Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

Parainesis Kölcsey Kálmánhoz (Kölcsey Ferenc) 1995 (újszerű) 8kép+tart Termékkód: 1062320657

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 4 óra
2026. Febr. 19. 09:20

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13690)

Parainesis Kölcsey Kálmánhoz (Kölcsey Ferenc) 1995

szép újszerű állapotú és foltmentes

Kiadó : Kölcsey Társaság , Fehérgyarmat
Kiadás Éve : 1995 , 80.000 példány
Nyelve : Magyar , előszó: Taxner-Tóth Ernő
Azonosító : ISBN 963 851 453 1
Típus : próza
Oldalak száma : 84 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 0.5 cm és 85gramm
Készítette : Alföldi Nyomda Rt. , Debrecen (5791.66-19-2)
Eredeti ára : ajándék volt az érettségizőknek

Tartalom (SK) :
Kölcsey Ferenc az emberi és hazafiúi helytállást hirdeti e költői írásműben. Intelmének címzettje unokaöccse, közvetve minden mai olvasója. Sikeres érettségijére emlékeztesse ez az 1995. évi könyvecske. Az Országos Takarékpénztár s a Kölcsey Társaság útravaló ajándéka.

A Parainesist, Kölcseynek e kései remekét valamikor minden kisdiák ismerte, hiszen nemzedékek sorának volt elmaradhatatlan kötelező olvasmánya. Ezrek és ezrek tanulták meg a jeles reformkori költő örökbecsű szavait, a haza, a nyelv, a tudomány szeretetéről, a szülők iránti odaadásról. Citátumai tanévnyitó és tanévzáró beszédek nélkülözhetetlen kellékei lettek, keretbe foglalt igazságait osztálytermek falán láthatta díszelegni a bölcsességre szomjas tanulóifjúság. Az utókor ünnepi köntösbe öltöztette és csodálta; s miközben növekedett körülötte a fény, egyre inkább elhomályosodott a lényeg. A mai olvasó talán könnyebben felfigyel a mű hétköznapi szépségeire. Az eredmény mögött meglátja és értékeli azt a küzdelmet, melyet a magányos múlt századi gondolkodó vívott önmagával e feszültséggel teli írás minden lapján, hogy választ találjon kora legfontosabb politikai, tudományos és erkölcsi kérdéseire.

Kedves érettségizők! Taxner-Tóth Ernő előszava 7
Kölcsey Ferenc: Parainesis Kölcsey Kálmánhoz 9
Jegyzetek 69
Tartalom 75

imgbox.com/g/sgiCwXooxQ

Árverés kezdete: 2026. Jan. 20. 09:20
Árverés vége: 2026. Febr. 19. 09:20
Termék megtekintve: 253

Autó-Motor 1998/11 (10kép+tartalo m)

Autó Motor 1991/17 (10kép+tartalo m) poszter: Mitsubishi

Siemens C65 (2004) User Guide (ENG-GER)

A Recski Tábor Rabjai (Erdey Sándor) 1989 (8kép+tartalom )

Romana 438. Majdnem Baleset (Catherine George) 2009 (3kép+tartalom )

Jégkorszak 4. (3D Kártya Gyűjtő Album) 2012 (hiányos)

4x4 Magazin 2003/7 Július (tuning: Bicsek-Proto Samurai) 10kép+tartalo

Simba 5-féle Társasjáték Art. Nr. 6015452 (kb. 1992)

Sagem D-Box Táv (RC 2516/SA) rendben működik

Kamera Tartozék SVHS Aljzat Konzollal Kapcsolóval

Júlia 1995/1 Bálint Nap Különszám (3kép+tartalom )

Az Ígéret (Friedrich Dürrenmatt) 1984 (3kép+tartalom )

Nokia 6150 (Ver. 6) 1998 (30-as) sérült

Életvíz (Hargitai Károly) 1992 (5kép+tartalom )

Praktika 2002/3. szám Március (tartalomjegyz ékkel)

Júlia 67. A Szerelem Jogán (Emma Richmond) v1 (romantikus 1;

Autó Kettő 1999/1 Január (10kép+tartalo m)

Bianca 206. Timmy és Tommy (Diana Whitney) 2008 (2kép+tartalom )

A Magyarországi Művészet Története II. (1958) 11kép+tartalom

Karolina, Negyvenkilenc Szeptember (Vadász Ferenc) 1977 (5kép+tartalom