Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 11.

Habub Szudán Felett (Ignácz Ferenc) 1979 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062335221

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 10 nap, 7 óra
2026. Jan. 21. 19:33

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13455)

Habub Szudán Felett (Ignácz Ferenc) 1979
32 oldal fekete-fehér és 16 oldal színes képmelléklettel illusztrált

belül pár lap széle enyhén foltos, előzéklapot a korábbi tulaj dedikálta
kívül a borító kissé foltos-sérült, díszborító szintén

kiadó : Gondolat Könyvkiadó , Budapest
kiadás Éve : 1979 , 29.800 példány
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 280 671 9
típus : útleírás
oldalak száma : 184+32+16 oldal a borítóval együtt
mérete : 20 x 14.5 x 1.5 cm és 313gramm
készítette : Zrínyi Nyomda , Budapest (79.1005/1)
eredeti ára : 42.- Ft

Kelet-Afrika végtelennek tetsző szavannavidéke volt a nagyvadak paradicsoma. Ide települt be legkésőbb az európai ember, így itt maradt legtovább háborítatlan az állatvilág. Vonzotta is ez minden idők vadászát, s közülük nem egy szerzett hírnevet magának kelet-afrikai vadászkalandjai révén. A vad fogyott, az ember szaporodott, s Kittenberger Kálmán századunk harmadán már "A megváltozott Afriká"-ról írt utolsó könyvében.
Afrika valóban megváltozott Kelet-Afrikában is, de a vadászra gyakorolt vonzereje megmaradt a régi. A vadászat engedélyhez van kötve, de a vadász napokig járhatja a varázslatos szépségű tájat, míg puskavégre kapja az elefántot, az oroszlánt vagy más egzotikus vadat. A vadas vidék bennszülött lakója is más, mint az egyre sokasodó afrikai nagyvárosokban lakók; távol a világ zajától még uralkodnak a régi hagyományok, a törzsi szokások, és bár gyakran látnak idegent, életük az európai ember számára különös. E könyv szerzője háromszor járt Kelet-Afrikában; Szudánban ismerte meg a háborút, a félelmetes homokvihart, s további három országban, Ugandában, Kenyában és Tanzániában vadászott és gyűjtötte élményeit, megfigyeléseit, amelyekről könyvében beszámol.

tartalomjegyzék :
Előrebocsátom 5
Gödöllőtől a Kilimandzsáróig 8
Az Ezeregyéjszaka városa 8
A fényképezés olykor kockázattal jár 14
A khartoumi veszély 20
Láthatatlan ragadozók 29
Az "Új Világ" városa 41
Elza kölykei 43
A vadász ne menjen a tengerre! 46
A vadnyomozók 50
Szivárvány az égen 55
Afrika "rakétája" 63
Tembóvadászat 66
"Húskitermelés" 71
Punda-milia-vadászat 78
A dögkeselyűk "kötelessége" 83
Az orvvadászok 93
Méregfogak közelében 98
A Kilimandzsáró fénye 102
Nemcsak vadászom 105
Barátaim, a maszájok 105
Vihar trópusi módra! 111
A nők és az erkölcs 116
A makonde törzs művészete 119
Magyar orvos Tanzániában 125
A "Fűszer-sziget" 131
Méreg, babona, misztikum 136
Kelet-Afrika eszperantója 144
A legveszélyesebb afrikai állatok 148
Egy nap a "paradicsomban" 153
Búcsú a vágyak földjétől 171
tartalom 174

imgbox.com/g/Qsk8DUk6FY

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 19:33
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 19:33
Termék megtekintve: 168

Fülhallgató (Ver. 11) Noname (rendben működik)

Nokia 3120 (Ver. 8) 2004 (30-as) sérült

Szívtipró (Francine Pascal) 1991 (8kép+tartalom )

Reform-kor? (Lázár István) 1987 (6kép+tartalom )

Pannon GSM Feltöltőkártya 3600 Ft-os (2003)

Praktika 2000/7. szám Július (tartalomjegyz ékkel)

Kóborló Kisfiú Kalandjai (Ignácz Rózsa) 1980 (7kép+tartalom )

Bianca 136. Bekerítve (Marie Ferrarella) 2002 (romantikus 1;

Szívhang 65. Szerelem Félhomályban (Jenny Ashe) 1996 (2kép+tartalom )

Tolnai Új Világlexikona 2. kötet (BAD-BUR) 1926 (sérült) 10kép+tartalom

Varázslatos Alkony (Leslie Hatcher) 1991 (7kép+tartalom )

Samsung SGH-B130 (2008) Üres Doboz

Labdarúgó Almanach 1980 (szétesik) 7kép+tartalom

A Mesehajó Elmerül (Szeberényi Lehel) 1978 (5kép+tartalom )

Körkép 69 - 20 Mai Magyar Elbeszélés (1969) 5kép+tartalom

Disney Hercegnők 2007/4 Április (poszter nélkül)

McDonald's Figura (Ver. 4) Disneyland 2000

Drámák I-II. (Friedrich Dürrenmatt) 1977 (14kép+tartalo m)

Bianca 38. Egyezzünk Meg (Sally Wentworth) 1994 (romantikus 1;

Panasonic TX-47ASM651 típusú 2014-es TV (bontott) Bluetooth