Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

Szürke Eminenciások (Szvák Gyula) 1989 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062290915

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 11 nap, 3 óra
2026. Febr. 02. 08:02

800 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13643)

Szürke Eminenciások (Szvák Gyula) 1989
válogatta és szerkesztette: Szvák Gyula

belül pár lap enyhén foltos, előzéklap erősebben
díszborító viseltes-sérült, kívül a borító enyhén foltos, lapélek foltosak

Kiadó : Kozmosz Könyvek , Budapest
Kiadás Éve : 1989
Azonosító : ISBN 963 211 832 4 , IF 6241
Típus : történelem
Oldalak száma : 320 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 13 x 2 cm és 395gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (89.960.66-15-2)
Eredeti ára : 60.- Ft

Tartalom(SK) :
Jórészt ismerős szerszők ismerős vállalkozását tartja kezében az olvasó. 1987-ben megjelent Koronás portrék c. kötetünkben már megrajzoltuk a világtörténelem tizenöt jelentős személyiségének portréját. Azok akkor uralkodók voltak - hiszen történelmi személyiségrajzokat illő is meg tán logikus is királyokkal kezdeni. Történetük tanulságai azt is megmutatták, hogy oktalanság lenne valami emberfeletti történelemformáló erőt elvárni tőlük. Már csak azért sem, mert a trónon ülő, a jogart és az országalmát tartó és a rendeleteket aláírásukkal szentesítő uralkodók helyett nagyon gyakran a színfalak mögött megbúvó hatalmasságok irányították az egyes országok életét. Kötetünkben most ezeket az úgynevezett szürke eminenciásokat kívánjuk életre kelteni. Erről előljáróban csak annyit mondhatunk, hogy e személyiségtípusra éppen nem a szürkeség, sokkal inkább a sokszínűség a jellemző. A legkülönfélébb egyéniségek alakját öltve, a legkülönbözőbb korszakokban bukkannak elő a történelem lapjain. A szürke tehát csak rejtőszín. Markáns egyéniségekkel állunk szemben, akik nagyra méretezett személyes halalmukat így akarják álcázni. A 17-19. századi angol, francia, német, olasz, osztrák, orosz, török történelem híres-hírhedt személyiségeinek felvillantásával kíséreljül meg a "szürke eminenciások" intézményét bemutatni. A Koronás portrék-ban a történelem címszereplői kaptak helyet. Most következnek a főszereplők.

Hóvári János: Apa, fia és a nevelt fiú (Köprülü Mehmed 1575 körül-1661) (Köprülü Ahmed 1635-1676) (Kara Musztafa 1634-1683) 7
Tóth István György: A mindenható eminenciás (Richelieu 1585-1642) 25
Szántó György Tibor: Két király kegyence (George Villiers, Buckingham hercee 1599-1628) 45
Tóth István György: Az "ég" és "angyala" (Mazarin 1602-1661) 67
Szántó György Tibor: A rókavadész főminiszter (Robert Walpole 1671-1745) 89
Szvák Gyula: Az analfabéta akadémikus (Alekszandr Mensikov 1672-1730) 105
Poór János: Az államművész világfi (Wenczel Anton Kaunitz 1711-1794) 125
V. Molnár László: A félszemű Alkibiadész (Grigorij Patyomkin 1739-1791) 141
Hahner Péter: Napóleon rendőrminisztere (Joseph Fouché 1759-1820) 161
Csorba László: Kancellár és "orvos" (Klemens Lothar von Metternich 1773-1859) 179
Heiszler Vilmos: Az önkényuralom rendőrfőnöke (Johann Kempen 1793-1863) 203
Csorba László: "Egy becsületes középutas" (Camillo Benso di Cavour 1810-1861) 221
Gerő András: Egy rendszer névadója (Alexander Bach 1813-1893) 249
Erdődy Gábor: A vaskancellár (Otto Bismarck 1815-1898) 269
Búr Gábor: Az emberkerülő miniszterelnök (Robert Salisbury 1830-1903) 291
Tartalom 311

imgbox.com/g/dfjirxkZFm

Árverés kezdete: 2026. Jan. 03. 08:02
Árverés vége: 2026. Febr. 02. 08:02
Termék megtekintve: 442

A Végtelen Történet (Michael Ende) 1985 (foltmentes 1; 8kép+tartalom

A Kon-Tikitől a Raig (Thor Heyerdahl) 1974 (10kép+tartalo m)

Praktika 2001/6. szám Június (tartalomjegyz ékkel)

Romana 24. Kötet Különszám (2007) 4kép+tartalom

Öngyújtó Kengurus Australia (teszteletlen& #41;

Autó Kettő 1999/11 November (melléklettel& #41; 10kép+tartalom

Csütörtök (Székely Mózes) 1937 (10kép+tartalo m)

Híradástechnikai Képletgyűjtemény (1971) 9kép+tartalom

Dél-Pest És Környéke a Középkorban (Klébl Ágnes) 2004 (újszerű) 9kép+t

Szent János Fejevétele (Galambos Lajos) 1972 (5kép+tartalom )

Wizen M-616 DX Filmes Fényképezőgép (kb. 1994)

Tiffany 107. Azonos Hullámhosszon (Jennifer Crusie) 1998 (romantikus 1;

BlackBerry 8700g (Ver. 19) 2006 (30-as)

Galaktika 1987/11 (86. szám) 6kép+tartalom

Samsung / 2xRCA Kábel (teszteletlen& #41;

Omega Kísérlet (Patrick Lynch) 1998 (4kép+tartalom )

Hálózati Táp 5V 1500mA (tesztelve) ;

Tiffany 46. A Szenvedély Arca (Suzanne Carey) v3 (2kép+tartalom )

Ahol a Pénz Nem Isten (Jókai Mór) 1971 (8kép+tartalom )

Concord Cam-1 DX Filmes Fényképezőgép (kb. 1995) újszerű