Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 29.

Sárkányfog (Passuth László) 1976 (foltmentes) 10kép+tartalom Termékkód: 1062304156

Fixár: 1.500 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 14 nap, 3 óra
2026. Febr. 12. 17:01

1.500 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13671)

Sárkányfog (Passuth László) 1976

szép állapotú és foltmentes
díszborító enyhén sérült

Kiadó : Szépirodalmi Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1976 , 3.kiadás
Azonosító : ISBN 963 15 0274 0 , Sz 2213-h-7677
Típus : történelmi regény
Oldalak száma : 792 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14 x 4 cm és 660gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.1692.66-14-1)
Eredeti ára : 96.- Ft

Passuth László regénye a XVI.század utolsó évtizedében játszódik, az európai történelem egyik legizgalmasabb korszakában, s az egész európai politika érverésébe ágyazva eleveníti meg Báthory Zsigmond történetét. A prágai Habsburg-udvar és a Porta között egyensúlyozó Erdély az európai politika kulcsproblémája ebben az időben: ezernyi szál, érdek, szövetség, összeesküvés és árulás teszi szinte áttekinthetetlenné Erdély belső életét és az európai politika erővonalait, s erre a zűrzavarra két patologikus figura nyomja rá bélyegét: a Prágában uralkodó csillagnéző, rózsakeresztes Rudolf császár és szertelen életű, tetteiben kiszámíthatatlan, epilepsziás Báthory Zsigmond. S kettejük mögött magasodik föl a regényben a "nagy árnyék" Bocskai István, aki férfiszemmel látja az irtózatos Habsburg-szervezet belső erőtlenségét és Zsigmond kiszámíthatatlan pályáját, mígnem az ő csillaga is felfut az égre, és a hajdúk élén kikényszeríti a bécsi békét.

imgbox.com/g/6Lh2xLRjHx

Árverés kezdete: 2026. Jan. 13. 16:26
Árverés vége: 2026. Febr. 12. 17:01
Termék megtekintve: 323

VW Race Touareg 2005 #317 (Minichamps 1; 1:43 fém (új)

Telefonkagyló Alkatrész (Ver. 1) 1970-es évek

Nokia Hálózati Táp 3. 7V 355mA 1. 3VA (ACP-7E) Ver. 5 sérült, teszteletlen

Júlia 1996/6 Különszám (2kép+tartalom )

BKV Havibérlet Tanuló 2010 November (2képpel)

Menekülj, Jane! (Joy Fielding) 1995 (megkímélt) ; 8kép+tartalom

MÁV Pályafenntartás - Vasútépítők és Karbantartók Részére (1972)

A Védelem Tanúja (Ungvári Tamás) 1990 (5kép+tartalom )

Mobil Tartó Nyakba Akaszthatós Kislány Használt

Szöktetés (Robin Cook) 2000 (3kép+tartalom )

Sövényvágó Elektromos (JATT-YT5335&# 41; hibás v2

Német-Magyar-Német Kisszótár (Dupla) 2001 (sérült)

Élet és Tudomány 2001/43 (melléklettel& #41; 8kép+tartalom

Megmondja a Kártya (John Sandford) 1997 (5kép+tartalom )

Számológép ADT47 (sérült, hiányos, teszteletlen)

Jenny - Csókolj Meg, Cowboy! (Sandra Parker) 1991 (8kép+tartalom )

Kerámia Maszk (Ver. 3) elvileg Gránit gyári

Lenni vagy Élni (Nemere István) 1988 (8kép+tartalom )

Gyász és Gyönyör (Varga Katalin) 1983 (10kép+tartalo m)

Bianca 48. Jelszó Szerelem (Barbara Bretton) v1 (romantikus 1;