Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 29.

Moulin Rouge (Pierre La Mure) 1979 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062310686

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 13 óra
2026. Febr. 07. 12:37

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13721)

Moulin Rouge (Pierre La Mure) 1979
Henri de Toulouse-Lautrec Életregénye
16 oldal fekete/fehér és 8 oldal színes képmelléklettel illusztrált

foltokat nem láttam

Kiadó : Corvina Kiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1979 , 5.kiadás
Eredeti címe : Moulin Rouge
Nyelve : Magyar , fordította: Vermes Magda (1959)
Azonosító : ISBN 963 13 0351 9 , CO 1737-h-7981
Típus : életrajzi regény, filmregény
Oldalak száma : 424+16+8 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 15 x 2.5 cm és 505gramm
Készítette : Egyetemi Nyomda , Budapest (78.3296)
Eredeti ára : 55.- Ft

Toulouse-Lautrec élete - aki gyermekkorában nyomorékká vált, s aki csak mérhetetlen akaraterejének és szívósságának köszönhette, hogy kivételes művészi képességeit ki tudta bontakoztatni - valóban hálás téma a regényírónak. S Pierre la Mure kezén nem sikkad el az a lehetőség, amelyet témája nyújt: színes meseszövés, jó karakterábrázoló készséges, éles szeme, amely felfedezi a századvégi párizsi élet jellegzetes vonásait, együttérzése, melyen nyomon kíséri könyve hősének küzdelmes fejlődését - mindez biztosítja, hogy az olvasó érdeklődése nem lankad. A Montmartre, a műtermek, az éjszakai mulatók életét - amelynek művészi ábrázolása oly döntő hangsúllyal szerepel Toulouse-Lautrec életművében - a könyv szerzője a regényíró eszközeivel állítja elénk. De eközben módot talál arra is, hogy az akkori párizsi művészeti élet egyes kiemelkedő alakjai - Vincent von Gogh, Oscar Wilde, Yvette Guilbert, Sarah Bernhardt, Emile Zola és mások - itt-ott felbukkanjanak a könyv lapjain.

Felgördül a függöny 7
Az éhes szív 53
Marie Charlet 153
Myriame 279
A függöny legördül 363
Tartalom 411

imgbox.com/g/5SSGrUlkfC

Árverés kezdete: 2026. Jan. 08. 12:37
Árverés vége: 2026. Febr. 07. 12:37
Termék megtekintve: 355

Bianca 156. Ki Apája, Ki Babája (Ginna Gray) 2004 (romantikus 1;

Hyundai SDRAM (Ver. 2) PC100 Compaq (teszteletlen& #41;

Az Ezermester Szaktanácsadó Füzetei 1. Mivel Fessek? (1973)

A Néma (Szilvási Lajos) 1987 (megkímélt) ; 10kép+tartalom

Janine 38. Boldog Áldozat (Sandy Madison) 1993 (8kép+tartalom )

Kerámia Kutya (Gránit gyári) kb. 1980 (sérült)

Otthon 2002/8. szám Augusztus (tartalomjegyz ékkel)

Orvosregények 5. Riadó a Baleseti Állomáson (Jörn Jörnberg) 6kép+tarta

McDonald's Játék (Ver. 13) Ugly Dolls (2019) bontatlan

Coca Cola Pohár (Ver. 12) 13cm

Autó-Motor 2002/4 (poszter: Iveco Stralis) Facel Véga (10kép+tartalo m)

Romana 22. Kísért a Múlt (Joanna Mansell) 1991 (6kép+tartalom )

BKV Havibérlet (T. ,Ny. ) 2000 Június (2képpel)

Isabella (Danielle Steel) 1996 (5kép+tartalom )

Szívhang 80. Szökőár (Stella Whitelaw) 1997 (2kép+tartalom )

A Szeretet Nagy Szentje Árpádházi Erzsébet (Elfride Kiel) 1972

Kütyü Síeléshez (Ver. 3)

Világpolitikai Kislexikon (1974) 6kép+tartalom

Mesél a Pesti Zsaru (Lukáts György) 1990 (8kép+tartalom )

Délkelet-Lengyelor szág (Bács Gyula) 1981 (újszerű) 8kép+tartalom