Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 28.

Irgalom (Németh László) 1976 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062350532

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 14 nap, 23 óra
2026. Febr. 12. 16:29

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13664)

Irgalom (Németh László) 1976
30 Év sorozat (sorozatszerkesztő: Illés Endre, Kardos György)

pár lap széle halványan foltos, kötés az előzéklapnál megtört, díszborító több helyen enyhén sérült

kiadó : Magvető Könyvkiadó , Budapest / Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest (közös kiadás)
kiadás éve : 1976
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 270 255 7 (magvető) , ISBN 963 15 0613 4 (szépirodalmi) , Sz 2482-d-7677
típus : regény
oldalak száma : 830 oldal a borítóval együtt
mérete : 19.5 x 13 x 4.5 cm és 713gramm
készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.1960.66-14-1)
eredeti ára : 43.- Ft

A sorozatban megjelenő Irgalom keletkezésének külső körülményeiről és belső kényszeréről így vall Németh László: "Amikor Osváth Ernő 1925-ben a Nyugat novellapályázatán az ismeretlenségből kihalászott, ennek a regénynek novellaváltozata volt az első kézirat, melyet átadtam neki. Akkor még Télemakhosz volt a címe, s egy fiatalember a főhőse. A novellát a szerkesztő szerencsére visszaadta, így a téma alakulhatott, s 1931-ben vagy 32-ben, a Gyász megírása táján, görög korszakomban ez is görög formát öltött. Hőse egy lány lett, harmadéves orvostanhallgató, a Gyász elektrai hősnőjével szemben antigonei alak, aki a hazatért apa iránti felelősségérzetben kap lényét kibontó feladatot. Az akkor elkészült 60-70 hasáb az ostrom alatt elkallódott, s csak 1957-es sajkódi lábadozásom alatt vettem újra elő, amikor az Égető Eszter fogadtatása új regény írására bátorított, s olyan téma s életdarab felé nyúltam, amely kialakultsága s ismeretsége miatt a legkönnyebbnek látszott. Ekkorra megszűnt az a személyes ok is, amely miatt a megírást újra s újra elhalasztottam. A téma a foganása óta eltelt negyedszázad alatt, bár nem sokat, fejlődött: a szülők s lányuk történetében most kapott határozottabb körvonalat a két férfi, két világnézet sűrítője, akik közt a hősnő irgalomra beérő szíve a rászorulóbb felé hajlik, új részként most iktatódott be a hősnő és mesterségének találkozása az elfekvőkórházban is, amely (a világot is elfekvőfélének néző) irgalomnak lesz felsőbb iskolája. Életem zaklatottsága miatt azonban akkor is csak a regény első két fejezete s a harmadik fele készülhetett el. A derekát 62-63 telén írtam meg, de akkor is adós maradtam mindegy 100-120 oldallal. Ennek a kisajtolásában aztán a vérezni kezdő hipertónia szerepelt múzsa gyanánt.
Így az Irgalom (a négy regény-nőszobor közül Medici-kápolnám leghajnalibb alakja) egész írói pályámat átöleli,a fényre jutás káprázó keresgélésétől a fény megválás búcsúszaváig."

imgbox.com/g/yLmScrxcOw

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 13. 16:10
Árverés vége: 2026. Febr. 12. 16:29
Termék megtekintve: 116

Szalvéta (Ver. 250) papír (retró)

Romana 39. A Szív Király (Sara Craven) 1992 (6kép+tartalom )

Lutra (Fekete István) 1982 (8kép+tartalom )

Ezeregy Halál (Miroslav Krleza) 1979 (VR8) megkímélt (8kép+tartalom )

Dekorációs Falikép (Ver. 4) Harley Davidson (sérült)

Sony Vaio (PGC-41214M 1; Laptop (2012) bontott Kábel (v2) teszteletlen

Hólánc König FLY-A Italy (újnak néz ki)

Philips CD280 (2011) Üres Doboz + Magyar Kézikönyv (sérült)

A Diadalív Árnyékában (Erich Maria Remarque) 1979 (viseltes) 8kép+tart

Már Megint Egy csalogány (P. D. James) 1980 (Ver. 2) sérült, viseltes

Ének-Zene 2. Tanköny (2016) 8kép+tartalom

LEGO Katalógus 2014 Január-Június Magyar (607. 8710-HU)

Dr. Stefan Frank 11. Minden Este Piros Rózsák (1991) 6kép+tartalom

Júlia 1993/3 Nyáridő Különszám (v2) 3kép+tartalom

Runner's World 2018/5 (8kép+tartalom )

Járvány (Ken McClure) 1993 (7kép+tartalom )

Romana 136. Könnyek a Királyok Völgyében (Susanne Mccarthy) 1997

The Devil and the Dark Water (Stuart Turton) 2021 (angol) 9kép+tartalo

Tealandi Utazás (Rákoss Péter) 1984 (8kép+tartalom )

Szép Lak 2001/9. szám Szeptember (melléklettel& #41; 6kép+tartalom