Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Szept 1.

Shakespeare Mesék (Charles és Mary Lamb) 1961 (6kép+tartalom) Termékkód: 1062241370

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 11 nap, 12 óra
2024. Szept. 12. 19:52

1.000 Ft Villámár

  zozozozo (50 ) starB.gif
  Minősítések száma: 50
Pozitív minősítés: 50 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10789)

Shakespeare Mesék (Charles és Mary Lamb) 1961
Az Én Könyvtáram az Ifjúsági Irodalom Remekei sorozat
kemény borítós (borító színe zöld)

borító és lapélek enyhén foltosak, utolsó 40 lap belül enyhén halványan foltos

Kiadó : Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó , Budapest
Kiadás Éve : 1961 , 120.000 példány
Eredeti címe : Tales from Shakespeare (1807)
Nyelve : Magyar , fordította és utószó: Vas István , illusztrálta: Szecskó Tamás
Típus : ifjúsági elbeszélések
Oldalak száma : 344 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 14.5 x 2.5 cm és 420gramm
Készítette : Német Demokratikus Köztársaság
Eredeti ára : ??.- Ft

Sokáig azt hitték, és talán még ma is sokan hiszik, hogy Shakespeare olyan nagy író, akit csak a beavatottak érthetnek igazán. Pedig Shakespeare még ennél is nagyobb: egyszerű emberek, sőt gyerekek is érthetik és élvezhetik. Ez a gondolat vezethette a múlt század elején Charles Lamb angol írót és kritikust és Mary nővérét, amikor mesévé oldották gyermekek számára a drámaíró húsz művét, a vígjátékokat, a regényes színműveket és a tragédiák legjavát. Olyan korú gyermekeknek szól ez a könyv, akik még nem járnak színházba, hogy a lebilincselő elbeszélések olvasása készítse elő őket az igazi találkozásra. Aki meghitt ismeretséget köt ezekkel a történetekkel – amelyeket Shakespeare maga is másoktól kölcsönzött –, az tudja majd igazán értékelni, mivé formálja őket a drámaíró és költő lángelméje.

A vihar 7
Szentivánéji álom 21
Téli rege 35
Sok hűhó semmiért 48
Ahogy tetszik 64
A két veronai ifjú 83
A velencei kalmár 99
Cymbeline 115
Lear király 130
Macbeth 147
Minden jó, ha vége jó 160
A makracos hölgy 175
Tévedések vígjátéka 189
Szeget szeggel 206
Vízkereszt, vagy amit akartok 225
Athéni Timon 242
Rómeó és Júlia 257
Hamlet, a dán királyfi 276
Othello 294
Perciles, Tyrus fejedelme 310
William Shakespeare (Vas István utószava) 331
Tartalom 334

6db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/oS8kB05sra

Árverés kezdete: 2024. Aug. 13. 19:52
Árverés vége: 2024. Szept. 12. 19:52
Termék megtekintve: 389

Kisokos - Német Beszédfordulatok (1999) foltmentes

SEG Video Táv (kb. 1988) sérült, hiányos, teszteletlen

Nokia 1616 (2010) Üres Doboz (sérült)

Olimpiai Játékok 1896-1976 (1977) 10kép+tartalom

Fakanál 1993/2 Karácsonyi Extra (viseltes) 6kép+tartalom

Kerámia Mécsestartó Gyertyával (új)

Az Arany Legenda (Longfellow W. Henrik) 1886 (dedikált) átkötött

Sony Ericsson Akono Headset (HBH-608) 2005 (Üres Doboz)

Fujifilm AC-5VW Hálózati Töltő (rendben működik)

Futótűz DVD (2003) 2004 (jogtiszta) ; 2. 0 Magyar szinkron

BKV Autóbuszbérlet 1992 November (2képpel)

Anyák Könyve (Pikler Emmi) 1978 (8kép+tartalom )

Leszámolás (Francine Pascal) 1992 (8kép+tartalom )

Nokia 7360 (Ver. 2) 2005 (20-as) hiányos, sérült

Motoros ABC (Rózsa György) 1963 (8kép+tartalom )

Galaktika 1990/7 (118. szám) 6kép+tartalom

Halj Meg Énekelve (Nemere István) 1980 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Budapesti Legendák (Mándy Iván) 1994 (sorszámozott& #41; 5kép+tartalom

Nokia 230 (2017) Üres Doboz (Ver. 1) Dark Silver

Nők Lapja Egészség 2019/5 Május (8kép+tartalom )