Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 25.

Szürke Eminenciások (Szvák Gyula) 1989 (Történelem) 9kép+tartalom Termékkód: 1062290915

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 17 nap, 4 óra
2024. Máj. 12. 14:11

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (10451)

Szürke Eminenciások (Szvák Gyula) 1989
válogatta és szerkesztette: Szvák Gyula

belül szép állapotú, csak pár lapon láttam enyhe foltokat és az előzéklapokon erősebbeket
díszborító viseltes és sérült, kívül a borító enyhén foltos, lapélek foltosak

Kiadó : Kozmosz Könyvek , Budapest
Kiadás Éve : 1989
Azonosító : ISBN 963 211 832 4 , IF 6241
Típus : Történelem
Oldalak száma : 320 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 13 x 2 cm és 395gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (89.960.66-15-2)
Eredeti ára : 60.- Ft

Tartalom(SK) :
Jórészt ismerős szerszők ismerős vállalkozását tartja kezében az olvasó. 1987-ben megjelent Koronás portrék c. kötetünkben már megrajzoltuk a világtörténelem tizenöt jelentős személyiségének portréját. Azok akkor uralkodók voltak - hiszen történelmi személyiségrajzokat illő is meg tán logikus is királyokkal kezdeni. Történetük tanulságai azt is megmutatták, hogy oktalanság lenne valami emberfeletti történelemformáló erőt elvárni tőlük. Már csak azért sem, mert a trónon ülő, a jogart és az országalmát tartó és a rendeleteket aláírásukkal szentesítő uralkodók helyett nagyon gyakran a színfalak mögött megbúvó hatalmasságok irányították az egyes országok életét. Kötetünkben most ezeket az úgynevezett szürke eminenciásokat kívánjuk életre kelteni. Erről előljáróban csak annyit mondhatunk, hogy e személyiségtípusra éppen nem a szürkeség, sokkal inkább a sokszínűség a jellemző. A legkülönfélébb egyéniségek alakját öltve, a legkülönbözőbb korszakokban bukkannak elő a történelem lapjain. A szürke tehát csak rejtőszín. Markáns egyéniségekkel állunk szemben, akik nagyra méretezett személyes halalmukat így akarják álcázni. A 17-19. századi angol, francia, német, olasz, osztrák, orosz, török történelem híres-hírhedt személyiségeinek felvillantásával kíséreljül meg a "szürke eminenciások" intézményét bemutatni. A Koronás portrék-ban a történelem címszereplői kaptak helyet. Most következnek a főszereplők.

Hóvári János: Apa, fia és a nevelt fiú (Köprülü Mehmed 1575 körül-1661) (Köprülü Ahmed 1635-1676) (Kara Musztafa 1634-1683) 7
Tóth István György: A mindenható eminenciás (Richelieu 1585-1642) 25
Szántó György Tibor: Két király kegyence (George Villiers, Buckingham hercee 1599-1628) 45
Tóth István György: Az "ég" és "angyala" (Mazarin 1602-1661) 67
Szántó György Tibor: A rókavadész főminiszter (Robert Walpole 1671-1745) 89
Szvák Gyula: Az analfabéta akadémikus (Alekszandr Mensikov 1672-1730) 105
Poór János: Az államművész világfi (Wenczel Anton Kaunitz 1711-1794) 125
V. Molnár László: A félszemű Alkibiadész (Grigorij Patyomkin 1739-1791) 141
Hahner Péter: Napóleon rendőrminisztere (Joseph Fouché 1759-1820) 161
Csorba László: Kancellár és "orvos" (Klemens Lothar von Metternich 1773-1859) 179
Heiszler Vilmos: Az önkényuralom rendőrfőnöke (Johann Kempen 1793-1863) 203
Csorba László: "Egy becsületes középutas" (Camillo Benso di Cavour 1810-1861) 221
Gerő András: Egy rendszer névadója (Alexander Bach 1813-1893) 249
Erdődy Gábor: A vaskancellár (Otto Bismarck 1815-1898) 269
Búr Gábor: Az emberkerülő miniszterelnök (Robert Salisbury 1830-1903) 291
Tartalom 311

imgbox.com/g/dfjirxkZFm

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 12. 14:11
Árverés vége: 2024. Máj. 12. 14:11
Termék megtekintve: 183

Havi Bp-Bérlet Közoktatásban Tanulóknak 2013 Február (2képpel)

Piszkos Pénz (Richard Pitman) 2000 (5kép+tartalom )

A Jugoszláv Tengerpart (Bács Gyula) 1971 (szétesik) 6kép+tartalom

Kísértés (Cynthia Parker) 1992 (viseltes) 5kép+tartalom

Bragelonne Vicomte IV. (Alexandre Dumas) 1972 (10kép+tartalo m)

Bianca 89. Csóktan (Anne Mcallister) 1998 (Romantikus 1;

Romana 241. Láss Csodát! (Elizabeth Power) 2001 (6kép+tartalom )

Linda Mesél (1989) 5kép+tartalom

Lóerő 2007/1 (168. szám) 4kép+tartalom

Órarend (Ver. 4) 1990-1991. Tanév (Magyar Honvédség)

Horatius Összes Művei Bede Anna Fordításában (1989) 6kép+tartalom

Nahát 1998/7 Július (tartalomjegyz ékkel)

Lada Javítási Útmutató (VAZ 2101, 2102, 21011) 1991 (9kép+tartalom )

Dluhopolszky László - Boros Lajos (2000) Dedikált

Hányszor Mondjam ? (Komlós János) 1974 (5kép+tartalom )

Földgömb 2003/03. (193. )szám Május/Június (tartalomjegyz ékkel)

Új Partok Felé (Vilisz Lacisz) 1954 (belügyes bejegyzéssel)

Móricka 2007/17 (337. szám) viccmagazin

Angyalhalál (Patricia Moyes) 1984 (3kép+Tartalom ) Krimi

Gladiátor (2000) DVD (feliratos) ; jogtiszta