Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 23.

Lagúnák (Passuth László) 1972 (regény) 10kép+tartalom Termékkód: 1062312215

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 23 nap, 22 óra
2024. Máj. 17. 12:13

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10423)

Lagúnák (Passuth László) 1972

jó állapotban van
belül szép állapotú és a szövegben nem láttam foltokat, előzéklapok és a borító nagyon enyhén pöttyözötten foltos
kívül a lapélek foltosak, borító sarkai enyhén sérültek

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1972 , 4.kiadás , 80.000 példány
Azonosító : Sz 1634-h-7274
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 300 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14.5 x 1.5 cm és 370gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (72.8083.66-14-1)
Eredeti ára : 35.- Ft

Az Udvari asszony regényének nevezhetnénk ezt a művet, olyan értelemben, ahogyan Castiglione az Udvari Ember kifejezést használta. A XV-XVI. század fordulója már férfi-erényeket is követel a nőtől, az iménti értelemben vett Udvari Asszonytól: azt, hogy folyamatosan uralkodjék értelmével szenvedélyein, érzelmein és érzékein, azt , hogy legyen benne valami "démoni tárgyilagosság" önmagával és az udvarokkal szemben, azt, hogy a test és a lélek szépségei az értelem uralma alatt harmonizáljanak benne.
Passuth László ilyenféle nőről írta regényét. Hősnője Cecilia, a ciprusi király törvénytelen lánya, aki Velencében a nagyvilági kurtizán életét éli, s közben - hol titkon, hol nyíltan - bonyolult diplomáciai feladatokat old meg a velencei Signoria megbízásából. Egy darabig úgy látszik: Cecilia értelme szigorú kordában tartja testét, lelkét, érzelmeit, de amikor egyik diplomáciai útján megismerkedik Giorgionéval, a századforduló nagy festőjével, az Udvari Ember erkölcsi és értelmi tartása egyszeriben értelmetlenné válik személyében, üresnek és öncélúnak kezd tetszeni neki az, ami életeleme volt, s megsejt egy új asszonyi eszményt, mely felé vágyódással tekint. A regény más alakokon keresztül vezet rá a mondanivaló lényegére: az az életforma, melyből Cecilia kitörni készül, már bomlóban, s föltartóztathatatlanul halad a pusztulás felé, jóllehet ez a dekadencia csak két évszázad múlva válik teljesen láthatóvá.

imgbox.com/g/9jr7HhJDFa

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 17. 12:13
Árverés vége: 2024. Máj. 17. 12:13
Termék megtekintve: 119

A Bűn Állomásai DVD Borító (jogtiszta) ;

Romana 373. Karod Rejtekében (Jackie Braun) 2007 (Romantikus 1;

Szigorúan Nyilvános (Friderikusz Sándor) 1988 (interjúk) 8kép+tartalom

Éjféltől Reggelig (Bihari Klára) 1972 (6kép+tartalom )

Hongkongi Kémháború és Más Kémtörténetek (1989) 5kép+tartalom

Kínáló Tálca 4db Porcelán Tálacskával 20cm (új) kb. 1997

Stiefel Fali Térkép 30907 (2005) 64x45cm műanyag

Legjobb Barátaim (Gustav Krklec) 1987

Muzica Bizantina IV. (2002) CD (jogtiszta) ; román egyházi zene

BKV Autóbuszbérlet 1994 Március (Gyűjteménybe& #41; 2képpel

Amatőr Tranzisztoros TV-Vevők (1970) 8kép+tartalom

Hetedhétország (Ötven Magyar Népmese) 1989 (8kép+tartalom )

Első Foglalkoztatókönyv em - A Föld (2011) 5kép+tartalom

Univerzum 1983/7 (316. kötet) A Fémkirálynő: Az Ezüst

Autósélet 2004/3 Március (4kép+tartalom )

Szülőszoba, Tessék Belépni! (Hirschler Imre) 1980 (7kép+tartalom )

Romana 130. Végzetes Nyár (Margaret Way) 1996 (6kép+tartalom )

Beszél a Kéz (Takács Mari-Vincze Tamás) 2004 (7kép+tartalom )

LEGO Leírás 8572 (2002) (4181803)

ASPA TUR-2 Meghajtókészlet Varrógéphez (Használati utasítás) 1975