Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 8.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Zene

Mozart (Wolfgang Hildesheimer) 1985 (megkímélt) 11kép+tartalom Termékkód: 1062313873

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 1 nap 21 óra
2026. Jan. 10. 12:09

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13301)

Mozart (Wolfgang Hildesheimer) 1985

foltokat nem láttam
előzéklapon van egy hivatalos aláírt lepecsételt ajándékozási bejegyzés (lásd a képek közt)

Kiadó : Gondolat Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1985
Eredeti címe : Mozart (1977)
Nyelve : Magyar , fordította: Györffy Miklós (1985)
Azonosító : ISBN 963 281 489 4
Típus : életrajz
Oldalak száma : 376 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 2.5 cm és 420gramm
Készítette : Franklin Nyomda , Budapest (84/1860)
Eredeti ára : 57.- Ft

Tartalom (SK) :
Wolfgang Hildesheimer (sz. 1916), a Svájcban élő német író - Tynset című regénye magyarul is megjelent, hangjátékaiból is sugárzott a Magyar Rádió - könyve sem életrajzi regény, sem tudományos monográfia. A maga Mozart-képét vetíti az olvasó elé, a maga módján próbálja megfejteni Mozart személyiségének rejtélyét. Ez a kép szubjektív, éppen ezért különlegesen izgalmas: egy alkotó víziója egy másik alkotóról. Nem tiszteli a tabukat, a nagy zenetörténészek megállapításait, a szakembert nemegyszer vitára ingerli. De itt azzal a kivételes jelenséggel találkozunk, hogy egy - filozófiában, pszichológiában, szociológiában jártas - jelentős író jártas egy másik művészeti ág, a sokak által nehezen megközelíthetőnek tartott zene területén is. Alaposan ismeri Mozart műveit, kéziratait, az életére vonatkozó dokumentumokat, a legfrissebben publikált eredményeket is - így bontja ki saját Mozart-képét. Ez a könyv minden ízében jelentős írói munka. Nemcsak lenyűgözően érdekes, hanem azt a ritka élményt adja olvasóinak, milyen remek eredménnyel jár, ha egy sikeres író ilyen alázattal mélyül el egy zeneszerző művészetének, életének, személyiségének tanulmányozásában. Egy zeneszerzőében, akiről nem is titkolja, hogy szerinte "az emberiség ismert történetének legnagyobb zsenije".

Bevezetés 5
Mozart 15
Időrendi táblázat 325
Jegyzetek 344
Névmutató 353
Mozart műveinek mutatója 359
Tartalom 365

11db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/Tzgh6NT2wa

Árverés kezdete: 2025. Dec. 11. 12:09
Árverés vége: 2026. Jan. 10. 12:09
Termék megtekintve: 297

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1963 (viseltes) 7kép+tartalom

Maigret és a Lusta Betörő (Georges Simenon) 1968 (viseltes) 9kép+tarta

A Tatárjárás (V. G. Jan) 1984 (7kép+tartalom )

Nokia E72 (2010) Üres Doboz (Ver. 1) sérült

Tiffany 20. Amit Csak Kívánsz (Emma Jane Spenser) 1991 (romantikus 1;

A Magyar Történelem Nagy Alakjai 2. rész (1987) 6kép+tartalom

Autós Töltő USB-s (Ver. 2) 5V 1A (teszteletlen& #41;

Kábel Vonalas Telefonhoz 2-eres 5m (teszteletlen& #41;

A Tökéletes Változat (Szentmihályi Szabó Péter) 1983 (8kép+tartalom )

Panasonic KX-T3910H+R Telefon (kb. 1990) működik, teszteletlen

Félvezetős Erősítők és Oszcillátorok Számítása (1964) 8kép+tartalom

Magnókazetta (Ver. 122) Sony HF-S90 (teszteletlen& #41;

MBO LC920 Számológép kb. 1982 (teszteletlen& #41;

Sony Ericsson Xperia X8 (2010) Üres Doboz v1(Black) sérült

Műhold Táv (rendben működik)

Öko Panna és Öko Palkó (2004) 2. kiadás

A Titokzatos Idegen (Négy Klasszikus Angol Kisregény) 1978 (8kép+tarta

ASUS Xonar U7 MKII (USB Hangkártya) rendben működik

Samsung (TS-H552) 2005 DVD Drive (IDE) teszteletlen

Mellékutca (Fannie Hurst) 1943 (szétesik) 3kép+tartalom