Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 15.

Gabriela (Jorge Amado) 1982 (7kép+tartalom) Termékkód: 1062256143

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 13 nap, 17 óra
2026. Jan. 28. 20:08

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13622)

Gabriela (Jorge Amado) 1982
Gabriela, Szegfű és Faháj - Egy Brazíliai Város Történetéből

foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 86.950 példány
Eredeti címe : Gabriela, Cravo e Canela (1958)
Nyelve : Magyar , fordította: Szalay Sándor
Azonosító : ISBN 963 07 2364 6
Típus : filmregény
Oldalak száma : 438 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 12.5 x 2 cm és 290gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1410.66-14-2)
Eredeti ára : 45.- Ft

A világhírű brazil író életművében fordulónak tartják ezt a regényt: ezzel kezdődik pályájának harmadik és sikerekben leggazdagabb szakasza, melyet oly dús művészettel megalkotott művek fémjeleznek, mint A vén tengerész, Az éjszaka pásztorai és főleg a Flor asszony két férje. Itt, a Gabrielá-ban tűnik fel Amado új modora, amelyben az epés indulat a szelíd iróniának és a bővérű humornak adja át a helyét, de úgy, hogy ez nem gyengíti, hanem inkább hitelesíti azt a társadalombíráló kedvet és közéleti elkötelezettséget, amely Amado minden művét jellemzi. Ebben az élvezetes szerelmi történetben Gabriela, a szép félvér lány az anyaföld nyugalmát egyesíti magában a vihar szenvedélyességével, és nemcsak kitűnő szakácsnőnek, hanem fölülmúlhatatlan szeretőnek is bizonyul. "Botlása" után pedig szerelmesének, a gyöngéd bártulajdonosnak van ereje, hogy kesztyűt dobjon a kisváros maradi erkölcseinek, és a maga életén példázza, hogy temeti el a kibontakozó polgárosodás a hűbéri oligarchia és az ököljog világát.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/KIBx3pqKDp

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 20:08
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 20:08
Termék megtekintve: 566

Júlia 96. Ki Hordja a Nadrágot (Patti Standard) 1995 v2 (2kép+tartalom

Előttem az Élet (Emile Ajar) 1980 (átkötött) 8kép+tartalom

Tiffany 38. Forró Kaland Pezsgővel (Suzanne Simms) v2 (2kép+tartalom )

EL-838 Számológép kb. 1982 (hibásan működik)

Az Élet Ára (Kóbor Tamás) 1930 (8kép+tartalom )

Vulkánok Ébresztője (Georges G. Toudouze) 1928 (8kép+tartalom )

A Világ Helyzete 1987/88-ban (1988) foltmentes (8kép+tartalom )

Akkutöltő AA/AAA 4db-os (teszteletlen& #41;

A Technicolor Időgép (Harry Harrison) 1989 (5kép+tartalom )

A Dominó-elv (Adam Kennedy) 1985 (5kép+tartalom )

Bragelonne Vicomte V. (Alexandre Dumas) 1972 (10kép+tartalo m)

Júlia 126. Áradó Dallamok (Ruth Wind) v2 (2kép+tartalom )

Három Ember Kerékpáron (Jerome K. Jerome) 1959 (3kép+tartalom )

Viccek Sorozat 05 Orvos Viccek (1998)

Bujkál a Hold (Szilvási Lajos) 1988 (7kép+tartalom )

Szeretők (Havas Henrik) 2002 (5kép+tartalom )

Ébresztő Óra (Ver. 4) hiányos (rendben működik)

Júlia 1993/1 Tavaszi Különszám v3 (hiányos) 3kép+tartalom

Szereposztó Díványok (Sidney Sheldon) 1992 (újszerű) 8kép+tartalom

Remington VB-3 Akkus Borotva (sérült, teszteletlen)