Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 18.

Habub Szudán Felett (Ignácz Ferenc) 1979 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062335221

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 2 nap, 23 óra
2026. Jan. 21. 19:33

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13600)

Habub Szudán Felett (Ignácz Ferenc) 1979
32 oldal fekete-fehér és 16 oldal színes képmelléklettel illusztrált

belül pár lap széle enyhén foltos, előzéklapot a korábbi tulaj dedikálta
kívül a borító kissé foltos-sérült, díszborító szintén

kiadó : Gondolat Könyvkiadó , Budapest
kiadás Éve : 1979 , 29.800 példány
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 280 671 9
típus : útleírás
oldalak száma : 184+32+16 oldal a borítóval együtt
mérete : 20 x 14.5 x 1.5 cm és 313gramm
készítette : Zrínyi Nyomda , Budapest (79.1005/1)
eredeti ára : 42.- Ft

Kelet-Afrika végtelennek tetsző szavannavidéke volt a nagyvadak paradicsoma. Ide települt be legkésőbb az európai ember, így itt maradt legtovább háborítatlan az állatvilág. Vonzotta is ez minden idők vadászát, s közülük nem egy szerzett hírnevet magának kelet-afrikai vadászkalandjai révén. A vad fogyott, az ember szaporodott, s Kittenberger Kálmán századunk harmadán már "A megváltozott Afriká"-ról írt utolsó könyvében.
Afrika valóban megváltozott Kelet-Afrikában is, de a vadászra gyakorolt vonzereje megmaradt a régi. A vadászat engedélyhez van kötve, de a vadász napokig járhatja a varázslatos szépségű tájat, míg puskavégre kapja az elefántot, az oroszlánt vagy más egzotikus vadat. A vadas vidék bennszülött lakója is más, mint az egyre sokasodó afrikai nagyvárosokban lakók; távol a világ zajától még uralkodnak a régi hagyományok, a törzsi szokások, és bár gyakran látnak idegent, életük az európai ember számára különös. E könyv szerzője háromszor járt Kelet-Afrikában; Szudánban ismerte meg a háborút, a félelmetes homokvihart, s további három országban, Ugandában, Kenyában és Tanzániában vadászott és gyűjtötte élményeit, megfigyeléseit, amelyekről könyvében beszámol.

tartalomjegyzék :
Előrebocsátom 5
Gödöllőtől a Kilimandzsáróig 8
Az Ezeregyéjszaka városa 8
A fényképezés olykor kockázattal jár 14
A khartoumi veszély 20
Láthatatlan ragadozók 29
Az "Új Világ" városa 41
Elza kölykei 43
A vadász ne menjen a tengerre! 46
A vadnyomozók 50
Szivárvány az égen 55
Afrika "rakétája" 63
Tembóvadászat 66
"Húskitermelés" 71
Punda-milia-vadászat 78
A dögkeselyűk "kötelessége" 83
Az orvvadászok 93
Méregfogak közelében 98
A Kilimandzsáró fénye 102
Nemcsak vadászom 105
Barátaim, a maszájok 105
Vihar trópusi módra! 111
A nők és az erkölcs 116
A makonde törzs művészete 119
Magyar orvos Tanzániában 125
A "Fűszer-sziget" 131
Méreg, babona, misztikum 136
Kelet-Afrika eszperantója 144
A legveszélyesebb afrikai állatok 148
Egy nap a "paradicsomban" 153
Búcsú a vágyak földjétől 171
tartalom 174

imgbox.com/g/Qsk8DUk6FY

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 19:33
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 19:33
Termék megtekintve: 172

Szívhang 30. Mutasd Meg az Arcod ! (Marion Lennox) 1994 (2kép+tartalom

Anya, Hová Lettél? (Doór Ágnes) 1983 (10kép+tartalo m)

Matrica (Magasfeszülts ég) több darab (ár. -/db)

Romana 246. Csodadoktornő (Debbie Macomber) 2001 (6kép+tartalom )

Rólad Álmodom (Jocelyn Wilde) 1992 (8kép+tartalom )

Ölelés 2. Nem Akarok Csalódni (Juliet Anderson) 1991

Isten Veled, Atomkor! (Feleki László) 1965 (6kép+tartalom )

Aranyos Erzsike (Marlitt E. ) 1990 (szétesik) 3kép+tartalom

Zsuzsi Karácsonya (2000) Mesekönyv (foltmentes 1;

Szemöldök Csipesz (Ver. 1) 8cm retro

Színes UFO 1998/6 Június (55. szám) 6kép+tartalom

Autó Motor 1995/21 (10kép+tartalo m) Pannóniák

Vaya Con Dios - The Best Of (kazetta) teszteletlen

A Géppisztolyos Bandita / Halál a Műteremben (Vedres Géza) 1984 (8kép+

Garfield Figura Műanyag 8cm (kb. 1995)

Ábránd (Federico de Roberto) 1978 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Nokia 6110 (Ver. 18) 1998 (30-as) sérült

Rexel LV250HS Laminálógép

Irodalmi Olvasókönyv 6. (Hámor Jánosné) 2005 (3. kiadás)

Kérdezz! Felelek Mindenre (Teknős Péter) 1975 (sérült) 8kép+tartalom