Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Júl 17.

Passuth László Édenkert ​az óceánban / Megszólal a sírvilág Termékkód: 1062333925

Jelenlegi ár: 780 Ft
Árverés vége: +5 perc 21 óra 8 perc
2024. Júl. 18. 18:54

Minimális ajánlat: 780 Ft

  Lillyana82 (6 )
  Minősítések száma: 6
Pozitív minősítés: 6 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (728)

 Az ​Édenkert az Óceánban történelmi útirajz. Főhőse Bougainville, akit nem a hódítási vágy indít el tengeri útjára, hanem a tájékozódási láz, mely a 18. század Franciaországának szellemi életét izgalmasan elevenné és termékennyé teszi. Ez a fiatalember nemcsak az „enciklopédista szalonok” látogatója, de maga is enciklopédikus érdeklődésű tehetség: kitűnő matematikus, jól ismeri a történelmet és a klasszikus nyelveket, verseket olvas és írogat, szereti a zenét, s ha nem fedezi fel Tahitit s nem ő a föld első francia körülhajózója, akkor más síkon, más területen teszi emlékezetessé a nevét. Sőt: még így sem hagyhatjuk említetlenül, hogy Pompadour asszony egykori kegyence az élete vége felé a forradalom tengernagya lesz, és az útirajzíráshoz is ért annyira, hogy ebben a műfajban, Utazás a világ körül című könyvével, százada legjobbjai közt legyen.
A Megszólal a sírvilág-ban Passuth László egy tehetséges fiú sorsát képzeli tovább az archeológia nemzetközi síkjain. Ez a figura Höllering és Móricz Zsigmond közös Hortobágy-filmjének bojtárfiúja, aki a regényben nagy ívű pályát fut be, Angliában tanul, Mexikóba kerül, híres tudósa lesz a prekolumbián kultúráknak, s végül hazatér Magyarországra.
A Megszólal a sírvilág azonban mégsem karrierregény, a kitalált történet az archeológiai élmény- és ismeretanyag összefogó kerete. Passuth László, főhősének életét, pályafutását és vívódását bemutatva, gazdag művelődéstörténeti anyagot dolgoz fel, s a maja, hettita, etruszk és avar sírok leleteiből összetört vagy elsüllyedt világok szerkezetére, élettörvényeire, mitológiájára és műveltségszintjére következtet – leleményesen és megbízhatóan.

Keménytáblás, 748 oldal

Kikiáltási ár: 780 Ft
Árverés kezdete: 2024. Júl. 17. 18:54
Árverés vége: 2024. Júl. 18. 18:54
Termék megtekintve: 72

Új, 5 méter pamut 2, 2 cm-es vastag redőny gurtni

Új, fekete bőr hatású öv, vajpuha AKCIÓ

Új Búzafű-és gyümölcsprés szuper minőségű!

Új, eredeti Sisley farmernadrág, 36-os Árzuhanás! Csere ?

Lengyel Györgyi Kalocsai virágok szuper könyv

Új bio köröm ápoló Akció %%

Újszerű eredeti Pink Loop nadrág L-es, Ausztria

Új, kiváló minőségű szilikonos merőkanál EXTRA Akció 1. 400 Ft h. %%

Új, fekete színű, egyedi, eredeti Palmers body L-es!

Lakat, katica mintás, 6 cm, piros-zöld, Akció!

Új leopárd mintás szuper szemüveg, -3

Asus wifi erősítő

Új szivecskés irat csipesz pink 3, 2 cm

Új Gots biopamut szuper minőségű, szürke gyerek póló 134/140

Új GOTS biomamut minőségi vászon táska

Új Steck STR 30 ragasztópisztoly + 2 db ajándék ragasztópatron

Szép állapotú Brita Marella Cool vízszűrő kancsó 2, 4 L betét nélkül

Új, Srtadivarius fekete arany szegecses szoknya

Új, lilásbarna egyedi elegáns nadrág alkalmi áron!

ÚJ, RUBIN MEGGYPIROS SZÍNŰ SZÉPSÉGES PULÓVER