Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 12.

Gabriela (Jorge Amado) 1982 (7kép+tartalom) Termékkód: 1062256143

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 16 nap, 16 óra
2026. Jan. 28. 20:08

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13381)

Gabriela (Jorge Amado) 1982
Gabriela, Szegfű és Faháj - Egy Brazíliai Város Történetéből

foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 86.950 példány
Eredeti címe : Gabriela, Cravo e Canela (1958)
Nyelve : Magyar , fordította: Szalay Sándor
Azonosító : ISBN 963 07 2364 6
Típus : filmregény
Oldalak száma : 438 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 12.5 x 2 cm és 290gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1410.66-14-2)
Eredeti ára : 45.- Ft

A világhírű brazil író életművében fordulónak tartják ezt a regényt: ezzel kezdődik pályájának harmadik és sikerekben leggazdagabb szakasza, melyet oly dús művészettel megalkotott művek fémjeleznek, mint A vén tengerész, Az éjszaka pásztorai és főleg a Flor asszony két férje. Itt, a Gabrielá-ban tűnik fel Amado új modora, amelyben az epés indulat a szelíd iróniának és a bővérű humornak adja át a helyét, de úgy, hogy ez nem gyengíti, hanem inkább hitelesíti azt a társadalombíráló kedvet és közéleti elkötelezettséget, amely Amado minden művét jellemzi. Ebben az élvezetes szerelmi történetben Gabriela, a szép félvér lány az anyaföld nyugalmát egyesíti magában a vihar szenvedélyességével, és nemcsak kitűnő szakácsnőnek, hanem fölülmúlhatatlan szeretőnek is bizonyul. "Botlása" után pedig szerelmesének, a gyöngéd bártulajdonosnak van ereje, hogy kesztyűt dobjon a kisváros maradi erkölcseinek, és a maga életén példázza, hogy temeti el a kibontakozó polgárosodás a hűbéri oligarchia és az ököljog világát.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/KIBx3pqKDp

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 20:08
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 20:08
Termék megtekintve: 565

Júlia 1994/2 Tavaszi Különszám (v3) 2kép+tartalom

A Kulcs a Negyedik Dimenzióban (Egely György) 1988 (szétesik) 8kép+tar

Bianca 90. Kettétört Boldogság (Marie Ferrarella) 1998 (romantikus 1;

Retro Építős Játék Leírása (kb. 1980)

Egy Bűntény (1993) DVD (2004) jogtiszta

Felhők Fölött Száll a Sas. .. (Cseres Tibor) 1993 (5kép+tartalom )

Nokia 3120 (Ver. 15) 2004 (20-as) sérült

Univerzum 1961/10 (56. kötet) Kőkorszakbeli Emberek Között (6kép+tartal

Dolly Roll - Eldoradoll (1984) kazetta (teszteletlen& #41;

Amit az Orrszarvúkról Feltétlenül Tudni Kell (1990) 5kép+tartalom

Elakadásjelző Háromszög Használt (Ver. 1) sérült

Dluhopolszky László - Koltai Róbert (2000) Dedikált

Nokia 2630 (2007) Üres Doboz (Ver. 1) Pannon Black

COMPAQ Restore CD (EN series) v2. 6 (1999) jogtiszta

Kerékpár Alkatrész (Ver. 3) Hátsó Közponi Rugóstag

A Körorvos (A. J. Cronin) 1998 (8kép+tartalom )

Otthon 1995/6. szám (tartalomjegyz ékkel)

Zámbó Jimmy Testőre Voltam (Tóth Krisztián) 2001 (8kép+tartalom )

Coca Cola Pohár (Ver. 5) 13cm

Elvis Presley - Golden Hits 2 (jogtiszta kazetta) teszteletlen