Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 22.

MóRICZ ZSIGMOND: Válogatott elbeszélések Termékkód: 1062103717

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: 6 nap, 4 óra
2026. Jan. 28. 13:23

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (848)

ELADÓ A KÉPEN LÁTHATÓ

MóRICZ ZSIGMOND: Válogatott elbeszélések

Az iskola követelményeit szem előtt tartva, a kötet elsősorban a közvetlenebbül társadalmi mondanivalójú, egyszerűbb szerkesztésű és ismertebb elbeszéléseket tartalmazza. A Hét krajcár önéletrajzi ihletésű történetéből a látszólag humoros, valójában tragikus kicsengésű krajcárkeresgélés vérlázító következtetésekhez vezeti az olvasót. A Sustorgós, ropogós tafotában látszólag idilli faluképéről az elbeszélés végére derül ki, hogy mennyire hamis, mennyire csak a felszínen idilli ez a világ. A Szegény emberek az első világháború pusztításainak különös, rendkívül eredeti szempontból való ábrázolása; nem háborús történet, hanem azoknak a lelki, pszichikai sérüléseknek és következményeinek a drámai rajza, amelyeket a háború mindenkiben létrehoz. A kondás legszennyesebb inge egy kisfiú halála kapcsán mutatja be azokat az iszonyú különbségeket, amelyek ?lent? és a ?fent? világa között fennállnak. A Csibe-novellákat az egyik legjellemzőbb darab, a Csibe a színházban volt képviseli. A Világ végén már szép és jó című novella a kis négyéves állami gyerek, Rozika története: az Árvácskára emlékeztető rövid írás visszafogott hangja, tulajdonképpen apró, jelentéktelen eseményei ellenére is az egyik legtragikusabb, az embertelenséget leginkább felmutató Móricz-írások közül való.

Állapot: sárgult lapok
Kiadás éve: 1977
Korszak: 20. század
ISBN: 9631124428
Kiadó: Móra
Szerző: Móricz Zsigmond
Kötés típusa: papír, puha kötés
Kérdésekre szívesen válaszolok!

********

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 13:23
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 13:23
Termék megtekintve: 905

# ÚJ CÍMKÉS! jane norman Pánt nélküli ezüst-fekete koktél ruha

@ Fekete kapucnis átmeneti pancsó köpeny

* Mária 1830 szentkép medál

# Fekete Füzős vastag talpú munkacipő bakancs 38-as

#Spagettipánto s Fekete-ezüst flitteres koktél ruha kb. 40/42-es

*DORINA formázott kosaras fekete melltartó 80B

*Fekete felmás pántos maxi alkalmi ruha kb. M-es

4711 Tosca Eua de Colonge 135ml/4, 8 oz

Három darabos mécsestartó

# NAK CLASSIC Fehér fodros ujjú blúz kb. M-es

*Graceland Sötétbarna félhosszú bélelt bőr csizma 39-es

# Eclizia Fehér hímzett merevítős melltartó 75B/UK34B

Réz-üveg dísztálca

@ Páva mintás rövid ujjú nyári ruha kb. 44/46-os

*By Paloma Picasso fekete öv

*Fekete buklé női sapka

@ BALLY SUISSE Fekete loafer női cipő 38-as

# Rózsaszín Indiai hosszú ujjú tunika M-es

# ÚJ! NEW ROADS sötétkék meleg téli pufi férfidzseki L-es

# Graceland Barna velúrbőr köröm cipő 40-es