Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 9.

Lagúnák (Passuth László) 1972 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062312215

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 12 óra
2026. Febr. 07. 11:59

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13405)

Lagúnák (Passuth László) 1972

belül a szövegben nem láttam foltokat, előzéklapok és a borító enyhén foltos
kívül a lapélek foltosak, borító sarkai enyhén sérültek

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1972 , 4.kiadás , 80.000 példány
Azonosító : Sz 1634-h-7274
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 300 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14.5 x 1.5 cm és 370gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (72.8083.66-14-1)
Eredeti ára : 35.- Ft

Az Udvari asszony regényének nevezhetnénk ezt a művet, olyan értelemben, ahogyan Castiglione az Udvari Ember kifejezést használta. A XV-XVI. század fordulója már férfi-erényeket is követel a nőtől, az iménti értelemben vett Udvari Asszonytól: azt, hogy folyamatosan uralkodjék értelmével szenvedélyein, érzelmein és érzékein, azt , hogy legyen benne valami "démoni tárgyilagosság" önmagával és az udvarokkal szemben, azt, hogy a test és a lélek szépségei az értelem uralma alatt harmonizáljanak benne.
Passuth László ilyenféle nőről írta regényét. Hősnője Cecilia, a ciprusi király törvénytelen lánya, aki Velencében a nagyvilági kurtizán életét éli, s közben - hol titkon, hol nyíltan - bonyolult diplomáciai feladatokat old meg a velencei Signoria megbízásából. Egy darabig úgy látszik: Cecilia értelme szigorú kordában tartja testét, lelkét, érzelmeit, de amikor egyik diplomáciai útján megismerkedik Giorgionéval, a századforduló nagy festőjével, az Udvari Ember erkölcsi és értelmi tartása egyszeriben értelmetlenné válik személyében, üresnek és öncélúnak kezd tetszeni neki az, ami életeleme volt, s megsejt egy új asszonyi eszményt, mely felé vágyódással tekint. A regény más alakokon keresztül vezet rá a mondanivaló lényegére: az az életforma, melyből Cecilia kitörni készül, már bomlóban, s föltartóztathatatlanul halad a pusztulás felé, jóllehet ez a dekadencia csak két évszázad múlva válik teljesen láthatóvá.

imgbox.com/g/9jr7HhJDFa

Árverés kezdete: 2026. Jan. 08. 11:59
Árverés vége: 2026. Febr. 07. 11:59
Termék megtekintve: 328

Kerékpár Kerék (talán Romet dobfékkel) 63. 5cm

Sertések a Bakonyban (Tótfalusi István) 2012 (foltmentes 1; 5kép+tartalo

Nagy Sándor a Hódító (DVD) 2004 (2005) jogtiszta (5. 1 Magyar szinkron)

A Magyar Cukrászat Remekei (Rudnay János) 1973 (szétesik) 6kép+tartalo

Hálózati Táp (SPN4168A) 12V 200mA 2. 4VA (sérült) rendben működik

Video Táv Kőnig IR-8965 (rendben működik) 1995

National Geographic Magyarország 2005/7 Július (5kép+tartalom )

Ördöglyuk (Berkes Péter) 1969 (sérült) 9kép+tartalom

Az Újságíró Halála (Collin Wilcox) 1985 (3kép+tartalom )

Tiffany 44. Mégiscsak Veled (Barbara Delinsky) v2 (romantikus 1;

A Világ Végétől a Szent Öbölig (Randé Jenő) 1966 (7kép+tartalom )

A 80-as és 90-es Évek Kedvencei (3CD-s) 2006 (jogtiszta) ;

HP iPAQ hw6515d 2005 (Ver. 3) teszteletlen

Szerelmes Gondolatok (György Edit) 2003 (8kép+tartalom )

Az Abwehr Ügynöke (V. Vlagyimirov-L. Szuszlov) 1978 (5kép+tartalom )

Grimm Legszebb Meséi 1 Tavitündér (VHS) jogtiszta (teszteletlen& #41;

A Préri (J. F. Cooper) 1979 (8kép+tartalom )

Tiffany 24. Döntsd El Még az Éjjel (Joanna Gilpin) 1991 (romantikus 1;

PC Tápkábel EU-s (Ver. 8) 2m (teszteletlen& #41;

Kukk és Kukki Csodálatos Utazása (Jan Larri) 1977 (8kép+tartalom )