Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 19.

Hínáros Tenger (Rónaszegi Miklós) 1986 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062181342

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 10 nap, 3 óra
2026. Jan. 29. 19:34

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13627)

Hínáros Tenger (Rónaszegi Miklós) 1986

foltokat nem láttam

Kiadó : Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1986 , 3.kiadás , 33.700 példány
Nyelve : Magyar , Kass János rajzaival
Azonosító : ISBN 963 11 5025 9 , IF 5633
Típus : ifjúsági regény
Oldalak száma : 404 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 2 cm és 260gramm
Készítette : Szikra Lapnyomda , Budapest (86-3637)
Eredeti ára : 36.- Ft

E név: Kolumbusz Kristóf - már évszázadok óta fogalom. E dátum: 1492 - újkori történelmünk fordulópontja. A hajó: A Santa Maria - a felfedezések történtének legbüszkébb vitorlása. A genovai hajós azzal a céllal vágott az ismeretlen nyugati óceánnak, hogy - történelemben először - megkerülje a Földet és Indiába jusson. Lankadatlan érdeklődésssel figyeljük néhány figuráinak életét, akiket számtalan kalandon átvergődve, megmerülve a gyilkos indulatok, szerelemes szenvedélyek, nagyratörő álmok és rettentő csalódások "hináros tengerébe" végül is a Santa Marián hoz össze sorsuk, s legyűrve félelmüket, leszámolva már-már életükkel is, nekivágnak a hajós mendemondák hínáros tengerének, a szörnyekkel teli ismeretlen óceánnak. A középkori Spanyolország káprázatos forgatagos képét vetíti elénk a szerző, s miközben végigvezet bennünket az egyetemek termein, a pestises falvakon, a bikaviadalok arénáin, a spanyol falvak és kikötők kocsmáin - észre sem vesszük, hogy a hajó emlékezetünkbe vésődött igazán: a Santa Maria a nagy dátum, 1492 és a merész admirális Kolumbusz Kristóf alakja.

Máglyák 5
Remények városa, Sevilla 48
Sötétlő fellegek 112
Templomi kupola 195
Föld! Föld! 277
Jegyzetek 396
Tartalom 400

imgbox.com/g/JM2uJSQDeU

Árverés kezdete: 2025. Dec. 30. 19:34
Árverés vége: 2026. Jan. 29. 19:34
Termék megtekintve: 670

3. Évezred 2015/10 Október (10kép+tartalo m)

Matematika Gyakorló II. (Hajdu Sándor) 1996 (7kép+tartalom )

A Fekete Pásztor (Edward Phillips Oppenheim) 1994 (szétesik) 5kép+tart

Kalk Eisenberg Porcelán Kiöntő 7cm

Csodálatos Világ - Nagymacskák (Happy Meal) 2012 (8kép+tartalom )

Első Szélvédő Orosz (talán LADA) bontott

RCA Kábel (Ver. 23) RCA/Coax 120cm (teszteletlen& #41;

Csillag Dísz Arany Csillámmal 25cm

Philips RC239 Autós Magnós Rádió (4x12W) sérült, teszteletlen

LEGO Service Katalógus 1994 (991183/991283 )

Tanulmányi Könyv (MSZMP Marxizmus-Leninizm us Esti Egyeteme) 1974-78

Burda Mérőszalag (W. Germany) kb. 1984 (sérült)

Autósélet 1999/9 Szeptember (tartalomjegyz ékkel)

A Szovjetúnió 550 Kérdés 550 Felelet (1964) 8kép+tartalom

Látni Sem Akarlak (Cynthia Parker) 1991 (8kép+tartalom )

Zsolnay Porcelán (Ver. 1) Kávéscsésze

Tűréshatár (Paul Lewis) 2007 (6kép+tartalom )

Kulcstartó (Ver. 10) Világítós (kb. 1995)

Little Shego (G. Sapgir) Angol nyelvű (Szovjet kb. 1975)

Max Havelaar (Multatuli) ; 1981 (VR8) megkímélt (8kép+tartalom )