Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

Regény (Péchy Blanka) 1977 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062336002

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 12 nap, 10 óra
2026. Febr. 11. 21:14

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13677)

Regény (Péchy Blanka) 1977

foltokat nem láttam, borító sarka sérült

kiadó : Kossuth Könyvkiadó
kiadás Éve : 1977. III. 30-án , 3.kiadás , 33.000 példány
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 09 0782 8
típus : regény
oldalak száma : 496 oldal a borítóval együtt
mérete : 20.5 x 15 x 2.5 cm és 558gramm
készítette : Zrínyi Nyomda , Budapest (76.1187/1)
eredeti ára : 40.- Ft

"Alakjait nem írói fantázia teremtette, és cselekményét nem írói lelemény bonyolította" - mondja a szerző a Regényről. Nikó János hírlapíró és Ács Mária színművésznő megrázó szerelmi regényét a történelem írta. A XX. század első évtizedében egész életükre egymásba szeretnek. Nekigyűrkőznek, hogy megalapozzák közös, tevékeny, boldog jövőjüket. Szilárdnak vélik a talajt, amelyre építenek: a békét a világ legtermészetesebb állapotának tartják. Sejtelmük sincs azokról a vulkanikus erőkről, melyek az ezoterikus mélységekben előkészítik a sorozatos földrengéseket: háborúkat, forradalmakat. Esküvőre készülődnek éppen, amikor az első világháború beleavatkozik életükbe. Később romantikus körülmények között megesküsznek ugyan, gyermekük is születik, de az áhított együttélésre alig-alig kerül sor. Országhatárok és börtönök válaszfalai merednek közéjük, kapocsként csak az olthatatlan sóvárgás és a levélváltás marad meg számukra.
Féltő gond, ezer szerencse oltalmazza levelezésüket - mely politikai veszedelmek, légitámadások és Budapest ostroma közepette is fennmarad -, hogy hírül adja az utókornak: mit jelentett e történelmi korban élni, szeretni, gyermeket nevelni. És ezek a levelek bepillantást engednek nemcsak két ember legbensőbb magánéletébe, hanem a kor politikai eseményeinek hátterébe; színészek, írók, újságírók világába is. E hitelességével meggyőző, melegségével szívig ható dokumentumanyag alkotja a könyv gerincét.
Péchy Blanka már nagysikerű Jászai-könyveiben - és azóta írt műveiben - megmutatta, milyen jól ért a rendelkezésére álló adatanyag fegyelmezett szerkesztéséhez és mértéktartó kommentálásához. Az építés egysége, a levelek közvetlen, őszinte melegsége, a kor atmoszféráját felidéző apró intim részletek teszik mindvégig megrázóan szép, érdekes és élvezetes olvasmánnyá a Regényt.

imgbox.com/g/D7obNWaQ1L

minden külön fényképezve azt adjuk ami a képeken van nem másikat

Árverés kezdete: 2026. Jan. 12. 21:14
Árverés vége: 2026. Febr. 11. 21:14
Termék megtekintve: 177

Sportegyesületi Tagsági Könyv (1969)

Magyar Hírlap Magazin 1998/2. szám (2kép+tartalom )

Charles Thompson - Bob Hope (Angol) (1981) Portrait of a Superstar

A Kis Postás (Ozsvald Árpád) 1983 (foltmentes 1; 9kép+tartalom

Tigrisnő (Jennifer Blake) 1997 (7kép+tartalom )

HP Hálózati Táp 0957-2231 (32/16V 375/500mA) rendben működik

Minolta Autopak 430Ex Fényképező (kb. 1981) sérült

Siemens A35 Koplett Ház + Nyomógombsor új (kék)

Magnókazetta (Ver. 23) Maxell UR 90 (teszteletlen& #41;

Júlia 97. Hanyatt-Homlok Hozzád (Annette Broadrick) v2 (2kép+tartalom )

RCA Kábel (Ver. 28) RCA/3. 5 Jack 20cm (teszteletlen& #41;

Házi Gyógymódok (2003) 8kép+tartalom

Harry Potter és a Bölcsek Köve (J. K. Rowling) 2019 (10kép+tartalo m)

A Formák Élete / A Nyugati Művészet (Henri Focillon) 1982 (8kép+tartal

Mercury (MS-303PS) Golyós Egér PS2 (teszteletlen& #41;

3. Évezred 2017/11 November (10kép+tartalo m)

Irodalmi Olvasókönyv 4. (Boldizsár Ildikó) 2014 (7kép+tartalom )

Türelmetlenség (Jurij Trifonov) 1976 (7kép+tartalom )

Romana 1998/5 Különszám (v2) 2kép+tartalom

Első Fényszóró ELBA (Román)