Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 28.

Tévelygések-tévedések / Cécile (Theodor Fontane) 1976 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062269233

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 22 nap, 23 óra
2026. Febr. 20. 10:13

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13664)

Tévelygések-tévedések / Cécile (Theodor Fontane) 1976
Két Kisregény
A Világirodalom Remekei 6.sorozat
kemény borítós (a borító színe világos zöldeskék)

szép állapotú, foltokat nem láttam

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1976 , 137.500 példány
Eredeti címe : Irrungen-wirrungen / Cécile
Nyelve : Magyar , fordították: Rákosi Zoltán (1956) és Kende Ferike (1969) , utószó: Kászonyi Ágota
Azonosító : ISBN 963 07 0492 7
Típus : kisregények
Oldalak száma : 312 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14.5 x 2.5 cm és 345gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.1803.66-14-1)
Eredeti ára : 26.- Ft

A tizenkilencedik század végi német irodalom kiváló mesterét, Theodor Fontanét az olvasók többsége leghíresebb regényének, az Effi Briest-nek írójaként tartja számon. Nem egy hivatott méltatója azonban éppen kötetünk első kisregényét, a Tévelygések-tévedések-et tartja Fontane legremekebb alkotásának. Társadalmi regény ez a javából, alapvető problémája - akárcsak a Cécile-é - az egyén, és az adott társadalom kérlelhetetlen ellentéte, az az összeütközés, mely szükségszerűen bekövetkezik a rideg, hazug konvenciók világa, és az egészséges boldogságra törekvő ember között. Mindkét regény középpontjában egy-egy finoman megrajzolt nőalak áll. A passzív, végtelenségig érzékeny Cécile hasztalan vergődik az előítéletek hálójában. Léna, a Tévelygések-tévedések hősnője is harc nélkül nyugszik bele sorsába, szerelmesével, az ifjú báróval szemben az ő figurája mégis egyre tisztább fényt kap a regény lapjain, személyisége mind rokonszenvesebbé lesz. S a mű utolsó mondata nem hagy kétséget az író ítélete felől: egyértelműen igazságot szolgáltat annak az egyszerű embernek, akiben volt elegendő bátorság ahhoz, hogy igaz érzései szavára hallgasson.

Tévelygések - tévedések (Rákosi Zoltán fordítása) 5
Cécile - (Kende Ferike fordítása) 147
Theodor Fontane (Kászonyi Ágota) 297
Tartalom 301

imgbox.com/g/4uGErhpk7d

Árverés kezdete: 2026. Jan. 21. 10:13
Árverés vége: 2026. Febr. 20. 10:13
Termék megtekintve: 468

HTC Kais130 (TyTN II) 2007 (Ver. 3) sérült, hiányos, teszteletlen

Nevetséges Mozdulatok (Fazekas László) 1982 (foltmentes 1; 7kép+tartalom

LEGO Leírás 3189-1 (2012) (6014748/60147 49)

Szívdobbanás (Danielle Steel) 1999 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Motor Revü 2000/4 (10kép+tartalo m)

Ulead Photo Express 2. 0 Special Edition (1998) CD (teszteletlen& #41;

Pöttyös Panni és Kockás Peti Naplója (Szepes Mária) 2008 (8kép+tartalo

Diéta és Fitnesz 2017/12 December (7kép+tartalom )

Angyal a Vállamon (Jackie Leigh) 1992 (8kép+tartalom )

Játék Figura (Ver. 9) Golyó 990G

A Kölestolvaj (Bechstein Legszebb Meséi) 1984 (10kép+tartalo m)

Pókháló (Galgóczi Erzsébet) 1974 (viseltes) 8kép+tartalom

Az Államvédelmi Hatóság (Berki Mihály) 1994 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

A Kockavető (Stefan Ahnhem) 2020 (8kép+tartalom )

Magnókazetta (Ver. 145) Laser 90 Min. (teszteletlen& #41;

Internet Kábel Sárga 150cm (teszteletlen& #41;

Magnókazetta (Ver. 82) AGFA LNX60 (teszteletlen& #41;

Hány Óra Van ? (2006) 7kép+tartalom

Utak és Útvesztők (Bodor Miklós) 1989 (5kép+tartalom )

Bianca 131. Meleg Helyzet (Diana Palmer) v1 (romantikus 1;