Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Febr 28.

Velencétől Rómáig (Wellner István) 1974 (7kép+tartalom) Termékkód: 1062240558

Fixár: 800 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 3 nap, 4 óra
2024. Márc. 02. 23:55

800 Ft Villámár

  zozozozo (38 ) starY.gif
  Minősítések száma: 38
Pozitív minősítés: 38 (100%)

  A felhasználó egyéb termékei (9910)

Velencétől Rómáig (Wellner István) 1974
Panoráma "mini" Útikönyvek sorozat
28 oldal fekete/fehér fényképmelléklettel illusztrált

jó állapotban van
borító sarkai sérültek

Kiadó : Panoráma
Kiadás Éve : 1974 , 25.100 példány
Nyelve : Magyar , fényképek: ENIT (Róma), térképvázlatok: Biczó Tamás
Azonosító : ISBN 963 243 012 3 , P 75 122-i-7476
Típus : útikönyv
Oldalak száma : 224+28 oldal a borítóval együtt
Mérete : 23 x 12 x 1.5 cm és 290gramm
Készítette : Zrínyi Nyomda (73.1671/1)
Eredeti ára : 29.50.- Ft

Itália a természeti és főként művészeti szépségekre vágyódó turistáknak örök úticélja. Hazánkból is évenként sok ezren utaznak Olaszországba. Az ország látnivalóinak hihetetlenül nagy száma lehetetlenné teszi, hogy az Alpoktól egészen Szicíliáig mindent megnézzünk, még ha ezen a "minden"-en csak a legjelentősebb természeti, történelmi és művészeti látnivalókat értjük is. A magyar turisták olaszországi tartózkodása 2-3 hétnél ritkán hosszabb. Ezért helyesebb, ha megelégszünk a látnivalók egy részével. Műemlékekben kétségtelenül Közép-Itália a leggazdagabb, és ezért évszázadok óta ez az országrész a képzőművészetek kedvelőinek legfőbb zarándokhelye. A magyar turistákat is elsősorban Velence, Firenze és Róma vonzza; ezért bocsátottuk ki másodszor "mini"-útikalauz sorozatunknak ezt a kötetét. A bővítések, javítások főleg a gyakorlati tudnivalókat érintették, továbbá teljesen új az Urbino városával foglalkozó rész. Megpróbáltunk tekintettel lenni a különböző érdeklődési körűekre, de természetesen elsősorban a műemlékeket ismertetjük, hiszen aki csak a tenger partján kíván üdülni, annak nincs szüksége túl sok magyarázatra; a strandoláshoz nem kell kommentár. Aki viszont a képzőművészeti alkotások kedvéért utazik Olaszországba, annak szüksége van kalauzra. E kötet szűkre szabott terjedelme csak a legfontosabb látnivalók rövid ismertetését teszi lehetővé; és még ez is sokkal több, mint amit 2-3 hét alatt be lehet járni.
Közép-Itália három legnagyobb, legnevezetesebb városát, Velencét, Firenzét és Rómát mindenképp látni fogjuk délnek vezető útvonalaink során; ezeket viszonylag részletesebben is tárgyaljuk, egyébként az útvonalak megválasztásánál érvényesíthetjük egyéni, különleges igényeinket. Az egyes városokon belül a látnivalókat a Panoráma-útikönyvek jól bevált módszere szerint részletes térképvázlatok segítségével ismeretjük. Ezeken minden objektumnak külön száma van, amelyet a margón, a látnivaló ismertetésénél is megtalálunk. A rajzos térképek alapján szabadon is sétálgathatunk; mégis, inkább azt tanácsoljuk, tartsák be a könyvben található sorrendet. Így a viszonylag legrövidebb vagy leglátványosabb utakon juthatunk el a nevezetességekhez; semmi fontosat nem fogunk kifelejteni.
Az alábbiakban leírt öt útvonal közül három vezet Velencétől Rómáig, kettő pedig az Örök Városból hazafelé. Ezeket úgy választottuk meg, hogy az oda- és visszautazás során egyaránt legyen részünk természeti és művészeti szépségekben.

Előszó 5
Tartalom 7
Általános tudnivalók 11
Egy kis földrajz 11
Történelmi áttekintés 12
Művészettörténet dióhéjban 13
Útvonalaink 14
Gyakorlati tudnivalók 16
(Turisták ABC-je) 16
Részletes útikalauz 25
I. számú útvonal 25
Velence 25
Tudnivalók 50
Kirándulások 50
Hogyan tovább? 53
Padova 53
Látnivalók 53
Tudnivalók 56
Kirándulások (Abano Terme, Arqua Petrarca) 56
Hogyan tovább? 56
Ferrara 56
Bologna 59
Firenze 64
Orvieto 96
II. számú útvonal 102
San Gimignano 102
Siena 105
Viterbo 112
III. számú útvonal 116
Arezzo 116
Perugia 118
Gubbió 125
Spoleto 131
Róma 132
IV. számú útvonal 184
Cerveteri 184
Tarquinia 185
Lucca 193
Pistoia 195
V. számú útvonal 199
Ascoli Piceno 199
Ancona 202
Urbino 204
Rimini 207
San Marino 210
Ravenna 212
Hely- és névmutató 219

7db képet töltöttem fel róla :
imgbox.com/g/sHsXAYKwdB

Árverés kezdete: 2024. Febr. 01. 23:33
Árverés vége: 2024. Márc. 02. 23:55
Termék megtekintve: 501

A Század Gyermekének Vallomása (Alfred de Musset) 1975 (3kép+Tartalom )

Suzuki CD Kiváló Technikusi Program EPI (jogtiszta) ; teszteletlen

Daniele Cortis I-II. (Antonio Fogazzaro) 1939 (9kép+tartalom )

Könyvtári Mérőke Thomas 60-130cm (2008) sérült

Samsung Galaxy A3 (SM-A310F) 2015 Üres Doboz (7képpel)

BIP Füzetek - A Formák Viága (1994)

BlackBerry 7230 (2003) Ver. 4 (30-as)

Hawk & Fisher (Simon R. Green) 1992 (4kép+Tartalom :) Fantasy

Humphrey Bogart (Balogh Gyöngyi) 1983 (2kép+tartalom )

A Tatárjárás (V. G. Jan) 1984 (Történelmi regény) 7kép+tartalom

Szeret, Nem Szeret. .. ? (Deborah M. Nigro) 1992 (8kép+tartalom )

Készítsünk Hajómodellt! (Marjai Imre) 1987 (mind a 3db melléklettel)

Rokonom, Rosy (Gerald Durrell) 1983 (szétesik) 6kép+tartalom

Praktika 2000/9. szám Szeptember (tartalomjegyz ékkel)

PC Ház Fekete Noname (Ver. 1) 18x41x42cm

Üvöltő Szelek (Emily Bronte) 1972 (szétesik) 7kép+tartalom

Tiffany 48. Testünk Szava (Ariel Berk) 1993 (Romantikus 1;

Janine 38. Boldog Áldozat (Sandy Madison) 1993 (8kép+tartalom )

Nokia 2626 (Ver. 15) 2006 (lekódolt) teszteletlen, hiányos

Fejjel a Falnak (Békési József) 1985 (Krimi) 7kép+tartalom