| Sárkányfog (Passuth László) 1976 (Ver.2) 8kép+tartalom | Termékkód: 1062371632 |
Sárkányfog (Passuth László) 1976 (Ver.2)
belül foltokat nem láttam, borító elől sérült vetemedett, díszborító nincs
kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
kiadás éve : 1976 , 3.kiadás
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 15 0274 0 , Sz 2213-h-7677
típus : történelmi regény
oldalak száma : 792 oldal a borítóval együtt
mérete : 21 x 14 x 4.5 cm és 641gramm
készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.1692.66-14-1)
eredeti ára : 96.- Ft
Passuth László regénye a XVI.század utolsó évtizedében játszódik, az európai történelem egyik legizgalmasabb korszakában, s az egész európai politika érverésébe ágyazva eleveníti meg Báthory Zsigmond történetét. A prágai Habsburg-udvar és a Porta között egyensúlyozó Erdély az európai politika kulcsproblémája ebben az időben: ezernyi szál, érdek, szövetség, összeesküvés és árulás teszi szinte áttekinthetetlenné Erdély belső életét és az európai politika erővonalait, s erre a zűrzavarra két patologikus figura nyomja rá bélyegét: a Prágában uralkodó csillagnéző, rózsakeresztes Rudolf császár és szertelen életű, tetteiben kiszámíthatatlan, epilepsziás Báthory Zsigmond. S kettejük mögött magasodik föl a regényben a "nagy árnyék" Bocskai István, aki férfiszemmel látja az irtózatos Habsburg-szervezet belső erőtlenségét és Zsigmond kiszámíthatatlan pályáját, mígnem az ő csillaga is felfut az égre, és a hajdúk élén kikényszeríti a bécsi békét.
imgbox.com/g/3FglrpYegr
minden külön fényképezve, azt adjuk ami a képeken van nem másikat
személyes átadás Budapesten 18.ker. Pestimre (máshol nem)
tudjuk postázni is (érdeklődj a díjakról)
Árverés vége: 2026. Febr. 07. 17:53 Termék megtekintve: 6 |

Képgaléria
)