Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 29.

Gabriela (Jorge Amado) 1982 (7kép+tartalom) Termékkód: 1062256143

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 29 nap, 7 óra
2026. Febr. 27. 20:08

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13671)

Gabriela (Jorge Amado) 1982
Gabriela, Szegfű és Faháj - Egy Brazíliai Város Történetéből

foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 86.950 példány
Eredeti címe : Gabriela, Cravo e Canela (1958)
Nyelve : Magyar , fordította: Szalay Sándor
Azonosító : ISBN 963 07 2364 6
Típus : filmregény
Oldalak száma : 438 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 12.5 x 2 cm és 290gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1410.66-14-2)
Eredeti ára : 45.- Ft

A világhírű brazil író életművében fordulónak tartják ezt a regényt: ezzel kezdődik pályájának harmadik és sikerekben leggazdagabb szakasza, melyet oly dús művészettel megalkotott művek fémjeleznek, mint A vén tengerész, Az éjszaka pásztorai és főleg a Flor asszony két férje. Itt, a Gabrielá-ban tűnik fel Amado új modora, amelyben az epés indulat a szelíd iróniának és a bővérű humornak adja át a helyét, de úgy, hogy ez nem gyengíti, hanem inkább hitelesíti azt a társadalombíráló kedvet és közéleti elkötelezettséget, amely Amado minden művét jellemzi. Ebben az élvezetes szerelmi történetben Gabriela, a szép félvér lány az anyaföld nyugalmát egyesíti magában a vihar szenvedélyességével, és nemcsak kitűnő szakácsnőnek, hanem fölülmúlhatatlan szeretőnek is bizonyul. "Botlása" után pedig szerelmesének, a gyöngéd bártulajdonosnak van ereje, hogy kesztyűt dobjon a kisváros maradi erkölcseinek, és a maga életén példázza, hogy temeti el a kibontakozó polgárosodás a hűbéri oligarchia és az ököljog világát.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/KIBx3pqKDp

Árverés kezdete: 2026. Jan. 28. 20:08
Árverés vége: 2026. Febr. 27. 20:08
Termék megtekintve: 576

Nokia 2730 Classic Felhasználói Kézikönyv (2010) Magyar

Vadon Magazin 2007/6. szám (6kép+tartalom )

Nimród Vadászbolt (Katalógus) ; 1971

Júlia 1997/1 Különszám (v1) 2kép+tartalom

Díszcsempe Zürich (Retro 2000-es) Hand-Made

Gyilkosság az Apátságban (1986) VCD

A Ludovikától Sopronkőhidáig (Kádár Gyula) 1978 (5kép+tartalom )

Téli Story (Pip Dan) 1992 (6kép+tartalom )

Nahát 1997/1 Január (3kép+tartalom )

Galaktika 1986/5 (68. szám) 4kép+tartalom

LG 49LX761H típusú 2016-os TV (bontott) 2db hangszóró

Az Autó 2012/7 Július (10kép+tartalo m)

Kinek a Törvénye ? (Galgóczi Erzsébet) 1971 (sorszámozott& #41; viseltes

A Magyar Történelem Nagy Alakjai 7. rész (1988) 6kép+tartalom

Keménykalap és Krumpliorr (Csukás István) 1986 (viseltes) 9kép+tartalo

Mókus Luca Tanodája 2. szám (2001) 7kép+tartalom

Fogalmazás 3. Tankönyv (Földvári Erika) 2010 (6kép+tartalom )

Nokia 3120 (Ver. 4) 2004 (sérült, hibás, hiányos)

Hobby-Cars Modell Superfast Metal Playmobil (Ver. 8) új (kb. 1993)

Bianca 37. Jótét Lelkek (Muriel Jensen) v1 (romantikus 1;