Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 9.

Szürke Eminenciások (Szvák Gyula) 1989 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062290915

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 24 nap, 1 óra
2026. Febr. 02. 08:02

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13353)

Szürke Eminenciások (Szvák Gyula) 1989
válogatta és szerkesztette: Szvák Gyula

belül pár lap enyhén foltos, előzéklap erősebben
díszborító viseltes-sérült, kívül a borító enyhén foltos, lapélek foltosak

Kiadó : Kozmosz Könyvek , Budapest
Kiadás Éve : 1989
Azonosító : ISBN 963 211 832 4 , IF 6241
Típus : történelem
Oldalak száma : 320 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 13 x 2 cm és 395gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (89.960.66-15-2)
Eredeti ára : 60.- Ft

Tartalom(SK) :
Jórészt ismerős szerszők ismerős vállalkozását tartja kezében az olvasó. 1987-ben megjelent Koronás portrék c. kötetünkben már megrajzoltuk a világtörténelem tizenöt jelentős személyiségének portréját. Azok akkor uralkodók voltak - hiszen történelmi személyiségrajzokat illő is meg tán logikus is királyokkal kezdeni. Történetük tanulságai azt is megmutatták, hogy oktalanság lenne valami emberfeletti történelemformáló erőt elvárni tőlük. Már csak azért sem, mert a trónon ülő, a jogart és az országalmát tartó és a rendeleteket aláírásukkal szentesítő uralkodók helyett nagyon gyakran a színfalak mögött megbúvó hatalmasságok irányították az egyes országok életét. Kötetünkben most ezeket az úgynevezett szürke eminenciásokat kívánjuk életre kelteni. Erről előljáróban csak annyit mondhatunk, hogy e személyiségtípusra éppen nem a szürkeség, sokkal inkább a sokszínűség a jellemző. A legkülönfélébb egyéniségek alakját öltve, a legkülönbözőbb korszakokban bukkannak elő a történelem lapjain. A szürke tehát csak rejtőszín. Markáns egyéniségekkel állunk szemben, akik nagyra méretezett személyes halalmukat így akarják álcázni. A 17-19. századi angol, francia, német, olasz, osztrák, orosz, török történelem híres-hírhedt személyiségeinek felvillantásával kíséreljül meg a "szürke eminenciások" intézményét bemutatni. A Koronás portrék-ban a történelem címszereplői kaptak helyet. Most következnek a főszereplők.

Hóvári János: Apa, fia és a nevelt fiú (Köprülü Mehmed 1575 körül-1661) (Köprülü Ahmed 1635-1676) (Kara Musztafa 1634-1683) 7
Tóth István György: A mindenható eminenciás (Richelieu 1585-1642) 25
Szántó György Tibor: Két király kegyence (George Villiers, Buckingham hercee 1599-1628) 45
Tóth István György: Az "ég" és "angyala" (Mazarin 1602-1661) 67
Szántó György Tibor: A rókavadész főminiszter (Robert Walpole 1671-1745) 89
Szvák Gyula: Az analfabéta akadémikus (Alekszandr Mensikov 1672-1730) 105
Poór János: Az államművész világfi (Wenczel Anton Kaunitz 1711-1794) 125
V. Molnár László: A félszemű Alkibiadész (Grigorij Patyomkin 1739-1791) 141
Hahner Péter: Napóleon rendőrminisztere (Joseph Fouché 1759-1820) 161
Csorba László: Kancellár és "orvos" (Klemens Lothar von Metternich 1773-1859) 179
Heiszler Vilmos: Az önkényuralom rendőrfőnöke (Johann Kempen 1793-1863) 203
Csorba László: "Egy becsületes középutas" (Camillo Benso di Cavour 1810-1861) 221
Gerő András: Egy rendszer névadója (Alexander Bach 1813-1893) 249
Erdődy Gábor: A vaskancellár (Otto Bismarck 1815-1898) 269
Búr Gábor: Az emberkerülő miniszterelnök (Robert Salisbury 1830-1903) 291
Tartalom 311

imgbox.com/g/dfjirxkZFm

Árverés kezdete: 2026. Jan. 03. 08:02
Árverés vége: 2026. Febr. 02. 08:02
Termék megtekintve: 430

János (Sediánszky János) 1987 (viseltes) 4kép+tartalom

Ajtó Üveg 60x45cm (bontott)

Modern Álmoskönyv (Mochár Szilvia) 1989 (viseltes) 8kép+tartalom

Golgota I-II. (Alekszej Tolsztoj) 1972 (8kép+tartalom )

SEGA Mega Drive Console TV BOS-3800A (hiányos) teszteletlen

LEGO Leírás 31060 (2017) (6201602/14525 9-20401)

Scart Kábel (Ver. 3) 150cm (teszteletlen& #41;

A Magyar Történelem Nagy Alakjai 6. rész (1988) 6kép+tartalom

Süllyedő Világ (Kodolányi János) 1965 (7kép+tartalom )

Samsung i900 Gyári CD (Windows Mobil 6 Pro) 2008 (új bontatlan)

Sony Hálózati Táp 3V 1A (AC-ES3010K 1; sérült, teszteletlen

RCA-DIN Átalakító Kábel Apás DIN Kábellal 2m

Kinderthemen II. (Kocsányi Piroska-Liksay Mária) 1989 (Német nyelvköny

Pénzért is Lehet. .. (M. R. Heinze) 1994 (8kép+tartalom )

JVC HiFi Táv RM-SRDEZ16 (rendben működik)

A Nemzeti Tankönyvkiadó Történelematlasza (2013) 6kép+tartalom

Júlia 78. Megszelídülve (Dallas Schulze) 1994 (romantikus 1;

Reader's Digest Válogatott Könyvek 2001/4. könyv (10kép+tartalo m)

Kábel Vonalas Telefonhoz 2-eres (200cm) teszteletlen

Romana 5. Gyere Vissza Tennesseebe (Bethany Campbell) 6kép+tartalom