Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 29.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Akció, kaland

Jakuzák (Leonard Schrader) 1990 (foltmentes) 5kép+tartalom Termékkód: 1062184597

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 5 nap, 5 óra
2026. Febr. 03. 21:02

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13670)

Jakuzák (Leonard Schrader) 1990

szép állapotú és foltmentes

Kiadó : Magvető Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1990
Eredeti címe : Yakuza (1975)
Nyelve : Magyar , fordította: Gy. Horváth László (1990)
Azonosító : ISBN 963 14 1796 4 , kiadványszám 7381
Típus : kalandregény, filmregény
Oldalak száma : 292 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 11 x 1 cm és 155gramm
Készítette : Szikra Lapnyomda , Budapest (90-1338)
Eredeti ára : 133.-Ft

Ja - annyi mint nyolc, ku - kilenc, za - három, jakuza tehát összesen húsz. Húsz a vesztő szám a hanafudában, a jakuzák hagyományos kártyajátékában, mely a mi huszonegyezésünkre emlékeztet. A jakuzák ősapját Banzuin Chobeinek hívták. Négyszáz esztendővel a mai Tokió helyén álló Edo halászfaluban élt, és rablóbandájával a helybeli gazdag polgárokat védelmezte más rablóktól, természetesen busás összeg fejében. A jakuzaromantika azóta is él, holott mára már a jakuzák klánjai Japán gazdasági életét behálózó, példátlan hatalmú és létszámú szervezetté fejlődtek. A gengszterek, a maffiához hasonlóan, szigorú hierarchiában élő nagycsaládokba szerveződnek, élükön az ojabunnal, az "apával". Az ő "fiai" a kobunok, akik törhetetlen hűségük jeléül bal kezük levágott kisujjával ajándékozzák meg főnöküket.
Kőkemény üzleti érdekek körül forog a klánok kegyetlen küzdelme ebben a könyvben, sok vérrel és sok izgalommal.

imgbox.com/g/BY61et4Lli

Árverés kezdete: 2026. Jan. 04. 21:02
Árverés vége: 2026. Febr. 03. 21:02
Termék megtekintve: 895

Mélytengeri Szörnyeteg (J. M. Morgan) 1992 (8kép+tartalom )

National Geographic Magyarország 2004/8 Augusztus (10kép+tartalo m)

Matematika 6. Gyakorló (Hajdu Sándor) 2014 (6kép+tartalom )

Az Élet Könyve (1992) foltmentes (5kép+tartalom )

Fujitsu Siemens DS-2100/SW-242 Mélynyomós Hangfal (hibás, sérült)

Messager Ferro HE-I 60 (Kazetta) bontatlan

Szülők Kézikönyve (Richard C. Woolfson) 2004 (újszerű) 8kép+tartalom

Nokia 2323c-2 (Ver. 4) 2009 (lekódolt) teszteletlen

Május Manhattanben (Claire Kenneth) 1990 (5kép+tartalom )

Férfi Karóra (Ver. 14) Csajka (viseltes)

GameStar 2002. november CD (teszteletlen& #41;

Fülhallgató (Ver. 1) Philips SHE2550 (sérült, hiányos)

Meglepetések Enciklopédiája (Szuhay-Havas Ervin) 1988 (8kép+tartalom )

Dr. Anders 4. Egy Orvos Elveszti a Szívét (Alexa Alexandra) 2kép+tarta

Romana 1996/1 Bálint-nap Különszám (v3) 2kép+tartalom

A Párbajtőrös Fiú (Vlagyiszlav Krapivin) 1978 (5kép+tartalom )

Luxus 2011/Tél (női magazin)

Patika Tükör 2012/9. szám (tartalomjegyz ékkel)

BKK Havibérlet Felsőoktatásban Tanulóknak 2015 Június (2képpel)

Playmobil Katalógus 2012 (Német)