Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

Middlemarch I-II. (George Eliot) 1976 (18kép+tartalom) Termékkód: 1062299823

Fixár: 2.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 17 óra
2026. Febr. 28. 01:57

2.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13683)

Middlemarch I-II. (George Eliot) 1976

mindkét kötet szép újszerű állapotú és foltmentes
díszborítók halványan enyhén foltosak

Kiadás Éve : 1976 , 35.000 példány
Eredeti címe : Middlemarch
Nyelve : Magyar , fordította: Bartos Tibor
Azonosító : ISBN 963 07 0545 4 (I.) , ISBN 963 07 0553 2 (II.) , ISBN 963 07 0802 7 (össz.)
Típus : családregény, filmregény
Oldalak száma : 524+484 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 13 x 5.5 cm és 900gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2012.66-14-1 / 76.2013.66-14-1)
Eredeti ára : 95.- Ft

George Eliot nem férfi - valódi nevén Mary Ann Evans -, és Middlemarch nem március idusa - hanem angol kisváros. A városkát nemcsak 1872-ben megjelent regénye színteréül választja az írónő - jelkép is, jelképe a tizenkilencedik század első felében uralkodó életformának, eszméknek, nemritkán az eszmék kisebb-nagyobb kudarcának. A több szálon futtatott cselekmény legfőbb alakja Dorothea Brooke, ez a "rossz korba született Szent Teréz", aki fennkölt eszményeit, jobbító törekvéseit nem tudja megvalósítani idős, pedáns férje oldalán. A városba kerülő tehetséges, fiatal orvos, Tertius Lydgate szépen induló pályája is megtörik - a kisszerű, önző szépasszony-feleség, a szűk látókörű kisváros tudományos és emberbaráti elképzeléseinek feladására, kínzó anyagi gondjai megalkuvásra kényszerítik. Az írónő hatalmas tablót fest a kisvárosi társadalomról - a két főbb vonulat mellett remekbe formált portrék gazdagítják a képet. Ott látjuk a városi politika küzdőterén serénykedő urakat, a korlátolt, jóindulatú földbirtokost, a lelkészt, aki igazában csak horgászni szeret, és locsifecsi feleségét, aki legszívesebben házasságszerzéssel töltené idejét. Tanúi vagyunk egy Dickens-regénybe kívánkozó figura, a jámbor Bulstrode bankár leleplezésének - nem csodálkozunk tehát, hogy a kritika hol Balzackal, hol Tolsztojjal, sőt újabban Thomas Mann-nal rokonítja ebben a művében az írónőt. Bárkihez hasonlítják is, abban valamennyi irodalomtörténész egyetért, hogy a Middlemarch George Eliot legjobb műve, és egyáltalán: az egyik legnagyobb angol regény. Virginai Woolf sokat idézett megállapítása szerint egyike ama kevés angol regénynek, amely felnőttek számára íródott.

Első kötet
Előhang 5
Első könyv: Miss Brooke 7
Második könyv: Fiatalság, vénségek 149
Harmadik könyv: Halálvárás 275
Negyedik könyv: Három szerelmi talány 385
Tartalom 513

Második kötet
Ötödik könyv: A holt kéz 5
Hatodik könyv: Az özvegy meg a feleség 125
Hetedik könyv: Két kísértés 247
Nyolcadik könyv: Nap nyugta, Nap támadatja 353
Utóhang 465
Tartalom 475

18db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/WHLV0lj9ax

Árverés kezdete: 2026. Jan. 29. 01:57
Árverés vége: 2026. Febr. 28. 01:57
Termék megtekintve: 380

Magnókazetta (Ver. 10) Mag Magic (teszteletlen& #41;

Szilvia Exkluzív 20. Édes Kaland, Semmi Több (Sabine Stephan) 1993

4x4 Magazin 2003/12 (Dacia 1307, Holden) 10kép+tartalom

Önkihajtós Számológép (sérült, hiányos)

Tanga 6. Érdekelsz és Felizgatsz (Linda Warren) 1990 (8kép+tartalom )

In View The Best of R. E. M. (1988-2003) ; VHS (jogtiszta) ; teszteletlen

Éjszakai Portya (Clive Cussler) 1992 (3kép+tartalom )

Keresztutak (Danielle Steel) 1999 (megkímélt) ; 5kép+tartalom

Biokozmetika Otthon (Szára Györgyi) 1991 (átkötött) 10kép+tartalom

Janine 3. Gyöngéden Ölelj Át. .. (Laura Raef) 1990 (2kép+tartalom )

Hűtőmágnes - Szent István Egyetem Állatorvostudomány i Kar (bontatlan) ;

Előjáték Egy Gyilkossághoz (Ignacio Cardenas Acuna) 1985 (5kép+tartalo

Szamuely (Zalka Miklós) 1979 (viseltes) 7kép+tartalom

Ednet 2. 4GHz Wireless Receiver USB-s (teszteletlen& #41;

Körkép 75 - 23 Mai Magyar Elbeszélés (1975) 5kép+tartalom

IBM IDE DVD-ROM (Hitachi GD-S200) sérült, hibás

Történelem 5. Tankönyv (2015) 6kép+tartalom

Szamurájok (Horváth Tamás) 1989 (3kép+tartalom )

Ökonosztát (Liska Tibor) 1988 (6kép+tartalom )

Hűtődoboz Flair (1993) 43x26x37cm