Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 5.

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062311014

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 6 nap, 2 óra
2026. Jan. 11. 12:10

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13326)

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967
30 oldal fekete/fehér fényképmelléklettel illusztrált

belül négy lap szélén láttam enyhe foltot
kívül a gerinc foltos, díszborító viseltes-sérült-javított

Kiadó : Móra Ferenc Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1967 , 2.kiadás , 55.000 példány
Azonosító : IF 653-c-6769
Típus : regény 14 éven felülieknek
Oldalak száma : 544 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 3 cm és 625gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (66 2763)
Eredeti ára : 36.- Ft

Passuth László ebben a regényében az archeológiai élményt foglalja - újabb irodalmunkban talán először - regényes keretbe. Főhőse Imre bojtárfiú, akinek életét, a pásztorok természetes életét zavarja meg a pusztára kerülő filmes csoport. A film rendezője magával viszi a bojtárfiút a nagyvilágba, taníttatja, embert nevel belőle. A bojtárfiúból archeológus lesz. A szerző Imre életén, pályáján, vívódásain keresztül elmúlt, csodálatosan szép világokat tár fel az olvasó előtt. Ebben a regényében Passuth László a maya, hettita, etruszk és az avar sírvilágot szólaltatja meg izgalmasan és szépen: az Imre tudományos karrierjén keresztül ismeretlen világrészek és kultúrák történetével ismerkedik meg az olvasó. A könyv hiteles tudományos anyagát a szerző izgalmas cselekményekkel forrósítja át és észrevétlenül ismertet meg azokkal az archeológiai eredményekkel, amelyek segítségével megszólal az ezeréves sírvilág. A könyv mellékletei jellemzően érzékeltetik az elmúlt korok kultúráit.

imgbox.com/g/zZJf0H8zck

Árverés kezdete: 2025. Dec. 12. 12:10
Árverés vége: 2026. Jan. 11. 12:10
Termék megtekintve: 355

Hová Bújt Játékkönyv (hiányos) 1995 (4kép+játéksza bály)

Computer Panoráma 2004/3 CD3 (jogtiszta) ;

Sztrogof Mihály (Jules Verne) 1966 (8kép+tartalom )

Kristály Sooter's Óra (kb. 1993) Ver. 2 (működik)

Repülő (Sky Europe) 11cm

Férfi Karóra (Ver. 10) Ruhla (hibásan működik)

McDonald's (2004) Disney Princess Kistáska

Az a Híres Háry János (Rónaszegi Miklós) 1980 (6kép+tartalom )

Romana 399. Vészhelyzetben (Lindsay Armstrong) 2008 (2kép+tartalom )

Audi A4 (CD) 2001 (jogtiszta) ;

Tiffany 23. Szeretni Születtem (Leslie Davis Guccione) v1 (romantikus 1;

LEGO Leírás 3189-2 (2012) (6014757/60147 58)

Samsung Galaxy S3 (GT-I9300) Rövid Kezelési Útmutató (Magyar)

XXX DVD Extra Változat (2002) jogtiszta (5. 1 Magyar szinkron)

Dormeo Plüss Maci 20cm

Sárgaréz Tál (Argentor Wien) kb. 1930 (sérült)

Kerengő (Spiró György) 1974 (szétesik) 5kép+tartalom

Távolban Egy Fehér Vitorla (V. P. Katajev) 1984 (viseltes) 6kép+tartalo

National Geographic 1998/January (Angol)

Alcatel Hálózati Töltő (OT153/OT320&# 41; új