Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 9.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Zene

Mozart (Wolfgang Hildesheimer) 1985 (megkímélt) 11kép+tartalom Termékkód: 1062313873

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 16 óra 1 perc
2026. Jan. 10. 12:09

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13405)

Mozart (Wolfgang Hildesheimer) 1985

foltokat nem láttam
előzéklapon van egy hivatalos aláírt lepecsételt ajándékozási bejegyzés (lásd a képek közt)

Kiadó : Gondolat Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1985
Eredeti címe : Mozart (1977)
Nyelve : Magyar , fordította: Györffy Miklós (1985)
Azonosító : ISBN 963 281 489 4
Típus : életrajz
Oldalak száma : 376 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 2.5 cm és 420gramm
Készítette : Franklin Nyomda , Budapest (84/1860)
Eredeti ára : 57.- Ft

Tartalom (SK) :
Wolfgang Hildesheimer (sz. 1916), a Svájcban élő német író - Tynset című regénye magyarul is megjelent, hangjátékaiból is sugárzott a Magyar Rádió - könyve sem életrajzi regény, sem tudományos monográfia. A maga Mozart-képét vetíti az olvasó elé, a maga módján próbálja megfejteni Mozart személyiségének rejtélyét. Ez a kép szubjektív, éppen ezért különlegesen izgalmas: egy alkotó víziója egy másik alkotóról. Nem tiszteli a tabukat, a nagy zenetörténészek megállapításait, a szakembert nemegyszer vitára ingerli. De itt azzal a kivételes jelenséggel találkozunk, hogy egy - filozófiában, pszichológiában, szociológiában jártas - jelentős író jártas egy másik művészeti ág, a sokak által nehezen megközelíthetőnek tartott zene területén is. Alaposan ismeri Mozart műveit, kéziratait, az életére vonatkozó dokumentumokat, a legfrissebben publikált eredményeket is - így bontja ki saját Mozart-képét. Ez a könyv minden ízében jelentős írói munka. Nemcsak lenyűgözően érdekes, hanem azt a ritka élményt adja olvasóinak, milyen remek eredménnyel jár, ha egy sikeres író ilyen alázattal mélyül el egy zeneszerző művészetének, életének, személyiségének tanulmányozásában. Egy zeneszerzőében, akiről nem is titkolja, hogy szerinte "az emberiség ismert történetének legnagyobb zsenije".

Bevezetés 5
Mozart 15
Időrendi táblázat 325
Jegyzetek 344
Névmutató 353
Mozart műveinek mutatója 359
Tartalom 365

11db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/Tzgh6NT2wa

Árverés kezdete: 2025. Dec. 11. 12:09
Árverés vége: 2026. Jan. 10. 12:09
Termék megtekintve: 298

HTC Touch Pro2 (2009) Ver. 2 (sérült)

Akik Életünkért Harcoltak (Paul De Kruif) 1937utáni (8kép+tartalom )

Kerámia Kiöntő Tehénforma Holland

Blikk Receptmagazin 2013 A Legjobb Karácsonyi Fogások (7kép+tartalom )

Vele vagy Nélküle (Danielle Steel) 1999 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Intim 1990/4. szám (6kép+tartalom )

Plüss (Ver. 33) Bohóc (24cm)

Nokia Előlap+Hátlap+Gomb sor (Ver. 1)

Daewoo Relé 12V max30A (90244312) Ver. 2 (teszteletlen& #41;

Júlia 1998/2 Anyák Napja Különszám v3 (viseltes) nem hiányos

Kitagadottak (Bárány Tamás) 1975 (7kép+tartalom )

Kábel Vonalas Telefonhoz (Ver. 15) 2-eres 2. 7m (teszteletlen& #41;

Samsung i900 Omnia (2008) Üres Doboz

Szívhang 19. Van Magának Szíve, Doktor ? (Lilian Darcy) 2kép+tartalom

Samsung GT-E1080i (2009) Üres Doboz

Film-Színház-Szere pek - Törőcsik Mari (2006) 6kép+tartalom

A Barna Farkas (Jack London) 1991 (5kép+tartalom )

Alcatel Easy Adatkábel új

LEGO Katalógus 2018 Január-Június Magyar (622. 6099-HU)

Nők Lapja Egészség 2018/11 November (7kép+tartalom )