Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 23.

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062310436

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 11 nap, 2 óra
2026. Febr. 03. 09:14

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13648)

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982
Öt Világrész Könyvei sorozat
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 80.000 példány
Eredeti címe : From here to eternity
Nyelve : Magyar , fordította: Szíjgyártó László
Azonosító : ISBN 963 07 2540 1 (II.kötet) , HU ISSN 0324-5810
Típus : filmregény
Oldalak száma : 532 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 14 x 2.5 cm és 425gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1251.66-14-2)
Eredeti ára : 108.- Ft

A regény cselekménye Hawaii-ban játszódik, 1941-ben egy amerikai támaszponton. Hősei túlnyomórészt egyszerű emberek, közkatonák, de igazi hőse talán nem is egyetlen ember, hanem egy teljes gyalogos-század, amelyben az aljasságtól a heroikus emberi tisztességig megtalálható egy kis emberi közösség teljes erkölcsi skálája. A cselekmény a század mindennapi életének ábrázolása, s ennek során Jones könyörtelen kiritkát gyakorol az amerikai hadsereg brutális, az emberi méltóságot semmibe vevő módszerei, fasiszta tendenciái felett. Ebben a hadseregben a gyűlölet mély szakadékai választják el egymástól a legénységet, az altiszteket és a tiszteket - lélekölő pokoli világ ez, amely minden tisztességes embert katasztrófába kerget. Bár ebben a sötét világban is fel-felcsillan az emberi melegség, humor, a regényt a tragikus alaphang jellemzi. Jones széles körképében nemcsak a második világháborút közvetlenül megelőző amerikai múltat is - a nagy gazdasági világválság általános illúzióvesztését és erkölcsi zűrzavarát: mindazt amiből a mai Amerika ellentétekkel és ellentmondásokkal teli társadalma és világméretű hatalmi politikája kinőtt.

II.kötet
A börtön 5
A továbbszolgáló-blues 319
Tartalom 525

imgbox.com/g/kWe1E5c7gG

Árverés kezdete: 2026. Jan. 04. 09:14
Árverés vége: 2026. Febr. 03. 09:14
Termék megtekintve: 314

Te meg Én 10. Sivatagi Vihar (Sylvia F. Morton) 1991

BKV Havibérlet Tanuló 2011 Március (2képpel)

Szilvia 31. Fátylat a Múltra (Simone Schuberth) 1993 (romantikus 1;

Ölelj Meg, Drágám! (Bef Malone) 1992 (8kép+tartalom )

Dugó Telefonhoz vagy Máshoz

Föld és Ég 1981/11 November (6kép+tartalom )

STYX Tanácsadó a Naturkozmetika Alkalmazásához (termékkatalóg us)

Tiffany 26. A Hercegnő Árnyéka (Joann Ross) 1992 (romantikus 1;

József Attila Összes Versei (1966) 8kép+tartalom

Oriflame 6db-os Mini Körömreszelő Új

Franco Solo 24. Hajtóvadászat (1991) 6kép+tartalom

Schindler Bárkája (Thomas Keneally) 1987 (8kép+tartalom )

Bianca 13. Nem Miattad, Érted (Elizabeth Oldfield) 1992 (romantikus 1;

Júlia 276. Villanófényben (Anne Mcallister) 2002 (romantikus 1;

Matchbox MB38 PennState Limited Edition (1991) új bontatlan

Magyar Tragédia: A Trianoni Békediktátum (Vécsey Aurél) 8kép+tartalom

Fujitsu Siemens Scenic P320 PC Ház Táppal

Nokia 6111 (2005) Üres Doboz (Ver. 2) tojástartóval

System Board 640K (GC-002) CPU-val (1988) sérült, teszteletlen

Sylvie 4. Nyári Álmok (Jane Christopher) 1991 (8kép+tartalom )