Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 10.

Sárkányfog (Passuth László) 1976 (Ver.2) 8kép+tartalom Termékkód: 1062371632

Fixár: 900 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 28 nap, 13 óra
2026. Febr. 07. 17:53

900 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13405)

Sárkányfog (Passuth László) 1976 (Ver.2)

belül foltokat nem láttam, borító elől sérült vetemedett, díszborító nincs

kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
kiadás éve : 1976 , 3.kiadás
nyelve : Magyar
azonosító : ISBN 963 15 0274 0 , Sz 2213-h-7677
típus : történelmi regény
oldalak száma : 792 oldal a borítóval együtt
mérete : 21 x 14 x 4.5 cm és 641gramm
készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.1692.66-14-1)
eredeti ára : 96.- Ft

Passuth László regénye a XVI.század utolsó évtizedében játszódik, az európai történelem egyik legizgalmasabb korszakában, s az egész európai politika érverésébe ágyazva eleveníti meg Báthory Zsigmond történetét. A prágai Habsburg-udvar és a Porta között egyensúlyozó Erdély az európai politika kulcsproblémája ebben az időben: ezernyi szál, érdek, szövetség, összeesküvés és árulás teszi szinte áttekinthetetlenné Erdély belső életét és az európai politika erővonalait, s erre a zűrzavarra két patologikus figura nyomja rá bélyegét: a Prágában uralkodó csillagnéző, rózsakeresztes Rudolf császár és szertelen életű, tetteiben kiszámíthatatlan, epilepsziás Báthory Zsigmond. S kettejük mögött magasodik föl a regényben a "nagy árnyék" Bocskai István, aki férfiszemmel látja az irtózatos Habsburg-szervezet belső erőtlenségét és Zsigmond kiszámíthatatlan pályáját, mígnem az ő csillaga is felfut az égre, és a hajdúk élén kikényszeríti a bécsi békét.

imgbox.com/g/3FglrpYegr

minden külön fényképezve, azt adjuk ami a képeken van nem másikat
személyes átadás Budapesten 18.ker. Pestimre (máshol nem)
tudjuk postázni is (érdeklődj a díjakról)

Árverés kezdete: 2026. Jan. 08. 17:53
Árverés vége: 2026. Febr. 07. 17:53
Termék megtekintve: 6

McDonald's Plüss Hupikék Törpike (2000) festékes

Keresztút (Rónay György) 1940 (8kép+tartalom )

Engem Még Nem Szeretett Senki. .. (Seress Rezső) 1991 (5kép+tartalom )

Skoda 100/100L/110L Kezelési Útmutató (1972) viseltes

Német-Magyar Szótár (Halász Előd) 1971 (11. kiadás) megkímélt

Magnókazetta (Ver. 92) Philips Ferro C60 (teszteletlen& #41;

Sharp Elsi Mate EL-231C Számológép (kb. 1987) rendben működik

Magnókazetta (Ver. 8) Sawiton (teszteletlen& #41;

Uram és Parancsolóm (Tehmina Durrani) 1996 (8kép+tartalom )

Szívdobbanás (Danielle Steel) 1999 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Általános Elektrotechnika (Ipari Technikum) 1957 (6kép+tartalom )

Jármű Lámpa (Ver. 2) 11cm

RCA Kábel (Ver. 4) új bontatlan

USB Kábel (Ver. 2) 15cm (teszteletlen& #41;

GOOD RAM DDR2 533MHz 256MB RAM (Ver. 2) teszteletlen

Tiffany 1993/4 Őszi Különszám v2 (2kép+tartalom )

Kisautó (Ver. 22) Munkagép B-05 (hiányos)

Vörös Rózsa - Amíg Nem Késő (Nina Coombs) 1991 (8kép+tartalom )

Nagy Sándor a Hódító (DVD) 2004 (2005) jogtiszta (5. 1 Magyar szinkron)

Földrajzi Atlasz 6-8. (1989) viseltes (5kép+tartalom )