Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 6.

G. (John Berger) 1976 (újszerű) 10kép+tartalom Termékkód: 1062335961

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 5 nap, 13 óra
2026. Jan. 11. 21:23

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13317)

G. (John Berger) 1976

szép újszerű állapotú és foltmentes
díszborító enyhén kopottas

kiadó : Európa Könyvkiadó , Budapest
kiadás Éve : 1976 , 21.900 példány
eredeti címe : G. (1972)
nyelve : Magyar , fordította: András T. László (1976)
azonosító : ISBN 963 07 0541 9
típus : regény
oldalak száma : 400 oldal a borítóval együtt
mérete : 20.5 x 13 x 2 cm és 395gramm
készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (75.2326)
eredeti ára : 35.- Ft

John Berger öt regénnyel a háta mögött a modern angol irodalom legjelesebbjei közé számít - noha eredetileg művészettörténészként szerzett hírnevet.
A G. a világirodalom egyik örökkön visszatérő, nagy témája, a Don Juan-motívum újraértelmezése. G. a főszereplő, azaz Don Giovanni reinkarnációja 1886-ban, négy évvel Garibaldi halála után jön a világra egy Európában utazgató gazdag és emancipált amerikai nő és egy levernói nagykereskedő törvénytelen gyermekeként. Vándorlásai közben élete összefonódik a múlt és jelen történelmének eseményeivel, a vég az osztrák-magyar Triesztben éri utol, ahol eljön érte a Kővendég. G. látszólag passzív, mégis valósággal az életerő forrása, nem személy, hanem mítosz. John Berger értelmezése szerint a szabadság princípiumát testesíti meg, pillantása felszabadítja a meghódított nőkben rejtett valódi énjüket, kiszabadítja őket abból a testi-lelki kényszerzubbonyból, amelybe a polgár erkölcse és társadalma kényszeríti birtoktárggyá alázott asszonyát. John Berger írói célkitűzése: megérteni és elemeire bontani az emberek viselkedését és a történelmi folyamatokat, külön-külön szemügyre venni a létezés társadalmi, biológiai és lélektani csavarjait, fogaskerekeit - és megtalálni mindegyikre az egyedül pontos, semmi mással nem helyettesíthető szót, mert hiszen ez a világ megértésének a titka.

imgbox.com/g/NFQ9ji3ZVf

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 12. 21:23
Árverés vége: 2026. Jan. 11. 21:23
Termék megtekintve: 172

Napóleon (Andre Castelot) 1972 (8kép+tartalom )

National Geographic Magyarország 2012/4 Április (10kép+tartalo m)

ESP TV Táv RC2151 (1998) sérült, szétesik (rendben működik)

Epson Eredeti CD Nyomtatókhoz (Stylus Color 580/680/880/980 1;

Dr. Stefan Frank 4. Ölelj Át Még Egyszer! (1990) 6kép+tartalom

Veritech DDR1 400MHz 256MB RAM (Ver. 1) teszteletlen

Autó Motor 1991/június Turistamagazin (viseltes) 10kép+tartalom

Maria Callas (Pierre-Jean Remy) 1982 (8kép+tartalom )

Sanitas SMP-20 Okosóra Kiegészítő (teszteletlen& #41;

168 Óra 2001/51-52. szám (2kép+tartalom )

Julio Iglesias - The 24 Greatest Songs (Part One) kazetta teszteletlen

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1963 (viseltes) 7kép+tartalom

Süli-Bógni (Mocsár Gábor) 1979 (5kép+tartalom )

Az Amazonok Lázadása (Klaus Rainer Röhl) 1986 (8kép+tartalom )

A Hetedik Testvér (1995) 2005 (DVD) jogtiszta

Oroszlánszívű Richárd (Fabian Lenk) 2014 (8kép+tartalom )

Második Daloskönyvem (Süle Ferenc) 2019 (6kép+tartalom )

BKV Havibérlet Tanuló 2011 Október (2képpel)

Időfutár 1. A Körző Titka (2015) 8kép+tartalom

Sculpture en France XX Siecle (A. -H. Martinie) kb. 1949 (Francia nyelvű