Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 23.

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062311014

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 18 nap, 16 perc
2026. Febr. 10. 12:10

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13644)

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967
30 oldal fekete/fehér fényképmelléklettel illusztrált

belül négy lap szélén láttam enyhe foltot
kívül a gerinc foltos, díszborító viseltes-sérült-javított

Kiadó : Móra Ferenc Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1967 , 2.kiadás , 55.000 példány
Azonosító : IF 653-c-6769
Típus : regény 14 éven felülieknek
Oldalak száma : 544 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 3 cm és 625gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (66 2763)
Eredeti ára : 36.- Ft

Passuth László ebben a regényében az archeológiai élményt foglalja - újabb irodalmunkban talán először - regényes keretbe. Főhőse Imre bojtárfiú, akinek életét, a pásztorok természetes életét zavarja meg a pusztára kerülő filmes csoport. A film rendezője magával viszi a bojtárfiút a nagyvilágba, taníttatja, embert nevel belőle. A bojtárfiúból archeológus lesz. A szerző Imre életén, pályáján, vívódásain keresztül elmúlt, csodálatosan szép világokat tár fel az olvasó előtt. Ebben a regényében Passuth László a maya, hettita, etruszk és az avar sírvilágot szólaltatja meg izgalmasan és szépen: az Imre tudományos karrierjén keresztül ismeretlen világrészek és kultúrák történetével ismerkedik meg az olvasó. A könyv hiteles tudományos anyagát a szerző izgalmas cselekményekkel forrósítja át és észrevétlenül ismertet meg azokkal az archeológiai eredményekkel, amelyek segítségével megszólal az ezeréves sírvilág. A könyv mellékletei jellemzően érzékeltetik az elmúlt korok kultúráit.

imgbox.com/g/zZJf0H8zck

Árverés kezdete: 2026. Jan. 11. 12:10
Árverés vége: 2026. Febr. 10. 12:10
Termék megtekintve: 371

Egészségügyi ABC (1974) 3. kiadás (9kép+tartalom )

Havi Budapest Bérlet Felnőtt 2014 November (2képpel)

Nokia Lumia 610 (2012) Üres Doboz

A Néma (Szilvási Lajos) 1987 (megkímélt) ; 10kép+tartalom

A Szovjetúnió 550 Kérdés 550 Felelet (1964) 8kép+tartalom

Conan, a Barbár (Robert E. Howard) 1989 (viseltes) 8kép+tartalom

Tomtom XL GPS (teszteletlen& #41;

BlackBerry 8700g (2006) Ver. 3 (30-as)

Történelem 10. Tankönyv (Száray Miklós) 2018 (6kép+tartalom )

Bloom a Kis Kertész (2007) CD (PC játék) jogtiszta

Hálózati Trafo (D35-12-10) ; 12V 100mA (sérült)

Bűnösök (Körmendi Ferenc) 1936 (10kép+tartalo m)

Tiffany 51. Ártatlan Vagyok (Joann Ross) v1 (romantikus 1;

RCA Kábel (Ver. 22) 150cm (teszteletlen& #41;

Móricka 2007/15 (335. szám) vicclap

Ceruzahegyező (Ver. 1) Dupla Retro Fém (kb. 1995)

Lengyel József Noteszeiből 1955-1975 (Major Ottó) 1989 (10kép+tartalo m

Kábel Vonalas Telefonhoz (Ver. 31) 2-eres 150cm (teszteletlen& #41;

Fegyverük a Sport (Török Ferenc) 1999 (újszerű) 8kép+tartalom

UFO Magazin 1994/7 Július (34. szám) 6kép+tartalom