Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 26.

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062310436

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 5 óra
2026. Febr. 03. 09:14

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13619)

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982
Öt Világrész Könyvei sorozat
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 80.000 példány
Eredeti címe : From here to eternity
Nyelve : Magyar , fordította: Szíjgyártó László
Azonosító : ISBN 963 07 2540 1 (II.kötet) , HU ISSN 0324-5810
Típus : filmregény
Oldalak száma : 532 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 14 x 2.5 cm és 425gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1251.66-14-2)
Eredeti ára : 108.- Ft

A regény cselekménye Hawaii-ban játszódik, 1941-ben egy amerikai támaszponton. Hősei túlnyomórészt egyszerű emberek, közkatonák, de igazi hőse talán nem is egyetlen ember, hanem egy teljes gyalogos-század, amelyben az aljasságtól a heroikus emberi tisztességig megtalálható egy kis emberi közösség teljes erkölcsi skálája. A cselekmény a század mindennapi életének ábrázolása, s ennek során Jones könyörtelen kiritkát gyakorol az amerikai hadsereg brutális, az emberi méltóságot semmibe vevő módszerei, fasiszta tendenciái felett. Ebben a hadseregben a gyűlölet mély szakadékai választják el egymástól a legénységet, az altiszteket és a tiszteket - lélekölő pokoli világ ez, amely minden tisztességes embert katasztrófába kerget. Bár ebben a sötét világban is fel-felcsillan az emberi melegség, humor, a regényt a tragikus alaphang jellemzi. Jones széles körképében nemcsak a második világháborút közvetlenül megelőző amerikai múltat is - a nagy gazdasági világválság általános illúzióvesztését és erkölcsi zűrzavarát: mindazt amiből a mai Amerika ellentétekkel és ellentmondásokkal teli társadalma és világméretű hatalmi politikája kinőtt.

II.kötet
A börtön 5
A továbbszolgáló-blues 319
Tartalom 525

imgbox.com/g/kWe1E5c7gG

Árverés kezdete: 2026. Jan. 04. 09:14
Árverés vége: 2026. Febr. 03. 09:14
Termék megtekintve: 320

Jeckson Ni-Cad Akkutöltő AA-s (működik) teszteletlen

Nyakpántos Toll (Ver. 6) Duracell

TV Könyv (1987) 7kép+tartalom

Nokia Hálózati Táp 3. 7V 355mA 1. 3VA (ACP-7E) Ver. 2 sérült, teszteletlen

A Jég (James Follett) 1993 (3kép+tartalom )

HTC Touch Pro2 (2009) Ver. 1 (sérült, teszteletlen)

Legyező Nagy 100x60cm (nem hibátlan)

Tűzfolyó (Mary Jo Putney) 2003 (10kép+tartalo m)

Auto Atlas CSSR (Cseh) 1964

Rohan a Víz (Louis Bromfield) 1993 (5kép+tartalom )

Kulcstartós Táv (Ver. 4) teszteletlen

A Beszélő Köntös/A Gavallérok (Mikszáth Kálmán) 1983 (5kép+tartalom )

Számológép KK-402 (hibásan működik)

A Néma Revolverek Városa/Ezen Egy Éjszaka (viseltes) 8kép+tartalom

Egy Boltkóros Naplója (Sophie Kinsella) 2002 (5kép+tartalom )

Elnézést Kérek, ez KABARÉ (Uhrin Benedek) 1987 (8kép+tartalom )

A Közös Bűn (Galgóczi Erzsébet) 1976 (3kép+tartalom )

BKV Havibérlet Tanuló 2012 Március (v2) 2képpel

Romana 1997/3 Különszám (2kép+tartalom )

Vörös Rózsa - Szerelmi Örvény (Helen Mittermeyer) 1989 (3kép+tartalom )