Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

Parainesis Kölcsey Kálmánhoz (Kölcsey Ferenc) 1995 (újszerű) 8kép+tart Termékkód: 1062320657

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 23 nap, 18 óra
2024. Máj. 19. 14:16

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10455)

Parainesis Kölcsey Kálmánhoz (Kölcsey Ferenc) 1995

szép újszerű állapotú és foltmentes

Kiadó : Kölcsey Társaság , Fehérgyarmat
Kiadás Éve : 1995 , 80.000 példány
Nyelve : Magyar , előszó: Taxner-Tóth Ernő
Azonosító : ISBN 963 851 453 1
Típus : próza
Oldalak száma : 84 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13 x 0.5 cm és 85gramm
Készítette : Alföldi Nyomda Rt. , Debrecen (5791.66-19-2)
Eredeti ára : ajándék volt az érettségizőknek

Tartalom (SK) :
Kölcsey Ferenc az emberi és hazafiúi helytállást hirdeti e költői írásműben. Intelmének címzettje unokaöccse, közvetve minden mai olvasója. Sikeres érettségijére emlékeztesse ez az 1995. évi könyvecske. Az Országos Takarékpénztár s a Kölcsey Társaság útravaló ajándéka.

A Parainesist, Kölcseynek e kései remekét valamikor minden kisdiák ismerte, hiszen nemzedékek sorának volt elmaradhatatlan kötelező olvasmánya. Ezrek és ezrek tanulták meg a jeles reformkori költő örökbecsű szavait, a haza, a nyelv, a tudomány szeretetéről, a szülők iránti odaadásról. Citátumai tanévnyitó és tanévzáró beszédek nélkülözhetetlen kellékei lettek, keretbe foglalt igazságait osztálytermek falán láthatta díszelegni a bölcsességre szomjas tanulóifjúság. Az utókor ünnepi köntösbe öltöztette és csodálta; s miközben növekedett körülötte a fény, egyre inkább elhomályosodott a lényeg. A mai olvasó talán könnyebben felfigyel a mű hétköznapi szépségeire. Az eredmény mögött meglátja és értékeli azt a küzdelmet, melyet a magányos múlt századi gondolkodó vívott önmagával e feszültséggel teli írás minden lapján, hogy választ találjon kora legfontosabb politikai, tudományos és erkölcsi kérdéseire.

Kedves érettségizők! Taxner-Tóth Ernő előszava 7
Kölcsey Ferenc: Parainesis Kölcsey Kálmánhoz 9
Jegyzetek 69
Tartalom 75

imgbox.com/g/sgiCwXooxQ

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 19. 13:51
Árverés vége: 2024. Máj. 19. 14:16
Termék megtekintve: 99

Bianca 59. Jótékony Tündér (Andrea Davidson) v3 (2kép+tartalom )

Tetszik Tudni, Mi Már Egyszer Elváltunk (Ambrus Sándor) 1985 (sérült)

Ki Kicsoda ? (Életrajzi Lexikon) 1982 (5kép+tartalom )

Romana 249. Perdöntő Bizonyíték (Gina Wilkins) 2001 (6kép+tartalom )

Az Eltemetett Katona Elbeszélések az Első Világháborúról (1978)

Pszichologika (Szabó Szabolcs) 1986 (6kép+tartalom )

UFO Magazin 2009/2 Február (209. szám) 6kép+tartalom

Színésznek Született (Földes Anna) 1987 (Ver. 1) viseltes (6kép+tartalo

A Szerelem Iskolája (Fritz Kahn) 1984 (6kép+tartalom )

Szép Lak 1998/7. szám Július (melléklettel& #41; 5kép+tartalom

Ágytól-Asztaltól. .. ? (Halák László) 1986 (5kép+tartalom ) Pszichológia

Előre Megfontolt Szándékkal (Gerő János) 1976 (9kép+tartalom )

Egy Asszony Élete (Guy de Maupassant) 1974 (9kép+tartalom )

A Birodalom Után (Emmanuel Todd) 2003 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

Biztos Menedék (Danielle Steel) 2004 (Romantikus 1; 5kép+tartalom

A Párizsi Notre-Dame 1482 I. (Victor Hugo) 1935 (3kép+tartalom )

Disney Frozen Matricás Album 2014

LED Táv (teszteletlen& #41;

Arany Júlia 2. Alkalmi Vétel (Alison York) v1 (2kép+Tartalom )

Címkeragasztás (Horgas Béla) 1976 (7kép+tartalom )