Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 7.

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062311014

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 3 nap, 22 óra
2026. Jan. 11. 12:10

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13309)

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967
30 oldal fekete/fehér fényképmelléklettel illusztrált

belül négy lap szélén láttam enyhe foltot
kívül a gerinc foltos, díszborító viseltes-sérült-javított

Kiadó : Móra Ferenc Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1967 , 2.kiadás , 55.000 példány
Azonosító : IF 653-c-6769
Típus : regény 14 éven felülieknek
Oldalak száma : 544 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 3 cm és 625gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (66 2763)
Eredeti ára : 36.- Ft

Passuth László ebben a regényében az archeológiai élményt foglalja - újabb irodalmunkban talán először - regényes keretbe. Főhőse Imre bojtárfiú, akinek életét, a pásztorok természetes életét zavarja meg a pusztára kerülő filmes csoport. A film rendezője magával viszi a bojtárfiút a nagyvilágba, taníttatja, embert nevel belőle. A bojtárfiúból archeológus lesz. A szerző Imre életén, pályáján, vívódásain keresztül elmúlt, csodálatosan szép világokat tár fel az olvasó előtt. Ebben a regényében Passuth László a maya, hettita, etruszk és az avar sírvilágot szólaltatja meg izgalmasan és szépen: az Imre tudományos karrierjén keresztül ismeretlen világrészek és kultúrák történetével ismerkedik meg az olvasó. A könyv hiteles tudományos anyagát a szerző izgalmas cselekményekkel forrósítja át és észrevétlenül ismertet meg azokkal az archeológiai eredményekkel, amelyek segítségével megszólal az ezeréves sírvilág. A könyv mellékletei jellemzően érzékeltetik az elmúlt korok kultúráit.

imgbox.com/g/zZJf0H8zck

Árverés kezdete: 2025. Dec. 12. 12:10
Árverés vége: 2026. Jan. 11. 12:10
Termék megtekintve: 358

Júlia 100. Ami Nem Vész El (Karen Leabo) v1 (romantikus 1;

Útikönyvek - Jugoszlávia (Bács Gyula) 1977 (10kép+tartalo m)

Lélekvándorlások Hiteles Történetei (1990) 9kép+tartalom

Nokia Headset (7210) új

Alcatel OT Club BE1 (Ver. 5) 2000 (30-as) sérült, hiányos

Erdélyi Csillagok (Romániai Magyar Írók Antológiája) 1988 (8kép+tartal

Az Aranyliba (Illés Béla) 1972 (7kép+tartalom )

Opel Magazin 2003/1 Január (poszterrel 1; 10kép+tartalom

Hatodik Daloskönyvem (2013) 18. kiadás (6kép+tartalom )

Hálózati Töltő USB-s 5V 500mA (DT55000) rendben működik

A Maoisták Útja (Várnai Ferenc) 1976 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Szélcsend (Berkesi András) 1987 (foltmentes 1; 7kép+tartalom

MHS Rádióamatőr Füzetei 84. Televízió Kislexikon (Hetényi László) 1964

Matchbox MLB-90-12 (Seattle Mariners) Bontatlan (1990)

Finommechanikai ABC (Ligeti György) 1967 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

A Francia Kislány (Thury Zsuzsa) 1961 (8kép+tartalom )

Fali Villanykapcsoló (TON) csak a szerelvény

Autó Kürt Szovjet (3940-84) 12V bontott, teszteletlen

Boldogkor (Jiri Marek) 1972 (Ver. 2) 8kép+tartalom

Hálózati Kábel Dugóval (Ver. 16) 150cm