Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062311014

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 18 nap, 23 óra
2026. Febr. 10. 12:10

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13642)

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967
30 oldal fekete/fehér fényképmelléklettel illusztrált

belül négy lap szélén láttam enyhe foltot
kívül a gerinc foltos, díszborító viseltes-sérült-javított

Kiadó : Móra Ferenc Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1967 , 2.kiadás , 55.000 példány
Azonosító : IF 653-c-6769
Típus : regény 14 éven felülieknek
Oldalak száma : 544 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 3 cm és 625gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (66 2763)
Eredeti ára : 36.- Ft

Passuth László ebben a regényében az archeológiai élményt foglalja - újabb irodalmunkban talán először - regényes keretbe. Főhőse Imre bojtárfiú, akinek életét, a pásztorok természetes életét zavarja meg a pusztára kerülő filmes csoport. A film rendezője magával viszi a bojtárfiút a nagyvilágba, taníttatja, embert nevel belőle. A bojtárfiúból archeológus lesz. A szerző Imre életén, pályáján, vívódásain keresztül elmúlt, csodálatosan szép világokat tár fel az olvasó előtt. Ebben a regényében Passuth László a maya, hettita, etruszk és az avar sírvilágot szólaltatja meg izgalmasan és szépen: az Imre tudományos karrierjén keresztül ismeretlen világrészek és kultúrák történetével ismerkedik meg az olvasó. A könyv hiteles tudományos anyagát a szerző izgalmas cselekményekkel forrósítja át és észrevétlenül ismertet meg azokkal az archeológiai eredményekkel, amelyek segítségével megszólal az ezeréves sírvilág. A könyv mellékletei jellemzően érzékeltetik az elmúlt korok kultúráit.

imgbox.com/g/zZJf0H8zck

Árverés kezdete: 2026. Jan. 11. 12:10
Árverés vége: 2026. Febr. 10. 12:10
Termék megtekintve: 367

Angyalok Dühe (Sidney Sheldon) 1989 (3kép+tartalom )

Brooklyni Kaland (Gosztonyi Ádám) 1990 (8kép+tartalom )

BlackBerry 8700g (2006) Ver. 1 (sérült, hiányos, teszteletlen)

Anyaföld (Garai Gábor) 1968 (9kép+tartalom )

Top Gun 1993/7 (poszterrel 1; 5kép+tartalom

D-Link Hálózati Töltő (JTA0302D-E 1; 5V 2A (Ver. 1) tesztelve

Három Boltoskisasszony (Nagy Lajos) 1987 (7kép+tartalom )

Szalvéta (Ver. 151) papír (retró)

Lányok Évkönyve 1972 (7kép+tartalom )

Nokia 6110 (1998) Ver. 1 (30-as) kontakthibás, sérült

Távirányító (AV5606) hiányos (hibásan működik)

Vízparti Történet II. (Si Naj-an) 1961 (8kép+tartalom )

TDA7421 (ST) új (AM/FM Tuner for Car Radio and Hi-Fi Applications)

IBUSZ Irattartó (Ver. 1) Barna kb. 1982

Diafilm (Ver. 3) A Táltos Vitéz (1965) színes

A Láthatatlan Ember (Gárdonyi Géza) 1975 (10kép+tartalo m)

Hálózati Táp Salcomp (ACH-4E) Finland (tesztelve) ;

Hétszínvirág 3. Munkafüzet (2013) + Feladatlapok

A Maffia Nem Egyformán Fizet (Nicholas Gage) 1974 (5kép+tartalom )

Coca Cola Pohár (Ver. 6) 13cm