Az ingyenes aukciós piactér | 2022. Máj 17.

Kereszteslovagok II. (Henryk Sienkiewicz) 1975 (csak a II.kötet !!) -- Termékkód: 1062278288

Fixár: 400 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 17 nap, 17 óra
2022. Jún. 04. 13:56

400 Ft Villámár

  zozozozo (28 ) starY.gif
  Minősítések száma: 28
Pozitív minősítés: 28 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (8623)

Kereszteslovagok II. (Henryk Sienkiewicz) 1975
A Világirodalom Remekei 6.sorozat
kemény vászonborítós

csak a II.kötet !! (a teljes mű két kötetes)
belül szép állapotú, csak az előzéklapján láttam enyhe foltot
borító viseltes de nem túlzottan, kívül a lapélek foltosak, lapok sárgultak, kötés megtört

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1975 , 5.kiadás , 135.500 példány
Eredeti címe : Krzyzacy
Nyelve : Magyar , fordította: Mészáros István , utószó: Kovács Endre
Azonosító : ISBN 963 07 0157 X , ISBN 963 07 0165 0 (összkiadás)
Típus : Szépirodalom / Történelmi regény / Filmregény
Oldalak száma : 472 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14.5 x 3 cm és 490gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen
Eredeti ára : 26.- Ft

A Kereszteslovagok még Sienkiewicz rendkívül közkedvelt történelmi regényei közül is kiemelkedik népszerűségével. Ez a nagyméretű tabló a legteljesebben tükrözi az író romantikus szemléletét. A regény lapjain az évszázados német-lengyel háborúk egyik jelentős epizódja elevenedik meg: Jagello Ulászló, a harcias, ifjú király állt a felkelt lengyel-litván hadak élére, hogy elégtételt vegyen minden kegyetlenkedésért, melyet a Német Lovagrend követett el a szláv lakosságon. A szereplőkkel együtt járjuk be a középkori lengyel-német ellentétek vad történeti tájait. A harc, mely a sok méltánytalanság, csalás, árulás következményeként hatalmas összecsapásba torkollik, életre-halálra szól. De megtalálható ebben a regényben a lovagregények minden kedvelt mozzanata: szerelem az első látásra, leányrablás, a hű szerelmes kitartó küzdelme imádottjáért. Sienkiewicz a történeti források alapján alkotta meg ezt a művet, de a Kereszteslovagok gazdag cselekménye, pompás, hús-vér alakjainak sora mégis elsősorban az írói képzelet szülötte. Mese ez a javából, de oly igézően előadva, hogy a "legmodernebb" olvasó sem szabadulhat varázsa alól, ha már egyszer belefogott az olvasásba.

imgbox.com/g/WiQcp8xHN5

postán csak összevásárlás esetén éri meg !!

Árverés kezdete: 2022. Máj. 05. 13:39
Árverés vége: 2022. Jún. 04. 13:56
Termék megtekintve: 63

A Sztár (Danielle Steel) 1999 (Romantikus 1; 5kép+tartalom

Bianca 83. Eskü Alatt (Dallas Schulze) Tartalommal :)

LEGO Explore Reklámanyag 2002 Magyar (418. 9665-HU) 4képpel :)

Terc CAD Studio Demo 2000 (99/4) CD (Teszteletlen& #41; (2képpel :)

Grundig Tele Pilot 150 C TV Táv (működik, de tisztítani kell ! !)

Romana 2. Kötet Különszám v2 (2004) 3db Romantikus (3kép+Tartalom :)

Kis Rózsakönyv (Márk Gergely) 1966 (7kép+Tartalom :) Szakkönyv

Hammer World 2012/05 Június (No. 244) poszterral

Tárcsás Telefon CB76MM kb. 1985 (Ver. 2) 7képpel

Hálózati Adapter Váltóáram 24V 20VA (Hibás ? ?)

Havi Budapest Bérlet Felnőtt 2013 December (BKV Bérlet Gyűjteménybe 2k

Márta (Molnár Géza) 1959 (Szépirodalmi regény) 8kép+tartalom

Menni vagy Meghalni / Csontbrigád (Rejtő Jenő) 1989 (Akció, kaland)

Univerzum 1961/5 (51. kötet) A Tűzoltás Művészete

TV Táv (talán ITT) rendben működik retro kb. 1990

Válogatott Elbeszélések (Móricz Zsigmond) 1973 (8kép+tartalom )

Száz Fabula (Heltai Gáspár) 2007 (Mesekönyv) ; foltmentes

Retro Lámpa Elemes kb. 1980 (talán NDK) Narancs (5képpel)

LittlePeople Játékfigura 0691 (2004) 4képpel

Otthon 2001/12. szám December (Tartalomjegyz ékkel :)