Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Júl 27.

Passuth László Édenkert ​az óceánban / Megszólal a sírvilág Termékkód: 1062333925

Jelenlegi ár: 780 Ft
Árverés vége: +5 perc 1 óra 26 perc
2024. Júl. 27. 19:07

Minimális ajánlat: 780 Ft

  Lillyana82 (6 )
  Minősítések száma: 6
Pozitív minősítés: 6 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (732)

 Az ​Édenkert az Óceánban történelmi útirajz. Főhőse Bougainville, akit nem a hódítási vágy indít el tengeri útjára, hanem a tájékozódási láz, mely a 18. század Franciaországának szellemi életét izgalmasan elevenné és termékennyé teszi. Ez a fiatalember nemcsak az „enciklopédista szalonok” látogatója, de maga is enciklopédikus érdeklődésű tehetség: kitűnő matematikus, jól ismeri a történelmet és a klasszikus nyelveket, verseket olvas és írogat, szereti a zenét, s ha nem fedezi fel Tahitit s nem ő a föld első francia körülhajózója, akkor más síkon, más területen teszi emlékezetessé a nevét. Sőt: még így sem hagyhatjuk említetlenül, hogy Pompadour asszony egykori kegyence az élete vége felé a forradalom tengernagya lesz, és az útirajzíráshoz is ért annyira, hogy ebben a műfajban, Utazás a világ körül című könyvével, százada legjobbjai közt legyen.
A Megszólal a sírvilág-ban Passuth László egy tehetséges fiú sorsát képzeli tovább az archeológia nemzetközi síkjain. Ez a figura Höllering és Móricz Zsigmond közös Hortobágy-filmjének bojtárfiúja, aki a regényben nagy ívű pályát fut be, Angliában tanul, Mexikóba kerül, híres tudósa lesz a prekolumbián kultúráknak, s végül hazatér Magyarországra.
A Megszólal a sírvilág azonban mégsem karrierregény, a kitalált történet az archeológiai élmény- és ismeretanyag összefogó kerete. Passuth László, főhősének életét, pályafutását és vívódását bemutatva, gazdag művelődéstörténeti anyagot dolgoz fel, s a maja, hettita, etruszk és avar sírok leleteiből összetört vagy elsüllyedt világok szerkezetére, élettörvényeire, mitológiájára és műveltségszintjére következtet – leleményesen és megbízhatóan.

Keménytáblás, 748 oldal

Kikiáltási ár: 780 Ft
Árverés kezdete: 2024. Júl. 26. 19:07
Árverés vége: 2024. Júl. 27. 19:07
Termék megtekintve: 79

Bio maca tabletta 120 db Szuper! Hormon egyensúly

Új öntapadós delfin v. kagyló darabra, csempére is ragasztható! Szuper

Natúr, só mentes vegeta zöldség fűszer édes kis üvegben

Újsz. Ice bronzos csillogó gyönyörű top AKCIÓ!

Újszerű eredeti Pink Loop nadrág L-es, Ausztria

Új, GOTS biopamut kagyló mintás zokni 3 színben

Mango pasztell rózsaszín - ezüst csillámos egyedi top

Dr. Kerekes Sándor Környezetgazdaságt an és környezeti menedzsment

La Pierre felső, M / 38-as méret

DR. PUNTO ROSSO CSILLOGÓ LILA CIPŐ, 24 AKCIÓ %

Bio spirulina alga ~500 db Szupertáplálék! Bio multivitamin

Új, csini, pamut, indiai ruha 38-as EXTRA AKCIÓ!

Új sötétkék GOTS biopamut baseball sapka

Új Fackelmann dugó húzó bor bontó fehér Akció

Új, 5 méter pamut 2, 2 cm-es vastag redőny gurtni

Robin Cook Agy c. könyve

Új Aquafilter Zuhany szűrő cserebetét 1 db

GYÖNYÖRŰ ÉS EGYEDI FEHÉR KÖNNYŰ PROMOD SZOKNYA 38-AS/M

Eredeti Op-Art narancs színű ruha olcsón

Virágos barna kordbársony hosszú szoknya