Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 15.

Meggyőző Érvek (Jane Austen) 1980 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062300862

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 6 nap, 9 óra
2026. Jan. 21. 11:05

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13622)

Meggyőző Érvek (Jane Austen) 1980

foltokat nem láttam, díszborító enyhén sérült

Kiadás Éve : 1980 , 65.000 Példány
Eredeti címe : Persuasion
Nyelve : Magyar , fordította: Róna Ilona
Azonosító : ISBN 963 07 1899 5
Típus : romantikus filmregény
Oldalak száma : 268 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 12.5 x 2 cm és 270gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (79.7985.66-14-1)
Eredeti ára : 35.- Ft

Anne Elliot huszonhét éves korára már beletörődött, hogy körülményei a vénlányok sorsára kárhoztatják. annak idején családja és barátai lebeszélték arról, hogy egy bizonytalan jövőjű, összeköttetések híján csak saját tehetségére utalt fiatal tengerésztiszt felesége legyen. Az egykori szerelmesek nyolc év után találkoznak ismét, véletlenül. Wentworth kapitány azóta fényes pályát futott be, meggazdagodott, s most, hogy a napóleoni háborúk befejeződtek, le akar telepedni, családot alapítani. Leendő feleségével szemben mindössze egy követelményt támaszt: bárki lehet - csak Anne Elliot nem...
Jane Austennek (1775-1817), a hampshire-i regényíró papleánynak hat befejezett regénye maradt ránk, a hat között a Meggyőző érvek az utolsó. Az írónő 1816-ban készült el vele, és hosszas javítgatás, csiszolás után halála előtt néhány hónappal említi unokahúgának, hogy kiadásra kész új regény van a kezében. A regény azonban már csak halála után jelenik meg. A Meggyőző érvek nem pusztán az utolsó, hanem a legérettebb és számtalan kritikusa és olvasója által a legjobbnak tartott Austen-regény. A korábbiak minden erényével bír: magától értetődő otthonossággal mozgunk az írónő életének színterein, a vidéki úriházak szűkre szabott társasági életében, és a nagy- és félvilág divatos találkozóhelyéből józanabbá polgáriasodó, családiaskodó fürdőhelyen, Bathban: elismeréssel szemléljük a néhány jellegzetes gesztusból, elejtett szavakból következetes és teljes jellemmé kerekedő alakok parádéját. Élvezzük Jane Austen humorát, iróniáját, amely talán szelídebb a szokottnál, de éppolyan könyörtelenül ítél és ítéltet. Éppen a korábbi derűs harsányság és éles karikírozó hajlandóság hiánya: és a helyükbe lopódzó elnéző bölcsesség, az ifjúság botlásain, elhamarkodott "balítéletein" túllevő, az önismeret útját már megjárt lélek sokszor fájdalmasan reménytelennek tűnő igyekezete az egyensúly és harmónia megteremtésére - ezek teszik a regényt maradandó élménnyé, s vernek hidat a józanul kritikus 18. századtól a romantika kora felé. "A hősnő, aki nyolc keserű éven át gyötrődik, mert el kellett válnia attól, aki szerette, s akit szeretett, s aztán elismeri, hogy annak, aki elválasztotta őket, bizonyos tekintetben igaza volt, nem mindennapi hősnő az angol regényirodalomban. De hát Jane Austen sem mindennapi író..." (David Daiches)

imgbox.com/g/2fpVluCET3

minden külön fényképezve, azt adjuk ami a képeken van nem másikat
személyes átadás Budapesten 18.ker. Pestimre (máshol nem)
tudjuk postázni is (érdeklődj a díjakról)

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 11:05
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 11:05
Termék megtekintve: 340

A Bukott Lány (Balázs Anna) 1966 (viseltes) 6kép+tartalom

Hűtődoboz Flair (1993) 43x26x37cm

Galaktika 1987/12 (87. szám) 6kép+tartalom

Júlia 282. Vigyázat, Törékeny! (A Bosszú Angyalai) Penny Jordan (2002)

A Fekete Korall (Suzanne de Perella) 1992 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Kopog a Tető (Gerő János) 1974 (5kép+tartalom )

Galaktika 1990/4 (115. szám) 6kép+tartalom

Természetismeret 5. Tankönyv (1997) 3. kiadás (6kép+tartalom )

Ezermester Kiskönyvtára 22. Mesterek Módjára 1000 Mesteri Fogás (1983)

Kábel Dugóval (Ver. 3) 5m

Szívhang 132. Napsugár Nővérke (Elisabeth Scott) 1999 (2kép+tartalom )

Harag és Szenvedély (Jennifer Blake) 1993 (7kép+tartalom )

Lendkerekes Piros Kisautó (KY R No. 3350) kb. 1988

Nokia 7230 (2009) Üres Doboz (Ver. 3)

A Kerékpáros és Segédmotorkerékpár os Közlekedés Szabályai (1976)

Távirányító (Ver. 3) sérült, teszteletlen

Kerámia Tányér (Ver. 5) Gránit gyári (kb. 1980)

Ablak a Tegnapra (Joan Hohl) 1990 (Ver. 1) 5kép+tartalom

Csak Tanú Ne Maradjon! (Robert Ludlum) 1988 (Ver. 2) 8kép+tartalom

Jack Kábel (Ver. 6) 30cm (teszteletlen& #41;