Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 21.

Tévelygések-tévedések / Cécile (Theodor Fontane) 1976 (8kép+tartalom) Termékkód: 1062269233

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 29 nap, 17 óra
2026. Febr. 20. 10:13

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13640)

Tévelygések-tévedések / Cécile (Theodor Fontane) 1976
Két Kisregény
A Világirodalom Remekei 6.sorozat
kemény borítós (a borító színe világos zöldeskék)

szép állapotú, foltokat nem láttam

Kiadó : Európa Könyvkiadó
Kiadás Éve : 1976 , 137.500 példány
Eredeti címe : Irrungen-wirrungen / Cécile
Nyelve : Magyar , fordították: Rákosi Zoltán (1956) és Kende Ferike (1969) , utószó: Kászonyi Ágota
Azonosító : ISBN 963 07 0492 7
Típus : kisregények
Oldalak száma : 312 oldal a borítóval együtt
Mérete : 21 x 14.5 x 2.5 cm és 345gramm
Készítette : Alföldi Nyomda , Debrecen (76.1803.66-14-1)
Eredeti ára : 26.- Ft

A tizenkilencedik század végi német irodalom kiváló mesterét, Theodor Fontanét az olvasók többsége leghíresebb regényének, az Effi Briest-nek írójaként tartja számon. Nem egy hivatott méltatója azonban éppen kötetünk első kisregényét, a Tévelygések-tévedések-et tartja Fontane legremekebb alkotásának. Társadalmi regény ez a javából, alapvető problémája - akárcsak a Cécile-é - az egyén, és az adott társadalom kérlelhetetlen ellentéte, az az összeütközés, mely szükségszerűen bekövetkezik a rideg, hazug konvenciók világa, és az egészséges boldogságra törekvő ember között. Mindkét regény középpontjában egy-egy finoman megrajzolt nőalak áll. A passzív, végtelenségig érzékeny Cécile hasztalan vergődik az előítéletek hálójában. Léna, a Tévelygések-tévedések hősnője is harc nélkül nyugszik bele sorsába, szerelmesével, az ifjú báróval szemben az ő figurája mégis egyre tisztább fényt kap a regény lapjain, személyisége mind rokonszenvesebbé lesz. S a mű utolsó mondata nem hagy kétséget az író ítélete felől: egyértelműen igazságot szolgáltat annak az egyszerű embernek, akiben volt elegendő bátorság ahhoz, hogy igaz érzései szavára hallgasson.

Tévelygések - tévedések (Rákosi Zoltán fordítása) 5
Cécile - (Kende Ferike fordítása) 147
Theodor Fontane (Kászonyi Ágota) 297
Tartalom 301

imgbox.com/g/4uGErhpk7d

Árverés kezdete: 2026. Jan. 21. 10:13
Árverés vége: 2026. Febr. 20. 10:13
Termék megtekintve: 461

MIRA PC100 128MB 100MHz RAM (Ver. 1) teszteletlen

Tone Dialer TD-122 kb. 1984 (teszteletlen& #41; Made in Hong Kong

Az Anya (Gorkij) 1953 (8kép+tartalom )

Magyar Irodalom 6. (Balogh József) 1995 (viseltes) 6kép+tartalom

Szuperverdák 24. szám Bugatti Chiron (csak újság) 4kép+tartalom

Romana 31. Téli Varázs (Susan Alexander) 1991 (6kép+tartalom )

Nokia C5-00 (2011) Üres Doboz (Ver. 3) 5MP

Júlia 88. A Népszerűség Átka (Maggi Charles) 1994 (romantikus 1;

Osram LED Accu Zseblámpa (kb. 2003) Üres Doboz

Júlia 1994/5 Őszi Különszám (2kép+tartalom )

Aki Király Akart Lenni (Rudyard Kipling) 2010 (8kép+tartalom )

Kismalac Meg a Farkasok (Móricz Zsigmond) 1985 (viseltes) 6kép+tartalo

Nők Lapja Egészség 2017/11 November (8kép+tartalom )

Gázgyújtó Piezós Gázos (sérült, hiányos, teszteletlen)

Hogyan Írjam? (Szabó Ágnes) 1999 (7kép+tartalom )

Autó Motor 2002/12 (poszterrel és melléklettel) 10kép+tartalom

A Szűz és a Cigány (D. H. Lawrence) 1986 (5kép+tartalom )

A Bagolyvár (Marlitt E. ) 1989 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Autó-Motor 2002/15 (poszter: Mickael Pichon) 10kép+tartalom

Móricka 2009/06 (378. szám) vicclap