Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

Mallorcai Udvarház (Llorenc Villalonga) 1982 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062333634

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 21 nap, 4 óra
2026. Febr. 20. 12:25

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13685)

Mallorcai Udvarház (Llorenc Villalonga) 1982
12 oldal illusztrációval

belül az előzéklap enyhén foltos, díszborító sérült-javított

kiadó : Európa Könyvkiadó , Budapest
kiadás Éve : 1982 , 12.800 példány
eredeti címe : Bearn o La sala de les nines (1966)
nyelve : Magyar , fordította: Tomcsányi Zsuzsanna (1982), versbetéteket fordította: Tótfalisi István (1982), illusztrálta: Klimó Károly
azonosító : ISBN 963 07 2711 0
típus : regény
oldalak száma : 360+24 oldal a borítóval együtt
mérete : 19 x 13 x 2.5 cm és 417gramm
készítette : Dabasi Nyomda , Dabas (81-2580)
eredeti ára : 33.- Ft

Villalonga (1897-1980), a regényíró, elbeszélő és lapszerkesztő a modern spanyolországi katalán művelődés egyik legnagyobb alakja. Főműve, a Mallorcai udvarház a szerző baleári szigethazájának gyöngéd iróniával felidézett, megejtő világába vezet bennünket, hogy a múlt századi Párizs és Róma vonzó visszfényeiben, valami higgadt derűvel jelenítse meg a katalán kúriák édesbús alkonyát, a mallorcai arisztokrácia csendes anyagi-erkölcsi hanyatlását. Hőse ízig-vérig a régi rend fia, a francia felvilágosodás bölcsen kétkedő gyermeke, aki megértőn tekint az emberiség viszontagságos múltjába, ábrándok nélkül a még viszontagságosabbnak ígérkező jövőjébe, és erős lélekkel viseli egy széthulló életforma jelenét. A múlt és jelen, test és lélek, egy tiszta és egy kárhozatos szerelem viharában, hagyomány és tudomány közt méltósággal egyensúlyozó Don Antoni de Bearn - akárcsak Lampedusa rokon lelkű hőse A Pádruc-ban, amely később keletkezett és jelent meg, mint a Mallorcai udvarház - egy letűnt kor nemes képviselője, aki fájó szívvel, de megadóan búcsúztatja nagy múltú osztályát, önmagát.

tartalomjegyzék :
Bevezetés 7
Faust hatalmában 17
Béke Bearnban 161
Befejezés 329
tartalom 350

imgbox.com/g/Y4nEZrhVP4

minden külön fényképezve, azt adjuk ami a képeken van nem másikat
személyes átadás Budapesten 18.ker. Pestimre (máshol nem)
tudjuk postázni is (érdeklődj a díjakról)

Árverés kezdete: 2026. Jan. 21. 12:25
Árverés vége: 2026. Febr. 20. 12:25
Termék megtekintve: 150

Stetson Szemüveg Tok Acélbetétes (viseltes)

Dallas a Ewing Család (Burt Hirschfeld) 1990 (3kép+tartalom )

Reader's Digest Válogatás 1995/5 Május (5kép+tartalom )

Allegra (Francoise Mallet-Joris) 1986 (5kép+tartalom )

Természetismeret 6. Tankönyv (2009) 8. kiadás (viseltes) 6kép+tartalom

Kezdetben Voltak a Legendák (Anatolij Varsavszkij) 1988 (9kép+tartalom

MT Floppy Drive (FD-235HG) for Compaq (teszteletlen& #41;

Kanál (Ver. 1) ABS Rostfrei 188 DDR 11cm

RIO Kalligráf Nip Pen Set (3db-os)

Mínusz 18 (Stefan Ahnhem) 2020 (8kép+tartalom )

A Házasélet ABC-je (Aszódi Imre-Brencsán János) 1976 (5kép+tartalom )

Skoda 1202 Gépkocsi Kezelési Útmutatója (1964)

Dluhopolszky László - Bajor Imre (2000) Ver. 2 (dedikált)

A Végzet Sógora (Hegedüs Géza) 1967 (átkötött) 5kép+tartalom

GamePad (Ver. 6) Genius MaxFire G-08 (sérült, teszteletlen)

Júlia 294. Hallgass Rám, Kicsim! (Lucy Gordon) 2003 (3kép+tartalom )

Romana 1993/4 Őszi Különszám (v3) 3kép+tartalom

Afrikai Szél (Christine Arnothy) 1990 (8kép+tartalom )

A Baromfiudvar Kedvence (2006)

. .. Se Nélküled (Turczi István) 1994 (8kép+tartalom )