Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 15.

Kököjszi és Bobojsza (Török Sándor) 1980 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062283899

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 13 nap, 8 óra
2026. Jan. 28. 17:40

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13622)

Kököjszi és Bobojsza (Török Sándor) 1980

belül foltokat nem láttam
üres előzélkap hiányzik, borító belül enyhén firkált

Kiadó : Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1980 , 2.kiadás , 100.000 példány
Nyelve : Magyar , illusztrálta: Kondor Lajos
Azonosító : ISBN 963 11 2057 0 , IF 3803
Típus : meseregény 5 éven felülieknek
Oldalak száma : 208-2! oldal a borítóval együtt
Mérete : 22.5 x 15 x 1.5 cm és 345gramm
Készítette : Dürer Nyomda , Békéscsaba (80.8556)
Eredeti ára : 21.50.- Ft

"Barátaim- Ti valamennyien, egészen kicsi Gyerekek és egészen nagy Felnőttek -, ami most itt következik, azt én már mind elmondottam egyszer. De valami nagyon-nagyon régen!...Elmondottam a mesét egy Andris nevű kisfiúról, az ő születéséről, barátkozásáról a két kedves törpével. A vékony hangú Kököjszi az egyik, a vastag hangú Bobojsza a másik. Ők, a két nevezetes világtengerész... akik selyemvitorlás, zászlós, lámpásos papírhajójukon, a Szent Kristófon, eljöttek esténként Andrishoz, és vitték magukkal még a legmesszibb tündérek hazájába, a bárányfelhők fölé is... vitték a szana-szétbe, a szerte-széjjelbe, a minden-hovába... Na mármost...azóta viszont sok idő telt el, és most, annyi idő múlásával szeretném megint elmondani, de most már a mai Gyerekeknek, a mai Felnőtteknek.." - így kezdi Török Sándor a mesét, amelyet a mai gyerekek közül már láthattak néhányan a bábszínházban. A többiek pedig most kapják kézhez Kököjszi és Bobojsza történetét. Nekik Kondor Lajos segít rajzaival elképzelni a két felejthetetlen törpét és az író nagyon valóságos csodáinak világát.

Kököjszi és Bobojsza útra kelnek 7
Várják Andrist 14
Andris megérkezése 25
A csodálatos hajó 35
Az árulkodó villanycsengő 47
Andris túlságosan jó és ebből baj lesz 58
Közgyűlés a mumusegyesületben 72
Az Időkirály birodalmában 87
Andris furcsa nyelveket tanul 101
Andrist folyton megsértik a felnőttek 118
Ősz úr és a többiek 134
Az Álomboltban 151
Az Emlékezés szigetén 167
Búcsú a törpéktől 182
Tartalom 197

imgbox.com/g/ZK4wVrtT6r

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 17:40
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 17:40
Termék megtekintve: 483

Sütőlap új 2db Alu Alkatrész

DIN Kábel (Ver. 11) 60cm (teszteletlen& #41;

Második Rajzkönyvem (Szász Lídia Sára) 2009 (7. kiadás)

Kerékvilág Extra 2002/5. szám (9kép+tartalom )

BKV Havibérlet (T. ,Ny. ) 2001 Február (foltos) 2képpel

Kislány Játék Headset Füles Használt

Bianca 65. Fegyverletétel (Rita Clay Estrada) 1996 (2kép+tartalom )

Coca Cola Music - MTV World Pop 5046-70898-2 (CD) 2003 (jogtiszta) ;

Traubisoda üres üveg (kb. 1982)

A Magyar Történelem Nagy Alakjai 11. rész (1989)

Vadon Magazin 2007/6. szám (6kép+tartalom )

Szívhang 167. Szikrányi Remény (Jean Evans) 2000 (2kép+tartalom )

Kontrax Gamma 1 Telefon (hiányos)

Tégla 9db 40x20x10cm

Negyven Prédikátor (Moldova György) 1973 (10kép+tartalo m)

LG 42LB5500 típusú 2014-es TV (bontott) szalagkábel (Ver. 3)

Smoby Star Party Magnós Zenegép (2002) sérült, hiányos, teszteletlen

Meglepetések Enciklopédiája (Szuhay-Havas Ervin) 1983 (6kép+tartalom )

Ölelj Meg, Drágám! (Bef Malone) 1992 (8kép+tartalom )

Mapa de Campings Spanien (1987) térkép