Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 27.

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062310436

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 6 nap, 8 óra
2026. Febr. 03. 09:14

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13658)

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982
Öt Világrész Könyvei sorozat
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 80.000 példány
Eredeti címe : From here to eternity
Nyelve : Magyar , fordította: Szíjgyártó László
Azonosító : ISBN 963 07 2540 1 (II.kötet) , HU ISSN 0324-5810
Típus : filmregény
Oldalak száma : 532 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 14 x 2.5 cm és 425gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1251.66-14-2)
Eredeti ára : 108.- Ft

A regény cselekménye Hawaii-ban játszódik, 1941-ben egy amerikai támaszponton. Hősei túlnyomórészt egyszerű emberek, közkatonák, de igazi hőse talán nem is egyetlen ember, hanem egy teljes gyalogos-század, amelyben az aljasságtól a heroikus emberi tisztességig megtalálható egy kis emberi közösség teljes erkölcsi skálája. A cselekmény a század mindennapi életének ábrázolása, s ennek során Jones könyörtelen kiritkát gyakorol az amerikai hadsereg brutális, az emberi méltóságot semmibe vevő módszerei, fasiszta tendenciái felett. Ebben a hadseregben a gyűlölet mély szakadékai választják el egymástól a legénységet, az altiszteket és a tiszteket - lélekölő pokoli világ ez, amely minden tisztességes embert katasztrófába kerget. Bár ebben a sötét világban is fel-felcsillan az emberi melegség, humor, a regényt a tragikus alaphang jellemzi. Jones széles körképében nemcsak a második világháborút közvetlenül megelőző amerikai múltat is - a nagy gazdasági világválság általános illúzióvesztését és erkölcsi zűrzavarát: mindazt amiből a mai Amerika ellentétekkel és ellentmondásokkal teli társadalma és világméretű hatalmi politikája kinőtt.

II.kötet
A börtön 5
A továbbszolgáló-blues 319
Tartalom 525

imgbox.com/g/kWe1E5c7gG

Árverés kezdete: 2026. Jan. 04. 09:14
Árverés vége: 2026. Febr. 03. 09:14
Termék megtekintve: 323

Csibike és Barátai (2015) 7kép+tartalom

Richter Patika 2012/Tavasz

A Balogh Család Története I. (Veres Péter) 1978 (9kép+tartalom )

Mini Rádió (Ver. 2) teszteletlen

Tiffany 68. Ilyennek Szeretlek (Elise Title) 1995 (romantikus 1;

Hétszínvirág 3. Olvasókönyv (2010) viseltes (6kép+tartalom )

AOpen AX6BC v1. 4 Alaplap SDRAM (1999) teszteletlen

Gavao GA-8812A Számológép (sérült, hibás)

Blue System - Hello America (kazetta) teszteletlen

Szilvia Exkluzív 20. Édes Kaland, Semmi Több (Sabine Stephan) 1993

Középiskolai Fizikapéldatár (Moór Ágnes) 2000 (7kép+tartalom )

A Vásott Angyal (Barbara Cartland) 1993 (7kép+tartalom )

BKV Havibérlet Tanuló 2012 Április (v2) 2képpel

Samsung Galaxy Mini2 (Ver. 2) GT-S6500 (2012) Üres Doboz

Bella 15. Ne Szeress Belém! (Eva Paul) 1994 (8kép+tartalom )

The Racing Car Coloring Book (Christine Gansberger) 1974 (Made in USA)

Ének-Zene 9-10. (Lukin László-Ugrin Gábpr) 2013 (6kép+tartalom )

Klarstein Air Fryer (minisütő) bontott Csavarok+Pár Alkatrész

Autó Kettő 2003/1 Január (melléklettel& #41; 10kép+tartalom

A Vikingek Varázskardja (Fabian Lenk) 2010 (8kép+tartalom )