Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 25.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Egyéb könyvek

Hódmezővásárhely (Gink Károly) 1974 (foltmentes) 9kép+tartalom Termékkód: 1062142825

Fixár: 5.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 23 nap, 8 óra
2026. Febr. 17. 19:15

5.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13626)

Hódmezővásárhely (Gink Károly) 1974
többnyelvű képeskönyv Magyar/Orosz/Angol/Francia/Német nyelven
az első 18 oldal szöveges utána végig csak fekete/fehér képek vannak benne
+ 8 oldal széthajtható betét: Képjegyzetek

szép állapotú és foltmentes

Kiadó : Corvina Kiadó
Kiadás Éve : 1974 , 6000 példány
Nyelve : Magyar/Orosz/Angol/Francia/Német
Azonosító : ISBN 963 13 0631 3 , CO 1137-h-7478
Típus : helytörténet, fotóalbum
Oldalak száma : 118 + 8 oldal a borítóval együtt
Mérete : 23 x 20 cm és 505gramm
Készítette : Kner Nyomda , Gyoma (74.944)
Eredeti ára : ???.- Ft

Ez az album Gink Károly fotóművész képein keresztül mutatja be Hódmezővásárhely város épületeit, lakosait, környékét, tájait. A művészi látásmód még az itt élőknek is új szépségeket, rejtett, eddig meg nem figyelt részleteket, összefüggéseket tár fel lakóhelyükről. Műemlék, városkép, termelés, kultúra, ember és táj kap új jelentést ezeken a felvételeken. A könyv kitűnő ösztönző arra, hogy olvasói közelebbről megismerkedjenek ezzel a változatos karakterű várossal. Az ideérkezőknek segítséget nyújt a látnivalók rendszerezéséhez, a városnéző sétához. És végül, de egyáltalán nem utolsó sorban, emléket állít a jövő nemzedéknek, az utókornak, városunk majdani lakóinak: íme, ilyen volt a XX. század harmadik harmadának kezdetén Hódmezővásárhely. Ezen túl esztétikai öröm is: szép fényképeket látunk. A képek magukban hordják értéküket. Mégis, mivel az emlékállítás, a dokumentálás is célunk, a kiadó és vele jelen sorok szerzője is úgy vélte, hogy néhány oldal múltról, jelenről, gazdaságról, kultúráról nem rontja, hanem kiegészíti a felvételeket.

imgbox.com/g/AhNWXBueLl

Árverés kezdete: 2026. Jan. 18. 18:58
Árverés vége: 2026. Febr. 17. 19:15
Termék megtekintve: 819

Júlia 2000/5 Különszám (3kép+tartalom )

Österreich Karte (kb. 1978) 111x52cm (térkép)

Hírnév és Vagyon (Kate Coscarelli) 1990 (5kép+tartalom )

Női Agy-Férfiész (Anna Moir-David Jessel) 2001 (8kép+tartalom )

RCA Kábel (Ver. 41) 1. 5m (teszteletlen& #41;

20. Századi Magyar Festészet és Szobrászat (1986) újszerű (9kép+tartal

Népszava Évkönyv 1971 (viseltes)

A Manderley-ház Asszonya (Daphne du Maurier) 1986 (viseltes) 8kép+tart

Galaktika 1990/4 (115. szám) 6kép+tartalom

Autó Kettő 2000/12 December (Ikarus prototípus) 10kép+tartalom

Toshiba FT-7515 Telefon (hiányos, sérült, teszteletlen)

A Rejtély / Albert Savarus (Honore de Balzac) 1962 (foltmentes 1; 8kép+t

RCA Kábel (Ver. 37) 1m (teszteletlen& #41;

Kisszótár Sorozat - Idegen Szavak Szótára (1966) 2. kiadás (viseltes)

Nokia 7230 (2009) Üres Doboz (Ver. 3)

A Velencei-tó és Környéke (térkép) 1975 (3. kiadás) hibátlan

Számológép Nagy (20x14cm) teszteletlen

Rat Boys - Deja Vu (CD) jogtiszta

Bianca 153. Alexis (Muriel Jensen) 2003 (2kép+tartalom )

A Cár Balerinája (Danielle Steel) 2000 (foltmentes 1; 5kép+tartalom