Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 2.

Passuth László Édenkert ​az óceánban / Megszólal a sírvilág Termékkód: 1062333925

Jelenlegi ár: 780 Ft
Árverés vége: +5 perc 20 óra 23 perc
2026. Jan. 03. 13:30

Minimális ajánlat: 780 Ft

  A felhasználó egyéb termékei (1792)

 Az ​Édenkert az Óceánban történelmi útirajz. Főhőse Bougainville, akit nem a hódítási vágy indít el tengeri útjára, hanem a tájékozódási láz, mely a 18. század Franciaországának szellemi életét izgalmasan elevenné és termékennyé teszi. Ez a fiatalember nemcsak az „enciklopédista szalonok” látogatója, de maga is enciklopédikus érdeklődésű tehetség: kitűnő matematikus, jól ismeri a történelmet és a klasszikus nyelveket, verseket olvas és írogat, szereti a zenét, s ha nem fedezi fel Tahitit s nem ő a föld első francia körülhajózója, akkor más síkon, más területen teszi emlékezetessé a nevét. Sőt: még így sem hagyhatjuk említetlenül, hogy Pompadour asszony egykori kegyence az élete vége felé a forradalom tengernagya lesz, és az útirajzíráshoz is ért annyira, hogy ebben a műfajban, Utazás a világ körül című könyvével, százada legjobbjai közt legyen.
A Megszólal a sírvilág-ban Passuth László egy tehetséges fiú sorsát képzeli tovább az archeológia nemzetközi síkjain. Ez a figura Höllering és Móricz Zsigmond közös Hortobágy-filmjének bojtárfiúja, aki a regényben nagy ívű pályát fut be, Angliában tanul, Mexikóba kerül, híres tudósa lesz a prekolumbián kultúráknak, s végül hazatér Magyarországra.
A Megszólal a sírvilág azonban mégsem karrierregény, a kitalált történet az archeológiai élmény- és ismeretanyag összefogó kerete. Passuth László, főhősének életét, pályafutását és vívódását bemutatva, gazdag művelődéstörténeti anyagot dolgoz fel, s a maja, hettita, etruszk és avar sírok leleteiből összetört vagy elsüllyedt világok szerkezetére, élettörvényeire, mitológiájára és műveltségszintjére következtet – leleményesen és megbízhatóan.

Keménytáblás, 748 oldal

Kikiáltási ár: 780 Ft
Árverés kezdete: 2026. Jan. 02. 13:30
Árverés vége: 2026. Jan. 03. 13:30
Termék megtekintve: 408

Új pink névjegykártya tartó

Vidám virágos egyedi esernyő + pink esernyő együtt AKCIÓ %%

Gyönyörű ezüstös rózsaszín Dorothy P. vegán bunda

Új édes bagoly fülbevaló Akció

Új, édes malackás ceruza hegyező 2 színben

Lazac v. pinkes színű csodás és szexi ruha

Új, kosaras melltartó, csipkés, mályva rózsaszín pink 80 B Akció %%

Új Loreal rosegold rózsaszín hajfesték 2. 290 Ft h. EXTRA AKCIÓ %%

Újsz. Oriflame sötétkék válltáska AKCIÓ %%

Új vidám, színes egyedi táska arany csatt

Új vegán Jenny F. édes táska AKCIÓ

I saw it first különleges rózsaszín szatén felső

Barna erős öv KIÁRUSíTÁS %% AKÁR INGYEN %%%

Új csinos fekete mini szoknya 36 AKCIÓ %%

Új fogkefe pink + kék integrált nyelvtisztítóval medium Akció %%

Új, Giordani Gold mini parfümös üveg, parfüm nélkül!

Új lila csikos édes viszkóz vékony pulóver felső Ajándék áron!

Új, Triumph, csinos, fehér bikini, limitált széria EXTRA AKCIÓ!

Új GOTS biopamut fekete overáll 27. 990 Ft h. AKCIÓ %%

Új karkötő Ciprusról kis 1 kő kiesett Extra Akció %%