Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 5.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Zene

Gustav Mahler (Németh Amadé) 1984 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062315654

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 6 óra
2026. Jan. 13. 10:47

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13336)

Gustav Mahler (Németh Amadé) 1984
Gustav Mahler Életének Krónikája
Nagy Muzsikusok Életének Krónikája Napról Napra... sorozat 18.kötet

a könyv szép megkímélt állapotú, foltokat nem láttam
díszborító enyhén sérült-javított, előzéklapon ajándékozási bejegyzés van

Kiadó : Zeneműkiadó Vállalat , Budapest
Kiadás Éve : 1984
Azonosító : ISBN 963 330 512 8 , ISSN 0547-2326 , Z. 60 148
Típus : regényes életrajz
Oldalak száma : 308 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 2 cm és 330gramm
Készítette : Egyetemi Nyomda , Budapest (83.1561.)
Eredeti ára : 30.- Ft

Tartalom (SK) :
A századforduló egyik legnagyobb zeneszerzőjének, karmesterének és operaházi szervezőjének életeét mutatja be a kötet a legújabb kutatások alapján napról napra, a korabeli kritikák, emlékezések, levelezések tükrében. Megismerhetjük a karmester útját Prágától Budapesten és Bécsen át a New York-i Metropolitanig, a világhírig. Nyomon követhetjük, kottapéldák segítségével, Mahler zeneszerzói stílusának fejlődését, hatását a kortárs zeneszerzőkre. A kötet a leghitelesebben mutatja be Mahler budapesti operaigazgatásának történetét is. Ma, amikor megnövekedett az érdeklődés a századforduló és különösen Mahler zenéje iránt, Németh Amadé könyve nagy érdeklődésre tarthat számot a zeneszerető olvasóközönség körében.

Bevezetés 7
Család, gyermekévek, tanulmányok 15
A kezdő karmester 37
A felemelkedés útján 65
A Budapesti Magyar Királyi Operaház igazgatója 91
A Hamburgi Városi Színház karnagya 136
Bécs zenei diktátora 182
Világhír - Amerika - Bécs - Halál 250
Mahler műveinek jegyzéke 296
Tartalom 300

imgbox.com/g/nIK15GBV5V

Árverés kezdete: 2025. Dec. 14. 10:47
Árverés vége: 2026. Jan. 13. 10:47
Termék megtekintve: 389

Hetedhétország (Ötven Magyar Népmese) 1989 (8kép+tartalom )

A Végső Leszámolás (Zane Grey) 1989 (8kép+tartalom )

Bianca 24. Ne Félj Tőlem (Alison Fraser) 1993 (romantikus 1;

Júlia 83. Argentin Tangó (Kristina Logan) v2 (2kép+tartalom )

Quo Vadis (Henryk Sienkiewicz) 1983 (8kép+tartalom )

Ki Ölte Meg Bruce Lee-t? (Esztergomi László) 1990 (10kép+tartalo m)

Elfelejtett Évtized (Nemeskürty István) 1974 (8kép+tartalom )

Júlia 393. A Legszebb Emléktárgy (Robyn Donald) 2007 (3kép+tartalom )

Nyomtató Kábel (Ver. 10) 170cm (teszteletlen& #41;

Örök Hispánia (Passuth László) 1972 (9kép+tartalom )

Nokia 2323c-2 (Ver. 14) 2009 (lekódolt) teszteletlen

Kegyetlenség/Próba idő (Pavel Nyilin) 1975 (5kép+tartalom )

James Bond a Gyémánt Örök (Ian Fleming) 1990 (8kép+tartalom )

Present Day English for Foreign Students Book 1. (1973) 8kép+tartalom

Képes Történelmi Atlasz (1995) foltmentes (6kép+tartalom )

Smena 8 Fényképező (sérült, hiányos)

Ébred a Dzsungel (Vadászírók Elbeszélései) 1979 (5kép+tartalom )

Overmax OV-Basicplayer Játékkonzol (kb. 2011) Üres Doboz

Az Álmok Veszélyes Dolgok. .. (Ernyey Béla) 1987 (6kép+tartalom )

Romana 31. Téli Varázs (Susan Alexander) 1991 (6kép+tartalom )