Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 10.

Habub Szudán Felett (Ignácz Ferenc) 1979 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062335221

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 10 nap, 19 óra
2026. Jan. 21. 19:33

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13455)

Habub Szudán Felett (Ignácz Ferenc) 1979
32 oldal fekete-fehér és 16 oldal színes képmelléklettel illusztrált

belül pár lap széle enyhén foltos, előzéklapot a korábbi tulaj dedikálta
kívül a borító kissé foltos-sérült, díszborító szintén

kiadó : Gondolat Könyvkiadó , Budapest
kiadás Éve : 1979 , 29.800 példány
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 280 671 9
típus : útleírás
oldalak száma : 184+32+16 oldal a borítóval együtt
mérete : 20 x 14.5 x 1.5 cm és 313gramm
készítette : Zrínyi Nyomda , Budapest (79.1005/1)
eredeti ára : 42.- Ft

Kelet-Afrika végtelennek tetsző szavannavidéke volt a nagyvadak paradicsoma. Ide települt be legkésőbb az európai ember, így itt maradt legtovább háborítatlan az állatvilág. Vonzotta is ez minden idők vadászát, s közülük nem egy szerzett hírnevet magának kelet-afrikai vadászkalandjai révén. A vad fogyott, az ember szaporodott, s Kittenberger Kálmán századunk harmadán már "A megváltozott Afriká"-ról írt utolsó könyvében.
Afrika valóban megváltozott Kelet-Afrikában is, de a vadászra gyakorolt vonzereje megmaradt a régi. A vadászat engedélyhez van kötve, de a vadász napokig járhatja a varázslatos szépségű tájat, míg puskavégre kapja az elefántot, az oroszlánt vagy más egzotikus vadat. A vadas vidék bennszülött lakója is más, mint az egyre sokasodó afrikai nagyvárosokban lakók; távol a világ zajától még uralkodnak a régi hagyományok, a törzsi szokások, és bár gyakran látnak idegent, életük az európai ember számára különös. E könyv szerzője háromszor járt Kelet-Afrikában; Szudánban ismerte meg a háborút, a félelmetes homokvihart, s további három országban, Ugandában, Kenyában és Tanzániában vadászott és gyűjtötte élményeit, megfigyeléseit, amelyekről könyvében beszámol.

tartalomjegyzék :
Előrebocsátom 5
Gödöllőtől a Kilimandzsáróig 8
Az Ezeregyéjszaka városa 8
A fényképezés olykor kockázattal jár 14
A khartoumi veszély 20
Láthatatlan ragadozók 29
Az "Új Világ" városa 41
Elza kölykei 43
A vadász ne menjen a tengerre! 46
A vadnyomozók 50
Szivárvány az égen 55
Afrika "rakétája" 63
Tembóvadászat 66
"Húskitermelés" 71
Punda-milia-vadászat 78
A dögkeselyűk "kötelessége" 83
Az orvvadászok 93
Méregfogak közelében 98
A Kilimandzsáró fénye 102
Nemcsak vadászom 105
Barátaim, a maszájok 105
Vihar trópusi módra! 111
A nők és az erkölcs 116
A makonde törzs művészete 119
Magyar orvos Tanzániában 125
A "Fűszer-sziget" 131
Méreg, babona, misztikum 136
Kelet-Afrika eszperantója 144
A legveszélyesebb afrikai állatok 148
Egy nap a "paradicsomban" 153
Búcsú a vágyak földjétől 171
tartalom 174

imgbox.com/g/Qsk8DUk6FY

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 19:33
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 19:33
Termék megtekintve: 167

Magnókazetta (Ver. 10) Mag Magic (teszteletlen& #41;

RCA Kábel (Ver. 2) Hama 1. 6m (teszteletlen& #41;

Női Karóra LCD Quartz (hiányos, sérült, teszteletlen)

Sony Vaio (PGC-41214M 1; Laptop (2012) bontott Kábel (v5) teszteletlen

Sony Xperia Tipo ST21i (2012) Üres Doboz

3. Évezred 2012/8 Augusztus (10kép+tartalo m)

Sztár Limonádé 2023/2 (10kép+tartalo m)

Rádiókabaré (1975) 8kép+tartalom

Erotikus Fantáziák (Mario Soldati) 1990 (8kép+tartalom )

Lúdas Matyi (képeskönyv 1; 1983 (sérült)

Bella - Mexikói Esküvő (Marilyn Redmond) 1992 (3kép+tartalom )

Bánk Bán (Katona József) 1980 (viseltes) 8kép+tartalom

Rókák a Szőlőben I-II. (Lion Feuchtwanger) 1965 (3kép+tartalom )

Együtt (Leiner Laura) 2016 (8kép+tartalom )

Különös Ember (Zalka Miklós) 1982 (6kép+tartalom )

Júlia 318. Otthonra Lelni (Diana Hamilton) 2004 (2kép+tartalom )

Matchbox MLB-90-16 (Chicago Cubs) bontatlan (1990) új

Mese Magazin (1984) 7kép+tartalom

Legendás Állatok és Megfigyelésük (J. K. Rowling) 2017 (9kép+tartalom )

Embervásár Mexikóban II. (B. Traven) 1962 (7kép+tartalom )