Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

Moulin Rouge (Pierre La Mure) 1979 (10kép+tartalom) Termékkód: 1062310686

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 8 nap, 3 óra
2026. Febr. 07. 12:37

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13679)

Moulin Rouge (Pierre La Mure) 1979
Henri de Toulouse-Lautrec Életregénye
16 oldal fekete/fehér és 8 oldal színes képmelléklettel illusztrált

foltokat nem láttam

Kiadó : Corvina Kiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1979 , 5.kiadás
Eredeti címe : Moulin Rouge
Nyelve : Magyar , fordította: Vermes Magda (1959)
Azonosító : ISBN 963 13 0351 9 , CO 1737-h-7981
Típus : életrajzi regény, filmregény
Oldalak száma : 424+16+8 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 15 x 2.5 cm és 505gramm
Készítette : Egyetemi Nyomda , Budapest (78.3296)
Eredeti ára : 55.- Ft

Toulouse-Lautrec élete - aki gyermekkorában nyomorékká vált, s aki csak mérhetetlen akaraterejének és szívósságának köszönhette, hogy kivételes művészi képességeit ki tudta bontakoztatni - valóban hálás téma a regényírónak. S Pierre la Mure kezén nem sikkad el az a lehetőség, amelyet témája nyújt: színes meseszövés, jó karakterábrázoló készséges, éles szeme, amely felfedezi a századvégi párizsi élet jellegzetes vonásait, együttérzése, melyen nyomon kíséri könyve hősének küzdelmes fejlődését - mindez biztosítja, hogy az olvasó érdeklődése nem lankad. A Montmartre, a műtermek, az éjszakai mulatók életét - amelynek művészi ábrázolása oly döntő hangsúllyal szerepel Toulouse-Lautrec életművében - a könyv szerzője a regényíró eszközeivel állítja elénk. De eközben módot talál arra is, hogy az akkori párizsi művészeti élet egyes kiemelkedő alakjai - Vincent von Gogh, Oscar Wilde, Yvette Guilbert, Sarah Bernhardt, Emile Zola és mások - itt-ott felbukkanjanak a könyv lapjain.

Felgördül a függöny 7
Az éhes szív 53
Marie Charlet 153
Myriame 279
A függöny legördül 363
Tartalom 411

imgbox.com/g/5SSGrUlkfC

Árverés kezdete: 2026. Jan. 08. 12:37
Árverés vége: 2026. Febr. 07. 12:37
Termék megtekintve: 356

Bianca 18. Hallgass a Szívedre (Clare Richmond) 1992 (romantikus 1;

Reader's Digest Válogatás 1995/9 Szeptember (5kép+tartalom )

LEGO Leírás 3937 (2012) (6014440) sérült

Nokia 2600 Felhasználói Kézikönyv (2005) Magyar nyelvű

SISQÓ - Unleash the Dragon (1999) kazetta (teszteletlen& #41;

Irodalom 12. (Mohácsy Károly-Vasy Géza) 2003 (6kép+tartalom )

Autó Motor 1994/23 (10kép+tartalo m)

Vad Igazság (Wilbur Smith) 1991 (viseltes) 5kép+tartalom

Haldoklás Anyanyelven (Bodor Pál) 1986 (újszerű) 10kép+tartalom

Szalvéta (Ver. 249) papír (retró)

Siemens C75 (2005) User Manual (English-Deuts ch)

Trekker (2. 0A) Golyós Egér (PS2) teszteletlen

Szilvia 53. A Fogadás (Katja Von Seeberg) 1995 (romantikus 1;

Hálózati Táp Forever 5V 1100mA (MF. 5. 13. 750) sérült (tesztelve) ;

Autós Fityegő Espania Tapadókorongos 54cm

National Geographic Magyarország 2005/3 Március (hiányos) 10kép+tartal

Történelem 10. Tankönyv (Száray Miklós) 2018 (Ver. 2) 6kép+tartalom

Xiaomi Redmi 9 (2022) bontott Csavarok

A Gólyakalifa/Kártya vár Egy Város Regénye (Babits Mihály) 1957

Hód és a Szoknyák Titka (Mattyasovszky Jenő) 1989 (8kép+tartalom )