A weboldal cookie-kat használ a szolgáltatások minőségének javtására. A weboldal további használatával elfogadom a cookie-k használatát. Megértettem További információk
Az ingyenes aukciós piactér | 2025. Júl 12.  
Keresés      Részletes keresés
 
Előzmények:
» Nokia
 
Kategóriák

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Tudomány»Természettudomány

Lomniczi Béla: VÍRUSOK (Fertőző gének) Termékkód: 426003
Ugrás:   Termék leírása   |  Képgaléria   |  Egyéb információk


Képgaléria Képgaléria
 
Fixár: 390 Ft
Állapot: Használt
Árverés vége: Lejárt
2018. Júl. 02. 18:50
Eladó helye: Szabadszentkirály
Szállítási díj: A leírásban megadva
Árverés befejezve

 
  Termék figyelése Elküldöm egy barátomnak
Megosztás:
 
Eladó adatai
  konyvturi (519 ) starT.gif
  Minősítések száma: 519
Pozitív minősítés: 519 (100%)

Regisztráció dátuma: 2010.11.25.
  A felhasználó egyéb termékei (0)
  Üzenet küldése az eladónak

Termék leírása

Kiadó: Gondolat, 1978

Szerző: Lomniczi Béla

Tartalom, ajánló: Egy-két évtizede még a szakemberek is vitatkoztak azon, hogy mik a vírusok, és egyáltalán élőlények-e. Még ma is tartja magát egy olyan felfogás, hogy a vírusok átmenetet képviselnek az élő és élettelen anyag között. De a viták - mint mindig - ezúttal is csak addig tartottak, amíg e parányi lényekkel kapcsolatos ismereteinkben több volt a feltételezés, mint a tény. Ma sem állíthatjuk, hogy mindent tudunk a vírusokról, de ahhoz már eleget, hogy tevékenységük lényegét értsük. Talán kevesen tudják, hogy nemcsak kórokozó vírusok vannak, sőt a többségük nem az. Mégis a felfedezésük óta eltelt alig 80 év alatt majdnem kizárólag csak a betegségokozókat tanulmányozták - növényen, állaton, emberen. A molekuláris biológia módszereinek elterjedése lehetővé tette, hogy a kutatók behatoljanak a vírusélet titkaiba. Kiderült többek között, hogy a vírusok nem mások, mint vándorló, sőt fertőző gének. Nemcsak feltűnően hasonlítanak sejtjeink öröklődési anyagához, hanem a sejt "élőanyaggyártó" berendezéseit is használják szaporodásukhoz. Sejtjeinkkel olyan szoros kapcsolatban élnek, hogy némelyikük csak a sejt öröklődési anyagába épülve, már nem is vírus formában létezik. Ezek a felismerések segítették hozzá a kutatókat ahhoz, hogy előrelépjenek a daganatok keletkezésének megértésében.

Kötés, állapot: kiadói, egészvászon - újszerű -, polcképes. Beltartalom: HIBÁS! Pontosabban sajnos "találkozott" egy kis teával. Eredmény: az első 30 oldal alja egyre csökkenő mértékben teafoltos, de nem hullámos. A továbbiakban hófehér lapok bejegyzés és aláhúzás mentesek. Az ár tükrözi ezt a hibát.

Terjedelem: 326 o.

Tömeg: 393 gr.

Pécsen esetlegesen átvehető. Szállítási költség: postai díjszabás és a vevő igénye szerint.

615_kar_pótl


Egyéb információk
Eladó helye: Magyarország Szabadszentkirály (7951)
Szállítási feltételek: A szállítási költséget a vevő fizeti
Átvétel módja:  - Csomagküldés
Fizetés módja:  - Banki átutalás
Szállítási díj: A leírásban megadva
Árverés kezdete: 2018. Jún. 18. 18:50
Árverés vége: 2018. Júl. 02. 18:50
Termék megtekintve: 817

Reklám