Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 10.

Hínáros Tenger (Rónaszegi Miklós) 1986 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062181342

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 19 nap, 7 óra
2026. Jan. 29. 19:34

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13403)

Hínáros Tenger (Rónaszegi Miklós) 1986

foltokat nem láttam

Kiadó : Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1986 , 3.kiadás , 33.700 példány
Nyelve : Magyar , Kass János rajzaival
Azonosító : ISBN 963 11 5025 9 , IF 5633
Típus : ifjúsági regény
Oldalak száma : 404 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 2 cm és 260gramm
Készítette : Szikra Lapnyomda , Budapest (86-3637)
Eredeti ára : 36.- Ft

E név: Kolumbusz Kristóf - már évszázadok óta fogalom. E dátum: 1492 - újkori történelmünk fordulópontja. A hajó: A Santa Maria - a felfedezések történtének legbüszkébb vitorlása. A genovai hajós azzal a céllal vágott az ismeretlen nyugati óceánnak, hogy - történelemben először - megkerülje a Földet és Indiába jusson. Lankadatlan érdeklődésssel figyeljük néhány figuráinak életét, akiket számtalan kalandon átvergődve, megmerülve a gyilkos indulatok, szerelemes szenvedélyek, nagyratörő álmok és rettentő csalódások "hináros tengerébe" végül is a Santa Marián hoz össze sorsuk, s legyűrve félelmüket, leszámolva már-már életükkel is, nekivágnak a hajós mendemondák hínáros tengerének, a szörnyekkel teli ismeretlen óceánnak. A középkori Spanyolország káprázatos forgatagos képét vetíti elénk a szerző, s miközben végigvezet bennünket az egyetemek termein, a pestises falvakon, a bikaviadalok arénáin, a spanyol falvak és kikötők kocsmáin - észre sem vesszük, hogy a hajó emlékezetünkbe vésődött igazán: a Santa Maria a nagy dátum, 1492 és a merész admirális Kolumbusz Kristóf alakja.

Máglyák 5
Remények városa, Sevilla 48
Sötétlő fellegek 112
Templomi kupola 195
Föld! Föld! 277
Jegyzetek 396
Tartalom 400

imgbox.com/g/JM2uJSQDeU

Árverés kezdete: 2025. Dec. 30. 19:34
Árverés vége: 2026. Jan. 29. 19:34
Termék megtekintve: 665

Zord-Folyó I-II. (Vjacseszlav Siskov) 1973 (11kép+tartalo m)

Hálózati Táp (TC-004EA) 4. 5V-12V (2007) sérült, teszteletlen

A Nagy Lokátorháború (George Millar) 1983 (foltmentes 1; 9kép+tartalom

Ki Tudja, Mi a Siker? (Mohás Lívia) 1986 (5kép+tartalom )

Elta 5808 Walkman (kb. 1996) hiányos, teszteletlen

Puzzle Time (Ver. 2) kb. 1988

Kanlux Elma 98080 Kapucsengő (működik, hiányos, teszteletlen)

CPU Hűtés (Ver. 8) kb. 2004 (teszteletlen& #41;

A Lammermoori Nász (Walter Scott) 1977 (9kép+tartalom )

Nők Lapja Egészség 2019/6-7 Június-Július (8kép+tartalom )

A Rémület Irányítószáma (Nemere István) 1974 (8kép+tartalom )

Kegyetlen Éjszaka (Mág Bertalan) 1988 (8kép+tartalom )

Képes Történelmi Atlasz (1995) foltmentes (6kép+tartalom )

Dühös Csajok (Faith Bleasdale) 2002 (5kép+tartalom )

Piros Fehér Focirevü 1984 Május

Bagus Övtáska 13x6cm (használt)

Bűnügyi Panoptikum (Szabó László) 1981 (5kép+tartalom )

Harag és Szenvedély (Jennifer Blake) 1993 (7kép+tartalom )

3. Évezred 2012/4 Április (10kép+tartalo m)

A Sós Sziklák Völgye (Hosszú Toll) 1971 (sérült) 9kép+tartalom