Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 24.

Gabriela (Jorge Amado) 1982 (7kép+tartalom) Termékkód: 1062256143

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 4 nap, 17 óra
2026. Jan. 28. 20:08

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13647)

Gabriela (Jorge Amado) 1982
Gabriela, Szegfű és Faháj - Egy Brazíliai Város Történetéből

foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 86.950 példány
Eredeti címe : Gabriela, Cravo e Canela (1958)
Nyelve : Magyar , fordította: Szalay Sándor
Azonosító : ISBN 963 07 2364 6
Típus : filmregény
Oldalak száma : 438 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 12.5 x 2 cm és 290gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1410.66-14-2)
Eredeti ára : 45.- Ft

A világhírű brazil író életművében fordulónak tartják ezt a regényt: ezzel kezdődik pályájának harmadik és sikerekben leggazdagabb szakasza, melyet oly dús művészettel megalkotott művek fémjeleznek, mint A vén tengerész, Az éjszaka pásztorai és főleg a Flor asszony két férje. Itt, a Gabrielá-ban tűnik fel Amado új modora, amelyben az epés indulat a szelíd iróniának és a bővérű humornak adja át a helyét, de úgy, hogy ez nem gyengíti, hanem inkább hitelesíti azt a társadalombíráló kedvet és közéleti elkötelezettséget, amely Amado minden művét jellemzi. Ebben az élvezetes szerelmi történetben Gabriela, a szép félvér lány az anyaföld nyugalmát egyesíti magában a vihar szenvedélyességével, és nemcsak kitűnő szakácsnőnek, hanem fölülmúlhatatlan szeretőnek is bizonyul. "Botlása" után pedig szerelmesének, a gyöngéd bártulajdonosnak van ereje, hogy kesztyűt dobjon a kisváros maradi erkölcseinek, és a maga életén példázza, hogy temeti el a kibontakozó polgárosodás a hűbéri oligarchia és az ököljog világát.

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/KIBx3pqKDp

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 20:08
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 20:08
Termék megtekintve: 572

GSM Headset új (csíptető sérült)

Romana 172. Ápolt Kapcsolat (Rosalie Henaghan) 1998 (romantikus 1;

Telefonkagyló Alkatrész (Ver. 14) Szovjet

Nokia 2626 (Ver. 20) 2006 (lekódolt) sérült

Autóalkatrész (Ver. 4) talán Trabant

Headset-hez Szilikon Készlet (Ver. 4) 6db-os fekete

Spéter Erzsébet Barátnője Voltam (Bozsán Eta) 1990 (6kép+tartalom )

Tiffany 57. Egy Fedél Alatt (Erica Spindler) v1 (romantikus 1;

Nokia Lumia 610 (2012) Üres Doboz

Elemlámpa Fém Barna (kb. 1985) hiányos, sérült

Lélekharang (Szilvási Lajos) 1983 (5kép+tartalom )

Sörnyitó (Ver. 3) Plibrico (kb. 1996)

Polar Heart Rate Sensor H1 (teszteletlen& #41;

Az Ítélet Eladó (John Grisham) 1997 (5kép+tartalom )

V-Max Rali Club 2003/2 (poszterekkel& #41; 10kép+tartalom

Júlia Bestseller 1994/4 Barát a Bajban (Tracy Hughes) v2 (3kép+tartalo

Autó Motor 1994/19 (10kép+tartalo m)

Kulcstartó (Ver. 12) Halacska Gyöngyből

Játékbaba Kiegészítő (Ver. 2) Kölyök Kutya

MÁV D. 55. Építési és Pályafenntartási Műszaki Adatok, Előírások (1972)