Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Jún 22.

 Termék kategóriája: Ruházat, divat»Női»Nadrág

Új GOTS biopamut róza szabadidő alsó M Termékkód: 1062334366

Jelenlegi ár: 8.880 Ft
Árverés vége: +5 perc 20 óra 32 perc
2024. Jún. 23. 15:06

Minimális ajánlat: 8.880 Ft

  Lillyana82 (4 )

  A felhasználó egyéb termékei (700)

 Új, édes rózsaszín, pihe-puha környezet- és bőrbarát, GOTS biopamutból készült szabadidő alsó alkalmi áron eladó!! MIÉRT GOTS BIOPAMUT? Mit jelent ez? Miért ez a lehető legjobb anyagminőség, ami a leginkább környezetbarát? Komolynak látszó, tetszetős címkék – melyek mögött nincs semmi Biztos Ti is jártatok már úgy, hogy a H&M, Zara, Adidas, Brendon, Lidl, Disney, F&F, Feetje, Pinokio és még sorolhatnám ruhái között válogatva – akár az üzletekben, akár a gyerekruházati webshopokban - belebotlottatok olyan darabokba, amelyekre rá van írva, hogy biopamut, és lóg rajta mindenféle „organic cotton” címke. Még csak nem is pamut, hanem műszál! Ráadásul made in China vagy Bangladesh! Aztán mikor kézbe vettétek, azt éreztétek, hogy ez nem csak, hogy nem biopamut, de még csak nem is pamut, hanem javarészt műszál! Bizony ez csalódást tud okozni az embernek, és bizalmatlanná válik. Főleg mikor abban a hiszemben rendelsz meg egy ruhát, hogy az az EU-ból származik, aztán a csomagot kibontva megüt a vegyszerszag és a ruha címkéjét megnézve látod, hogy Kína, Bangladesh, vagy Indonézia van rajta feltüntetve. Igazán bosszantó tud ez lenni! A Fair nem organikus! A Fair Wear logó mögött olyan dolgokról rendelkeznek, mint a kényszermunka, a megfelelő munkabérek fizetése, ésszerű munkaidő, jogilag kötelező munkaviszony, a munkahelyi diszkrimináció, a szabadság és kollektív jogok, a biztonságos és higiénikus munkakörülmények és a gyermekmunka. Viszont ők egyáltalán nem vizsgálják az alapanyagok organikus voltát és a gyártás során felhasznált káros kémiai anyagok veszélyességét és mennyiségét. Az Oeko-Tex már egy lépés előre, de még nem organikus és nem Fair! Az Oeko-Tex minősítés előírja a textil- és ruhaipari gyártásban használt anyagokban előforduló kémiai anyagoknak azt a még megengedett mennyiségét, ami az emberi szervezetre nézve nem jelent veszélyt. Biztos, hogy jobb választás, mint a fast fashion márkák ruházati termékei, de ez esetben nem beszélhetünk BIO minősítésről, hiszen az Oeko-Tex nem foglalkozik a gyártás mikéntjével. Például nem szükséges a szennyvízkezelés, és nincsenek előírások a munkakörülményekkel kapcsolatosan. Ez NEM organikus tanúsítvány és a termékek nem szükségszerűen ökológiai termesztésű gyapotból vagy természetes szálakból készülnek: itt a műanyag fonal (poliészter, nylon, akril) megengedett. Az Oeko-Tex csak a végtermék használatának biztonságával foglalkozik. Az összetétel 100% biopamut vagy organikus pamut – és a feldolgozás hogyan történt? Az ugyan organikus szálakból készült, de hagyományosan feldolgozott, mérgező anyagokkal és vegyszerekkel teli pamut, termelése több tonnányi vegyi anyagot szabadít fel a környezetbe. Gondoljunk csak az organikus almalé analógiájára! Ha bio gazdálkodásból származó organikus almát tartósítószerekkel, emulgeálószerekkel, festékanyagokkal és stabilizátorokkal főzzük, a végtermék, az almalé nem nevezhető "organikusnak". Ugyanez vonatkozik a szövetekre is. Sokszor a gyártó vagy a kereskedő arra hivatkozik, hogy de ez 100% organikus pamutból van, na igen, de ha a feldolgozás során vegyszerek tömkelegével kezelik, akkor mindez nem sokat ér! A ruhákban lévő vegyszerekről bővebben itt olvashatsz. Ne csak az összetételt nézd, hanem a tanúsítást is!

Kikiáltási ár: 8.880 Ft
Árverés kezdete: 2024. Jún. 22. 15:06
Árverés vége: 2024. Jún. 23. 15:06
Termék megtekintve: 81

Gyönyörű, eredeti Esprit fekete bőr szandi Lakk Nézd!

Új BioCo Bioaktív Folát 5-MTHF tabletta 30 db

Férfi szövött boxer Bio pamut! , XL-es, kockás

Meseszép horgolások - 18 horgolt tárgy a tündérmesék birodalmából

Mosódió tasak, vászontasak, mosózsák MAGYAR Termék

Különleges biopamut rövid nadrág M-es Akció ! !

Új Next alkalmi felső blúz 10 / 38 AKCIÓ

Új, eredeti Sisley farmernadrág, 36-os Árzuhanás! Csere ?

Új szépséges körmlakk, vegán, Bio %% PInk

Új, Bellissima felső kesztyűvel, lila, M/L Akció!

Újsz. 40-es Orsay, fekete nadrág egyedi gombokkal

Új, csillogó fém karkötő óra díszdobozban AKCIÓ

Új csoda kék GOTS biopamut kék melltartó 80 C

Új, csini, olasz farmernadrág, akár fél áron! Nézd!

Új GOTS biopamut lány vagy női különleges királykék ruha Akció %%

Hűtőbe való Luminarc üveg kancsó AKCIÓ

Új különleges kötött kabát kapucnival 14. 990 Ft h. AKCIÓ

Új csodaszép, piros ( Karácsony ***) GOTS BIOPAMUT terítő, extra nagy

Új gyönyörű vörösesbarna frufrus paróka - igazi haj hatású, minőségi

Új M-es pihe-puha GOTS biopamut szürke keresztpántos felső top Akció