Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 19.

Móricz Zsigmond Regények IV. 1976 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062335919

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 21 nap, 18 óra
2026. Febr. 09. 20:31

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13608)

Móricz Zsigmond Regények IV. 1976
3 lap fekete-fehér betétképpel
csak a IV.kötet (a teljes regények hét kötetes)
Móricz Zsigmond Összegyűjtött Művei sorozat

a könyv szép megkímélt állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült-javított

kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
kiadás Éve : 1976
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 15 0533 2 (IV.) , SZ 2419-d-7677
típus : regények
oldalak száma : 812+6 oldal a borítóval együtt
mérete : 19 x 12.5 x 3 cm és 527gramm
készítette : Kossuth Nyomda , Budapest (75.0719)
eredeti ára : 44.- Ft

A szabolcsi alföldi város dzsentrivilágának erkölcsi válságát és a parasztság nyomorúságos helyzetét a detektívregény formai és szerkezeti eszközeinek felhasználásával mutatja be Móricz a Forró mezők-ben. A dzsentrivilág sorsát már nem látja tragikusnak, ez az osztály közelebb áll a szélhámossághoz, mint a tragédiához.
A dzsentrivilághoz igazodó középosztály életre készülésének, kiforrásának mozzanatait eleveníti fel a Forr a bor-ban. A Légy jó mindhalálig folytatásának tekinthető életrajzi ihletésű regény azonban nem csak Nyilas Misi sorsát kíséri tovább, hanem vele együtt a múlt század utolsó évében érettségizett és majdan a középosztály soraiba növő érettségiző diákok nyugtalan, izgatott hónapjain keresztül mond ítéletet: ennek az osztálynak minden hibája a felkészülésnél, az indulásnál keresendő. A Nyilas Misi mellett megjelenő tizenkilenc diák jellemrajza a "jövő" középosztályának - korának - miniatűr társadalmi keresztmetszete. Az 1929-es gazdasági válság érlelte Móriczban az úri dzsentrivilág kritikáját. Ennek a korszakának záró regénye a Rokonok, amely a korrupcióra, sikkasztásra, panamákra épített dzsentriélettel való végső leszámolás.

tartalomjegyzék :
A boldog ember 5
Az asszony beleszól 313
Jobb mint otthon 551
tartalom 803

imgbox.com/g/ryU5MbUbk7

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 10. 20:31
Árverés vége: 2026. Febr. 09. 20:31
Termék megtekintve: 205

A Fekete Gén (Apáti Miklós) 1982 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Nyuszi Elemes (kb. 1993) Korea (hiányos, hibás)

Pótmérkőzés (Lakatos András-Láng Zsuzsa) 1983 (6kép+tartalom )

Xiaomi Redmi Note 2 Prime (White) 2015 (Üres Doboz)

Autós Töltő kb. 3V-os (rendben működik)

Utolsó Pokoli Történetek (Vujity Tvrtko) 2002 (9kép+tartalom )

Wohnen Heute (Wolfgang Schwarze-Gertrud Adelt) 1975 (szétesik)

TeleMania Vonalas Telefon (kb. 1986) hiányos, teszteletlen

Szivargyújtó Autóba (Ver. 2) talán LADA (teszteletlen& #41;

UFO Magazin 1996/10 Október (61. szám) 6kép+tartalom

Autó-Motor 2001/16 (poszter: Ferrari Team) Citroen DS23 1970 (10kép+ta

Az Áruló (Makszim Gorkij) 1981 (megkímélt) ; 8kép+tartalom

Juan Amerikában I-III. (Eric Linklater) 1959 (7kép+tartalom )

Elemi Ösztön (Frank Sanello) 1997 (8kép+tartalom )

Bianca 111. Melyiket Szeressem ? (Ann Major) 2000 (romantikus 1;

3. Évezred 2013/9 Szeptember (10kép+tartalo m)

Galaktika 1986/8 (71. szám) 4kép+tartalom

A Mohácsi Csata (Szakály Ferenc) 1981 (8kép+tartalom )

Sasszem Lézerkezelés CD (2006) jogtiszta

Régi Harag (Georges Ohnet) 1992 (viseltes) 7kép+tartalom