Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Márc 28.

Tamás Bátya Kunyhója (Harriet Beecher-Stowe) 1955 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062312946

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 4 nap, 18 óra
2024. Ápr. 02. 17:10

1.000 Ft Villámár

  zozozozo (38 ) starY.gif
  Minősítések száma: 38
Pozitív minősítés: 38 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (10216)

Tamás Bátya Kunyhója (Harriet Beecher-Stowe) 1955

jó állapotban van
belül szép, pár lap szélén láttam enyhe foltot
előzéklapok foltosak és mindkettőn ajándékozási bejegyzés van, kötés megtört
kívül a lapélek foltosak, díszborító nincs

Kiadó : Ifjúsági Könyvkiadó
Kiadás Éve : 3.kiadás(benne van) , 15.000 példány , 1955 de nincs benne forrás: https://nektar.oszk.hu/hu/manifestation/1224075
Eredeti címe : Uncle Tom's Cabin (1852)
Nyelve : Magyar , fordította és az előszót írta: Réz Ádám , illusztrálta: Würtz Ádám
Típus : filmregény
Oldalak száma : 512 oldal a borítóval együtt
Mérete : 20.5 x 15 x 3.5 cm és 575gramm
Készítette : Pécsi Szikra Nyomda (1089.)
Eredeti ára : 29.- Ft

Az Egyesült Államok történelmének első nyolcvan éve voltaképpen nem egyéb, mint fokozódó harc a hatalomért az északi és déli államok között. Dél a rabszolgarendszerért harcolt., Észak a rabszolgaság eltörléséért. A múlt század közepe táján végső, legszélesebb szakaszába jutott a harc. Egyre több rabszolga szökött meg az ültetvényekről, s a rabszolgavadászat egyre nagyobb méreteket öltött. Ezek az események késztették H. Beecher-Stowe-t regényének megírására. A Tamás bátya kunyhója bemutatja, mi következik abból, hogy a rabszolgát vagyontárgyként kezelik, hogy gazdája eladhatja, megveheti, halálra kínoztathatja. Tamás bátya emberfeletti szenvedéseinek és halálának története nemcsak a maga korában tanuskodott a rabszolgarendszer aljasságáról és segítette a rabaszolgafelsazbadítás harcát, hanem ma is elevenen ható erő. A regény néger szereplői nem egy ízben tesznek tanúságot arról, hogy a néger rabszolga sokszor magasabbendű emberi és erkölcsi értékekkel bír, mint fehér gazdája. ilyen hős a néger Tamás bátya is, aki nemzedékek óta meghitt barátja az ifjú olvasóknak. - Würtz Ádám művészi rajzaival.

Tartalomjegyzék (SK javítva) :
Előszó (Réz Ádám) 5
Az olvasó megismerkedik egy emberséges emberrel 11
Az anya 26
Apa és férj 30
Egy este Tamás bátya kunyhójában 37
Mit érez az élő tulajdon, ha gazdát cserél 53
A szökés kiderül 64
Az anya küzdelme 76
Az üldözők 93
A szenátor is csak ember 111
Az árut elszállítják 129
A tulajdon fellázad a tulajdonos ellen 140
A törvényes kereskedelem 156
A quaker-telep 175
Evangeline 185
Tamás új gazdájáról és egyebekről 196
Tamás úrnője és nézetei 216
A szabad ember védekezik 238
Miss Ophelia tapasztalata és nézetei 257
Miss Ophelia tapasztalata és nézetei (folytatás) 273
Topsy 291
Kentucky 308
"Elszárad a fű - elhull a virág" 314
Henrique 320
Előjelek 330
A kis prédikátor 337
A halál 344
"Por és hamu" 357
Találkozás 364
A védtelenek 374
A rabszolga-áruház 383
Rabszolgák útja 395
Sötét helyek 401
Cassy 408
A quarteron asszony története 417
Baljóslatú jelek 428
Emmeline és Cassy 435
Szabadság 442
Győzelem 450
A hadicsel 453
A vértanú 467
A fiatal gazda 474
Egy hiteles kisértethistória 482
Geroge Harris és családja 490
A felszabadító 495
Tartalom 501

imgbox.com/g/yHA3PVx7nX

Árverés kezdete: 2024. Márc. 03. 16:10
Árverés vége: 2024. Ápr. 02. 17:10
Termék megtekintve: 106

BKV Havibérlet Tanuló 2012 Október (v1) 2képpel

Hajnalok Hajnala (Szabó István) 1978 (4kép+tartalom )

Samsung Hálózati Töltő (sérült) teszteletlen

Az Emberi Test Képekben (Kontra György-K. Bócz István) 1964 (8kép+tarta

Sabrina a Tini Boszorkány DVD (hibás) jogtiszta

Levelek Szerelmes Fiataloknak (Ellen G. White) 1995 (8kép+tartalom )

Havi Budapest Bérlet Felnőtt 2011 Június (2képpel)

Hová Tűnt Berta Boci? (Rebecca Mae-Sally Chambers) 2002 (7kép+tartalom

Beleszerettem a Férjembe (Sheila Bruckner) 1993 (6kép+tartalom )

Az Utolsó Mohikán (James Fenimore Cooper) 1959 (viseltes) 7kép+tartalo

Bianca 176. A Fal Túloldalán (Gina Wilkins) 2005 (2kép+tartalom )

Az Ezüst Öngyújtó (Ante Cuculic) 1967 (viseltes) 6kép+tartalom

Philips (HP 4640) Hajgöndörítő Alkatrésznek

Női Óra Classique Szíj Nélkül (teszteletlen, hiányos)

BKV Munka- és Újítási Versenyszabályzata 1980

Univerzális Távirányító (AV7) kb. 1997 (rendben működik)

Burger King Kék Autó Kislánnyal (1990) APG KL2

Samsonite Mobil Tartó (Ver. 3) Fekete 11x6cm Használt

Apolló 1. Júlia és a Nők (Balogh László) 1990 (3kép+tartalom )

Romana 119. Ingoványos Talaj (Melinda Cross) 2kép+tartalom)