Az ingyenes aukciós piactér | 2019. Nov 21.

MóRICZ ZSIGMOND: Válogatott elbeszélések Termékkód: 1062103717

Fixár: 600 Ft Villámár
Árverés vége: 20 nap, 22 óra
2019. Dec. 12. 12:35

600 Ft Villámár

  timbo09 (54 ) starB.gif
  Minősítések száma: 62
Pozitív minősítés: 56 (90.3%)
Semleges minősítés: 4 (6.5%)

  A felhasználó egyéb termékei (2237)

ELADÓ A KÉPEN LÁTHATÓ

http://www.zsibvasar.hu/estatic/c2i/7155/7155443.jpg

MóRICZ ZSIGMOND: Válogatott elbeszélések

Az iskola követelményeit szem előtt tartva, a kötet elsősorban a közvetlenebbül társadalmi mondanivalójú, egyszerűbb szerkesztésű és ismertebb elbeszéléseket tartalmazza. A Hét krajcár önéletrajzi ihletésű történetéből a látszólag humoros, valójában tragikus kicsengésű krajcárkeresgélés vérlázító következtetésekhez vezeti az olvasót. A Sustorgós, ropogós tafotában látszólag idilli faluképéről az elbeszélés végére derül ki, hogy mennyire hamis, mennyire csak a felszínen idilli ez a világ. A Szegény emberek az első világháború pusztításainak különös, rendkívül eredeti szempontból való ábrázolása; nem háborús történet, hanem azoknak a lelki, pszichikai sérüléseknek és következményeinek a drámai rajza, amelyeket a háború mindenkiben létrehoz. A kondás legszennyesebb inge egy kisfiú halála kapcsán mutatja be azokat az iszonyú különbségeket, amelyek „lent” és a „fent” világa között fennállnak. A Csibe-novellákat az egyik legjellemzőbb darab, a Csibe a színházban volt képviseli. A Világ végén már szép és jó című novella a kis négyéves állami gyerek, Rozika története: az Árvácskára emlékeztető rövid írás visszafogott hangja, tulajdonképpen apró, jelentéktelen eseményei ellenére is az egyik legtragikusabb, az embertelenséget leginkább felmutató Móricz-írások közül való.

Állapot: sárgult lapok
Kiadás éve: 1977
Korszak: 20. század
ISBN: 9631124428
Kiadó: Móra
Szerző: Móricz Zsigmond
Kötés típusa: papír, puha kötés
Kérdésekre szívesen válaszolok!
Rózsaszín csekk (postán) is jó!
Szállítási díj a mindenkori postai díjszabás szerint.
Kérem mindenki ennek tudatában licitáljon!

Kérem csak az licitáljon, aki biztosan akarja az árut (terméket) !!
Ha valami nem világos, kérdez rá még licit elött (és nem utána!)
AZ EURÓPAI UNIÓ  ORSZÁGAIRA VONATKOZÓAN 2004.01.01.-ÉN ÉLETBE LÉPETT ÚJ, A MAGÁN ADÁS-VÉTELI JOGOKAT SZABÁLYOZÓ TÖRVÉNY ÉRTELMÉBEN: AZ ÖSSZES  AUKCIÓRA BOCSÁTOTT TERMÉK ÉS/VAGY ÁRU ADÁSVÉTELE SORÁN AZ ELADÓT NEM TERHELI  SEMMIFÉLE GARANCIA , FELELŐSSÉG , VAGY VISSZAVÉTELI KÖTELEZETTSÉG A VEVŐJÉVEL SZEMBEN. A VEVŐ EZT VÁSÁRLÁSÁVAL  ELISMERI ÉS TUDOMÁSUL VESZI.
Ennek a figyelmeztetésnek az aukció leírásában szerepelnie kell, egyébként a magánszemély 1 évig terjedő garanciát kell adjon az eladott termékre.

Árverés kezdete: 2019. Nov. 12. 11:29
Árverés vége: 2019. Dec. 12. 12:35
Termék megtekintve: 273

*ANTE PRIMA Elől zárt csatos drapp bőr papucs 39-es

# AKCIÓ! !! Barna kacsúsított átmeneti kabát nagy gallérral XL-es

*Törtfehér3/4-es ujjú szabadidőfelső kb. 42-es

**DOROTHY PERKINS pink póló UK16/44-es

*VOSS táskaírógép

Üveg hattyúk párban

Falra akasztható tányér ónból 24 cm

*Teve figura

*Ekrü színű készre varrt függöny 160x440 cm

*Nyúl úr

# anne k. Fehér len kötény kislányruha 140-es

*Gyümölcs mintás kerámia kínáló tál

# VERA PELLE Fekete félhosszú bőr kabát 44-es

*AKCIÓ! 38-as egyrészes mintás fürdőruha

# Barna-lila szőmével kombinált kötött tunika kb. S

*Fekete karika betétes fém dísz gomb - 22 mm

*Kristály csillár függők 5 darab

*ALIVE narancssárga rövid ujjú lánypóló 164-es

Hasas serleg ónból

*H&M Halványzöld blúz 46-os