Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 7.

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062310436

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 26 nap, 17 óra
2026. Febr. 03. 09:14

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13353)

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982
Öt Világrész Könyvei sorozat
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 80.000 példány
Eredeti címe : From here to eternity
Nyelve : Magyar , fordította: Szíjgyártó László
Azonosító : ISBN 963 07 2540 1 (II.kötet) , HU ISSN 0324-5810
Típus : filmregény
Oldalak száma : 532 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 14 x 2.5 cm és 425gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1251.66-14-2)
Eredeti ára : 108.- Ft

A regény cselekménye Hawaii-ban játszódik, 1941-ben egy amerikai támaszponton. Hősei túlnyomórészt egyszerű emberek, közkatonák, de igazi hőse talán nem is egyetlen ember, hanem egy teljes gyalogos-század, amelyben az aljasságtól a heroikus emberi tisztességig megtalálható egy kis emberi közösség teljes erkölcsi skálája. A cselekmény a század mindennapi életének ábrázolása, s ennek során Jones könyörtelen kiritkát gyakorol az amerikai hadsereg brutális, az emberi méltóságot semmibe vevő módszerei, fasiszta tendenciái felett. Ebben a hadseregben a gyűlölet mély szakadékai választják el egymástól a legénységet, az altiszteket és a tiszteket - lélekölő pokoli világ ez, amely minden tisztességes embert katasztrófába kerget. Bár ebben a sötét világban is fel-felcsillan az emberi melegség, humor, a regényt a tragikus alaphang jellemzi. Jones széles körképében nemcsak a második világháborút közvetlenül megelőző amerikai múltat is - a nagy gazdasági világválság általános illúzióvesztését és erkölcsi zűrzavarát: mindazt amiből a mai Amerika ellentétekkel és ellentmondásokkal teli társadalma és világméretű hatalmi politikája kinőtt.

II.kötet
A börtön 5
A továbbszolgáló-blues 319
Tartalom 525

imgbox.com/g/kWe1E5c7gG

Árverés kezdete: 2026. Jan. 04. 09:14
Árverés vége: 2026. Febr. 03. 09:14
Termék megtekintve: 303

Aimex S-100D Fényképező (hibás, hiányos)

Lóerő 2006/6 (148. szám) autós magazin

Júlia 81. Ezt Jól Kisütötted (Jasmine Cresswell) 1994 (romantikus 1;

Veszélyes Vizek (Peter Nelson) 1993 (foltmentes 1; 3kép+tartalom

Hálózati Táp Kings 3V 80mA (KG1B-030-0080 D) tesztelve

Ésszel Fél az Ember (Moldova György) 1987 (7kép+tartalom )

Hálózati Táp Váltóáram 12V (MAS-01205001& #41; tesztelve

Sony HiFi Táv (RM-SC30) rendben működik

Ünnepsoroló (1982) 8kép+tartalom

Magnókazetta (Ver. 93) Agfa C60 (teszteletlen& #41;

Ki Viszi Át a Szerelmet? (Czeizel Endre) 1989 (megkímélt) ; 5kép+tartalo

Agatha Christie A Krimi Királynője (Osvát Katalin) 1988 (8kép+tartalom

Reader's Digest Válogatás 1995/11 November (5kép+tartalom )

Philips Retro Elemes Lámpa (sérült, hiányos, teszteletlen)

Júlia 233. Ehhez Férfi Kell! (Miranda Lee) 2000 (romantikus 1;

UFO Szuperjövő (Hargitai Károly) 1991 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Kisdobos 1978/5 Május (5kép+tartalom )

Varta Akkutöltő (57666) teszteletlen

Bianca 131. Meleg Helyzet (Diana Palmer) v2 (2kép+tartalom )

3. Évezred 2017/4 Április (10kép+tartalo m)