Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 21.

Szürke Eminenciások (Szvák Gyula) 1989 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062290915

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 11 nap, 16 óra
2026. Febr. 02. 08:02

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13640)

Szürke Eminenciások (Szvák Gyula) 1989
válogatta és szerkesztette: Szvák Gyula

belül pár lap enyhén foltos, előzéklap erősebben
díszborító viseltes-sérült, kívül a borító enyhén foltos, lapélek foltosak

Kiadó : Kozmosz Könyvek , Budapest
Kiadás Éve : 1989
Azonosító : ISBN 963 211 832 4 , IF 6241
Típus : történelem
Oldalak száma : 320 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 13 x 2 cm és 395gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (89.960.66-15-2)
Eredeti ára : 60.- Ft

Tartalom(SK) :
Jórészt ismerős szerszők ismerős vállalkozását tartja kezében az olvasó. 1987-ben megjelent Koronás portrék c. kötetünkben már megrajzoltuk a világtörténelem tizenöt jelentős személyiségének portréját. Azok akkor uralkodók voltak - hiszen történelmi személyiségrajzokat illő is meg tán logikus is királyokkal kezdeni. Történetük tanulságai azt is megmutatták, hogy oktalanság lenne valami emberfeletti történelemformáló erőt elvárni tőlük. Már csak azért sem, mert a trónon ülő, a jogart és az országalmát tartó és a rendeleteket aláírásukkal szentesítő uralkodók helyett nagyon gyakran a színfalak mögött megbúvó hatalmasságok irányították az egyes országok életét. Kötetünkben most ezeket az úgynevezett szürke eminenciásokat kívánjuk életre kelteni. Erről előljáróban csak annyit mondhatunk, hogy e személyiségtípusra éppen nem a szürkeség, sokkal inkább a sokszínűség a jellemző. A legkülönfélébb egyéniségek alakját öltve, a legkülönbözőbb korszakokban bukkannak elő a történelem lapjain. A szürke tehát csak rejtőszín. Markáns egyéniségekkel állunk szemben, akik nagyra méretezett személyes halalmukat így akarják álcázni. A 17-19. századi angol, francia, német, olasz, osztrák, orosz, török történelem híres-hírhedt személyiségeinek felvillantásával kíséreljül meg a "szürke eminenciások" intézményét bemutatni. A Koronás portrék-ban a történelem címszereplői kaptak helyet. Most következnek a főszereplők.

Hóvári János: Apa, fia és a nevelt fiú (Köprülü Mehmed 1575 körül-1661) (Köprülü Ahmed 1635-1676) (Kara Musztafa 1634-1683) 7
Tóth István György: A mindenható eminenciás (Richelieu 1585-1642) 25
Szántó György Tibor: Két király kegyence (George Villiers, Buckingham hercee 1599-1628) 45
Tóth István György: Az "ég" és "angyala" (Mazarin 1602-1661) 67
Szántó György Tibor: A rókavadész főminiszter (Robert Walpole 1671-1745) 89
Szvák Gyula: Az analfabéta akadémikus (Alekszandr Mensikov 1672-1730) 105
Poór János: Az államművész világfi (Wenczel Anton Kaunitz 1711-1794) 125
V. Molnár László: A félszemű Alkibiadész (Grigorij Patyomkin 1739-1791) 141
Hahner Péter: Napóleon rendőrminisztere (Joseph Fouché 1759-1820) 161
Csorba László: Kancellár és "orvos" (Klemens Lothar von Metternich 1773-1859) 179
Heiszler Vilmos: Az önkényuralom rendőrfőnöke (Johann Kempen 1793-1863) 203
Csorba László: "Egy becsületes középutas" (Camillo Benso di Cavour 1810-1861) 221
Gerő András: Egy rendszer névadója (Alexander Bach 1813-1893) 249
Erdődy Gábor: A vaskancellár (Otto Bismarck 1815-1898) 269
Búr Gábor: Az emberkerülő miniszterelnök (Robert Salisbury 1830-1903) 291
Tartalom 311

imgbox.com/g/dfjirxkZFm

Árverés kezdete: 2026. Jan. 03. 08:02
Árverés vége: 2026. Febr. 02. 08:02
Termék megtekintve: 440

GPS Tracker Charger (új) csak dokkoló

Tiffany 47. Tegnapi Álom (Rita Clay) v1 (2kép+tartalom )

Fülhallgató (Ver. 3) Noname Sárga (hibás)

Romana 1993/5 Karácsonyi Különszám (v3) 3kép+tartalom

Támad a Koporsó (Ludvik Soucek) 1981 (10kép+tartalo m)

A Simeon Család 3-Kenyér és Virág (Tatay Sándor) 1968 (10kép+tartalo m)

Mike Oldfield - Tubular Bells (1993) kazetta (jogtiszta) ; sérült

Univerzum 1984/9 (330. kötet) A Pao-Brasil Zöld Lombjai (6kép+tartalom )

Kromoszóma (Robin Cook) 1997 (8kép+tartalom )

Élet és Tudomány 2001/37 (8kép+tartalom )

Projector (hiányos, teszteletlen)

Játék Piano SK-258E (sérült, hiányos, hibás)

Genius KWD-205 Billentyűzet (sérült, hiányos, teszteletlen)

Titkok 1992/3 Rejtélyes Történetek (4kép+tartalom )

Fekete Kutya (1998) 2004 (DVD)

Szalvéta (Ver. 24) papír (retró)

Ágytól-Asztaltól. .. ? (Halák László) 1986 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Az Autó 2012/1 Január (tuning Camaro 6. 2 V8) 10kép+tartalom

Póker Kártya (Express No. 1390) Made in Austria

Júlia 162. Festeni Se Lehet Szebbet (Amanda Carpenter) romantikus