Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 20.

Jane Eyre (Charlotte Bronte) 1969 (viseltes) 8kép+tartalom Termékkód: 1062241285

Fixár: 100 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 25 nap, 9 óra
2024. Máj. 15. 20:54

100 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10398)

Jane Eyre (Charlotte Bronte) 1969 (viseltes)
megjelent "A Loowodi Árva" címmel is

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
alalkja deforfált, díszborító foltos-sérült
lapok hullámosak és halványan foltosak nagy foltokkal

Kiadó : Európa Könyvkiadó , Budapest (Magyar-román közös kiadás)
Kiadás Éve : 1969
Eredeti címe : Jane Eyre
Nyelve : Magyar , fordította: Ruzitska Mária , versbetéteket fordította: Görgey Gábor , utószó: Kéry László
Típus : romantikus filmregény
Oldalak száma : 504 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 3 cm és 570gramm
Készítette : Intreprinderea Poligrafica , Cluj , Republica Socialista Romania (487/1969.)
Eredeti ára : 42.- Ft

"... Mondja, Eyre kisasszony, maga sohasem szokott nevetni? Ne fáradjon a felelettel. Látom,hogy ritkán nevet; de tud szívből nevetni. Azt hiszem, alapjában nem rideg természet, ... a lowoodi légkör még így, utólag is nyomasztóan hat magára. Ösztönösen fegyelmezi arcvonásait, mozdulatait, elfojtja a hangját, és fél vidáman mosolyogni, fesztelenül beszélni, gyorsabban mozogni egy férfi társaságában. De remélem, eljön az idő, amikor majd velem is természetesen viselkedik, mint ahogyan én is mellőzök minden formaságot a maga társaságában. ... Néha rajtakapom, hogy olyan riadtan néz, mint valami egzotikus kismadár a kalitkája sűrű rácsai között; szegény, nyugtalan, elszánt rab madárka. De ha egyszer kiszabadul, a felhők magasságába fog szárnyalni..."
Leghíresebb regénye, az 1847-ben napvilágot látott Jane Eyre rengeteget elárul szerzőjéről: Charlotte önéletrajzi elemekből építi fel Jane gyerekkorának keserves éveit, és lelkéből vette hősnőjének törhetetlen, makacs - sokszor akaratos - jellemét. Még akkor is tükörbe pillantott, amikor Jane Eyre külsejét ábrázolta - mint hősnőjét, magát Charlotte-ot sem áldotta meg szembeszökő szépséggel a sors, és mint Charlotte, Jane Eyre is értette a módját, hogy egyéniségének erejével észrevétesse magát. A megírása óta eltelt közel másfél évszázad során a Jane Eyre megjárta már az érzelmes leányregények útját, de nem véletlen, hogy felnőtt olvasmánynak is változatlanul népszerű. Maradandó hősnőt alkotott benne Charlotte Bronte, és ha akadnak is a regényben romantikusan túlzó részletek - a csúnyácska nevelőnő története hittel teli, szép könyv. Hite az ember, a nő, a női lélek erejében gyökerezik; megnyerő hősnője ma is érvényes leckét adhat őszinteségből, méltóságból, önmagunk és mások egyénisége megalkuvást nem tűrő tiszteletéből.

imgbox.com/g/j9Ayyti693

minden külön fényképezve azt adom ami a képeken van nem másikat
postán csak összevásárlás esetén éri meg

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 15. 20:54
Árverés vége: 2024. Máj. 15. 20:54
Termék megtekintve: 351

Ajtónyitás Jelző

Tiffany 84. Ötcsillagos Kapcsolat (Barbara Boswell) 1996 (Romantikus 1;

Júlia 1997/6 Karácsonyi Különszám (3kép+tartalom )

Nahát 1997/2 Február (3kép+tartalom )

Harkiv-15M EXO Villanyborotva Dobozával (kb. 1972)

Kisautó (Ver. 19) Nano Autos No. 045 (Silverlit) ; kb. 1996

Lavina (Desmond Bagley) 1997 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

GamePad (Ver. 1) sérült, teszteletlen

A Bajkeverő (Amanda Quick) 1997 (5kép+tartalom )

MHS Rádióamatőr Füzetei 84. Televízió Kislexikon (Hetényi László) 1964

Többsincs Királyfi és Más Mesék (Benedek Elek) 2006 (foltmentes 1;

Tiffany 1993/1 Téli Különszám v3 3db Romantikus (3kép+Tartalom )

Vodafone Telefonkártya (SIMkártya nélkül) Ver. 2

Virágos Ablak, Virágos Udvar (Sulyok Mária) 1961 (6kép+tartalom )

Tomica Premium No. 14 McLaren Senna (2018) 1:62 (2022) Új

Hand Massager LG-818 Használati Utasítás

Süli-Bógni (Mocsár Gábor) 1979 (5kép+tartalom ) Szépirodalom

BlackBerry 8700g (2005) Üres Doboz

Tiffany 72. A Fültanú (Joan Hohl) v2 (romantikus 1;

Szilvia Exkluzív 29. A Különc Báró (Evelyn von Wulfen) 1994