Az ingyenes aukciós piactér | 2024. Ápr 18.

MóRICZ ZSIGMOND: Válogatott elbeszélések Termékkód: 1062103717

Fixár: 700 Ft Villámár
Árverés vége: 21 nap, 21 óra
2024. Máj. 10. 16:15

700 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (954)

ELADÓ A KÉPEN LÁTHATÓ

MóRICZ ZSIGMOND: Válogatott elbeszélések

Az iskola követelményeit szem előtt tartva, a kötet elsősorban a közvetlenebbül társadalmi mondanivalójú, egyszerűbb szerkesztésű és ismertebb elbeszéléseket tartalmazza. A Hét krajcár önéletrajzi ihletésű történetéből a látszólag humoros, valójában tragikus kicsengésű krajcárkeresgélés vérlázító következtetésekhez vezeti az olvasót. A Sustorgós, ropogós tafotában látszólag idilli faluképéről az elbeszélés végére derül ki, hogy mennyire hamis, mennyire csak a felszínen idilli ez a világ. A Szegény emberek az első világháború pusztításainak különös, rendkívül eredeti szempontból való ábrázolása; nem háborús történet, hanem azoknak a lelki, pszichikai sérüléseknek és következményeinek a drámai rajza, amelyeket a háború mindenkiben létrehoz. A kondás legszennyesebb inge egy kisfiú halála kapcsán mutatja be azokat az iszonyú különbségeket, amelyek ?lent? és a ?fent? világa között fennállnak. A Csibe-novellákat az egyik legjellemzőbb darab, a Csibe a színházban volt képviseli. A Világ végén már szép és jó című novella a kis négyéves állami gyerek, Rozika története: az Árvácskára emlékeztető rövid írás visszafogott hangja, tulajdonképpen apró, jelentéktelen eseményei ellenére is az egyik legtragikusabb, az embertelenséget leginkább felmutató Móricz-írások közül való.

Állapot: sárgult lapok
Kiadás éve: 1977
Korszak: 20. század
ISBN: 9631124428
Kiadó: Móra
Szerző: Móricz Zsigmond
Kötés típusa: papír, puha kötés
Kérdésekre szívesen válaszolok!

********

Árverés kezdete: 2024. Ápr. 10. 16:15
Árverés vége: 2024. Máj. 10. 16:15
Termék megtekintve: 680

**tu Fehér SPORT melltartó 80A /36A

# Fekete-fehér kockás blézer 42-es

X. TREK II. mini versenyautó pálya

*LEVI'S farmer férfinadrág 30/32

CALVIN KLEIN feliratos fekete férfidzseki XL-es

everton Fekete polár sapka

*Szalaghorgolású csipke terítő

Eschenbach rózsás leveses tál fedővel

*38-as DOCK-18 Ezüstös fehér pántos cipő

*Óriás méretű strand kendő 154x117 cm

** DesMa Fashion Szürke rövid ujjú tunika 46-os

Bordó-fekete férfi szabadidő felső M-es

*Olasz farmernadrág 36-os

*ÚJ! Csillagmintás egybe részes fürdőruha 38-as

*MISS 2&F hímzett csípő farmernadrág kb. 26

* Rövid fekete bársony kabátka/blézer kb. 44-es

*Andera Kamp Fekete bőr boka csizma 39-es

# Angela Bézs telitalpú kényelmes papucs 37-es

*Fém keretes terepszínű öv 80 cm

*Három porcelán bohóc