Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

Parainesis Kölcsey Kálmánhoz (Kölcsey Ferenc) 1995 (újszerű) 8kép+tart Termékkód: 1062320657

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 20 nap, 4 óra
2026. Febr. 19. 09:20

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13689)

Parainesis Kölcsey Kálmánhoz (Kölcsey Ferenc) 1995

szép újszerű állapotú és foltmentes

Kiadó : Kölcsey Társaság , Fehérgyarmat
Kiadás Éve : 1995 , 80.000 példány
Nyelve : Magyar , előszó: Taxner-Tóth Ernő
Azonosító : ISBN 963 851 453 1
Típus : próza
Oldalak száma : 84 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 0.5 cm és 85gramm
Készítette : Alföldi Nyomda Rt. , Debrecen (5791.66-19-2)
Eredeti ára : ajándék volt az érettségizőknek

Tartalom (SK) :
Kölcsey Ferenc az emberi és hazafiúi helytállást hirdeti e költői írásműben. Intelmének címzettje unokaöccse, közvetve minden mai olvasója. Sikeres érettségijére emlékeztesse ez az 1995. évi könyvecske. Az Országos Takarékpénztár s a Kölcsey Társaság útravaló ajándéka.

A Parainesist, Kölcseynek e kései remekét valamikor minden kisdiák ismerte, hiszen nemzedékek sorának volt elmaradhatatlan kötelező olvasmánya. Ezrek és ezrek tanulták meg a jeles reformkori költő örökbecsű szavait, a haza, a nyelv, a tudomány szeretetéről, a szülők iránti odaadásról. Citátumai tanévnyitó és tanévzáró beszédek nélkülözhetetlen kellékei lettek, keretbe foglalt igazságait osztálytermek falán láthatta díszelegni a bölcsességre szomjas tanulóifjúság. Az utókor ünnepi köntösbe öltöztette és csodálta; s miközben növekedett körülötte a fény, egyre inkább elhomályosodott a lényeg. A mai olvasó talán könnyebben felfigyel a mű hétköznapi szépségeire. Az eredmény mögött meglátja és értékeli azt a küzdelmet, melyet a magányos múlt századi gondolkodó vívott önmagával e feszültséggel teli írás minden lapján, hogy választ találjon kora legfontosabb politikai, tudományos és erkölcsi kérdéseire.

Kedves érettségizők! Taxner-Tóth Ernő előszava 7
Kölcsey Ferenc: Parainesis Kölcsey Kálmánhoz 9
Jegyzetek 69
Tartalom 75

imgbox.com/g/sgiCwXooxQ

Árverés kezdete: 2026. Jan. 20. 09:20
Árverés vége: 2026. Febr. 19. 09:20
Termék megtekintve: 254

Férfi Kézi Autóstáska Mobiltartós Fekete (kb. 1998)

Canon Fax-270 (Japan kb. 1988) sérült, hiányos, teszteletlen

Aiwa HS-PS152 Walkman (hibásan működik) hiányos

168 Óra 2002/8. szám (2kép+tartalom )

Tiffany 1992/1 Téli Különszám v2 (2kép+tartalom )

Autó-Motor 2001/1 (poszter: Suzuki) Toyota Crown 1976 (10kép+tartalo m)

Nyomtató Kábel (Ver. 8) Parallel 1. 8m (teszteletlen& #41;

Gyalázat (Danielle Steel) 1996 (5kép+tartalom )

Kóborélet és Más Kisregények (Colette) 1972 (VR4) 5kép+tartalom

Autóval, Motorral Külföldre 1987 (Magyar Autóklub) 5kép+tartalom

Computer Panoráma 2004/3 CD2 (jogtiszta) ;

Orvosregények 10. Burger Doktor és a Családi Titok (6kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 92) Philips Ferro C60 (teszteletlen& #41;

Farsangéji Gyónás (Carl Zuckmayer) 1976 (8kép+tartalom )

Égtájak 1972 - Öt Világrész Elbeszélései (1972) 5kép+tartalom

BKV Havibérlet 2012 Március (2képpel)

Királyi Sivatag (Jean Sasson) 2000 (sérült) 8kép+tartalom

Univerzum 1961/11 (57. kötet) Az Elefántok Iskolája (6kép+tartalom )

Júlia 124. Önkéntes Lovag (Miranda Lee) 1996 (2kép+tartalom )

EPT Telefon (Ver. 2) hibásan működik (sérült)