Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 16.

Tévelygések-tévedések / Cécile (Theodor Fontane) 1976 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062269233

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 4 nap, 16 óra
2026. Jan. 21. 10:13

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13612)

Tévelygések-tévedések / Cécile (Theodor Fontane) 1976
Két Kisregény
A Világirodalom Remekei 6.sorozat
kemény borítós (a borító színe világos zöldeskék)

szép állapotú, foltokat nem láttam

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1976 , 137.500 példány
Eredeti címe : Irrungen-wirrungen / Cécile
Nyelve : Magyar , fordították: Rákosi Zoltán (1956) és Kende Ferike (1969) , utószó: Kászonyi Ágota
Azonosító : ISBN 963 07 0492 7
Típus : kisregények
Oldalak száma : 312 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14.5 x 2.5 cm és 345gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.1803.66-14-1)
Eredeti ára : 26.- Ft

A tizenkilencedik század végi német irodalom kiváló mesterét, Theodor Fontanét az olvasók többsége leghíresebb regényének, az Effi Briest-nek írójaként tartja számon. Nem egy hivatott méltatója azonban éppen kötetünk első kisregényét, a Tévelygések-tévedések-et tartja Fontane legremekebb alkotásának. Társadalmi regény ez a javából, alapvető problémája - akárcsak a Cécile-é - az egyén, és az adott társadalom kérlelhetetlen ellentéte, az az összeütközés, mely szükségszerűen bekövetkezik a rideg, hazug konvenciók világa, és az egészséges boldogságra törekvő ember között. Mindkét regény középpontjában egy-egy finoman megrajzolt nőalak áll. A passzív, végtelenségig érzékeny Cécile hasztalan vergődik az előítéletek hálójában. Léna, a Tévelygések-tévedések hősnője is harc nélkül nyugszik bele sorsába, szerelmesével, az ifjú báróval szemben az ő figurája mégis egyre tisztább fényt kap a regény lapjain, személyisége mind rokonszenvesebbé lesz. S a mű utolsó mondata nem hagy kétséget az író ítélete felől: egyértelműen igazságot szolgáltat annak az egyszerű embernek, akiben volt elegendő bátorság ahhoz, hogy igaz érzései szavára hallgasson.

Tévelygések - tévedések (Rákosi Zoltán fordítása) 5
Cécile - (Kende Ferike fordítása) 147
Theodor Fontane (Kászonyi Ágota) 297
Tartalom 301

imgbox.com/g/4uGErhpk7d

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 10:13
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 10:13
Termék megtekintve: 455

Kyra Kyralina (Panait Istrati) 1965 (megkímélt) ; 2kép+tartalom

Oroszlánkölykök I-II. (Irwin Shaw) 1985 (10kép+tartalo m)

Sony Vaio (PGC-41214M 1; Laptop (2012) bontott Kábel (v11) teszteletlen

Nápolyi Johanna az Éjszaka Királynője (A. Savage) viseltes (4kép+tarta

A Negyvenéves Férfi Naplója (Jean Guehenno) 1943 (11kép+tartalo m)

Lidérc (Esther G. Wood) 1999 (5kép+tartalom )

Krag Felügyelő Bravúros Nyomozásai (Sven Elvestad) 1989 (8kép+tartalom

K's Kids Julia Baba (2003) rendben működik

Pokoltanya Új Sátánja (Anton Hansen Tammsaare) 1959 (viseltes) 10kép+t

Bohémek és Pillangók (Bókay János) 1971 (szétesik) 8kép+tartalom

Samsonite Mobil Tartó (erős túra kivitel)

Tomica No. 1 Nissan X-Trail Fire Chief Car (2019) 1:63 (új)

A Fehér Rózsa (Jókai Mór) 1960 (6kép+tartalom )

Játék Telefon BlackBerry 9000 (hiányos)

Fizika 12. Tankönyv (Szakközépisko la) 2008 (2. kiadás)

RCA-DIN Átalakító Kábel Apás DIN Kábellal 2m

Otthon 1995/10. szám (tartalomjegyz ékkel)

A Kiközösítő (Déry Tibor) 1971 (8kép+tartalom )

Párduckölyök (Max Brand) 1989 (8kép+tartalom )

Rólad Van Szó (Friedhelm König) kb. 1992 (foltmentes 1; 8kép+tartalom