Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Máj 14.

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982 (csak a II.kötet) Termékkód: 1062310436

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 18 óra
2024. Jún. 11. 23:35

600 Ft Villámár

  zozozozo (50 ) starB.gif
  Minősítések száma: 50
Pozitív minősítés: 50 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10613)

Most és Mindörökké II. (James Jones) 1982
Öt Világrész Könyvei sorozat
csak a II. kötet (a mű két kötetes)

szép állapotú, foltokat nem láttam

Kiadás Éve : 1982 , 3.kiadás , 80.000 példány
Eredeti címe : From here to eternity
Nyelve : Magyar , fordította: Szíjgyártó László
Azonosító : ISBN 963 07 2540 1 (II.kötet) , HU ISSN 0324-5810
Típus : filmregény
Oldalak száma : 532 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 14 x 2.5 cm és 425gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (1251.66-14-2)
Eredeti ára : 108.- Ft

A regény cselekménye Hawaii-ban játszódik, 1941-ben egy amerikai támaszponton. Hősei túlnyomórészt egyszerű emberek, közkatonák, de igazi hőse talán nem is egyetlen ember, hanem egy teljes gyalogos-század, amelyben az aljasságtól a heroikus emberi tisztességig megtalálható egy kis emberi közösség teljes erkölcsi skálája. A cselekmény a század mindennapi életének ábrázolása, s ennek során Jones könyörtelen kiritkát gyakorol az amerikai hadsereg brutális, az emberi méltóságot semmibe vevő módszerei, fasiszta tendenciái felett. Ebben a hadseregben a gyűlölet mély szakadékai választják el egymástól a legénységet, az altiszteket és a tiszteket - lélekölő pokoli világ ez, amely minden tisztességes embert katasztrófába kerget. Bár ebben a sötét világban is fel-felcsillan az emberi melegség, humor, a regényt a tragikus alaphang jellemzi. Jones széles körképében nemcsak a második világháborút közvetlenül megelőző amerikai múltat is - a nagy gazdasági világválság általános illúzióvesztését és erkölcsi zűrzavarát: mindazt amiből a mai Amerika ellentétekkel és ellentmondásokkal teli társadalma és világméretű hatalmi politikája kinőtt.

II.kötet
A börtön 5
A továbbszolgáló-blues 319
Tartalom 525

imgbox.com/g/kWe1E5c7gG

postán csak összevásárlás esetén éri meg

Árverés kezdete: 2024. Máj. 12. 23:35
Árverés vége: 2024. Jún. 11. 23:35
Termék megtekintve: 120

Fényben és Sötétben II. (Tamás Aladár) 1968 (9kép+tartalom )

TP-Link TL-WR340GD WiFi Router (működik de teszteletlen)

Nyelvtan Helyesírás Fogalmazás 5. (Egri Zsuzsa) 2002

Toronyzene Soroksáron (Zsombok Timár György) 2004 (8kép+tartalom )

A Torony (William Golding) 2007 (foltmentes 1; 7kép+tartalom

Volt Egyszer Egy Lány (Borisz Vasziljev) 1989 (5kép+tartalom )

Genius KWD-205 Billentyűzet (sérült, hiányos, teszteletlen)

Perben, Haragban (Fehér Klára) 1967 (8kép+tartalom )

Kullancscsípéstől a Maláriáig (Makra Ágnes) 1994 (foltmentes 1; 3kép+tar

TV Táv elvileg Thomson (Ver. 2) hibás, hiányos

Chuggington 2. Wilson Ósdi Fagyigépe (2009) DVD (jogtiszta) ;

Aranyszőke Szenvedély (Diana Morgan) 1991 (8kép+tartalom )

IPM 1991/3 Március (6kép+tartalom )

Callanetics (Callan Pinckney) 1995 (9kép+tartalom )

Romana 1996/1 Bálint-nap Különszám v2 3db Romantikus (2kép+tartalom )

Xiaomi Redmi 4X (2017) Üres Dobozok (Ver. 2) 2db Black

Halálos Premier (Bakcsi György) 1987 (5kép+tartalom ) Krimi

Panasonic Walkman (RQ-L30/10) ; Kezelési Útmutató (kb. 1996)

Romana 103. Las Vegas-i Esküvő (Bethany Campbell) 1995 (6kép+tartalom )

A Fekete Lyuk (Alan Dean Foster) 1991 (3kép+tartalom )