Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 18.

Moulin Rouge (Pierre La Mure) 1973 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062269156

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 11 nap, 20 óra
2024. Ápr. 30. 15:53

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10359)

Moulin Rouge (Pierre La Mure) 1973
Henri De Toulouse-Lautrec Életregénye
24 oldal képmelléklettel illusztrált

nem hibátlan de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
sok lap enyhén halványan foltos, díszborító nincs, kötés megtört

Kiadó : Corvina Kiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 4.kiadás
Eredeti címe : Moulin Rouge
Nyelve : Magyar , fordította: Vermes Magda (1959)
Azonosító : CO 940-h-7377
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 420+24 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 15 x 2.5 cm és 490gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (72.3041)
Eredeti ára : 55.- Ft

Toulouse-Lautrec élete - aki gyermekkorában nyomorékká vált, s aki csak mérhetetlen akaraterejének és szívósságának köszönhette, hogy kivételes művészi képességeit ki tudta bontakoztatni - valóban hálás téma a regényírónak. S Pierre la Mure kezén nem sikkad el az a lehetőség, amelyet témája nyújt: színes meseszövés, jó karakterábrázoló készsége, éles szeme, amely felfedezi a századvégi párizsi élet jellegzetes vonásait, együttérzése, mellyen nyomon kíséri könyve hősének küzdelmes fejlődését - mindez biztosítja, hogy az olvasó érdeklődése nem lankad. A Montmartre, a műtermek, az éjszakai mulatók életét - amelynek művészi ábrázolása oly döntő hangsúllyal szerepel Toulouse-Lautrec életművében - a könyv szerzője a regényíró eszközeivel állítja elénk. De eközben módot talál arra is, hogy az akkori párizsi művészeti élet egyes kiemelkedő alakjai - Vincent van Gogh, Oscar Wilde, Yvette Guilbert, Sarab Bernhardt, Emile Zola és mások - itt-ott felbukkanjanak a könyv lapjain.
A kötetet Toulouse-Lautrec 24 művének reprodukciója illusztrálja, köztük 8 színes.

Felgördül a függöny 5
Az éhes szív 53
Marie Charlet 153
Myriame 279
A függöny legördül 363
Tartalom 411

imgbox.com/g/tTmFSRtQn9

Árverés kezdete: 2024. Márc. 31. 15:53
Árverés vége: 2024. Ápr. 30. 15:53
Termék megtekintve: 232

Szerelmem Nyara (Helen Cross) 2004 (3kép+tartalom )

Autós Műszer (Ver. 2) sérült, teszteletlen

A Nők Védelmében (Hirschler Imre) 1965 (8kép+tartalom )

Halálfélelem (Robin Cook) 1994 (8kép+tartalom )

JVC AA-V50 Akkutöltő (működik) teszteletlen, hiányos

Nokia 3120 (Ver. 14) 2004 (20-as)

Galaktika 1989/3 (102. szám) foltmentes (6kép+tartalom )

A Parnasszus Felé (Füst Milán) 2005 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Daniele Cortis I-II. (Antonio Fogazzaro) 1939 (9kép+tartalom )

A Fehér Rózsa/Humoristicus Papirszeletek (Jókai Mór) 1913 (viseltes)

Szerelmes Asszonyok (D. H. Lawrence) 1975 (regény) 8kép+tartalom

Kamera Előtt a Tettes (Szabó László) 1982 (5kép+tartalom )

Kémvilág Magyarországon (Takáts Sándor) 1980 (szétesik) 6kép+tartalom

HP PSC 1100, HP PSC 1200 series CD (2003) v. 1. 0 (jogtiszta) ;

Praktika 2001/6. szám Június (tartalomjegyz ékkel)

Elnézést Kérek, ez KABARÉ (Uhrin Benedek) 1987 (8kép+tartalom )

Kisautó (Ver. 15) No. 809 Corvette (kb. 1997)

Pipere Táska Tükrös 16x10cm Használt

Nokia 2600 Felhasználói Kézikönyv (2005) Magyar nyelvű

Tetőablak 2db Alukeretes Bontott