Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 16.

MóRICZ ZSIGMOND: Válogatott elbeszélések Termékkód: 1062103717

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: 11 nap, 21 óra
2026. Jan. 28. 13:23

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (852)

ELADÓ A KÉPEN LÁTHATÓ

MóRICZ ZSIGMOND: Válogatott elbeszélések

Az iskola követelményeit szem előtt tartva, a kötet elsősorban a közvetlenebbül társadalmi mondanivalójú, egyszerűbb szerkesztésű és ismertebb elbeszéléseket tartalmazza. A Hét krajcár önéletrajzi ihletésű történetéből a látszólag humoros, valójában tragikus kicsengésű krajcárkeresgélés vérlázító következtetésekhez vezeti az olvasót. A Sustorgós, ropogós tafotában látszólag idilli faluképéről az elbeszélés végére derül ki, hogy mennyire hamis, mennyire csak a felszínen idilli ez a világ. A Szegény emberek az első világháború pusztításainak különös, rendkívül eredeti szempontból való ábrázolása; nem háborús történet, hanem azoknak a lelki, pszichikai sérüléseknek és következményeinek a drámai rajza, amelyeket a háború mindenkiben létrehoz. A kondás legszennyesebb inge egy kisfiú halála kapcsán mutatja be azokat az iszonyú különbségeket, amelyek ?lent? és a ?fent? világa között fennállnak. A Csibe-novellákat az egyik legjellemzőbb darab, a Csibe a színházban volt képviseli. A Világ végén már szép és jó című novella a kis négyéves állami gyerek, Rozika története: az Árvácskára emlékeztető rövid írás visszafogott hangja, tulajdonképpen apró, jelentéktelen eseményei ellenére is az egyik legtragikusabb, az embertelenséget leginkább felmutató Móricz-írások közül való.

Állapot: sárgult lapok
Kiadás éve: 1977
Korszak: 20. század
ISBN: 9631124428
Kiadó: Móra
Szerző: Móricz Zsigmond
Kötés típusa: papír, puha kötés
Kérdésekre szívesen válaszolok!

********

Árverés kezdete: 2025. Dec. 29. 13:23
Árverés vége: 2026. Jan. 28. 13:23
Termék megtekintve: 900

@ Sötétkék-fehér csíkos ruha kb. 44/46-os

SÁRGA ITAL TERMOSZ 1, 0 literes

@ C&A YESSICA citromsárga 3/4 ujjú blúz 46-os

# ADIDAS Bézs bermuda nadrág XL-es

RONLEY Sötétkék kötött téli sál 180x26 cm

C&A Germany FIFA WM átmeneti férfidzseki M

*H&M Fekete pánt nélküli merevítős melltartó 75C

*PAULO Gyürt anyagú fehér nyári ruha M-es

*PETITE FLEUR fekete szexis melltartó 80B

Zöld-fehér kockás asztal terítő

> MATTEL. INC. Vintage tricikli 1967

@ Citromsárga rövid ujjú nyári ruha 54-es

M&S Királykék pillangó ujjas tunika kb. 44/46

Hemingway Akiért a harang szól

*AFK hálózat/vezeték nélküli vasaló

*VORWERK TYP GL 10 Elektromos grillsütő

JÁTÉK - Szerszámos láda + körfűrész

SACY VON BLONDEL A szerelem a szerelmesé

*DANSKIN Lábfej nélküli feszes harisnya A/B

# ÚJ! Bhs Testszínű merevítős csipkés melltartó 85DD=38DD