Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 18.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Sport

Puskás Legenda és Valóság (Hámori Tibor) 1982 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062291600

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 10 nap, 54 perc
2026. Jan. 28. 04:15

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13612)

Puskás Legenda és Valóság (Hámori Tibor) 1982
47 oldal fekete/fehér fényképmelléklettel illusztrált

pár lap halványan foltos, pár lap enyhén hullámos

Kiadó : Sportpropaganda Vállalat
Kiadás Éve : 1982
Nyelve : Magyar , karikatúrák: Szepes Béla
Azonosító : ISBN 963 7542 57 4 , engedélyszám: 42329/1982
Típus : sport, életrajz
Oldalak száma : 244 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20 x 14 x 1.5 cm és 275gramm
Készítette : Ságvári Nyomda , Budapest (82.0155)
Eredeti ára : 34.- Ft

Nem egyszerű nekem a Puskás Ferencről szóló könyvhöz bevezetőt írni. Persze, ha hirtelen eltűnne az idő, s mi ennek jóvoltából kifuthatnánk a játéktérre, mint amikor még fiatalok voltunk, amikor örömet leltünk abban, hogy híres játékosok vagyunk - álszerénység nélkül, mert az nem fér ide -, s rajtunk volt a Real Madrid trikója... újra éledne minden! De, sajnos, már nem minden ugyanaz. Emlékezni nem ugyanaz a pillanat, amit átéltünk, akkor sem, ha jó mélyen bemegyünk az emlékezet szakadékába. Sok mindent fel tudunk eleveníteni, de mindent átélni úgy, ahogy volt, többé már nem sikerül. Mert akkor nem volt vágyakozás, most pedig van. Olyan halvány a különbség időben, amikor hátrahagytuk a fiatalságunkat, s mégsem tudjuk, ez mikor történt. De a tény, hogy néhány szavas prológot kell írnom ebbe a könyvbe, kötelez arra, hogy sok mindent visszaidézzek az emlékezetembe. Puskás szellemét, amilyen volt, azt a Puskást, aki ma is az eszemben van és azt a Puskást, akit valamilyen módon idealizáltunk, nemcsak az óriási tehetségéért, mint játékost, hanem az évek során megszilárdult barátságunkkal fémjelezve. Ő a nagy közönségnek felbukkan, mint egy fénysugár, vagy inkább, mint egy örökmécses. De bennem az a Puskás is megvan, aki bízik bennem, s akiben és bízom, aki mint ember is ugyanolyan magasra tört, mint játékos!
Pancho, ahogyan mi spanyolul elkereszteltük, nagy egyéniség volt és az is maradt. Az egész ember csupa nemeslelkűség. Nem befolyásolta őt a környezete, mindig bőkezű volt azzal, aki tőle valamit kért. S mindenek fölött jó bajtárs. És csak ezután jött a futballfesztivál, amikor a közönség a lelátókról élvezte az ő lelkületét és pompás játékát, külön és én mellettem, mindig, amikor csak a labda közelébe került.

Alfredo Di Stéfano előszava 5
Ki volt Puskás? 9
A Lipták-grundtól - a világhírnévig 15
Sebes Gusztáv emlékei Puskásról 39
Újra itthon 5
Östreicher Emil emlékei Puskásról 69
Mi történt Bernben? 85
Hidegkuti Nándor emlékei Puskásról 95
A Sportszázadtól - a Népstadionig 109
Szepesi György emlékei Puskásról 119
Azok a szép napok 131
Puskás Öcsivel Port Saidban 141
Rendhagyó befejezés 181
Tartalom 187
Képmelléklet 191

imgbox.com/g/IXLRGEbFJh

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 04:15
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 04:15
Termék megtekintve: 421

Hogyan Rakott Fészket a Galamb? (Dornbach Mária) 1984 (5kép+tartalom )

Autó Motor 1995/6 (10kép+tartalo m)

Romana 1997/1 Bálint-nap Különszám (v3) 2kép+tartalom

4x4 Magazin 2002/9 (10kép+tartalo m)

Audi Váltókar Gumiharang A4 és S4 (8D0820119A 1; 1997 új

Szép Lak 2000/7. szám Július (6kép+tartalom )

Franco Solo 24. Hajtóvadászat (1991) Ver. 2 (6kép+tartalom )

Hidak Egymáshoz (2011) újszerű (8kép+tartalom )

Xiaomi Redmi 4X (2017) Üres Dobozok (Ver. 3) 2db Firkált

Samsung Galaxy Fame GT-S6810P (2013) Üres Doboz (Ver. 1)

PC World 2002/5 CD2. (teszteletlen& #41;

Időjárás Állomás (Ver. 2) Auriol IAN85059 (2013) hiányos, működik

Az Adóparadicsomok Világa (Lucio Velo) 1998 (újszerű) 10kép+tartalom

BKV Havibérlet Tanuló 2007 Augusztus (2képpel)

Közben (Gobbi Hilda) 1984 (8kép+tartalom )

Bellefleur avagy a Családi Átok I-II. (J. C. Oates) 1986 (8kép+tartalo

Művészetre Nevelés a Családban (1976) 8kép+tartalom

János (Sediánszky János) 1987 (viseltes) 4kép+tartalom

Felfedezem a Balatont (V. Deák Éva) 1979 (8kép+tartalom )

Épületgépészeti Technológia I. (Cs. Nagy Lajos) 1986 (7kép+tartalom )