Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 21.

Irgalom (Németh László) 1976 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062350532

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 21 nap, 20 óra
2026. Febr. 12. 16:29

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13663)

Irgalom (Németh László) 1976
30 Év sorozat (sorozatszerkesztő: Illés Endre, Kardos György)

pár lap széle halványan foltos, kötés az előzéklapnál megtört, díszborító több helyen enyhén sérült

kiadó : Magvető Könyvkiadó , Budapest / Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest (közös kiadás)
kiadás éve : 1976
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 270 255 7 (magvető) , ISBN 963 15 0613 4 (szépirodalmi) , Sz 2482-d-7677
típus : regény
oldalak száma : 830 oldal a borítóval együtt
mérete : 19.5 x 13 x 4.5 cm és 713gramm
készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.1960.66-14-1)
eredeti ára : 43.- Ft

A sorozatban megjelenő Irgalom keletkezésének külső körülményeiről és belső kényszeréről így vall Németh László: "Amikor Osváth Ernő 1925-ben a Nyugat novellapályázatán az ismeretlenségből kihalászott, ennek a regénynek novellaváltozata volt az első kézirat, melyet átadtam neki. Akkor még Télemakhosz volt a címe, s egy fiatalember a főhőse. A novellát a szerkesztő szerencsére visszaadta, így a téma alakulhatott, s 1931-ben vagy 32-ben, a Gyász megírása táján, görög korszakomban ez is görög formát öltött. Hőse egy lány lett, harmadéves orvostanhallgató, a Gyász elektrai hősnőjével szemben antigonei alak, aki a hazatért apa iránti felelősségérzetben kap lényét kibontó feladatot. Az akkor elkészült 60-70 hasáb az ostrom alatt elkallódott, s csak 1957-es sajkódi lábadozásom alatt vettem újra elő, amikor az Égető Eszter fogadtatása új regény írására bátorított, s olyan téma s életdarab felé nyúltam, amely kialakultsága s ismeretsége miatt a legkönnyebbnek látszott. Ekkorra megszűnt az a személyes ok is, amely miatt a megírást újra s újra elhalasztottam. A téma a foganása óta eltelt negyedszázad alatt, bár nem sokat, fejlődött: a szülők s lányuk történetében most kapott határozottabb körvonalat a két férfi, két világnézet sűrítője, akik közt a hősnő irgalomra beérő szíve a rászorulóbb felé hajlik, új részként most iktatódott be a hősnő és mesterségének találkozása az elfekvőkórházban is, amely (a világot is elfekvőfélének néző) irgalomnak lesz felsőbb iskolája. Életem zaklatottsága miatt azonban akkor is csak a regény első két fejezete s a harmadik fele készülhetett el. A derekát 62-63 telén írtam meg, de akkor is adós maradtam mindegy 100-120 oldallal. Ennek a kisajtolásában aztán a vérezni kezdő hipertónia szerepelt múzsa gyanánt.
Így az Irgalom (a négy regény-nőszobor közül Medici-kápolnám leghajnalibb alakja) egész írói pályámat átöleli,a fényre jutás káprázó keresgélésétől a fény megválás búcsúszaváig."

imgbox.com/g/yLmScrxcOw

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 13. 16:10
Árverés vége: 2026. Febr. 12. 16:29
Termék megtekintve: 115

Börtönkalauz Kezdő Bűnözők Számára (Katkó István) 1985 (9kép+tartalom )

Nyomtató Kábel (Ver. 5) USB-s 150cm (teszteletlen& #41;

BKV Autóbuszbérlet 1994 Március (2képpel)

Röviditalos Pohárkészlet (Ver. 2) 5db-os

Nokia 2730c-1 (Ver. 9) 2009 (sérült, hiányos, teszteletlen)

Júlia 1995/1 Anyák Napja Különszám (v2) 2kép+tartalom

Júlia 162. Festeni Se Lehet Szebbet (Amanda Carpenter) romantikus

13 Nyomozó 33 Esete (Szabó László) 1989 (8kép+tartalom )

Autó-Motor 2002/20 (poszter: Kawasaki Z1000) 10kép+tartalom

Ötven Kötésminta (Wölfel Vera) 1987 (8kép+tartalom )

Cupido 2. Megálmodtalak (Linda Taylor) 1994 (romantikus 1;

Mauperin Renée / Faustin Julia (Goncourt E. és J. ) 1908 (9kép+tartalom

Polski Fiat 125p Generátor Tartó Konzolok (bontott)

Fekete Kolostor (Kuncz Aladár) 1975 (10kép+tartalo m)

A Kisiskolás (Szabó Pál) 1979 (8kép+tartalom )

Tiffany 1993/1 Téli Különszám v3 (3kép+tartalom )

Manhattan - Szállj Fel Még (1992) kazetta (teszteletlen& #41;

Családom Történeteiből (Vekerdy Tamás) 1997 (5kép+tartalom )

Vörös Rózsa - Virágot Pedig Ne Küldj! (Sandra Brown) 1990 (8kép+tartal

Az Áruló (Makszim Gorkij) 1981 (megkímélt) ; 8kép+tartalom