Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 5.

Megmaradt Szobotkának (Szabó Magda) 1983 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062289585

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 29 nap, 14 óra
2026. Febr. 03. 21:26

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13329)

Megmaradt Szobotkának (Szabó Magda) 1983

öt lapon láttam enyhe foltot

Kiadó : Magvető Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1983
Azonosító : ISBN 963 14 0020 4 , MA 4371 , kiadványszám 5538
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 484 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 12.5 x 3.5 cm és 450gramm
Készítette : Alföldi nyomda , Debrecen (235.66-14-1)
Eredeti ára : 47.- Ft

1982 tavaszán meghalt Szobotka Tibor, aki nemcsak írótársa volt Szabó Magdának, hanem több mint harminc éven át a férje is. Kettejük élete az egymásra találás első pillanatától kezdve oly elválaszthatatlanul forrott eggyé, hogy a végzet mindkettőjükre sújtott. De Szabó Magda tudta, hogy ő nem köthet alkut a halállal, mert neki olyan feladata van, amit senki más nem végezhet el helyette. S az első pillanatok bénító fájdalma után, amikor heves sistergéssel leégtek az élethez kapcsoló vezetékek, Szabó Magda hozzálátott, hogy megírja élete legnehezebb könyvét. Kinyitotta a lezárt fiókokat, kiürítette a kéziratokkal tömött szekrények mélyét, és megtette azt, amit tennie kellett: életre keltette az igazi Szobotka Tibort. Ez a könyv regény, de nem regényes életrajz, sok tekintetben rendhagyó mű. Természetes módon mosódik egybe benne Szobotka Tibor szövege (memoárrészletek, naplófeljegyzések, gyermekkori írói kísérletek) a Szabó Magdáéval, kiegészítik egymást, szinte felelgetnek egymásnak. Egybeforrnak, hiszen a két élet is egy volt, elválaszthatatlan egész. S ezért szerelmi történet is ez a könyv, persze az is a maga rendhagyó módján. Ez a szerelem maga volt a teljesség, csata, amelyben a szerelmesek megnyerték egymást, és elvesztették önmagukat.
Szobotka Tibornak már nem volt rá ideje, hogy megírja a memoárjait, alighogy hozzáfogott, a halál közbeszólt. A megkezdett munkát Szabó Magda folytatta, példátlan önfegyelemmel és lelkierővel rekonstruálta annak az írónak szenvedésekkel, kudarcokkal teli életét, akinek tehetségében, elhivatottságában jobban hit, mint a sajátjáéban, olyan embert állít elénk, aki már réges-rég méltó arra, hogy véglegesen fölfedezzük, s akinek könyvei végre elfoglalják méltó helyüket a magyar irodalomban.

imgbox.com/g/pSl7qVWYM8

Árverés kezdete: 2026. Jan. 04. 21:26
Árverés vége: 2026. Febr. 03. 21:26
Termék megtekintve: 380

Praktika 2001/2. szám Február (tartalomjegyz ékkel)

Selyemháló (Sandra Brown) 1995 (6kép+tartalom )

A Néma és a Többiek (Koppány József-Baktai György) 1987 (5kép+tartalom

Romana 51. Tigriskarmok (Kristy McCallum) 1993 (6kép+tartalom )

Szép Lak 2002/4. szám Április (tartalomjegyz ékkel)

Az Esküvő (Danielle Steel) 2000 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Kerámia Szobor (Ver. 3) Madárijesztő (sérült, hiányos)

BKV Havibérlet (T. ,Ny. ) 2004 Augusztus (2képpel)

Bianca 83. Eskü Alatt (Dallas Schulze) 1997 (romantikus 1;

A Gyilkos? (Vörös Lola) 1989 (5kép+tartalom )

A Vörös Oroszlán (Szepes Mária) 2015 (10kép+tartalo m)

A Homok Asszonya (Abe Kóbó) 1977 (6kép+tartalom )

3. Évezred 2012/12 December (10kép+tartalo m)

A Csuklyás Lovas (E. Girdo) 1989 (8kép+tartalom )

Lázgörbe (Barsi Dénes) 1961 (10kép+tartalo m)

Százezer Kilométer Vietnamban (Dunai Péter) 1986 (10kép+tartalo m)

Romana 187. Kerti Ünnepély (Susan Fox) 1999 (6kép+tartalom )

Csillár 5-ágú Fém (kb. 1973)

Forró Mezők (Móricz Zsigmond) 1969 (megkímélt) ; 8kép+tartalom

Lúdas Matyi (képeskönyv 1; 1983 (sérült)