Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 7.

Kacér Hölgyek (Brantome) 1986 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062315946

Fixár: 1.200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 10 óra
2026. Jan. 16. 10:00

1.200 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13361)

Kacér Hölgyek (Brantome) 1986
válogatta, fordította, az előszót és a jegyzeteket írta: Antal László

belül foltokat nem láttam, kívül a lapélek enyén foltosak

Kiadás Éve : 1986 , 26.450 példány
Eredeti címe : Pierre de Bourdeille, Seigneur de Brantome: Oeuvres Completes (1864-1882)
Nyelve : Magyar , fordította: Antal László (1986) , versbetéteket fordította: Kiss Zsuzsa
Azonosító : ISBN 963 07 4064 8
Típus : erotikus antológia
Oldalak száma : 496 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 13.5 x 3 cm és 595gramm
Készítette : Kner Nyomda , Békéscsaba (240)
Eredeti ára : 75.- Ft

Egy tizenhatodik századi előkelő úr és nagyreményű udvaronc lebukott a lováról, és eltörte a csípőcsontját. Betegsége több mint négy évre ágyhoz szegezte, és Pierre de Bourdeille, Brantome ura unalmában megírta a század botránykrónikáját. Ez a terjedelmes krónika, amelyből mi részleteket közlünk, 1665-ben, vagyis jóval szerzője halála után jelent meg először. Brantome úr egy huszadik századi hivatásos író becsvágyát is megszégyenítő aggályosságal próbál gondoskodni műve utóéletéről. A sérült világfi fesztelenül és meglehetősen ironikusan cseveg az előkelő világ szerelmi életéről, s kivált nagy kedvvel a királnyők, hercegnők és más, udvarképes és nemes hölgyek kalandjairól. Mondhatni, személyes élményeiből merít a szerző: nagyanyja, a híres udvarhölgy történeteiből, meg persze a saját viselt dolgaiból, világfihoz illően harsány diszkrécióval kezelve a borsos történeteket. Szellemesen rajzolja meg a szerelmes hölgyeket és a megcsalt férjeket, a kordivatot, a férjes asszonyok, özvegyek, hajadonok természetrajzát. De főleg nőkről, legszívesebben nőkről beszél, és mulatságosan és anakronisztikusan nőpárti. A gáláns történetekben benne van a kor erkölcsi, és azon túl bizonyára Brantome egyéni felfogása is, amely szerint az igazi, az önmagáért való szerelem erény, a bűn csak az, ami eltorzíthatja a nemek kapcsolatát.

Brantóme és műve (Antal László) 5
Ajánlás 23
Azokról a hölgyekről, akik szerelmeskednek és felszarvazzák a férjüket 25
Arról, hogy mi szerez nagyobb örömet a szerelemben: a tapintás, a nézés vagy a társalkodás 159
A tökéletes láb szépségéről és szerelemgerjesztő hatásáról 200
Az öreg hölgyek szerelméről, valamint arról, hogy némelyikük ugyanolyan nagy természetű, mint a fiatalja 216
Arról, hogy a szép és tisztességes hölgyek a bátor férfiakat, a vitéz férfiak pediglen a merész hölgyeket szeretik 243
Arról, hogy nem való megszólni a hölgyeket, és a megszólás következményeiről 304
Arról, hogy kik tüzesebb szeretők: a férjes asszonyok, az özvegyek, avagy a hajadon lányok 352
Jegyzetek és képmagyarázatok (Antal László) 453
Tartalom 473

imgbox.com/g/2rnZBFgsfI

Árverés kezdete: 2025. Dec. 17. 10:00
Árverés vége: 2026. Jan. 16. 10:00
Termék megtekintve: 372

Jack Átalakító (Ver. 4) teszteletlen

Egon Naplója (Claire Kenneth) 1990 (3kép+tartalom )

Tiffany 55. Robbanásveszély (Kelly Street) v1 (romantikus 1;

Föld és Ég 1979/11 November (6kép+tartalom )

Philips 32PHH4309/88 típusú 2015-ös TV (bontott) kábel (Ver. 1)

Reader's Digest Válogatás 2000/6 Június (6kép+tartalom )

Júlia 83. Argentin Tangó (Kristina Logan) v1 (romantikus 1;

Hód Fogságban, avagy Egy Szőke Hölgy Zokogni Kezd (1987) 5kép+tartalom

Gyere az Indiánok Közé (Inge Pollack) 1981 (Ver. 3) 12kép+tartalom

Elmélkedés-Hasngul atképek Klasszikusokkal (3CD-s) 2008 (bontatlan) ;

Az Utolsó Ölelés (Zágoni Ferenc) 1990 (5kép+tartalom )

MHS Rádióamatőr Füzetei 76. Külföldi Tranzisztoros Készülékek Adatai (

Szép Lak 1996/9. szám December (6kép+tartalom )

Szívhang 41. Nyisd Ki Végre a Szemed (Helen R. Myers) 1995 (2kép+tarta

PC World 1996/11 CD (teszteletlen& #41;

Felhő a Fák Fölött (Zalka Miklós) 1968 (sérült) 8kép+tartalom

A Máltai Orvos (Evelyn Marsh) 1999 (8kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 67) BASF Ferro Super LH SM 60 (teszteletlen& #41;

Júlia 1995/1 Anyák Napja Különszám (v2) 2kép+tartalom

3. Évezred 2014/6 Június (10kép+tartalo m)