Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 13.

Habub Szudán Felett (Ignácz Ferenc) 1979 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062335221

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 9 óra
2026. Jan. 21. 19:33

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13558)

Habub Szudán Felett (Ignácz Ferenc) 1979
32 oldal fekete-fehér és 16 oldal színes képmelléklettel illusztrált

belül pár lap széle enyhén foltos, előzéklapot a korábbi tulaj dedikálta
kívül a borító kissé foltos-sérült, díszborító szintén

kiadó : Gondolat Könyvkiadó , Budapest
kiadás Éve : 1979 , 29.800 példány
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 280 671 9
típus : útleírás
oldalak száma : 184+32+16 oldal a borítóval együtt
mérete : 20 x 14.5 x 1.5 cm és 313gramm
készítette : Zrínyi Nyomda , Budapest (79.1005/1)
eredeti ára : 42.- Ft

Kelet-Afrika végtelennek tetsző szavannavidéke volt a nagyvadak paradicsoma. Ide települt be legkésőbb az európai ember, így itt maradt legtovább háborítatlan az állatvilág. Vonzotta is ez minden idők vadászát, s közülük nem egy szerzett hírnevet magának kelet-afrikai vadászkalandjai révén. A vad fogyott, az ember szaporodott, s Kittenberger Kálmán századunk harmadán már "A megváltozott Afriká"-ról írt utolsó könyvében.
Afrika valóban megváltozott Kelet-Afrikában is, de a vadászra gyakorolt vonzereje megmaradt a régi. A vadászat engedélyhez van kötve, de a vadász napokig járhatja a varázslatos szépségű tájat, míg puskavégre kapja az elefántot, az oroszlánt vagy más egzotikus vadat. A vadas vidék bennszülött lakója is más, mint az egyre sokasodó afrikai nagyvárosokban lakók; távol a világ zajától még uralkodnak a régi hagyományok, a törzsi szokások, és bár gyakran látnak idegent, életük az európai ember számára különös. E könyv szerzője háromszor járt Kelet-Afrikában; Szudánban ismerte meg a háborút, a félelmetes homokvihart, s további három országban, Ugandában, Kenyában és Tanzániában vadászott és gyűjtötte élményeit, megfigyeléseit, amelyekről könyvében beszámol.

tartalomjegyzék :
Előrebocsátom 5
Gödöllőtől a Kilimandzsáróig 8
Az Ezeregyéjszaka városa 8
A fényképezés olykor kockázattal jár 14
A khartoumi veszély 20
Láthatatlan ragadozók 29
Az "Új Világ" városa 41
Elza kölykei 43
A vadász ne menjen a tengerre! 46
A vadnyomozók 50
Szivárvány az égen 55
Afrika "rakétája" 63
Tembóvadászat 66
"Húskitermelés" 71
Punda-milia-vadászat 78
A dögkeselyűk "kötelessége" 83
Az orvvadászok 93
Méregfogak közelében 98
A Kilimandzsáró fénye 102
Nemcsak vadászom 105
Barátaim, a maszájok 105
Vihar trópusi módra! 111
A nők és az erkölcs 116
A makonde törzs művészete 119
Magyar orvos Tanzániában 125
A "Fűszer-sziget" 131
Méreg, babona, misztikum 136
Kelet-Afrika eszperantója 144
A legveszélyesebb afrikai állatok 148
Egy nap a "paradicsomban" 153
Búcsú a vágyak földjétől 171
tartalom 174

imgbox.com/g/Qsk8DUk6FY

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 19:33
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 19:33
Termék megtekintve: 169

Féktárcsák (Ver. 1) 2db egyforma 23cm

Nokia 3410 (2002) Ver. 1 (hiányos, teszteletlen)

Romana 162. Előnyös Alku (Liz Fielding) 1998 (6kép+tartalom )

Szöveges Matematikafeladato k 3. o. (Fülöp Mária) 2005

Világirodalmi Évkönyv (Kardos László) 1953 (7kép+tartalom )

Epson Ink 664 Black 70ml 2db (bontatlan) ;

George Sand (Dániel Anna) 1980 (10kép+tartalo m)

HP Deskjet F2200 series CD (2008) jogtiszta

Ötlet Mozaik 1999/8 Augusztus (11. szám) melléklet+extra (10kép+tartalo

IV. Henrik I-IV. (Heinrich Mann) 1979 (22kép+tartalo m)

Két Választás Magyarországon (Mikszáth Kálmán) 1972 (8kép+tartalom )

Kísértetkastély (Margit Sandemo) 1994 (Jéghegyek Népe 7. ) 8kép+tartalo

Philips TV Táv (RC2023601) ; rendben működik

Pierre Cardin Nyakpánt

Kerámia Tányér (Ver. 6) NoName (kb. 1980)

IDE Floppy Kábel (Ver. 13) teszteletlen

Virágpréselő Mappa kb. 1975 (40 oldalas) 35x41cm

Júlia 148. Közvetítés Nélkül (Liz Fielding) 1997 (romantikus 1;

Carrie Drágám (Theodore Dreiser) 1988 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Hálózati Táp 5V 1A (JKY06-SP05010 00) tesztelve