Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 20.

Tévelygések-tévedések / Cécile (Theodor Fontane) 1976 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062269233

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 1 nap 2 óra
2026. Jan. 21. 10:13

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13642)

Tévelygések-tévedések / Cécile (Theodor Fontane) 1976
Két Kisregény
A Világirodalom Remekei 6.sorozat
kemény borítós (a borító színe világos zöldeskék)

szép állapotú, foltokat nem láttam

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1976 , 137.500 példány
Eredeti címe : Irrungen-wirrungen / Cécile
Nyelve : Magyar , fordították: Rákosi Zoltán (1956) és Kende Ferike (1969) , utószó: Kászonyi Ágota
Azonosító : ISBN 963 07 0492 7
Típus : kisregények
Oldalak száma : 312 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14.5 x 2.5 cm és 345gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.1803.66-14-1)
Eredeti ára : 26.- Ft

A tizenkilencedik század végi német irodalom kiváló mesterét, Theodor Fontanét az olvasók többsége leghíresebb regényének, az Effi Briest-nek írójaként tartja számon. Nem egy hivatott méltatója azonban éppen kötetünk első kisregényét, a Tévelygések-tévedések-et tartja Fontane legremekebb alkotásának. Társadalmi regény ez a javából, alapvető problémája - akárcsak a Cécile-é - az egyén, és az adott társadalom kérlelhetetlen ellentéte, az az összeütközés, mely szükségszerűen bekövetkezik a rideg, hazug konvenciók világa, és az egészséges boldogságra törekvő ember között. Mindkét regény középpontjában egy-egy finoman megrajzolt nőalak áll. A passzív, végtelenségig érzékeny Cécile hasztalan vergődik az előítéletek hálójában. Léna, a Tévelygések-tévedések hősnője is harc nélkül nyugszik bele sorsába, szerelmesével, az ifjú báróval szemben az ő figurája mégis egyre tisztább fényt kap a regény lapjain, személyisége mind rokonszenvesebbé lesz. S a mű utolsó mondata nem hagy kétséget az író ítélete felől: egyértelműen igazságot szolgáltat annak az egyszerű embernek, akiben volt elegendő bátorság ahhoz, hogy igaz érzései szavára hallgasson.

Tévelygések - tévedések (Rákosi Zoltán fordítása) 5
Cécile - (Kende Ferike fordítása) 147
Theodor Fontane (Kászonyi Ágota) 297
Tartalom 301

imgbox.com/g/4uGErhpk7d

Árverés kezdete: 2025. Dec. 22. 10:13
Árverés vége: 2026. Jan. 21. 10:13
Termék megtekintve: 458

Vaskeselyű (Dale Brown) 1991 (8kép+tartalom )

Pluss DDR1 266MHz 128MB RAM (Ver. 1) teszteletlen

Hetedhét Enterprise (Lukács Sándor Ede) 1987 (9kép+tartalom )

Romana 205. Különös Karnevál (Elizabeth Oldfield) 2000 (6kép+tartalom )

Waddesdon Manor - Guide (1994) angol nyelvű

IPM 1984/10 Október (2kép+tartalom )

Történelem 11. Tankönyv (2021)

East 17 - Walthamstow (1993) kazetta (teszteletlen& #41;

Romana 228. A Kétezredik (Trisha David) 2001 (6kép+tartalom )

Otthon 2002/9. szám Szeptember (tartalomjegyz ékkel)

Mohada Tánca (Diana Dorth) 2010 (5kép+tartalom )

Jeckson Ni-Cad Akkutöltő AA-s (működik) teszteletlen

Távcsövek a Pincében (Új Nyugatnémet Elbeszélők) 1985 (5kép+tartalom )

Bűn és Szenvedély (Harold Robbins) 1990 (Ver. 2) 5kép+tartalom

Dallamok Szárnyán 2. (kazetta) 1997 (jogtiszta) ; teszteletlen

Kalendárium (Bertolt Brecht) 1958 (sorszámozott& #41; 10kép+tartalom

Honvédelmi Érdemérem 25 Év

Lóerő 2006/4 (146. szám) autós magazin

Szívhang 77. A Szívem azt Súgja (Meredith Webber) v1 (2kép+tartalom )

LEGO Katalógus 1984 3-nyelvű (105993/106093 -OS) hiányos