Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 11.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Egyéb könyvek

Hódmezővásárhely (Gink Károly) 1974 (foltmentes) 9kép+tartalom Termékkód: 1062142825

Fixár: 5.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 6 nap, 1 óra
2026. Jan. 17. 16:14

5.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13470)

Hódmezővásárhely (Gink Károly) 1974
többnyelvű képeskönyv Magyar/Orosz/Angol/Francia/Német nyelven
az első 18 oldal szöveges utána végig csak fekete/fehér képek vannak benne
+ 8 oldal széthajtható betét: Képjegyzetek

szép állapotú és foltmentes

Kiadó : Corvina Kiadó
Kiadás Éve : 1974 , 6000 példány
Nyelve : Magyar/Orosz/Angol/Francia/Német
Azonosító : ISBN 963 13 0631 3 , CO 1137-h-7478
Típus : helytörténet, fotóalbum
Oldalak száma : 118 + 8 oldal a borítóval együtt
Mérete : 23 x 20 cm és 505gramm
Készítette : Kner Nyomda , Gyoma (74.944)
Eredeti ára : ???.- Ft

Ez az album Gink Károly fotóművész képein keresztül mutatja be Hódmezővásárhely város épületeit, lakosait, környékét, tájait. A művészi látásmód még az itt élőknek is új szépségeket, rejtett, eddig meg nem figyelt részleteket, összefüggéseket tár fel lakóhelyükről. Műemlék, városkép, termelés, kultúra, ember és táj kap új jelentést ezeken a felvételeken. A könyv kitűnő ösztönző arra, hogy olvasói közelebbről megismerkedjenek ezzel a változatos karakterű várossal. Az ideérkezőknek segítséget nyújt a látnivalók rendszerezéséhez, a városnéző sétához. És végül, de egyáltalán nem utolsó sorban, emléket állít a jövő nemzedéknek, az utókornak, városunk majdani lakóinak: íme, ilyen volt a XX. század harmadik harmadának kezdetén Hódmezővásárhely. Ezen túl esztétikai öröm is: szép fényképeket látunk. A képek magukban hordják értéküket. Mégis, mivel az emlékállítás, a dokumentálás is célunk, a kiadó és vele jelen sorok szerzője is úgy vélte, hogy néhány oldal múltról, jelenről, gazdaságról, kultúráról nem rontja, hanem kiegészíti a felvételeket.

imgbox.com/g/AhNWXBueLl

Árverés kezdete: 2025. Dec. 18. 16:14
Árverés vége: 2026. Jan. 17. 16:14
Termék megtekintve: 803

Háztartások Takarékon-Jótanács ok Pénztárcánk Védelmére (1988) 7kép+tar

Társbérlők a Naprendszerben? (Hargitai Károly) 1988 (szétesik) 5kép+ta

McDonald's Kislány Játék (2003) hiányos

Retro Olló (Ver. 7) 12cm (sérült)

A Nap Szerelmese (Dallos Sándor) 1973 (foltmentes 1; 9kép+tartalom

Amíg Te Voltál. .. (Betty Shelfield) 1995 (5kép+tartalom )

UFO Magazin 1993/3 Március (18. szám) 4kép+tartalom

Telefonkártya 1997/10 - Szilárd Leó

RFT Proxima 408 (DDR) kb. 1976 (működik, hiányos, teszteletlen)

Galaktika 1986/8 (71. szám) 4kép+tartalom

GPS Tracker Charger (új) csak dokkoló

Kalendárium (Bertolt Brecht) 1958 (sorszámozott& #41; 10kép+tartalom

Murphy Magyar Törvényei (J. Z. Elky) 1989 (8kép+tartalom )

Idegen Szavak és Kifejezések Szótára (Bakos Ferenc) 1986 (5kép+tartalo

Elkéstél, Terry ! (Raymond Chandler) 1973 (viseltes) 3kép+tartalom

Mylflam Öngyújtó (1930) Budai Ganz SC

Bűntetőosztagosok (Alesz Adamovics) 1983 (9kép+tartalom )

Univerzum 1971/1 (167. kötet) Paestum (6kép+tartalom )

R-Go (1983) kazetta (teszteletlen& #41;

Történelem I. (Száray Miklós) Munkafüzet (2001) 4. kiadás (6kép+tartalo