Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 28.

Moulin Rouge (Pierre La Mure) 1973 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062269156

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 23 nap, 4 óra
2026. Febr. 20. 10:37

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13708)

Moulin Rouge (Pierre La Mure) 1973
Henri De Toulouse-Lautrec Életregénye
24 oldal képmelléklettel illusztrált

jó állapotú de nem hibátlan
sok lap enyhén halványan foltos, kötés megtört, díszborító nincs

Kiadó : Corvina Kiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1973 , 4.kiadás
Eredeti címe : Moulin Rouge
Nyelve : Magyar , fordította: Vermes Magda (1959)
Azonosító : CO 940-h-7377
Típus : életrajzi regény
Oldalak száma : 420+24 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 15 x 2.5 cm és 490gramm
Készítette : Athenaeum Nyomda , Budapest (72.3041)
Eredeti ára : 55.- Ft

Toulouse-Lautrec élete - aki gyermekkorában nyomorékká vált, s aki csak mérhetetlen akaraterejének és szívósságának köszönhette, hogy kivételes művészi képességeit ki tudta bontakoztatni - valóban hálás téma a regényírónak. S Pierre la Mure kezén nem sikkad el az a lehetőség, amelyet témája nyújt: színes meseszövés, jó karakterábrázoló készsége, éles szeme, amely felfedezi a századvégi párizsi élet jellegzetes vonásait, együttérzése, mellyen nyomon kíséri könyve hősének küzdelmes fejlődését - mindez biztosítja, hogy az olvasó érdeklődése nem lankad. A Montmartre, a műtermek, az éjszakai mulatók életét - amelynek művészi ábrázolása oly döntő hangsúllyal szerepel Toulouse-Lautrec életművében - a könyv szerzője a regényíró eszközeivel állítja elénk. De eközben módot talál arra is, hogy az akkori párizsi művészeti élet egyes kiemelkedő alakjai - Vincent van Gogh, Oscar Wilde, Yvette Guilbert, Sarab Bernhardt, Emile Zola és mások - itt-ott felbukkanjanak a könyv lapjain.
A kötetet Toulouse-Lautrec 24 művének reprodukciója illusztrálja, köztük 8 színes.

Felgördül a függöny 5
Az éhes szív 53
Marie Charlet 153
Myriame 279
A függöny legördül 363
Tartalom 411

imgbox.com/g/tTmFSRtQn9

Árverés kezdete: 2026. Jan. 21. 10:37
Árverés vége: 2026. Febr. 20. 10:37
Termék megtekintve: 442

Kábel Vonalas Telefonhoz 2-eres (200cm) teszteletlen

Kroki Krimi 4. Halj Meg Boldogan! (1988) viseltes

Bianca 59. Jótékony Tündér (Andrea Davidson) v3 (2kép+tartalom )

Fakanál 2000/1. (88. szám) 77 Pecsenye és Frissensült

Nokia Hálózati Táp 5. 7V 800mA (ACP-12E) Ver. 1 sérült, teszteletlen

Az Időjárás (minikönyv) ; 6kép+tartalom

Word for Windows 2. 0 (Gerő Judit) 1993 (foltmentes 1; 6kép+tartalom

Júlia 85. Cserebere Fogadom (Tracy Sinclair) 1994 (romantikus 1;

A Szépfiú (Guy de Maupassant) 1965 (8kép+tartalom )

Szalvéta (Ver. 64) papír (retró)

The Lost World (Arthur Conan Doyle) 2012 (8kép+tartalom )

Ofotért Szemüvegtörlő (kb. 1982)

Rokonom, Rosy (Gerald Durrell) 1973 (5kép+tartalom )

Autó Motor 2002/11 (poszterrel és melléklettel) 10kép+tartalom

Jöhetsz Holnap Is (Raffai Sarolta) 1978 (7kép+tartalom )

BKV 30 Napos Tanuló Bérlet 2007 Október (v1) 2képpel

Krag Felügyelő Bravúros Nyomozásai (Sven Elvestadt) 1989 (Ver. 2) 8kép+

Özönvíz II. (Henryk Sienkiewicz) 1981 (viseltes) 8kép+tartalom

Holdbéli Dávid Csodálatos Tapasztalatai a Földön (Laczkó Géza) 1972

Rolling Stones - The Best Of 1971-84 (Vol. 2) kazetta (teszteletlen& #41;