Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 16.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Egyéb könyvek

Magyar Népszokások (Dömötör Tekla) 1983 (6kép+tartalom) Termékkód: 1062217539

Fixár: 1.200 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 11 nap, 22 óra
2026. Jan. 28. 17:30

1.200 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13612)

Magyar Népszokások (Dömötör Tekla) 1983
Magyar Népművészet sorozat
16-oldal színes fényképpel, 32-oldal fekete/fehér fényképpel és sok ábrával illusztrált

gerinc javított, könyvtári volt, 26-27.oldalon ceruzás aláhúzások vannak

Kiadó : Corvina Kiadó
Kiadás Éve : 1983 , 3.javított kiadás
Nyelve : Magyar , fényképek: Korniss Péter, rajzok: Schöberl Magda, térkép: Kiss Marianna
Azonosító : ISBN 963 13 1596 7 , ISSN 0580-4744 , CO 2121-h-8387
Típus : néprajz
Oldalak száma : 76+16+32 oldal a borítóval együtt
Mérete : 18.5 x 16.5 x 1.5 cm és 300gramm
Készítette : ..... Nyomda , Gyomaendrőd (83.82)
Eredeti ára : 45.- Ft

Egy nép érzelem- és gondolatvilágát, erkölcsét és hiedelmeit igen sokrétűen és beszédesen fejezik ki azok a szokások, melyek egész életét áthatják, bizonyos értelemben szabályozzák. Ezek a szokások az év ünnepeihez kötődő rituális szertartásokban éppúgy tetten érhetők, mint az emberi élet fordulóihoz, a születéshez, kereszteléshez, lakodalomhoz és temetéshez fűződő ünnepélyes cselekvésekben. Dömötör Tekla beavatja az olvasót a magyar nép egész szokásrendszerébe, melyben a betlehemezés, a regölés, a farsangi alakoskodás, komatálküldés éppúgy több évszázados hagyománytól szentesített helyet foglal el, mint a húsvéti locsolás és tojásfestés, a májusfaállítás, Szent Ivánéji tűzugrás és kiszehajtás.

Az első magyar népszokásgyűjtemény. Mi a népszokás? 7
Mítosz, mágia, költészet 11
Az év ünnepei 14
Téli népszokások 14
Tavaszi népszokások 29
Nyári népszokások 39
Őszi népszokások. A gazdasági élet ünnepei 41
Az ember élet fordulóihoz fűződő szokások 47
Társadalmi szokások - Jogszokások 64
Bibliográfia 67

6db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/H9ISUNkfh8

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 17:30
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 17:30
Termék megtekintve: 615

VW Ablakemelő Kapcsoló (3 B1 867 171D) 1996 (sérült, bontott)

Lázgörbe (Barsi Dénes) 1961 (10kép+tartalo m)

Sunhui Rádió (EJ-5533AC) ; sérült, hiányos, működik

Természettudományi Kislexikon (A-Z) 1971 (7kép+tartalom )

Fekete Villám (Dymphna Cusack) 1967 (viseltes) 8kép+tartalom

Praktika 2007/7. szám Július (melléklettel& #41; 10kép+tartalom

The Hidden Oracle (Rick Riordan) 2020 (8kép+tartalom )

A Település, az Épített Világ (Nagy Béla) 2005 (újszerű) 9kép+tartalom

Necces (Harlan Coben) 2016 (7kép+tartalom )

A Mátra Hegység Turistatérképe (1960) 2. kiadás

Internet Kábel (CAT5) 120cm új

Samsung Hálózati Táp 4. 75V 0. 55A (ETA3U30EBE 1; Ver. 1 (sérült) tesztelve

Golgota I-II. (Alekszej Tolsztoj) 1972 (8kép+tartalom )

Épületgépészeti Technológia I. (Cs. Nagy Lajos) 1986 (7kép+tartalom )

Tiffany 100. Mindenki Egyért (Joan Elliott Pickart) v2 (2kép+tartalom )

Hammer World 2012/4. szám Április (No. 243) poszterekkel

Megmondja a Kártya (John Sandford) 1997 (5kép+tartalom )

Bandák Nyomában az Interpol (Szabó László) 1986 (7kép+tartalom )

. .. Se Nélküled (Turczi István) 1994 (8kép+tartalom )

Távirányító (AV5606) hiányos (hibásan működik)