| Mallorcai Udvarház (Llorenc Villalonga) 1982 (10kép+tartalom) | Termékkód: 1062333634 |
Mallorcai Udvarház (Llorenc Villalonga) 1982
12 oldal illusztrációval
belül az előzéklap enyhén foltos, díszborító sérült-javított
kiadó : Európa Könyvkiadó , Budapest
kiadás Éve : 1982 , 12.800 példány
eredeti címe : Bearn o La sala de les nines (1966)
nyelve : Magyar , fordította: Tomcsányi Zsuzsanna (1982), versbetéteket fordította: Tótfalisi István (1982), illusztrálta: Klimó Károly
azonosító : ISBN 963 07 2711 0
típus : regény
oldalak száma : 360+24 oldal a borítóval együtt
mérete : 19 x 13 x 2.5 cm és 417gramm
készítette : Dabasi Nyomda , Dabas (81-2580)
eredeti ára : 33.- Ft
Villalonga (1897-1980), a regényíró, elbeszélő és lapszerkesztő a modern spanyolországi katalán művelődés egyik legnagyobb alakja. Főműve, a Mallorcai udvarház a szerző baleári szigethazájának gyöngéd iróniával felidézett, megejtő világába vezet bennünket, hogy a múlt századi Párizs és Róma vonzó visszfényeiben, valami higgadt derűvel jelenítse meg a katalán kúriák édesbús alkonyát, a mallorcai arisztokrácia csendes anyagi-erkölcsi hanyatlását. Hőse ízig-vérig a régi rend fia, a francia felvilágosodás bölcsen kétkedő gyermeke, aki megértőn tekint az emberiség viszontagságos múltjába, ábrándok nélkül a még viszontagságosabbnak ígérkező jövőjébe, és erős lélekkel viseli egy széthulló életforma jelenét. A múlt és jelen, test és lélek, egy tiszta és egy kárhozatos szerelem viharában, hagyomány és tudomány közt méltósággal egyensúlyozó Don Antoni de Bearn - akárcsak Lampedusa rokon lelkű hőse A Pádruc-ban, amely később keletkezett és jelent meg, mint a Mallorcai udvarház - egy letűnt kor nemes képviselője, aki fájó szívvel, de megadóan búcsúztatja nagy múltú osztályát, önmagát.
tartalomjegyzék :
Bevezetés 7
Faust hatalmában 17
Béke Bearnban 161
Befejezés 329
tartalom 350
imgbox.com/g/Y4nEZrhVP4
minden külön fényképezve, azt adjuk ami a képeken van nem másikat
személyes átadás Budapesten 18.ker. Pestimre (máshol nem)
tudjuk postázni is (érdeklődj a díjakról)
Árverés vége: 2026. Febr. 20. 12:25 Termék megtekintve: 150 |

Képgaléria
)