Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 15.

Passuth László Édenkert ​az óceánban / Megszólal a sírvilág Termékkód: 1062333925

Jelenlegi ár: 780 Ft
Árverés vége: +5 perc 23 óra 35 perc
2024. Ápr. 16. 17:32

Minimális ajánlat: 780 Ft

  Lillyana82 (4 )

  A felhasználó egyéb termékei (623)

 Az ​Édenkert az Óceánban történelmi útirajz. Főhőse Bougainville, akit nem a hódítási vágy indít el tengeri útjára, hanem a tájékozódási láz, mely a 18. század Franciaországának szellemi életét izgalmasan elevenné és termékennyé teszi. Ez a fiatalember nemcsak az „enciklopédista szalonok” látogatója, de maga is enciklopédikus érdeklődésű tehetség: kitűnő matematikus, jól ismeri a történelmet és a klasszikus nyelveket, verseket olvas és írogat, szereti a zenét, s ha nem fedezi fel Tahitit s nem ő a föld első francia körülhajózója, akkor más síkon, más területen teszi emlékezetessé a nevét. Sőt: még így sem hagyhatjuk említetlenül, hogy Pompadour asszony egykori kegyence az élete vége felé a forradalom tengernagya lesz, és az útirajzíráshoz is ért annyira, hogy ebben a műfajban, Utazás a világ körül című könyvével, százada legjobbjai közt legyen.
A Megszólal a sírvilág-ban Passuth László egy tehetséges fiú sorsát képzeli tovább az archeológia nemzetközi síkjain. Ez a figura Höllering és Móricz Zsigmond közös Hortobágy-filmjének bojtárfiúja, aki a regényben nagy ívű pályát fut be, Angliában tanul, Mexikóba kerül, híres tudósa lesz a prekolumbián kultúráknak, s végül hazatér Magyarországra.
A Megszólal a sírvilág azonban mégsem karrierregény, a kitalált történet az archeológiai élmény- és ismeretanyag összefogó kerete. Passuth László, főhősének életét, pályafutását és vívódását bemutatva, gazdag művelődéstörténeti anyagot dolgoz fel, s a maja, hettita, etruszk és avar sírok leleteiből összetört vagy elsüllyedt világok szerkezetére, élettörvényeire, mitológiájára és műveltségszintjére következtet – leleményesen és megbízhatóan.

Keménytáblás, 748 oldal

Kikiáltási ár: 780 Ft
Árverés kezdete: 2024. Ápr. 15. 17:17
Árverés vége: 2024. Ápr. 16. 17:32
Termék megtekintve: 29

Új csodaszép nagyon csinos, elegáns fekete hosszú overál, Szuper Akció

Új GOTS biopamut mandla mintás menta színú párna huzat 2 db

Új szürke gyűrűs mappa lefűző dosszié

Napelemes univerzális távirányító, Új! Nézd! AKCIÓ %%

Újszerű eredeti Promod homok színű halász nadrág 40-es

Fekete színű Samsung headset AKCIÓ %%

Új, Boldog Karácsonyt! manós pirográf feliratos fakanál

Új GOTS biopamut róza szabadidő alsó M

BOKASHI ORGANKO ESSENTIAL KONYHAI KOMPOSZTÁLÓ SZETT - SZÜRKE (+ 1KG ST

Ezüst (925) karlánc 19 cm alkalmi áron

Újsz. , J&Z farmer nadrág, Keyo Nézd! Nmá EXTRA AKCIÓ %%

Új Calcium pezsgőtabletta Akció

Új, eredeti Aboriginal szegecses öv, AKCIÓ %%

Új elemes mini videó játékgép by Tchibo

Új, Disney Hercegnős fém tolltartó Akciós Áron!

Új, H&M, 38-as csodálatos ciklámen selyem ruha! 7. 990. -h

Datolya aszalt BIO 1 kg organikus, natúr ! ! AKCIÓ %%

Új, Esmara öko pamut csodás türkizzöld top, M %%

Új, Dr. Punto Rosso hótaposó csizma Siesta min. Óriási AkciÓ

Újsz. biopamut szépséges virágos hálóing Akció