Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 24.

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062310436

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 9 nap, 14 óra
2026. Febr. 03. 09:14

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13628)

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982
Öt Világrész Könyvei sorozat
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 80.000 példány
Eredeti címe : From here to eternity
Nyelve : Magyar , fordította: Szíjgyártó László
Azonosító : ISBN 963 07 2540 1 (II.kötet) , HU ISSN 0324-5810
Típus : filmregény
Oldalak száma : 532 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 14 x 2.5 cm és 425gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1251.66-14-2)
Eredeti ára : 108.- Ft

A regény cselekménye Hawaii-ban játszódik, 1941-ben egy amerikai támaszponton. Hősei túlnyomórészt egyszerű emberek, közkatonák, de igazi hőse talán nem is egyetlen ember, hanem egy teljes gyalogos-század, amelyben az aljasságtól a heroikus emberi tisztességig megtalálható egy kis emberi közösség teljes erkölcsi skálája. A cselekmény a század mindennapi életének ábrázolása, s ennek során Jones könyörtelen kiritkát gyakorol az amerikai hadsereg brutális, az emberi méltóságot semmibe vevő módszerei, fasiszta tendenciái felett. Ebben a hadseregben a gyűlölet mély szakadékai választják el egymástól a legénységet, az altiszteket és a tiszteket - lélekölő pokoli világ ez, amely minden tisztességes embert katasztrófába kerget. Bár ebben a sötét világban is fel-felcsillan az emberi melegség, humor, a regényt a tragikus alaphang jellemzi. Jones széles körképében nemcsak a második világháborút közvetlenül megelőző amerikai múltat is - a nagy gazdasági világválság általános illúzióvesztését és erkölcsi zűrzavarát: mindazt amiből a mai Amerika ellentétekkel és ellentmondásokkal teli társadalma és világméretű hatalmi politikája kinőtt.

II.kötet
A börtön 5
A továbbszolgáló-blues 319
Tartalom 525

imgbox.com/g/kWe1E5c7gG

Árverés kezdete: 2026. Jan. 04. 09:14
Árverés vége: 2026. Febr. 03. 09:14
Termék megtekintve: 316

Romana 14. Csókolj Meg a Fagyöngy Alatt! (Anna Ramsay) 6kép+tartalom

Guru 1995/1 (10kép+tartalo m)

Szép Lak 1999/4. szám Április (6kép+tartalom )

Magányosan a Tömegben (Francine Pascal) 1993 (8kép+tartalom )

A Zöldséges Maffia (Paládi József) 1988 (3kép+tartalom )

Gyilkosok és Szeretők (Vladimír Páral) 1983 (7kép+tartalom )

IDE Floppy Kábel (Ver. 10) 3. 5 és 5. 25 (teszteletlen& #41;

A Horogkereszt Rémtettei (Lord Russell) 1955 (viseltes) 8kép+tartalom

Bábu a Polcon (Fertsek Ferenc) 1939 (8kép+tartalom )

A Végzet Lándzsája (Trevor Ravenscroft) 1993 (8kép+tartalom )

4 Hét (Fekete Ágnes) 2021 (8kép+tartalom )

Emporio Valentini Női Pénztárca és Irattartó

Hajdu Energomat Mosógép (ver. 2) hiányos, teszteletlen

Hanimex 35HLT Fényképező (sérült, hibásan működik)

Spéci 1994/8. szám

Otthon 2004/5. szám Május (tartalomjegyz ékkel)

Autó-Motor 2002/6 (10kép+tartalo m)

Debian Release 2. 2 (Potato) 6CD (2000) teszteletlen

Stefanie 8. Skóciai Románc (Jill Steinberg) 1993 (3kép+tartalom )

Callanetics (Callan Pinckney) 1995 (9kép+tartalom )