Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 14.

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062311014

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 27 nap, 5 óra
2026. Febr. 10. 12:10

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13617)

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967
30 oldal fekete/fehér fényképmelléklettel illusztrált

belül négy lap szélén láttam enyhe foltot
kívül a gerinc foltos, díszborító viseltes-sérült-javított

Kiadó : Móra Ferenc Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1967 , 2.kiadás , 55.000 példány
Azonosító : IF 653-c-6769
Típus : regény 14 éven felülieknek
Oldalak száma : 544 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 3 cm és 625gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (66 2763)
Eredeti ára : 36.- Ft

Passuth László ebben a regényében az archeológiai élményt foglalja - újabb irodalmunkban talán először - regényes keretbe. Főhőse Imre bojtárfiú, akinek életét, a pásztorok természetes életét zavarja meg a pusztára kerülő filmes csoport. A film rendezője magával viszi a bojtárfiút a nagyvilágba, taníttatja, embert nevel belőle. A bojtárfiúból archeológus lesz. A szerző Imre életén, pályáján, vívódásain keresztül elmúlt, csodálatosan szép világokat tár fel az olvasó előtt. Ebben a regényében Passuth László a maya, hettita, etruszk és az avar sírvilágot szólaltatja meg izgalmasan és szépen: az Imre tudományos karrierjén keresztül ismeretlen világrészek és kultúrák történetével ismerkedik meg az olvasó. A könyv hiteles tudományos anyagát a szerző izgalmas cselekményekkel forrósítja át és észrevétlenül ismertet meg azokkal az archeológiai eredményekkel, amelyek segítségével megszólal az ezeréves sírvilág. A könyv mellékletei jellemzően érzékeltetik az elmúlt korok kultúráit.

imgbox.com/g/zZJf0H8zck

Árverés kezdete: 2026. Jan. 11. 12:10
Árverés vége: 2026. Febr. 10. 12:10
Termék megtekintve: 361

Május Manhattanben (Claire Kenneth) 2002 (5kép+tartalom )

Színes UFO 1994/1 Január (2. szám) 6kép+tartalom

Sanyi Manó Könyve (Mikes Lajos) 1976 (8kép+tartalom )

Júlia 268. Cukorfalat (Romano's 2. ) Sandra Marton (2002) romantikus

Autó Kettő 2000/7 Július (melléklet: Nissan Almera) 10kép+tartalom

Scart / 3xRCA Átalakító (Ver. 1) teszteletlen

Szilvia Exkluzív 25. Ne Szeress Bele Caroline-ba (Katrin Korff) 1993

Ashenden, a Hírszerző (W. Somerset Maugham) 1986 (5kép+tartalom )

Játékfigura (Ver. 1) Szörny (hiányos, sérült)

Fizika 8. Haladó Mozgás. Energiaváltozás (1999) 7kép+tartalom

Franco Solo 24. Hajtóvadászat (1991) Ver. 2 (6kép+tartalom )

Mobiltelefon Tartó Plüss Mosómedve (kb. Nokia 6230-ashoz)

A Velencei-tó és Környéke Turistatérképe (1960)

A Tábornok (Száraz György) 1985 (5kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 31) Philips CD One 90 (teszteletlen& #41;

Sárgaréz Tál (Argentor Wien) kb. 1930 (sérült)

Egy Hölgy Arcképe (Henry James) 1976 (Ver. 2) 8kép+tartalom

A Galaxis Császára (VA-Scifi Antológia) 1998 (3kép+tartalom )

Júlia 2000/2 Anyák Napja Különszám (2kép+tartalom )

Tamashi WD300 Diktafon (hibásan működik)