Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 11.

Hínáros Tenger (Rónaszegi Miklós) 1986 (5kép+tartalom) Termékkód: 1062181342

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 18 nap, 7 óra
2026. Jan. 29. 19:34

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13455)

Hínáros Tenger (Rónaszegi Miklós) 1986

foltokat nem láttam

Kiadó : Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1986 , 3.kiadás , 33.700 példány
Nyelve : Magyar , Kass János rajzaival
Azonosító : ISBN 963 11 5025 9 , IF 5633
Típus : ifjúsági regény
Oldalak száma : 404 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 2 cm és 260gramm
Készítette : Szikra Lapnyomda , Budapest (86-3637)
Eredeti ára : 36.- Ft

E név: Kolumbusz Kristóf - már évszázadok óta fogalom. E dátum: 1492 - újkori történelmünk fordulópontja. A hajó: A Santa Maria - a felfedezések történtének legbüszkébb vitorlása. A genovai hajós azzal a céllal vágott az ismeretlen nyugati óceánnak, hogy - történelemben először - megkerülje a Földet és Indiába jusson. Lankadatlan érdeklődésssel figyeljük néhány figuráinak életét, akiket számtalan kalandon átvergődve, megmerülve a gyilkos indulatok, szerelemes szenvedélyek, nagyratörő álmok és rettentő csalódások "hináros tengerébe" végül is a Santa Marián hoz össze sorsuk, s legyűrve félelmüket, leszámolva már-már életükkel is, nekivágnak a hajós mendemondák hínáros tengerének, a szörnyekkel teli ismeretlen óceánnak. A középkori Spanyolország káprázatos forgatagos képét vetíti elénk a szerző, s miközben végigvezet bennünket az egyetemek termein, a pestises falvakon, a bikaviadalok arénáin, a spanyol falvak és kikötők kocsmáin - észre sem vesszük, hogy a hajó emlékezetünkbe vésődött igazán: a Santa Maria a nagy dátum, 1492 és a merész admirális Kolumbusz Kristóf alakja.

Máglyák 5
Remények városa, Sevilla 48
Sötétlő fellegek 112
Templomi kupola 195
Föld! Föld! 277
Jegyzetek 396
Tartalom 400

imgbox.com/g/JM2uJSQDeU

Árverés kezdete: 2025. Dec. 30. 19:34
Árverés vége: 2026. Jan. 29. 19:34
Termék megtekintve: 667

Samsonite Mobil Tartó (Ver. 2) Fekete 13x7cm Használt (Nokia 6230)

Az Adóparadicsomok Világa (Lucio Velo) 1998 (újszerű) 10kép+tartalom

Bevezetés I-II. (Nagy Bandó András) 1990 (dedikált) 13kép+tartalom

A Világ Helyzete 1987/88-ban (1988) foltmentes (8kép+tartalom )

Kézi Permetező Ver. 1 (kb. 1965) hiányos

Romana 218. Busás Kártérítés (Cathy Williams) 2000 (2kép+tartalom )

LEGO Leírás 6455-1 (1999) (4123660)

Az V-XVIII. század Művészete 6. (Hotváth Lászlóné) 2010 (6kép+tartalom

LADA 2101 Kuplungház (gyári) bontott

Fuji Fényképező (DL-8) sérült, hiányos, működik

Robur 4. szám (1985) 6kép+tartalom

Az Időjárás (minikönyv) ; 6kép+tartalom

A Nő Harmóniája (Dömölky Lídia) 1988 (8kép+tartalom )

Ezermester Kiskönyvtára 17. Ügyes Kézzel (1978) 8kép+tartalom

Vörös Rózsa - Megigézve (Victoria Leigh) 1993 (8kép+tartalom )

Dormeo Plüss Maci 20cm

Mobiltelefon Gombsor (Ver. 1)

Goldstar TV Táv (105-230A) hiányos (rendben működik)

A Berchtesgadeni Sasfészektől a Berlini Bunkerig (Karsai Elek) 1962

Ideál Magazin 2002/11 November (4kép+tartalom )