Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 7.

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062311014

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 3 nap, 11 óra
2026. Jan. 11. 12:10

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13361)

Megszólal a Sírvilág (Passuth László) 1967
30 oldal fekete/fehér fényképmelléklettel illusztrált

belül négy lap szélén láttam enyhe foltot
kívül a gerinc foltos, díszborító viseltes-sérült-javított

Kiadó : Móra Ferenc Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1967 , 2.kiadás , 55.000 példány
Azonosító : IF 653-c-6769
Típus : regény 14 éven felülieknek
Oldalak száma : 544 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 3 cm és 625gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (66 2763)
Eredeti ára : 36.- Ft

Passuth László ebben a regényében az archeológiai élményt foglalja - újabb irodalmunkban talán először - regényes keretbe. Főhőse Imre bojtárfiú, akinek életét, a pásztorok természetes életét zavarja meg a pusztára kerülő filmes csoport. A film rendezője magával viszi a bojtárfiút a nagyvilágba, taníttatja, embert nevel belőle. A bojtárfiúból archeológus lesz. A szerző Imre életén, pályáján, vívódásain keresztül elmúlt, csodálatosan szép világokat tár fel az olvasó előtt. Ebben a regényében Passuth László a maya, hettita, etruszk és az avar sírvilágot szólaltatja meg izgalmasan és szépen: az Imre tudományos karrierjén keresztül ismeretlen világrészek és kultúrák történetével ismerkedik meg az olvasó. A könyv hiteles tudományos anyagát a szerző izgalmas cselekményekkel forrósítja át és észrevétlenül ismertet meg azokkal az archeológiai eredményekkel, amelyek segítségével megszólal az ezeréves sírvilág. A könyv mellékletei jellemzően érzékeltetik az elmúlt korok kultúráit.

imgbox.com/g/zZJf0H8zck

Árverés kezdete: 2025. Dec. 12. 12:10
Árverés vége: 2026. Jan. 11. 12:10
Termék megtekintve: 359

Napfogó (Marina Miller-Angela Dorsey) 2013 (8kép+tartalom )

386-os PC RAM (Ver. 6) 1db Goldstar (kb. 1992) teszteletlen

Edith Piaf (kazetta) 1975 (jogtiszta) ; teszteletlen

Kismalac 2013/11 (189. szám) viseltes (vicclap)

Tiffany 106. Dollárhegyek (Ann Major) v2 (2kép+tartalom )

J. S. Bach - Dorische Toccata und Furge (kazetta) teszteletlen

A Leltár (Végh Antal) 1977 (5kép+tartalom )

Rom és Virág (1999) VHS (jogtiszta) ; teszteletlen

Mellékutca (Fannie Hurst) 1943 (szétesik) 3kép+tartalom

LEGO Leírás 7346-1 (2012) (6014887/60150 10/131301-1)

Bibliai Képeskönyv

PC Tápkábel EU-s (Ver. 8) 2m (teszteletlen& #41;

A Szigetország Uralkodói (Péter Katalin) 1993 (foltmentes 1; 8kép+tartal

A Terry Black Sztori 1. (2006) 8kép+tartalom

MSZMP KB Okirat 1965

Endoscopic Surgery in Gynecology (R. P. Lueken-A. Galliant) 1992 (Német)

3. Évezred 2015/8 Augusztus (10kép+tartalo m)

Bánk Bán (Katona József) 1980 (viseltes) 8kép+tartalom

Harmadik Szem 1992/December (17. szám) 6kép+tartalom

A Préri (James Fenimore Cooper) 1963 (viseltes) 7kép+tartalom