Az ingyenes aukciós piactér | 2022. Aug 18.

Gabriela (Jorge Amado) 1982 (Filmregény) 7kép+tartalom Termékkód: 1062256143

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 17 nap, 20 óra
2022. Szept. 05. 21:53

1.000 Ft Villámár

  zozozozo (28 ) starY.gif
  Minősítések száma: 28
Pozitív minősítés: 28 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (9335)

Gabriela (Jorge Amado) 1982
Gabriela, Szegfű és Faháj - Egy Brazíliai Város Történetéből

szép állapotú, foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 86.950 példány
Eredeti címe : Gabriela, Cravo e Canela (1958)
Nyelve : Magyar , fordította: Szalay Sándor
Azonosító : ISBN 963 07 2364 6
Típus : Szépirodalmi regény / Filmregény
Oldalak száma : 438 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 12.5 x 2 cm és 290gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1410.66-14-2)
Eredeti ára : 45.- Ft

A világhírű brazil író életművében fordulónak tartják ezt a regényt: ezzel kezdődik pályájának harmadik és sikerekben leggazdagabb szakasza, melyet oly dús művészettel megalkotott művek fémjeleznek, mint A vén tengerész, Az éjszaka pásztorai és főleg a Flor asszony két férje. Itt, a Gabrielá-ban tűnik fel Amado új modora, amelyben az epés indulat a szelíd iróniának és a bővérű humornak adja át a helyét, de úgy, hogy ez nem gyengíti, hanem inkább hitelesíti azt a társadalombíráló kedvet és közéleti elkötelezettséget, amely Amado minden művét jellemzi. Ebben az élvezetes szerelmi történetben Gabriela, a szép félvér lány az anyaföld nyugalmát egyesíti magában a vihar szenvedélyességével, és nemcsak kitűnő szakácsnőnek, hanem fölülmúlhatatlan szeretőnek is bizonyul. "Botlása" után pedig szerelmesének, a gyöngéd bártulajdonosnak van ereje, hogy kesztyűt dobjon a kisváros maradi erkölcseinek, és a maga életén példázza, hogy temeti el a kibontakozó polgárosodás a hűbéri oligarchia és az ököljog világát.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/KIBx3pqKDp

Árverés kezdete: 2022. Aug. 06. 21:35
Árverés vége: 2022. Szept. 05. 21:53
Termék megtekintve: 206

Romana 58. A Világ Végén (Bethany Campbell) Tartalommal :)

Sony Ericsson W810i használati Útmutató (2005) újszerű

Siemens C25 (2000) Ver. 2 Teszteletlen (3képpel)

BKV Havibérlet (T. ,Ny. ) 2001 Május (Gyűjteménybe& #41; (2képpel :)

JADA Toys Lamborghini Murcielago Roadster 1:24 (sérült hiányos ! !)

Zúgó Nyilak (Karczag György) 1970 (foltmentes 1; 10kép+tartalom

Disney Hercegnők 2005/3 Március (poszterrel 1;

IV. Henrik I-IV. (Heinrich Mann) 1979 (22kép+Tartalo m :) Szépirodalom

BKV Autóbuszbérlet 1993 Június (Gyűjteménybe& #41; foltos és sérült ! !

Szívhang 58. Egymásnak Teremtve (Jenny Ashe) v1 (2kép+Tartalom :)

Harlequin Naptár 2000

Ötszámjegyű Szorszámi és Szögmértani Táblák (1912) átkötött (Tankönyv)

Gyöngyvirág 92 Magyar Népdal (Bárdos Lajos) 1985 (5kép+tartalom )

Mini Manó 47. szám (2004)

Alcatel 2008G (2017) Üres Doboz (9képpel)

Clifford-A Verseny Jogtiszta DVD Használt 2kép Mesefilm Gyerekeknek

Kisdobos 1977/9 November (5kép+tartalom )

Pace Sat Táv (MSS series) rendben működik (Made in U. K. , 51206A)

Virágöböl (Mihail Sadoveanu) 1963 (foltmentes újszerű)

Nokia 5230 (2009) Üres Doboz (Ver. 4) 8képpel