Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 23.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Egyéb könyvek

Magyar Népszokások (Dömötör Tekla) 1983 (6kép+tartalom) Termékkód: 1062217539

Fixár: 1.200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 5 nap, 7 óra
2026. Jan. 28. 17:30

1.200 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13647)

Magyar Népszokások (Dömötör Tekla) 1983
Magyar Népművészet sorozat
16-oldal színes fényképpel, 32-oldal fekete/fehér fényképpel és sok ábrával illusztrált

gerinc javított, könyvtári volt, 26-27.oldalon ceruzás aláhúzások vannak

Kiadó : Corvina Kiadó
Kiadás Éve : 1983 , 3.javított kiadás
Nyelve : Magyar , fényképek: Korniss Péter, rajzok: Schöberl Magda, térkép: Kiss Marianna
Azonosító : ISBN 963 13 1596 7 , ISSN 0580-4744 , CO 2121-h-8387
Típus : néprajz
Oldalak száma : 76+16+32 oldal a borítóval együtt
Mérete : 18.5 x 16.5 x 1.5 cm és 300gramm
Készítette : ..... Nyomda , Gyomaendrőd (83.82)
Eredeti ára : 45.- Ft

Egy nép érzelem- és gondolatvilágát, erkölcsét és hiedelmeit igen sokrétűen és beszédesen fejezik ki azok a szokások, melyek egész életét áthatják, bizonyos értelemben szabályozzák. Ezek a szokások az év ünnepeihez kötődő rituális szertartásokban éppúgy tetten érhetők, mint az emberi élet fordulóihoz, a születéshez, kereszteléshez, lakodalomhoz és temetéshez fűződő ünnepélyes cselekvésekben. Dömötör Tekla beavatja az olvasót a magyar nép egész szokásrendszerébe, melyben a betlehemezés, a regölés, a farsangi alakoskodás, komatálküldés éppúgy több évszázados hagyománytól szentesített helyet foglal el, mint a húsvéti locsolás és tojásfestés, a májusfaállítás, Szent Ivánéji tűzugrás és kiszehajtás.

Az első magyar népszokásgyűjtemény. Mi a népszokás? 7
Mítosz, mágia, költészet 11
Az év ünnepei 14
Téli népszokások 14
Tavaszi népszokások 29
Nyári népszokások 39
Őszi népszokások. A gazdasági élet ünnepei 41
Az ember élet fordulóihoz fűződő szokások 47
Társadalmi szokások - Jogszokások 64
Bibliográfia 67

6db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/H9ISUNkfh8

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 17:30
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 17:30
Termék megtekintve: 623

A Víg Malom Táncosnője (Georges Simenon) 1973 (3kép+tartalom )

Kerékpár Első Lámpa (Ver. 1) hibás, hiányos, teszteletlen

Fülhallgató (Ver. 1) Philips SHE2550 (sérült, hiányos)

Telenor R222 (2011) Üres Doboz

Égtájak 1976 - Öt Világrész Elbeszélései (1976) 7kép+tartalom

Plüss (Ver. 19) Ülő Kölyökkutya

Üveg Díszgömb Lóherés (boszorkányos& #41; 7cm

Bianca 28. Hatos Fogat (Jenna Lee Joyce) v1 (romantikus 1;

Kisautó (Ver. 11) Piros BMW

Neptun Ajándékai (Astrid Meredith) 2003 (romantikus 1;

Bravo Hits 13. (kazetta) 1999 (teszteletlen& #41;

Távírószabályzat B. 1. (1968)

MERKUR Autóvásárlók Kézikönyve 1988 (foltmentes 1; 6kép+tartalom

Monster High Matricás Album 2012 (Ver. 3) 69db-os

A Per (Franz Kafka) 1975 (7kép+tartalom )

Kisautó (Ver. 6) Elemes (sérült, hiányos)

Játék Figura (Ver. 7) kiscica (hiányos)

BKV Havibérlet Tanuló 2012 December (v1) 2képpel

Ki Fog Repülni? (Cserhalmi Imre) 1986 (8kép+tartalom )

Bianca 59. Jótékony Tündér (Andrea Davidson) v2 (2kép+tartalom )