Az ingyenes aukciós piactér | 2020. Jún 5.

MóRICZ ZSIGMOND: Válogatott elbeszélések Termékkód: 1062103717

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: 8 nap, 12 óra
2020. Jún. 13. 23:44

600 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (1952)

ELADÓ A KÉPEN LÁTHATÓ

http://www.zsibvasar.hu/estatic/c2i/7155/7155443.jpg

MóRICZ ZSIGMOND: Válogatott elbeszélések

Az iskola követelményeit szem előtt tartva, a kötet elsősorban a közvetlenebbül társadalmi mondanivalójú, egyszerűbb szerkesztésű és ismertebb elbeszéléseket tartalmazza. A Hét krajcár önéletrajzi ihletésű történetéből a látszólag humoros, valójában tragikus kicsengésű krajcárkeresgélés vérlázító következtetésekhez vezeti az olvasót. A Sustorgós, ropogós tafotában látszólag idilli faluképéről az elbeszélés végére derül ki, hogy mennyire hamis, mennyire csak a felszínen idilli ez a világ. A Szegény emberek az első világháború pusztításainak különös, rendkívül eredeti szempontból való ábrázolása; nem háborús történet, hanem azoknak a lelki, pszichikai sérüléseknek és következményeinek a drámai rajza, amelyeket a háború mindenkiben létrehoz. A kondás legszennyesebb inge egy kisfiú halála kapcsán mutatja be azokat az iszonyú különbségeket, amelyek ?lent? és a ?fent? világa között fennállnak. A Csibe-novellákat az egyik legjellemzőbb darab, a Csibe a színházban volt képviseli. A Világ végén már szép és jó című novella a kis négyéves állami gyerek, Rozika története: az Árvácskára emlékeztető rövid írás visszafogott hangja, tulajdonképpen apró, jelentéktelen eseményei ellenére is az egyik legtragikusabb, az embertelenséget leginkább felmutató Móricz-írások közül való.

Állapot: sárgult lapok
Kiadás éve: 1977
Korszak: 20. század
ISBN: 9631124428
Kiadó: Móra
Szerző: Móricz Zsigmond
Kötés típusa: papír, puha kötés
Kérdésekre szívesen válaszolok!

********

Árverés kezdete: 2020. Máj. 14. 21:52
Árverés vége: 2020. Jún. 13. 23:44
Termék megtekintve: 327

*Marcel Clair 2 oldalas bélelt mellény S

Régi fa nyelű derelyevágó

*HENNES Fekete hosszú női nadrág 40-es

* Rövid fekete bársony kabátka/blézer kb. 44-es

*Szövet női térd nadrág 46-os

GALAKTIKA 45

Themen 1 Kursbuch német nyelvű

# FIRENZE Kétrészes maxi szoknyás együttes 36/38

*86-os overdress kapucnis téli dzseki

KÉPES TÖRTÉNELMI ATLASZ

LEONARDO üveg váza Asztali váza

GIACCOMO LARUSSO Férfi ing 49-es

*Asztalitenisz - pingpongháló szett

ÚJ! ADIDAS Férfi szürke széldzseki L-es

HOWARD ROFFMAN: THREE (fotóalbum) ;

W. P. monogramos textil zsebkendő 33x35 cm

*OUYAMA ANALÓG fényképezőgép

Szőttes asztalterítő rojttal

PANDA MACKÓ ölelő karokkal plüss figura 22 cm

*Lila fehér pöttyös baby doll 40-42-es