Az ingyenes aukciós piactér | 2020. Okt 30.

PASSUTH LÁSZLÓ: A BÍBORBANSZÜLETETT Termékkód: 278346

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: 24 nap, 20 óra
2020. Nov. 24. 13:37

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (2219)

PASSUTH LÁSZLÓ: A BÍBORBANSZÜLETETT
http://www.zsibvasar.hu/estatic/c2i/7154/7154117.jpg

A Bíborbanszületett nagy távlatokat átfogó történelmi tabló, mely a bizánci császárság hanyatlását, bekerítettségét, szükségszerű széthullását s a 12. század történelmének izgalmas "színjátékát", az Európában és Ázsiában szerveződő "barbár" hatalmak megerősödését, friss lendületű küzdelmeit és hódításait mutatja be. A regény főhőse Komnenosz Mánuel - a magyar László király unokája -, akinek sorsát és életét a történelmi események, a bizánci hatalom megnövelésének, megerősítésének szándéka és a lovagi világ utáni nosztalgia egyaránt formálja, alakítja. Mánuel egyrészt nyugat és kelet hatalmi ellentéteit akarja feloldani, a minden tekintetben kettészakadt római impériumot egyesíteni szeretné, mégpedig úgy, hogy feltétlenül Bizáncé legyen a vezető szerep, másrészt a bizánci életformától és mereven álszent erkölcsi világtól idegen lovagi eszmények vonzásába kerül, ő maga is a bizánci szokásokat és törvényeket megtagadva keresi a boldogulás lehetőségeit magánéletében. Magatartását érdekessé teszik hatalmi törekvéseinek és életérzésének ellentmondásai.
  • Szerző:  PASSUTH LÁSZLÓ
  • Kiadó:   Szépirodalmi könyvkiadó
  • Kiadás dátuma: 1976
  • Oldalszám: 678
  • Állapot:  jó, sárgás lapok (tulajdonosi bejegyzés)
  • Kötés:   vászon kötés, borítóval
  • Nyelv:  magyar
  • ISBN:  963  15 0585 5

********

Árverés kezdete: 2020. Okt. 25. 12:25
Árverés vége: 2020. Nov. 24. 13:37
Termék megtekintve: 1104

## ABSZTRAKT mintás rövid ujjú tunika 36-os/UK8-as

Ferencsik István A természetes életmód ételei

Falra akasztható tányér ónból 24 cm

*MEXX WOMEN Fekete hosszú női nadrág 38-as

# HOME BOY férfi hosszú ujjú szabadidőfelső XL-es

*GRITTI Óriás méretű selyem strand kendő 128x140 cm

*DOCKHOUSE Farmernadrág 28-as

YVES ROCHER mackó plüss figura

*Rojtos aljú rövid ujjú felső kb. 40-es

*Benetton rövid lánypoló XS méret

*Kiki & Koko hosszú ujjú fiúpóló 122-128-as

*Gioni Feroti drapp bélelt mellény 48/50-es

*GABRIELLA BENELLI türkízkék rövid ujjú póló 42-es

# Felíratos hátul dekoratív kívágással Fehér ujjatlan felső kb. 36/38

Kunert sport férfi zokni

*Apró VIRÁG mintás nyári szoknya 42-es

*OUI Csinos kétrészes nyári alkalmi együttes 38-as

*tam tam pink kigyómintás lánynadrág 122-es

RUDYARD KIPLING: Az elefántkölyök

Feszület (falra vagy medálnak) 10, 5 cm