Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 5.

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062311014

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 5 nap, 23 óra
2026. Jan. 11. 12:10

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13325)

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967
30 oldal fekete/fehér fényképmelléklettel illusztrált

belül négy lap szélén láttam enyhe foltot
kívül a gerinc foltos, díszborító viseltes-sérült-javított

Kiadó : Móra Ferenc Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1967 , 2.kiadás , 55.000 példány
Azonosító : IF 653-c-6769
Típus : regény 14 éven felülieknek
Oldalak száma : 544 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 3 cm és 625gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (66 2763)
Eredeti ára : 36.- Ft

Passuth László ebben a regényében az archeológiai élményt foglalja - újabb irodalmunkban talán először - regényes keretbe. Főhőse Imre bojtárfiú, akinek életét, a pásztorok természetes életét zavarja meg a pusztára kerülő filmes csoport. A film rendezője magával viszi a bojtárfiút a nagyvilágba, taníttatja, embert nevel belőle. A bojtárfiúból archeológus lesz. A szerző Imre életén, pályáján, vívódásain keresztül elmúlt, csodálatosan szép világokat tár fel az olvasó előtt. Ebben a regényében Passuth László a maya, hettita, etruszk és az avar sírvilágot szólaltatja meg izgalmasan és szépen: az Imre tudományos karrierjén keresztül ismeretlen világrészek és kultúrák történetével ismerkedik meg az olvasó. A könyv hiteles tudományos anyagát a szerző izgalmas cselekményekkel forrósítja át és észrevétlenül ismertet meg azokkal az archeológiai eredményekkel, amelyek segítségével megszólal az ezeréves sírvilág. A könyv mellékletei jellemzően érzékeltetik az elmúlt korok kultúráit.

imgbox.com/g/zZJf0H8zck

Árverés kezdete: 2025. Dec. 12. 12:10
Árverés vége: 2026. Jan. 11. 12:10
Termék megtekintve: 356

Orion TYP 313 Néprádió Fémdobozos (kb. 1950) sérült, teszteletlen

Bragelonne Vicomte I-V. (Alexandre Dumas) 1971 (25kép+tartalo m)

Nokia Headset (HS-5) Ver. 2 (rendben működik)

Halott Vagy, Angyalom (Paul Kanut Schafer) 1978 (8kép+tartalom )

3. Évezred 2016/2 Február (10kép+tartalo m)

Streisand - Guilty (kazetta) teszteletlen

A Huszadik Század Körének Történetfelfogása (1982) 9kép+tartalom

Computherm Termosztát (model 099A) működik, teszteletlen

Elakadásjelző Háromszög Használt (Ver. 2) Magyar (ÓBGÉP Szöv. )

Goya (Lion Feuchtwanger) 1964 (viseltes) 8kép+tartalom

Kisautó (Ver. 27) 27MHz Távos (sérült, hiányos, teszteletlen)

A Magyar Konyha Könyvtára II. Juli Suli (1995) 8kép+tartalom

Autókalauz Útra-Való '94 (1994) 6kép+tartalom

Hőség Rómában (Corrado Tavanti) 1988 (5kép+tartalom )

Premier Trentino Telefon (hibásan működik)

A Magányosság Iskolája (Székely Júlia) 1975 (9kép+tartalom )

MTV Hity'92 vol. 3 (kazetta) teszteletlen

Bianca 99. Támasz a Bajban (Lauryn Chandler) 1999 (romantikus 1;

Nokia 6021 (2005) sérült, teszteletlen

Júlia 112. A Titok Nyitja (Anne Mather) v2 (2kép+tartalom )