Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 12.

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062310436

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 22 nap, 7 óra
2026. Febr. 03. 09:14

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13398)

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982
Öt Világrész Könyvei sorozat
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 80.000 példány
Eredeti címe : From here to eternity
Nyelve : Magyar , fordította: Szíjgyártó László
Azonosító : ISBN 963 07 2540 1 (II.kötet) , HU ISSN 0324-5810
Típus : filmregény
Oldalak száma : 532 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 14 x 2.5 cm és 425gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1251.66-14-2)
Eredeti ára : 108.- Ft

A regény cselekménye Hawaii-ban játszódik, 1941-ben egy amerikai támaszponton. Hősei túlnyomórészt egyszerű emberek, közkatonák, de igazi hőse talán nem is egyetlen ember, hanem egy teljes gyalogos-század, amelyben az aljasságtól a heroikus emberi tisztességig megtalálható egy kis emberi közösség teljes erkölcsi skálája. A cselekmény a század mindennapi életének ábrázolása, s ennek során Jones könyörtelen kiritkát gyakorol az amerikai hadsereg brutális, az emberi méltóságot semmibe vevő módszerei, fasiszta tendenciái felett. Ebben a hadseregben a gyűlölet mély szakadékai választják el egymástól a legénységet, az altiszteket és a tiszteket - lélekölő pokoli világ ez, amely minden tisztességes embert katasztrófába kerget. Bár ebben a sötét világban is fel-felcsillan az emberi melegség, humor, a regényt a tragikus alaphang jellemzi. Jones széles körképében nemcsak a második világháborút közvetlenül megelőző amerikai múltat is - a nagy gazdasági világválság általános illúzióvesztését és erkölcsi zűrzavarát: mindazt amiből a mai Amerika ellentétekkel és ellentmondásokkal teli társadalma és világméretű hatalmi politikája kinőtt.

II.kötet
A börtön 5
A továbbszolgáló-blues 319
Tartalom 525

imgbox.com/g/kWe1E5c7gG

Árverés kezdete: 2026. Jan. 04. 09:14
Árverés vége: 2026. Febr. 03. 09:14
Termék megtekintve: 306

Autó-Motor 1977/4 (Ford Fiesta, Csonka János)

Cement (Fjodor Gladkov) 1964 (foltmentes 1; 3kép+tartalom

Kerékpár Kerék (talán Romet dobfékkel) 63. 5cm

Disney Hercegnők 2006/8 Augusztus (poszterrel 1;

Tiffany 13. Csak Egyetlen Éjre? (Frances West) 1990 (6kép+tartalom )

Bianca 10. Hozd Vissza a Tegnapot (Rachel Ford) 1991 (romantikus 1;

A Romantikus Zene Műhelytitkai (Frank Oszkár) 1994 (8kép+tartalom )

Dr. Anders 9. Belép a Harmadik (Alexa Alexandra) 1991 (6kép+tartalom )

Póker Kártya (China Airlines) újszerű

4x4 Magazin 2004/3 (10kép+tartalo m)

A Bükk Hegység Turistatérképe (1958)

Disney Planes Happy Families Air Race Játékkártya

Topcom Butler 2900 Telefon Bázis (teszteletlen& #41;

Elixír Magazin 2003/Február (168. szám) 2kép+tartalom

Hinta-Palinta Tíz Arany Alma (Kresz Mária) 1981

Nők Lapja Egészség 2019/6-7 Június-Július (8kép+tartalom )

Nokia Headset (HDS-3) Ver. 5 (rendben működik)

Porcelán Baba (sérült) kb. 1960

Nőstény Ördög (Fay Weldon) 1990 (borítóhibás&# 41; 5kép+tartalom

Autó Motor 1991/21 (10kép+tartalo m) Norton 18