Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 15.

Özönvíz II. (Henryk Sienkiewicz) 1981 (viseltes) 8kép+tartalom Termékkód: 1062291146

Fixár: 500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 25 nap, 14 óra
2026. Febr. 10. 14:29

500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13612)

Özönvíz II. (Henryk Sienkiewicz) 1981 (viseltes)
csak a II.kötet (a mű két kötetes)

viseltes de rendben olvasható, nem hiányos, nem esik szét
sok lap halványan foltos, a vége felé van benne pár szamárfül, kötés megtört, díszborító nincs

Kiadás Éve : 1981 , 5.kiadás , 70.700 példány
Eredeti címe : Potop
Nyelve : Magyar , fordította: Mészáros István
Azonosító : ISBN 963 07 1911 8 (II.)
Típus : történelmi filmregény
Oldalak száma : 584 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 15 x 3.5 cm és 500gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (255.66-14-1)
Eredeti ára : 134.- Ft

A kitűnő Nobel-díjas lengyel író nagy történelmi trilógiájának második része, az Özönvíz, a XVIII. század második felébe visz minket, a svéd-lengyel háború idejére. A lengyel főnemesség árulása folytán a svéd csapatok elárasztják Lengyelországot, és megkezdődik az évekig tartó harc az ország függetlenségének kivívásáért. Ebben a harcban részt vesz az egész nemzet. Sienkiewicz a múlt század végén írta ezt a regényét honfitársainak biztatására és vigasztalására, hogy a fényes múlt példájából erőt merítsenek hazájuk felszabadítására. Árulók és hősök vonulnak végig a regény lapjain, a színes meseszövést izgalmas fordulatok tarkítják. Tanúi leszünk egy árulónak vélt nyughatatlan fiatal tiszt bravúros hőstetteinek és egy eszményi szerelem diadalának.
Művészi szempontból az Özönvíz a trilógia legsikerültebb része; méltán lett milliók legkedvesebb olvasmánya.

imgbox.com/g/9qApnZiJmy

Árverés kezdete: 2026. Jan. 11. 14:29
Árverés vége: 2026. Febr. 10. 14:29
Termék megtekintve: 401

Nokia 2323c-2 (Ver. 2) 2009 (lekódolt) teszteletlen

Képes Könyv (Zombori Attila) 1984 (viseltes) 7kép+tartalom

Story 2002/23. szám (6kép+tartalom )

A Villámsújtotta Ember (Blaise Cendrars) 1975 (3kép+tartalom )

Hazatérés (Thomas Hardy) 1972 (10kép+tartalo m)

Egyszál Magam (Raffai Sarolta) 1967 (7kép+tartalom )

The Lost World (Arthur Conan Doyle) 2012 (8kép+tartalom )

Autós Adapter 12V Direktben (Ver. 3) teszteletlen

Kábel Vonalas Telefonhoz (Ver. 25) 4/6-eres 280cm (teszteletlen& #41;

Egyszál Magam (Raffai Sarolta) 1968 (8kép+tartalom )

Hálózati Kábel (Ver. 2) 2. 5m (teszteletlen& #41;

Ébresztő Óra (Eurochron) ; Germany (kb. 1992) Ver. 2 (sérült)

Nuova Pianta di Roma (kb. 1975) térkép

Kerámia Tányér (Ver. 5) Gránit gyári (kb. 1980)

Az Én Matematikám 1. Tankönyv (Borbély Márta) 2011 (6kép+tartalom )

Régi Harag I-II. (Ohnet György) kb. 1913 (10kép+tartalo m)

A Kéjgyilkos (Polgár András) 1989 (7kép+tartalom )

Fémek Hőkezelésének Gyakorlata (Emőd Gyula) 1966 (11kép+tartalo m)

Gasztronómiai Kalandozások Európában (Halász Zoltán) 1980 (viseltes)

Elton John - Something About The Way. .. (1997) kazetta (teszteletlen& #41;