Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 18.

Middlemarch I-II. (George Eliot) 1976 (filmregény) 18kép+tartalom Termékkód: 1062299823

Fixár: 2.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 18 nap, 5 óra
2024. Máj. 07. 04:17

2.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10359)

Middlemarch I-II. (George Eliot) 1976

mindkét könyv szép újszerű állapotú és foltmentes
díszborítók halványan enyhén foltosak

Kiadás Éve : 1976 , 35.000 példány
Eredeti címe : Middlemarch
Nyelve : Magyar , fordította: Bartos Tibor
Azonosító : ISBN 963 07 0545 4 (I.) , ISBN 963 07 0553 2 (II.) , ISBN 963 07 0802 7 (össz.)
Típus : Szépirodalmi családregény / Filmregény
Oldalak száma : 524+484 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 13 x 5.5 cm és 900gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.2012.66-14-1 / 76.2013.66-14-1)
Eredeti ára : 95.- Ft

George Eliot nem férfi - valódi nevén Mary Ann Evans -, és Middlemarch nem március idusa - hanem angol kisváros. A városkát nemcsak 1872-ben megjelent regénye színteréül választja az írónő - jelkép is, jelképe a tizenkilencedik század első felében uralkodó életformának, eszméknek, nemritkán az eszmék kisebb-nagyobb kudarcának. A több szálon futtatott cselekmény legfőbb alakja Dorothea Brooke, ez a "rossz korba született Szent Teréz", aki fennkölt eszményeit, jobbító törekvéseit nem tudja megvalósítani idős, pedáns férje oldalán. A városba kerülő tehetséges, fiatal orvos, Tertius Lydgate szépen induló pályája is megtörik - a kisszerű, önző szépasszony-feleség, a szűk látókörű kisváros tudományos és emberbaráti elképzeléseinek feladására, kínzó anyagi gondjai megalkuvásra kényszerítik. Az írónő hatalmas tablót fest a kisvárosi társadalomról - a két főbb vonulat mellett remekbe formált portrék gazdagítják a képet. Ott látjuk a városi politika küzdőterén serénykedő urakat, a korlátolt, jóindulatú földbirtokost, a lelkészt, aki igazában csak horgászni szeret, és locsifecsi feleségét, aki legszívesebben házasságszerzéssel töltené idejét. Tanúi vagyunk egy Dickens-regénybe kívánkozó figura, a jámbor Bulstrode bankár leleplezésének - nem csodálkozunk tehát, hogy a kritika hol Balzackal, hol Tolsztojjal, sőt újabban Thomas Mann-nal rokonítja ebben a művében az írónőt. Bárkihez hasonlítják is, abban valamennyi irodalomtörténész egyetért, hogy a Middlemarch George Eliot legjobb műve, és egyáltalán: az egyik legnagyobb angol regény. Virginai Woolf sokat idézett megállapítása szerint egyike ama kevés angol regénynek, amely felnőttek számára íródott.

Első kötet
Előhang 5
Első könyv: Miss Brooke 7
Második könyv: Fiatalság, vénségek 149
Harmadik könyv: Halálvárás 275
Negyedik könyv: Három szerelmi talány 385
Tartalom 513

Második kötet
Ötödik könyv: A holt kéz 5
Hatodik könyv: Az özvegy meg a feleség 125
Hetedik könyv: Két kísértés 247
Nyolcadik könyv: Nap nyugta, Nap támadatja 353
Utóhang 465
Tartalom 475

18db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/WHLV0lj9ax

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 07. 04:17
Árverés vége: 2024. Máj. 07. 04:17
Termék megtekintve: 187

Royalbeach Dupla Pumpa (20013) 46cm 2x2000ccm 1bar

Adogató: a "Halál" (Ilie Nastase) 1989 (5kép+tartalom ) Krimi

A Láthatatlan Ember (Gárdonyi Géza) 1980 (szétesik) 3kép+tartalom

Ártatlanságra Ítélve (Scott Turow) 1991 (5kép+tartalom )

BHAKTI a Szeretet és Odaadás Jógája (2017) foltmentes (2. kiadás)

Te meg Én 12. Éjféli Lány (Grace Ramsay) 1991

Otthon 1996/10. szám Október (tartalomjegyz ékkel)

Az Egyetlen Esély (Brian Lecomber) 1989 (5kép+tartalom )

Magyarország Mindannyiunké a Millenniumi Év Megnyitása (kb. 2000)

National Geographic Magyarország 2005/9 Szeptember

A Magyar Helyesírás Szabályai (11. kiadás) 1986 (8kép+tartalom )

Tarzan Fia (E. R. Burroughs) 1987 (8kép+tartalom )

BKV Havibérlet Tanuló 2006 Január v2 (2képpel)

A Halál Útvesztője (PH. K. Dick) 1986 (5kép+tartalom ) SciFi

Tiffany 146. A Kiválasztott (Heather Macallister) v2 (romantikus 1;

Panasonic TV+Video Táv (EUR511310) ; hibásan működik (hiányos)

Alcatel OT Club BE1 (Ver. 2) 2000 (30-as) sérült

Hogyan Született Robinson (Ilf-Petrov 1; 1958 (5kép+tartalom )

Júlia 188. Nehéz Kimondani (Kay Gregory) 1998 (Romantikus 1;

Tesco Halloween Spooky Horror Sounds CD (2007) jogtiszta (61perc)