Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 9.

Lagúnák (Passuth László) 1972 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062312215

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 19 óra
2026. Febr. 07. 11:59

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13405)

Lagúnák (Passuth László) 1972

belül a szövegben nem láttam foltokat, előzéklapok és a borító enyhén foltos
kívül a lapélek foltosak, borító sarkai enyhén sérültek

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1972 , 4.kiadás , 80.000 példány
Azonosító : Sz 1634-h-7274
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 300 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14.5 x 1.5 cm és 370gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (72.8083.66-14-1)
Eredeti ára : 35.- Ft

Az Udvari asszony regényének nevezhetnénk ezt a művet, olyan értelemben, ahogyan Castiglione az Udvari Ember kifejezést használta. A XV-XVI. század fordulója már férfi-erényeket is követel a nőtől, az iménti értelemben vett Udvari Asszonytól: azt, hogy folyamatosan uralkodjék értelmével szenvedélyein, érzelmein és érzékein, azt , hogy legyen benne valami "démoni tárgyilagosság" önmagával és az udvarokkal szemben, azt, hogy a test és a lélek szépségei az értelem uralma alatt harmonizáljanak benne.
Passuth László ilyenféle nőről írta regényét. Hősnője Cecilia, a ciprusi király törvénytelen lánya, aki Velencében a nagyvilági kurtizán életét éli, s közben - hol titkon, hol nyíltan - bonyolult diplomáciai feladatokat old meg a velencei Signoria megbízásából. Egy darabig úgy látszik: Cecilia értelme szigorú kordában tartja testét, lelkét, érzelmeit, de amikor egyik diplomáciai útján megismerkedik Giorgionéval, a századforduló nagy festőjével, az Udvari Ember erkölcsi és értelmi tartása egyszeriben értelmetlenné válik személyében, üresnek és öncélúnak kezd tetszeni neki az, ami életeleme volt, s megsejt egy új asszonyi eszményt, mely felé vágyódással tekint. A regény más alakokon keresztül vezet rá a mondanivaló lényegére: az az életforma, melyből Cecilia kitörni készül, már bomlóban, s föltartóztathatatlanul halad a pusztulás felé, jóllehet ez a dekadencia csak két évszázad múlva válik teljesen láthatóvá.

imgbox.com/g/9jr7HhJDFa

Árverés kezdete: 2026. Jan. 08. 11:59
Árverés vége: 2026. Febr. 07. 11:59
Termék megtekintve: 327

Romana 41. A Mennyek Kapujában (Emma Richmond) 1992 (romantikus 1;

Romana 23. A Harmadik Csók (Joanna Mansell) 1991 (6kép+tartalom )

Motorola V3 Adapter (teszteletlen& #41;

LEGO Leírás 31001 (2013) 6037713/6037714

Paranoid-Sziget (A. Colony) 1991 (6kép+tartalom )

Szűcs Judit 3. Meleg az Éjszaka (1980) kazetta (jogtiszta) ; teszteletle

Júlia 113. A Kitartás Jutalma (Kay Gregory) 1995 (2kép+tartalom )

Fogadó a Repülő Sárkányhoz (Joseph Sheridan LeFanu) 1984 (6kép+tartalo

ECS P4VMM2 v8. 1 Alaplap socket PGA478B DDR1-533 (2002) teszteletlen

Sövényvágó Elektromos (JATT) hiányos, teszteletlen

Magnókazetta (Ver. 94) Philips SQ-C60 (teszteletlen& #41;

Acélok Hőkezelése (Hajtó Nándor) 1964 (sérült) 9kép+tartalom

Rotring Vonalzó (Art. 800 130) kb. 1982 (Germany)

Tesco Halloween Spooky Horror Sounds (CD) 2007 (jogtiszta) ;

Kémia 8. (tankönyv) 1999 (7kép+tartalom )

Irodalom 11. I. Tankönyv (Nagy Csilla) 2018 (7kép+tartalom )

Harmadik Szem 1993/Június (23. szám) 6kép+tartalom

Pink Floyd - Atom Heart Mother (kazetta) teszteletlen

Cserháti Zsuzsa - Adj Még a Tűzből (kazetta) 1999 (teszteletlen& #41;

Júlia 2000/6 Különszám (v3) 3kép+tartalom