Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062311014

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 19 nap, 10 óra
2026. Febr. 10. 12:10

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13642)

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967
30 oldal fekete/fehér fényképmelléklettel illusztrált

belül négy lap szélén láttam enyhe foltot
kívül a gerinc foltos, díszborító viseltes-sérült-javított

Kiadó : Móra Ferenc Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1967 , 2.kiadás , 55.000 példány
Azonosító : IF 653-c-6769
Típus : regény 14 éven felülieknek
Oldalak száma : 544 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 3 cm és 625gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (66 2763)
Eredeti ára : 36.- Ft

Passuth László ebben a regényében az archeológiai élményt foglalja - újabb irodalmunkban talán először - regényes keretbe. Főhőse Imre bojtárfiú, akinek életét, a pásztorok természetes életét zavarja meg a pusztára kerülő filmes csoport. A film rendezője magával viszi a bojtárfiút a nagyvilágba, taníttatja, embert nevel belőle. A bojtárfiúból archeológus lesz. A szerző Imre életén, pályáján, vívódásain keresztül elmúlt, csodálatosan szép világokat tár fel az olvasó előtt. Ebben a regényében Passuth László a maya, hettita, etruszk és az avar sírvilágot szólaltatja meg izgalmasan és szépen: az Imre tudományos karrierjén keresztül ismeretlen világrészek és kultúrák történetével ismerkedik meg az olvasó. A könyv hiteles tudományos anyagát a szerző izgalmas cselekményekkel forrósítja át és észrevétlenül ismertet meg azokkal az archeológiai eredményekkel, amelyek segítségével megszólal az ezeréves sírvilág. A könyv mellékletei jellemzően érzékeltetik az elmúlt korok kultúráit.

imgbox.com/g/zZJf0H8zck

Árverés kezdete: 2026. Jan. 11. 12:10
Árverés vége: 2026. Febr. 10. 12:10
Termék megtekintve: 366

Autós Mobil Tartó Hama (Ver. 1) új (hiányos)

Edényalátét (Ver. 1) 2db műanyag

Nahát 1999/4 Április (3kép+tartalom )

CabrioBusz City Tour Pécs (kb. 2016) 6kép+tartalom

RCA Kábel (Ver. 24) 80cm (teszteletlen& #41;

Romana 1995/5 Júliusi Különszám (v2) 2kép+tartalom

Ostya Nélkül (Illés Endre) 1978 (7kép+tartalom )

Történelmi Atlasz (1996) 6kép+tartalom

Nokia C1-01 (Ver. 5) 2010 (30-as)

Bogar Bárd Meséi (J. K. Rowling) 2017 (8kép+tartalom )

Nokia 6610 (2002) Ver. 1 (hibás, hiányos, sérült)

Nokia 6110 (1998) Ver. 1 (30-as) kontakthibás, sérült

A Vikingek Varázskardja (Fabian Lenk) 2010 (8kép+tartalom )

Orion TV Táv (Infra-04) sérült (rendben működik)

Leánykérés a Zártosztályon (Baumholczer Tamás) 1999 (8kép+tartalom )

Dioptriás Szemüveg Keret (Ver. 12)

Magyar Mesék 3. (CD-ROM) jogtiszta (kód nélkül)

Az Ezeregy Éjszaka Meséi (1963) 8kép+tartalom

Több Fényt! (Gereben Ágnes) 1988 (5kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 17) Sony HF 60 (teszteletlen& #41;