Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 18.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Egyéb könyvek

Hódmezővásárhely (Gink Károly) 1974 (foltmentes) 9kép+tartalom Termékkód: 1062142825

Fixár: 5.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 29 nap, 20 óra
2026. Febr. 17. 19:15

5.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13597)

Hódmezővásárhely (Gink Károly) 1974
többnyelvű képeskönyv Magyar/Orosz/Angol/Francia/Német nyelven
az első 18 oldal szöveges utána végig csak fekete/fehér képek vannak benne
+ 8 oldal széthajtható betét: Képjegyzetek

szép állapotú és foltmentes

Kiadó : Corvina Kiadó
Kiadás Éve : 1974 , 6000 példány
Nyelve : Magyar/Orosz/Angol/Francia/Német
Azonosító : ISBN 963 13 0631 3 , CO 1137-h-7478
Típus : helytörténet, fotóalbum
Oldalak száma : 118 + 8 oldal a borítóval együtt
Mérete : 23 x 20 cm és 505gramm
Készítette : Kner Nyomda , Gyoma (74.944)
Eredeti ára : ???.- Ft

Ez az album Gink Károly fotóművész képein keresztül mutatja be Hódmezővásárhely város épületeit, lakosait, környékét, tájait. A művészi látásmód még az itt élőknek is új szépségeket, rejtett, eddig meg nem figyelt részleteket, összefüggéseket tár fel lakóhelyükről. Műemlék, városkép, termelés, kultúra, ember és táj kap új jelentést ezeken a felvételeken. A könyv kitűnő ösztönző arra, hogy olvasói közelebbről megismerkedjenek ezzel a változatos karakterű várossal. Az ideérkezőknek segítséget nyújt a látnivalók rendszerezéséhez, a városnéző sétához. És végül, de egyáltalán nem utolsó sorban, emléket állít a jövő nemzedéknek, az utókornak, városunk majdani lakóinak: íme, ilyen volt a XX. század harmadik harmadának kezdetén Hódmezővásárhely. Ezen túl esztétikai öröm is: szép fényképeket látunk. A képek magukban hordják értéküket. Mégis, mivel az emlékállítás, a dokumentálás is célunk, a kiadó és vele jelen sorok szerzője is úgy vélte, hogy néhány oldal múltról, jelenről, gazdaságról, kultúráról nem rontja, hanem kiegészíti a felvételeket.

imgbox.com/g/AhNWXBueLl

Árverés kezdete: 2026. Jan. 18. 18:58
Árverés vége: 2026. Febr. 17. 19:15
Termék megtekintve: 808

Mitisír a Hogyishívják? (Farkasházy Tivadar) 1988 (8kép+tartalom )

Siemens C55 (Ver. 7) 2002 (30-as) sérült, viseltes

Kisdobos Kendő Kitűzővel (kb. 1975)

Színezd Ki. .. és Számolj Te is (2002) 5kép+tartalom

Jézussal Együtt Ima- és Énekeskönyv Gyermekek Számára (1989)

Sakk Szovjet 1989

A Tamás-templom Karnagya (Láng György) 1980 (8kép+tartalom )

Magyar Szinonima Kéziszótár A-Z-ig (Póra Ferenc) 2001 (8kép+tartalom )

Bloom a Kis Kertész (2007) CD (PC játék) jogtiszta

Zoya (Danielle Steel) 2003 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Ikarus 260 - 280 (2021) újszerű

Ez a Divat Évkönyv 1980 (újszerű) 7kép+tartalom

A Német Titkosszolgálat a Második Világháborúban (Földi Pál) 1998

Romana 145. Átlátok Rajtad (Sara Craven) v1 (romantikus 1;

A Pilis Turistaútjai (térkép) 1956

Báró Herzfeld Clarissz (Erdős Renée) 1926 (sérült, viseltes) 8kép+tarta

Rod Stewart - Lead Vocalist (1993) kazetta (jogtiszta) ; teszteletlen

Hajdanában Zambiában (Ignácz Rózsa) 1973 (4kép+tartalom )

Útikönyvek - Törökország (Békési B. István) 1983 (10kép+tartalo m)

Sally's Phone (Christine Lindop) 2008 (foltmentes 1; 8kép+tartalom