Az ingyenes aukciós piactér | 2026. Jan 30.

A Fekete Város I-II. (Mikszáth Kálmán) kb.1943 (9kép+tartalom) Termékkód: 1062244842

Fixár: 2.000 Ft Villámár
Árverés vége: +5 perc 17 nap, 15 óra
2026. Febr. 16. 21:13

2.000 Ft Villámár

  A felhasználó egyéb termékei (13689)

A Fekete Város I-II. (Mikszáth Kálmán) kb.1943
a teljes mű két kötetben egy könyvben
Nagy Regények Nagy Sikerek sorozat

nem hibátlan de rendben olvasható, nem hiányos
lapok enyhén foltosak
borító viseltes, gerincén belül levált és sérült, lapélek foltosak

Kiadó : Franklin-Társulat Kiadása
Kiadás Éve : kb.1943 , 26.ezer
Oldalak száma : 258+276 oldal a borítóval együtt
Mérete : 19 x 13.5 x 6.5 cm és 590gramm
Készítette : Franklin-Társulat Nyomdája (7378.)
Eredeti ára : ??.-

A századvég-századelő – Jókai mellett – legnépszerűbb, legolvasottabb írója novellistaként indult. Elbeszélései nyomán szűkebb pátriája, a Palócföld jellegzetes figuráinak avatott tollú megörökítőjeként vált ismertté, szeretettel és egyben a rá jellemző ironikus látásmóddal rajzolta meg az általa jól ismert embereket, az egyszerű nép egyszerre furfangos és érzelmekben gazdag lelkületű fiait-lányait éppúgy, mint a kedélyes, régimódi kisnemeseket, birtokosokat, akik fel-feltűnnek későbbi műveiben, a nagy sikerű romantikus kisregényeiben, majd hosszabb lélegzetű műveiben is. Bár a drámaiság sem idegen tőle, az anekdotaszerű szerkesztésmód, a bájos humor nagymestere, akinek társadalomkritikája, a kiegyezést követő kor bírálata többnyire megértő, megbocsátó, ritkán vitriolos, leszámítva politikai karcolatait, amelyek nem egyszer keltettek komoly felzúdulást. Kiapadhatatlan mesélőkedve, szellemes, szórakoztatóan tömör stílusa, realisztikus, de nem földhözragadt világlátása a magyar próza legjelentősebb mesterei közé emelik, akinek művei ma is az írót joggal megillető népszerűségnek örvendenek.

I. kötet
Némely előzmények és részletek, melyeket okvetlenül szükséges tudni 5
A gyanú 19
Quieta non movere 36
Némely közdolgoknak fecskeröptében való érintése 71
A szászok furfangja 83
Lőcse város gyászban van 94
Menyecskepalánták 138
Vitam et sanguinem pro vicecomite nostro 156
A kis Rozáli sorsában változás áll be 217
II. kötet
"A mi basánk" és a további fejlemények 5
Otrokócsy Rozália eladó lánnyá serdül 41
Nyugtalan esztendők 111
A holt bíró utolsót mozdul 181
Némely megjegyzések az anyai szem erejéről és a szerelmi érzések fölpiszkálásáról 204
A szerző akarata ellenére a gondviselés szeszélye szerint fejeztetik be a történet 240

imgbox.com/g/mY4oqEG055

Árverés kezdete: 2026. Jan. 17. 21:13
Árverés vége: 2026. Febr. 16. 21:13
Termék megtekintve: 499

Az Elveszett Egyszarvú (Angela Dorsey) 2007 (foltmentes 1; 6kép+tartalom

Szilvia Exkluzív 34. Te Vagy a Legszebb Álmom (Marion Alexi) 1995

RCA Kábel (Ver. 45) 120cm (teszteletlen& #41;

UFO Magazin 1994/8 Augusztus (35. szám) 5kép+tartalom

Vasco Go3 (teszteletlen& #41;

Bianca 80. Vándorlélek (Alison Kelly) 1997 (romantikus 1;

Tanga 3. Leckék Egy Casanovának (Melissa Anderson) 1990 (8kép+tartalom

A Bűvös Sapka (H. Tuhtabajev) 1986 (viseltes) 5kép+tartalom

Tomica No. 66 Honda FIT 1:61 (2014) új

Napelemes LED-es Világítás (sérült, hiányos, teszteletlen)

A Jövő Kritikus Elágazási Pontjai (Kovács Géza) 1975 (7kép+tartalom )

Mike Oldfield - The Best of (Part 1) kazetta (teszteletlen& #41;

Hálózati Táp Váltóáram 20V 2A 40VA (model 33018) tesztelve

Galaktika 1989/5 (104. szám) 6kép+tartalom

Energizer Elemlámpa (HUS2D1) sérült, teszteletlen

LEGO Leírás 565 (1990) (120073)

Solutions Upper-Intermediate Munkafüzet (2017) viseltes

Playmobil Katalógus Mini (2007) 10x7cm

Bocsánatos Csók (Kathryn Edwards) 1992 (7kép+tartalom )

Autó Motor 2000/23. szám (hiányos 36-64 oldalig)