Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 2.

 Termék kategóriája: Könyv, Újság»Tankönyv

Történelmi Atlasz (1996) 6kép+tartalom Termékkód: 1062303386

Fixár: 1.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 24 nap, 7 óra
2026. Jan. 26. 11:09

1.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13361)

Történelmi Atlasz (1996)

belül szép állapotú, foltokat nem láttam se firkákat
borító viseltes és enyhén sérült

Kiadó : Cartographia Kft. , Budapest
Kiadás Éve : 1996
Azonosító : ISBN 963 352 546 2 CM , CR-0008
Típus : tankönyv
Oldalak száma : 88 oldal a borítóval együtt
Mérete : 28 x 23 x 1 cm és 295gramm
Készítette : Cartographia Kft. , Budapest (352546-03)
Eredeti ára : ???.- Ft

Az emberiség őskori fejlődése Kr. e. kb. 3000-ig
Fontosabb őskori lelőhelyek Európában 1
Európa az őskőkorban Kr. e. kb. 8000-ig
Európa a középső- és az újkőkorban (Kr. e. kb. VIII-IV. évezred)
Európa a réz- és a bronzkorban (Kr. e. kb. III-II. évezred)
Európa a vaskorban (Kr. e. kb. I. évezred) 2
Európa kultúrája (Felső őskőkor-vaskor)
A Föld jelentősebb kultúrái (Kr. e. III. évezred - Kr. e. I. évezred közepe) 3
Az ókori Kelet (Kr. e. III. évezred - Kr. e. I. évezred)
Egyiptom (Kr. e. IV. évezred - Kr. e. 332)
Mezopotámia (Kr. e. III. évezred - Kr. e. 1700) 4
Az ókori Kelet kultúrája (Kr. e. III. évezred - Kr. e. I. évezred) 5
Az Asszír Birodalom és felbomlása (Kr. e. X. század - Kr. e. 605)
Palesztina (Kr. e. XII. század - Kr. e. IX. század)
A Perzsa Birodalom I. Dareiosz kirában (Kr. e. 552-Kr. e. 485) 6
Fontosabb régészeti lelőhelyek a Kárpát-medencében a rómaiak megjelenéséig 7
Az ókori Görögország (Hellász) (Kr. e. VIII-IV. század)
Athén és Pireusz (Kr. e. VI. század)
Nagy Sándor birodalma és a birodalom felbomlása (Kr. e. 230 körül) 8
A görög kultúra
Görög és föníciai kolonizáció a Kr. e. IX-VI. században
Karthágó
A hellenisztikus kultúra
Alexandreia (Alexandria) 9
Az ókori Itália (Kr. e. III. század - Kr. u. II. század)
Itália (Kr. e. VII-VI. század)
Az ókori Róma
A Földközi-tenger medencéjének meghódítása (Kr. e. III-II. század) 10
A Római Birodalom a Kr. e. I. századtól a Kr. u. III. századig
A Római Birodalom gazdasága 11
A Római Birodalom kultúrája
Az etruszk kultúra
Thamugadi 12
A kereszténység elterjedése a XI. század közepéig
Palesztina Jézus korában
Pál apostol térítő útjai
Vallások Ázsiában (Kr. e. VI. század - Kr. u. VIII. század) 13
A népvándorlás (III-VI. század)
Arab hódítás a VII-IX. században
Európa Nagy Károly kirában (768-814) 14
Európa kultúrája (VI-X. század) 15
Az arab és az iszlám kultúra (VII-XIII. század)
Mekka
Bagdad 16
A Föld képe az I. században 17
A Föld képe a IX. században 17
Pannónia a II. században
A Kárpát-medence a honfoglalás előtt a IX. században
A magyar nép vándorlása és a honfoglalás 18
Arab, normann és magyar kalandozások Európában a VIII-X. században
A Bizánci Birodalom a X-XI. században, Konstantinápoly (Bizánc) a török uralom előtt 19
Európa a XI. század végén
Magyarország a XI. században, 1090-ig 20
A kereszténység Európában a XI. század közepétől a XVI. század elejéig 21
Európa gazdasága a XI-XIII. században
Népsűrűség a XIII. század végén 22
Európa kultúrája (XI-XIII. század) 23
Magyarország a XIII. század második felében
A mongol támadás (tatárjárás) Európában a XIII. században 24
Magyarország kultúrája (X-XIII. század) 25
Európa a XIII. század közepén
Keresztes hadjáratok a XII-XIII. században
Ázsia és a Mongol Birodalom a XIII. században 26
Európa a XV. század végén
Az orosz nemzeti állam kialakulása (1300-1533)
A százéves háború (1337-1453) 27
Magyarország az Anjouk és Zsigmond korában (1301-1437)
A kiskirályok (1310)
I. (Nagy) Lajos királyságai 28
Magyarország kultúrája (XIV-XV. század) 29
Magyarország a XV. században
Hunyadi János harcai a török ellen
Hunyadi Mátyás hadjáratai
Az 1514. évi parasztháború Magyarországon 30
Európa kultúrája (XIV-XVI. század)
A reneszánsz Itáliában 32
A világ jelentősebb kultúrái a XV. században 33
Az európaiak felfedezései és a gyarmatosítás a XV-XVII. században 34
A Föld képe a XV. század végén
A maja városállamok (kb. 300-1540)
Az Azték Birodalom (kb. 1440-1520)
Tenochtitlán 1519 körül
Az Inka Birodalom (kb. 1250-1532) 35
A reformáció Európában a XVI. században
Az ellenreformáció Európában a XVI. század közepétől a XVII. század végéig 36
A reformáció Magyarroszágon a XVI. században
Az ellenreformáció Magyarországon a XVII. században 37
A Török Birodalom terjeszkedése (1300-1672)
Magyarország a török hódítás korában (1526-1606) 38
Török hadjáratok Magyarországon (1526-1566)
Zrínyi Miklós harcai a török ellen (1663-1664)
Magyarország az erdélyi fejedelmek függetlenségi harcai és a török kiűzése idején (1606-1699)
A Bocskai-szabadságharc (1604-1605) 39
Erdély a XVII. század első felében
Települések a török uralom előtt és után
Buda környéke a XV. század végén
Buda környéke a XVIII. század végén
Pécs környéke a XV. század végén
Pécs környéke a XVIII. század végén
Bihar vármegye 40
Magyarország kultúrája (XVI-XVII. század) 41
Európa a vesztfáliai béke (1648) idején
A németalföldi szabadságmozgalmak (1566-1609)
Az angol forradalom (1640-1689) 42
Habsburg-országok és -tartományok a XVI. század közepén
A Habsburg Birodalom a XVIII. században
A Lengyel Királyság felosztása a XVIII. század végén 43
Tudomány és technika Európában (XVII-XVIII. század) 44
Művészetek Európában (XVII-XVIII. század)
A barokk művészet Latin-Amerikában (XVII-XVIII. század) 45
Magyarország a Rákóczi-szabadságharc idején (1703-1711)
Vak Bottyán harcai a Dunántúlon (1705-1707)
Magyarország a XVIII. században 46
Magyarország kultúrája (XVIII. század) 47
Európa a XVIII. század végén
Az európai Oroszország I. Péter korában (1689-1725)
Az Amerikai Egyesült Államok függetlenségi háborúja (1775-1783) 48
Európa a napóleoni háborúk korában (1796-1815)
Európa (1815-1849) 49
A világgazdaság kialakulása a XV-XVIII. században
XV-XVI. század
XVII-XVIII. század
Európa gazdasága a XV-XVII. század közepéig
Európa gazdasága a XVII. század közepétől a XIX. század elejéig 50
Anglia az ipari forradalom előtt 1750 körül
Az ipari forradalom Angliában 1830 körül
Az ipari forradalom elterjedése Európában 1870 körül 51
Magyarország kultúrája a XIX. század első felében 52
A szabadságharc fontosabb hadműveletei 1848 nyarától 1849 február végéig
A szabadságharc fontosabb hadműveletei 1849 március elejétől augusztus közepéig 53
Magyarország kultúrája (1849-1918) 54
Magyar néprajzi tájak és csoportok 1900 körül 55
A Német Birodalom kialakulása (1864-1871)
Az Olasz Királyság kialakulása (1858-1870)
Magyarország közigazgatása (1854-1860) 56
A balkáni államok (1815-1878)
A balkáni államok (1878-1914) 57
Az Amerikai Egyesült Államok a XIX. században
A polgárháború (1861-1865)
Latin-Amerika független államainak kialakulása (1800-1830)
Latin-Amerika a XIX. század második felében 58
Afrika 1914-ben
India a XVIII. század közepétől 1914-ig
A Közel-Kelet a XVIII. századtól 1914-ig 59
Európa kultúrája (XIX. század) 60
A Föld népessége 1900 körül
Vallások a Földön 1900 körül 61
Magyarország megyéi 1886-ban
Budapest 1873-ban 62
Magyarország népsűrűsége 1787-ben
Magyarország nemzetiségei a XVIII. század végén 64
Magyarország népsűrűsége 1910-ben
Magyarország nemzetiségei 1910-ben 65
A vasúthálózat fejlődése Magyarországon (1846-1914)
Magyarország ipara 1910 körül 66
A lakosság vándorlása és a városiasodás Magyarországon (1867-1914)
Egészségügy Magyarországon 1910 körül 67
Az Osztrák-Magyar Monarchia 1910-ben
A Monarchia nemzetiségei 68
A Föld felosztása 1914-ben
Az I. világháború Európában
Magyarország (1918-1920) 70
Európa az I. világháború után
Szovjet-Oroszország (1917-1922) 71
Az Osztrák-Magyar Monarchia felbomlása 72
Magyarország (1921-1938) 72
Kína a XX. század első felében
Japán modernizációja (1868-1918)
Az orosz-japán háború (1904-1905)
A japán terjeszkedés (1872-1918) 73
A II. világháború Európában és Észak-Afrikában (1939. IX. 1-1942. XI. 18.) 74
A II. világháború Európában és Észak-Afrikában (1942. XI. 19-1945. V. 8.) 75
A II. világháború a Csendes-óceán térségében (1941. XII. 7-1942. VIII. 6.)
A II. világháború a Csendes-óceán térségében (1942. VIII. 7-1945. IX. 2.) 76
Magyarország a II. világháború idején
Hadműveletek Magyarországon (1944. IX. 23-1945. IV. 13.) 77
A II. világháború emberveszteségei Európában
Berlin (1945-1961)
Európa 1949-ben
Népmozgások Európában (1939-1952) 78
A gyarmatok függetlenné válása Ázsiában és Afrikában
Az Egyesült Nemzetek Szervezete (1945-1989) 79
Palesztina (1920-1948)
Zsidó és palesztin népmozgás (1948-1978)
Arab-izraeli háborúk (1948-1982)
A koreai háború (1950-1953)
Az indokínai népek felszabadító harcai a francia gyarmatosítók ellen (1945-1954)
az USA beavatkozása ellen (1954-1975)
A kubai forradalom (1953-1959)
Közép-Amerika (1950-1987) 80

6db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/YStWwmbz93

Árverés kezdete: 2025. Dec. 27. 11:03
Árverés vége: 2026. Jan. 26. 11:09
Termék megtekintve: 390

Retro Olló (Ver. 1) 27cm (hibás)

LEGO Leírás 8356 (2002) 4197576

Zsilip (Alistair MacLean) 1989 (foltmentes 1; 5kép+tartalom

Pokoltanya Új Sátánja (Anton Hansen Tammsaare) 1959 (viseltes) 10kép+t

A Medveölő Fia (Karl May) 1970 (viseltes) 5kép+tartalom

TV Táv Jinxing (SAA3010T) újszerű (rendben működik)

Női Kistáska (Ver. 1) Műbőr (fehér) 24x15cm (megkímélt) ;

Szilvia Exkluzív 28. Baljós Eljegyzés (Evelyn von Wulfen) v2 (2kép+tar

ECS P4VMM2 v8. 1 Alaplap socket PGA478B DDR1-533 (2002) teszteletlen

Hajnal az Öböl Felett (Charlotte O'Brien) 1997 (7kép+tartalom )

Militaria 1998/12. szám (8kép+tartalom )

Gyalogútról a Világba (Simon István) 1970 (9kép+tartalom )

A Kőszívű Ember Fiai (Jókai Mór) 1986 (5kép+tartalom )

Motorola C1012L (Bázis Nélkül) működik (teszteletlen& #41;

Játék Okostelefon (működik)

Játék Figura (Ver. 8) UFO (MAXX Disney Pixar)

Sony Xperia Z1 Compact (2013) Üres Doboz (Ver. 3) D5503

WWF Védett Állatok Lutra Matricás Album (1989)

Gerecse Turistatérkép (1975) 4. kiadás

1000 Kérdés Híres Emberekről (1996) foltmentes (7kép+tartalom )