Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Máj 15.

Kacér Hölgyek (Brantome) 1986 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062315946

Fixár: 2.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 10 nap, 4 óra
2024. Máj. 25. 14:48

2.000 Ft Villámár

  zozozozo (50 ) starB.gif
  Minősítések száma: 50
Pozitív minősítés: 50 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10655)

Kacér Hölgyek (Brantome) 1986
válogatta, fordította, az előszót és a jegyzeteket írta: Antal László

szép újszerű állapotú és belül foltmentes
kívül a lapéleken van egy enyhe folt

Kiadás Éve : 1986 , 26.450 példány
Eredeti címe : Pierre de Bourdeille, Seigneur de Brantome: Oeuvres Completes (1864-1882)
Nyelve : Magyar , fordította: Antal László (1986) , versbetéteket fordította: Kiss Zsuzsa
Azonosító : ISBN 963 07 4064 8
Típus : erotikus
Oldalak száma : 496 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 13.5 x 3 cm és 595gramm
Készítette : Kner Nyomda , Békéscsaba (240)
Eredeti ára : 75.- Ft

Egy tizenhatodik századi előkelő úr és nagyreményű udvaronc lebukott a lováról, és eltörte a csípőcsontját. Betegsége több mint négy évre ágyhoz szegezte, és Pierre de Bourdeille, Brantome ura unalmában megírta a század botránykrónikáját. Ez a terjedelmes krónika, amelyből mi részleteket közlünk, 1665-ben, vagyis jóval szerzője halála után jelent meg először. Brantome úr egy huszadik századi hivatásos író becsvágyát is megszégyenítő aggályosságal próbál gondoskodni műve utóéletéről. A sérült világfi fesztelenül és meglehetősen ironikusan cseveg az előkelő világ szerelmi életéről, s kivált nagy kedvvel a királnyők, hercegnők és más, udvarképes és nemes hölgyek kalandjairól. Mondhatni, személyes élményeiből merít a szerző: nagyanyja, a híres udvarhölgy történeteiből, meg persze a saját viselt dolgaiból, világfihoz illően harsány diszkrécióval kezelve a borsos történeteket. Szellemesen rajzolja meg a szerelmes hölgyeket és a megcsalt férjeket, a kordivatot, a férjes asszonyok, özvegyek, hajadonok természetrajzát. De főleg nőkről, legszívesebben nőkről beszél, és mulatságosan és anakronisztikusan nőpárti. A gáláns történetekben benne van a kor erkölcsi, és azon túl bizonyára Brantome egyéni felfogása is, amely szerint az igazi, az önmagáért való szerelem erény, a bűn csak az, ami eltorzíthatja a nemek kapcsolatát.

Brantóme és műve (Antal László) 5
Ajánlás 23
Azokról a hölgyekről, akik szerelmeskednek és felszarvazzák a férjüket 25
Arról, hogy mi szerez nagyobb örömet a szerelemben: a tapintás, a nézés vagy a társalkodás 159
A tökéletes láb szépségéről és szerelemgerjesztő hatásáról 200
Az öreg hölgyek szerelméről, valamint arról, hogy némelyikük ugyanolyan nagy természetű, mint a fiatalja 216
Arról, hogy a szép és tisztességes hölgyek a bátor férfiakat, a vitéz férfiak pediglen a merész hölgyeket szeretik 243
Arról, hogy nem való megszólni a hölgyeket, és a megszólás következményeiről 304
Arról, hogy kik tüzesebb szeretők: a férjes asszonyok, az özvegyek, avagy a hajadon lányok 352
Jegyzetek és képmagyarázatok (Antal László) 453
Tartalom 473

imgbox.com/g/2rnZBFgsfI

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 25. 14:48
Árverés vége: 2024. Máj. 25. 14:48
Termék megtekintve: 149

Matchbox MLB-91-18 (MB38) Houston Astros (1991) Bontatlan

Rosszlány (Francine Pascal) 1991 (8kép+tartalom )

Stefanie 8. Skóciai Románc (Jill Steinberg) 1993 (3kép+tartalom )

Pipere Zsák 22x22x18cm Használt (kb. 1990)

Édes Anyanyelvünk 2. (1978) 16. kiadás

Biológia II. (Gimnáziumi Tankönyv-71114) ; 1964 (7kép+tartalom )

Edgar (Henri Duvernois) 1934 (8kép+tartalom )

Autós Adapter 12V Direktben (teszteletlen& #41;

A Vak Sámson (Aldous Huxley) 1969 (viseltes) 8kép+tartalom

Napfény és Szerelem (Olasz Szerelmes Versek) 1998 (8kép+tartalom )

Tavaszi Madár a Varjú (Sz. Msztyiszlavszkij&# 41; 1977 (10kép+tartalo m)

Havi Budapest Bérlet Felnőtt 2012 Augusztus (2képpel)

Szívhang 132. Napsugár Nővérke (Elisabeth Scott) 1999 (2kép+tartalom )

Képes Történelmi Atlasz (1995) foltmentes

Autó Motor 2003/3 (Ford Mustang GT Concept poszterrel)

Sunrex SX-100VCR Video (kb. 1984) hibás, teszteletlen

Bovaryné (Gustave Flaubert) 1972 (viseltes) filmregény (9kép+tartalom )

A Báró és a Gyilkos (Molnár Géza) 1990 (Krimi) 3kép+tartalom

Ébresztő Óra (Ver. 1) Sunny Rózsaszín (működik) hiányos, sérült

ZTE Blade III (2012) Üres Doboz