Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 20.

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062311014

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 14 óra
2026. Febr. 10. 12:10

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13604)

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967
30 oldal fekete/fehér fényképmelléklettel illusztrált

belül négy lap szélén láttam enyhe foltot
kívül a gerinc foltos, díszborító viseltes-sérült-javított

Kiadó : Móra Ferenc Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1967 , 2.kiadás , 55.000 példány
Azonosító : IF 653-c-6769
Típus : regény 14 éven felülieknek
Oldalak száma : 544 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 3 cm és 625gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (66 2763)
Eredeti ára : 36.- Ft

Passuth László ebben a regényében az archeológiai élményt foglalja - újabb irodalmunkban talán először - regényes keretbe. Főhőse Imre bojtárfiú, akinek életét, a pásztorok természetes életét zavarja meg a pusztára kerülő filmes csoport. A film rendezője magával viszi a bojtárfiút a nagyvilágba, taníttatja, embert nevel belőle. A bojtárfiúból archeológus lesz. A szerző Imre életén, pályáján, vívódásain keresztül elmúlt, csodálatosan szép világokat tár fel az olvasó előtt. Ebben a regényében Passuth László a maya, hettita, etruszk és az avar sírvilágot szólaltatja meg izgalmasan és szépen: az Imre tudományos karrierjén keresztül ismeretlen világrészek és kultúrák történetével ismerkedik meg az olvasó. A könyv hiteles tudományos anyagát a szerző izgalmas cselekményekkel forrósítja át és észrevétlenül ismertet meg azokkal az archeológiai eredményekkel, amelyek segítségével megszólal az ezeréves sírvilág. A könyv mellékletei jellemzően érzékeltetik az elmúlt korok kultúráit.

imgbox.com/g/zZJf0H8zck

Árverés kezdete: 2026. Jan. 11. 12:10
Árverés vége: 2026. Febr. 10. 12:10
Termék megtekintve: 365

A Három Testőr III-IV. (Dumas) 1927

Emil és a Detektívek (Erich Kastner) 1983 (8kép+tartalom )

RCA Kábel (Ver. 26) 140cm (teszteletlen& #41;

Otthon 1996/10. szám Október (tartalomjegyz ékkel)

Palacsinta- és Crepes-receptek (1999) foltmentes (7kép+tartalom )

Praktika 2000/7. szám Július (tartalomjegyz ékkel)

Romana 159. Munkavacsora (Rosemary Badger) 1998 (romantikus 1;

Praktika 2001/6. szám Június (tartalomjegyz ékkel)

Janine 40. A Titkárnők Gyöngye (Linda Conroy) 1994 (8kép+tartalom )

Ella Kisasszony Ötlete (Szomaházy István) 1910 (viseltes) 9kép+tartalo

Bianca 41. Nehéz Apának Lenni (Diana Whitney) v2 (romantikus 1;

Porcelán Szuvenír Békás-szoros (Erdély)

Júlia 1995/5 Júniusi Különszám (v2) 2kép+tartalom

Láthatatlan Városok / Morel Találmánya (1981) 5kép+tartalom

Emlékkönyv 1942-1945 Évike Budafok (egyedi) sok bejegyzés és rajz

A Dominó-elv (Adam Kennedy) 1985 (5kép+tartalom )

Autó Kettő 2001/12 December (10kép+tartalo m)

Toshiba FT-7515 Telefon (hiányos, sérült, teszteletlen)

Kerámia (Ver. 1) Kínai (6cm)

Tollaskígyó Utolsó Visszatérése (Csernai Zoltán) 1986 (5kép+tartalom )