Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 25.

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062310436

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 23 óra
2026. Febr. 03. 09:14

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13628)

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982
Öt Világrész Könyvei sorozat
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 80.000 példány
Eredeti címe : From here to eternity
Nyelve : Magyar , fordította: Szíjgyártó László
Azonosító : ISBN 963 07 2540 1 (II.kötet) , HU ISSN 0324-5810
Típus : filmregény
Oldalak száma : 532 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 14 x 2.5 cm és 425gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1251.66-14-2)
Eredeti ára : 108.- Ft

A regény cselekménye Hawaii-ban játszódik, 1941-ben egy amerikai támaszponton. Hősei túlnyomórészt egyszerű emberek, közkatonák, de igazi hőse talán nem is egyetlen ember, hanem egy teljes gyalogos-század, amelyben az aljasságtól a heroikus emberi tisztességig megtalálható egy kis emberi közösség teljes erkölcsi skálája. A cselekmény a század mindennapi életének ábrázolása, s ennek során Jones könyörtelen kiritkát gyakorol az amerikai hadsereg brutális, az emberi méltóságot semmibe vevő módszerei, fasiszta tendenciái felett. Ebben a hadseregben a gyűlölet mély szakadékai választják el egymástól a legénységet, az altiszteket és a tiszteket - lélekölő pokoli világ ez, amely minden tisztességes embert katasztrófába kerget. Bár ebben a sötét világban is fel-felcsillan az emberi melegség, humor, a regényt a tragikus alaphang jellemzi. Jones széles körképében nemcsak a második világháborút közvetlenül megelőző amerikai múltat is - a nagy gazdasági világválság általános illúzióvesztését és erkölcsi zűrzavarát: mindazt amiből a mai Amerika ellentétekkel és ellentmondásokkal teli társadalma és világméretű hatalmi politikája kinőtt.

II.kötet
A börtön 5
A továbbszolgáló-blues 319
Tartalom 525

imgbox.com/g/kWe1E5c7gG

Árverés kezdete: 2026. Jan. 04. 09:14
Árverés vége: 2026. Febr. 03. 09:14
Termék megtekintve: 317

Nokia Csuklópánt (Ver. 3) új bontatlan

Zámbó Jimmy a Budapest Sportcsarnokban (kazetta) teszteletlen

Thomas a Gőzmozdony 2012/01 (poszterrel 1;

Bridget Jones Mindjárt Megőrülök DVD Borító (jogtiszta) ;

Krups KP110 Kávéfőző (bontott) vegyes alkatrészek

Otthon 1995/11. szám (tartalomjegyz ékkel)

Árnyékok New Yorkban (Halász Péter) 1990 (foltmentes 1;

Vörös Rózsa - Éjféli Vihar (Laura Taylor) 1995 (8kép+tartalom )

Samsung Galaxy Mini GT-S5570 (2010) Rövid Kezelési Útmutató

A Magyar Helyesírás Szabályai (1963) sérült (8kép+tartalom )

Bianca 77. Nyeregben Vagyunk (Diana Palmer) v2 (romantikus 1;

Unicum Zwack Díszdoboz (kb. 2013) 18x11cm

Egy az Isten I. (Jókai Mór) 1970 (Ver. 2) 8kép+tartalom

Tanga 34. Hol a Legközelebbi Lakatlan Sziget? (Jill Brady) 5kép+tartal

Nyáréji Álmok (Barbara Clement) 1994 (8kép+tartalom )

Az Abwehr Ügynöke (V. Vlagyimirov-L. Szuszlov) 1978 (5kép+tartalom )

A Vérbűn Kastély (1984) VCD

LEGO Store Budapest Exkluzív Katalógus 2016/1 Magyar

Női Kalap Zöld (Ver. 1) Orosz 57-es (retro kb. 1990)

Az Angyal - Ház a Sárkánysziklán (1966) VCD (feliratos) ;