kötetben egy lap tetején láttam halvány foltot nem enyhén
a II.kötet három egymást követő lap széle sérült ugyanott a nyomdában a szövegbe nem ér bele
kívül a lapélek enyhén foltosak, az I.kötet hátsó borítója enyhén foltos

Kiadó : Akadémiai Kiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1972
Azonosító : AK 1150-k-7274
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 364+4+352+4 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19.5 x 13.5 x 4 cm és 685gramm
Készítette : Akadémiai Nyomda , Budapest (72.72342 / 72.72341)
Eredeti ára : 50.- Ft

Fráter György (1482-1551) horvát származású erdélyi államférfi, bíboros. Szapolyai János katonája volt, majd pálos szerzetes lett; 1527-től a királlyá választott Szapolyai legbizalmasabb tanácsadója. A mohácsi vész utáni zűrzavaros időszakban Fráter György a szétszakadt ország egyesítésére törekedett. A magyar nemzeti királyság megteremtéséért kénytelen volt hitegető, kétszínű politikát folytatni, fondorkodni, hol a törökkel, hol a némettel szemben. Ebben a minden politikai és vallásos izgalmak általános káoszában kellett Fráter Györgynek keresni az utat a maga nemzete számára. Az igazságosan ítélő történetbúvár előtt Fráter György nemcsak korának, de nemzete történetének legnagyobb diplomatájaként fejlődik elő, írja róla Jókai. Az erdélyi fejedelmek nemhiába tekintették politikai mesterüknek Frátert, a török és német között ők is csak diplomáciai fogásokkal és ügyességgel tudták fenntartani Erdélyt további másfél századon át.

I.kötet :
Fényes Buda vára! 5
Magister kaminarius 31
"Nem férfi, csak inas" 68
Fráter György 77
Dobzse László 85
"A mi Urunk" 95
Pára és lélek 115
A márvány-ara 119
Több fény, több homály 130
Törvényszék egy halott fölött 138
Fokról-fokra 146
Vissza! 151
"Ultimus surculus masculus" 152
Kísértetek és kísértések 168
"Hanyatló szép hazám" 184
Szent Pál feje 188
"Lutherani cumbruratur" 196
A király haragja 200
Sok beszéd, semmi tett 211
Az ős-országgyűlés 227
A kalandosok 242
Mohácsnál 250
Két király egy országban 265
A sajóládi remete 274
Hogy csinálják az ellenségeket 277
Az egy magyar 281
A királyhalál legendája 286
A lengyel fehér asszony 290
A titkos ellenség 294
A védő angyal 300
"Flectere si nequeo superos. Acheronta novebo" 306
A világosvári tréfa 314
"Több is veszett Mohácsnál!" 319
A trónfoglalás 327
Igazság-e vagy mese? 336
Az angyali korona 340
Szómagyarázatok 345
Tartalom 353

II.kötet:
Az első bankó! 5
A hét vendégfej 8
Az orgyilok 17
Gritti 21
Junisz bég 95
Jó Török Bálint 140
Péter vajda 161
Izabella 186
Mire jó a lutheránus vallás? 194
A fatalis lencse 200
A szultán pecsétje 209
Ünnep és gyász 214
Fiatal anya 218
Buda ostroma 225
A szabadító szultán 245
A fekete herceg 267
Székesfehérvár veszedelme 278
Az új ellenségek 284
"Vitéz Török Jánosról emlékezem" 293
"Sic fata volunt" 310
A pálos barát 315
Ulomán basa 320
Hetven napig temetetlen 328
Szómagyarázatok 330
Tartalom 341

12db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/IYyn5KEYSU

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 08. 23:31
Árverés vége: 2024. Máj. 08. 23:31
Termék megtekintve: 174

Széchenyi István Emlékmúzeum - Nagycenk (1988) 4kép+tartalom

Szép Versek 1975 (1976) újszerű foltmentes (11kép+tartalo m)

Jenny - Csókolj Meg, Cowboy! (Sandra Parker) 1991 (8kép+tartalom )

A Tudás Útja (Benedek István) 1972 (9kép+tartalom )

McDonalds Játék Füles (2006)

Motorola C330 Előlap + Hátlap (új)

Téli Story (Pip Dan) 1992 (6kép+tartalom )

Parasztok I-II. (Wladyslaw Stanislaw Reymont) 1976 (12kép+tartalo m)

Írjuk, Mondjuk Helyesen ! (Hernádi Sándor) 1977 (5kép+tartalom )

Elmegyek Máté Péter Emlékére (S. Nagy István) 1985 (8kép+tartalom )

Nokia 100 (2012) Üres Doboz (Ver. 2)

Sharp Táv TV és Video (G1073SA) hibás, sérült

Közben (Gobbi Hilda) 1982 (Ver. 1) 6kép+tartalom

Kallocain (Karin Boye) 1978 (5kép+tartalom ) SciFi

Pere János - Egy Régi Régi Dal (CD) jogtiszta

Infra Táv (Ver. 4) működik (sérült)

Sony Ericsson K300i (2004) Ver. 2 (20-as) álomszép

Visszakézből (Csörsz István) 1974 (Novellák) 7kép+tartalom

Védj Meg és Szeress! (Liza Kürschner) 1991 (6kép+tartalom )

Aranybolygó (Nemere István) 1988 (5kép+tartalom ) SciFi